VIV111W11 Lv VI vl Ivll Lvll Een actueel bestemmingsplan voor de binnenstad van Schiedam stad h Gemeente Schiedam In de Westvest 90 Het Burgerinitiatief flk •\;Vx ■■n—if Jeugdtheaterschool De Teerstoof het nieuwe seizoen in... Muzieksprookje voor alle leefitijden Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl f^NfiSi BO EFT ian 8a TFT 41 EBB Colofon BOUWZAKEN De binnenstad van Schiedam heeft vele fhncties: wonen, werken, winkelenOm alle functies en ontwikkelingen van de binnen stad goed op elkaar af te stemmen en in goede banen te leiden heeft de gemeente Schiedam een nieuw bestemmingsplan voor de binnenstad opgesteld. Het opstellen van een bestemmingsplan is een langdurig proces, inmiddels is de bestemmingsplanprocedureprocedure weer in een nieuwe fase aangeland. GEDEELTEUJKE GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN "BINNENSTAD 2003' Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan "Binnenstad 2003" bij besluit van 5 oktober 2004 gedeeltelijk hebben goedgekeurd. o z 's< WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 42, WOENSDAG 13 OKTOBER 2004 Stadskantoor: Tclefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: finj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens- dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. De bestemmingsplannen die op dit moment gelden voor de Schiedamse binnenstad zijn grotendeels verouderd. Voor een groot deel gelden nog bebouwingsvoorschriften uit 1944 terwijl het huidige bestemmingsplan van de Binnenstad al in 1974 door de Raad is vastgesteld! Met het nieuwe bestemmingsplan "Binnenstad 2003" heeft de gemeente een actueel plan dat kan dienen als helder toet- singskader voor alle betrokkenen, bijvoor- beeld ten aanzien van de vraag wat nu wel en niet mag worden gebouwd. Daarnaast bevat het plan ontwikkelingsmogelijkheden, zodat kan worden ingespeeld op verwachte veranderingen in de komende jaren. In het bestemmingsplan wordt onder meer aange- geven waar in de binnenstad kan worden gewoond en waar winkels- en horecabedrij- ven zich kunnen vestigen en onder welke voorwaarden. De plangrens van het nieuwe bestemmings plan is vrijwel gelijk aan de grens van het gebied dat zal worden aangewezen als Beschermd Stadsgezicht. Behalve de binnen stad bevat het plangebied ook het gebied rond de Plantage en kleine stukjes van de wijken Nieuwland en Oost. Voor deze begrenzing is gekozen om een samenhan- gend geheel te krijgen, daarbij is gekeken naar functies (bijvoorbeeld wonen of win kels) en ruimtelijk opzicht (door bijvoor beeld water als "natuurlijke grens" te zien). De bestemmingsplanprocedure van "Binnenstad 2003" Omdat een bestemmingsplan zo belangrijk is vindt een uitgebreide procedure plaats voor het opstellen ervan. Het maken van een nieuw bestemmingsplan gaat stap voor stap. Voor bestemmingsplan "Binnenstad 2003" is de procedure nu grotendeels doorlopen. Hieronder worden alle fases nog eens kort beschreven: l.Voorontwerp bestemmingsplan De ter inzage legging van het voorontwerp bestemmingsplan heeft plaatsgevonden in het voorjaar van 2002. Hierna is een aantal maanden besteed aan het behandelen van de binnengekomen reacties en het opstellen van een ontwerp bestemmingsplan. 2. Ontwerp bestemmingsplan Deze fase van de bestemmingsplanprocedure is doorlopen in 2003. De ter inzage legging van het ontwerp bestemmingsplan heeft plaatsgevonden in het najaar van 2003. De behandeling van de zienswijzen die tijdens die periode zijn ontvangen heeft een aantal maanden in beslag genomen. 3. Vaststelling door de gemeenteraad Naar aanleiding van de zienswijzen en een aantal amendementen van de gemeenteraad is het ontwerp bestemmingsplan op een aan tal punten gewijzigd. De gemeenteraad heeft het bestemmingsplan gewijzigd vastgesteld op 16 februari 2004. 4. Goedkeuring door de provincie Op 5 oktober jongsdeden is de goedkeuring van bestemmingsplan "Binnenstad 2003" behandeld door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS). Het bestemmingsplan is grotendeels goedgekeurd! Aan een aantal onderdelen van het plan is echter goedkeuring onthouden. Elders op de pagina gemeenteberichten, in de publicatie waarin de ter inzage legging van het gedeel- telijk goedgekeurde plan wordt aangekon- digd, worden de onderdelen waaraan goed keuring is onthouden, specifiek genoemd. 5. Mogelijkheid om beroep in te stellen of een verzoek om voorlopige voorziening in te dienen bij de raaa van State Dit is de fase waarin we ons op dit moment bevinden. Het goedkeuringsbesluit en het daarbij behorende bestemmingsplan ligt gedurende zes weken, met ingang van 15 oktober 2004 tot en met 25 november 2004, voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Tegen het goedkeuringsbesluit kan beroep worden ingesteld door: Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot goedkeuring: a. degenen die tijdig bedenkingen heb- ben ingebracht bij Gedeputeerde Staten en b. door belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig bedenkingen bij Gedeputeerde Staten in te bren- gen. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot onthouding van goed keuring: c. iedereen Indien beroep is ingesteld kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend, indien sprake is van een situatie waarin niet tot een uitspraak op het beroep kan worden gewacht. (voor het instellen van beroep en het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening moet griffierecht worden betaald) Het besluit van GS tot goedkeuring treedt in werking de dag na afloop van de beroepstermijn, in dit geval 26 november 2004, dat betekent dat dan ook het bestemmingsplan voor zover GS dat heb- ben goedgekeurd in werking treedt. Aanvragen om bouwvergunning dienen vanaf dat moment aan het nieuwe plan worden getoetst. Daarop geldt een uit- zondering: indien binnen de beroep stermijn een verzoek om voorlopige voorziening (schorsing) wordt inge diend. Het bestemmingsplan treed niet in werking voordat over het verzoek is beslist. Jeugdtheaterschool De Teerstoof is weer in voile gang! Het is een voile bak in Jeugdtheater De Teerstoof op de woensdag- en donderdagmid- dag! Op deze dagen krijgen de leerlingen van Jeugdtheaterschool De Teerstoof les in zang, dans en toneel. We zijn dit seizoen zelfs met een tweede jongerengroep begon- nen! Naast de vele nieuwe leerlingen is er een nieuwe zangdocente, Marjolein Peper, gestart bij Jeugdtheaterschool De Teerstoof. Zij doceert ook aan de jeugdtheaterschool Zuid-Holland. Een bezoek van de bran- chevereniging, Theaterwerk.nl aan het begin van dit seizoen maak- te ae voorspoedige start van het cursusjaar com- pleet. Zij complimenteerde ons met onze gedegen werkwijze en met de kennis en kunde van onze docen- ten. Een spetterende start voor Jeugdtheaterschool De Teerstoof dus! Een tipje van de sluier... Commedia del Arte wordt het therna voor onze nieuwe eindproductie in juni 2005. Wederom zullen de leerlin gen van de jeugdtheaterschool minimaal 15 voorstellingen geven op het podium van Jeugdtheaterschool De Teerstoof. Jeugdtheaterschool De Teerstoof gaat de scholen in... Jeugdtheaterschool De Teerstoof heeft het initiatief genomen om dansprojecten van 10 lessen op scholen in Schiedam te gaan geven. Nita Halman, dansdocente van de jeugd theaterschool, gaat deze lessen geven. Alle projecten worden afgesloten met een presen- tatie op het podium van Jeugdtheater De Teerstoof. We hebben nog een aantal plaatsen beschikbaar in groep 5/6 of in de jongerengroep! Dus wees snel en kom naar Jeugdtheaterschool De Teerstoof. (inschrijven kan nog steeds! bel (010) 2465932 of mail deteerstoof® tiscalinl en vraag een inschrijfformu- lier aan). Zondag 17 oktober om 16.00 uur vindt in de concertserie 2004 - 2005 van de Stichting Westvest 90 een uitvoering van een muzieksprookje plaats. Stichting De Luie Vrouw speelt "De Koning van-Al-Wat-Je-Ziet". Het sprookjesconcert wordt gcgeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover de molen 'De Walvisch'. Het verhaal gaat over een koning die niet kan ieren; dat niet alleen 2 plus 8 gelijk aan 10 is, maar ook 6 plus 4 gelijk aan 10 is, gaat er bij de koning niet in. Zijn er dan meerdere tienen roept ie in tranen. De koning is doodongelukkig. Maar dan komt de Lelijke deugniet en die laat de koning zien dat er meer in het leven is dan alleen maar rekenen. De bariton Maarten Koningsberger zingt en vertelt. De begeleiding bestaat uit de beste muzikanten die er te vinden zijn. De nadruk ligt op zigeunermuziek. Het spel van de cimbalist Bokkie Vtrtk zal de bezoekers nog lang heugen. Marjolein Bakker, die de muziek com- poneerde speelt viool en Marieke Stordiau, de oprichtster van het gezelschap fagot. Aangevuld met de violiste Sonja van Beek treedt er een gezelschap aan die groot en klein een middag gaat bezorgen. Zo fantastisch als alleen maar in sprookjes kan. Toegang: 7,00; 6,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar 2,50 Prijzen inclusief reserveringskosten, koffie of thee voor aanvang van het optreden. Kaartverkoop Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl VW Schiedam telefoon (010) 473 30 00 en WV Vlaardingen telefoon (010) 434 66 66 Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. o Goedkeuring is onthouden aan: 1. vanwege externe veiligheid de wijzi- gjngsbevoegdheden in artikel 28, lid III, onder c, III (Omgeving Dirkzwager); onder e, V (UTO), onder f, VI (Zijlstraat/Noordmolenstraat) en onder g, VII (Brandweerkazerne); 2. vanwege onvoldoende objectieve begrenzing van de bouwhoogte aan wijzigingsbevoegdheid in artikel 28, lid III, onder i, IX (Achterterrein Makkerstraat); 3. aan wijzigingsbevoegdheid artikel 28 lid III, onder d, IV (De Schie); 4. aan artikel 8, lid a, onder l.d.2 "uitge- zonderd bedrijven die zich bezighou- den met kansspelen", artikel 8 Ud c, onder 3 "Artikel 8 lid C geldt niet voor bedrijven die zich bezighouden met kansspelen" en artikel 25, onder 2.2. b "en ondernemingen die zich bezighouden met kansspelen"; 5. aan de aanduiding bebouwingsprofiel B, daar waar voor de Westmolenstraat reeds een exacte maximale bouwhoogte van 12.5 meter op de plankaart is aan- gegeven; Het besluit en het daarbij behorende bestemmingsplan ligt gedurende zes weken, met ingang van 15 oktober 2004 tot en met 25 november 2004, voor een ieder ter inza ge bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsaag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 28 lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- ning (WRO) treedt dit besluit in werking de dag nadat de beroepstermijn is afgeiopen. Beroep kan worden ingesteld door: Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot goedkeuring: a. degene die tijdig op grond van artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, le of 2e lid bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bedenkingen hebben ingebracht; b. een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, le of 2e lid tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te wenden; Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot onthouding van goedkeu ring: c. een ieder. Indien beroep is ingesteld kan een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend, indien er tijdelijke maatregelen nodig worden geacht waarmee niet tot de uitspraak op het beroepschrift kan worden gewacht. Indien dit verzoek wordt gedaan binnen de beroepstermijn treedt het goedkeuringsbe sluit niet in werking voordat op het verzoek om voorlopige voorziening is beslist. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). Beroep kan worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage) binnen de periode van zes weken dat het besluit ter inzage ligt. Voor het instellen van beroep en het indie nen van een verzoek om voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. g« V D W s' Ingekomen aanvragen van 29 September 2004 t/m 8 oktober 2004: bouwaanvragen: Van Neerbos Bouwmarkten 6 vlaggenmasten plaatsen Bergwerf Aannemings- bedrijf B.V. Fam. van den Oort S.J. Poot irol A 's-Gravelandseweg 363 Broersveld 112 Gaardenpad 6 Groeneweg 23A verbouwen H.M.H. Conradistraat 30 Karel Doormanweg 4-36 Karel Doormanweg 47 Nieuwe Haven/Warande/ B.K.-laan Rotterdamsedijk 262-272 Spoorbaanstraat 8 Spoorlijn Rotterdam-Leiden, NS km 77.058 Van Heekstraat Vlaardingseweg 23 Westvest 50B gevel wijzigen dakkapel plaatsen woning voormalige stallen tot woning garage T. Hagestein Facilicom Bedrijfsdiensten dakkapel plaatsen kantoorgebouw bouwen (wijziging) Verhagen Kraanverhuur B.V. dummy generatorvat plaatsen 42 woningen comm. ruimten bouwen (wijziging) VvE Rotterdamsedijk 262-272 cv stookruimte veranderen (herziene aanvraag) D. van der Linde woning vergroten Railinffabeheer B.V. Randstad Noord ONS/IRADO St. Meervoud voor Chr. Prim. Ond. P.A.A. van Haasteren spoorbrug over Poldervaart gedeeltelijk vernieuwen tijdelijke buisvesting plaatsen (herziene aanvraag) schoolgebouw verbouwen/ vergroten kelderruimte aanbrengen en serre plaatsen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Peter van Anrooylaan 1-3 MSHW Support B.V. V/G.O .cJU) Spoorlijn Rotterdam-Leiden, NS km 77.058 Tuinlaan 68C Van Ruijsdaellaan 10 Willem Passtoorsstraat Railinffabeheer B.V. Randstad Noord D.J. van Driel M. Damen Prorail douche- en toiletgroepen gedeeltelijk slopen spoorbrug over Poldervaart gedeeltelijk slopen asbest verwijderen asbest verwijderen onderstation Schiedam gedeeltelijk slopen Verleende bouwvergunningen: verzonden 4 oktober 2004: 's-Gravelandseweg 414 Bob Autowas B.V. Fam. Hakvoort loods tot wasstraat verbouwen (wijziging) woning vergroten Speltakker 22 verzonden 5 oktober 2004: Dam 36 Schie 13 Stadhouderslaan 43 verzonden 6 oktober 2004: Van Beethovenstraat 1-160 St. Woonplus Schiedam balkonhekwerken vernieuwen verzonden 7 oktober 2004: B.H.Gretelaan 95-157 Eerste Tuinsingel 10A Galjoot 31 A.P.M. Heuchemer C.C. Kuipers M.J. van Noordennen St. Woonplus Schiedam E. Ohanian W. Versnel pergola plaatsen indeling begane grond veranderen woning vergroten entrees zijgevels wijzigen woning verbouwen woning vergroten Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 4 oktober 2004: Woudweg 1 verzonden 5 oktober 2004: Van Ruijsdaellaan 10 verzonden 8 oktober 2004: Tuinlaan 68 C G.H. Kalfsbeek M. Damen D.J. van Driel berging en hooiopslag slopen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schrifteiijk) een gemotiveerd bezwaarschriff bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschriff de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschriff is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 18 oktober 2004 Buitenhavenweg 50-54 Couwenhovenstraat 76-80 Dieselstraat 90-110 Fokkerstraat 481 Jan van Galenstraat 50 Nieuwe Haven/Warande/ BK-laan Olympiaweg 20 Rubensplein 2 Vlasakker 63 vanaf 09.30 uur Nolet Vastgoed B.V. Westman Groep B.V. Korjako Vastgoed Beheer Gooren Lichtreclame St. Kenteq Maasstede Woning Ontwikkeling St. Acc. Hermes-DVS Rembrandt Apotheek E.H. Suttorp logistiek distributiecentrum bouwen kozijn aanbrengen winkel verbouwen/vergroten reclame aanbrengen reclame aanbrengen wijziging bouwplan overdekte zittribune plaatsen reclame aanbrengen dakopbouw plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling kunt u krijgen maandag-, dinsdag- en donderdagochtend bij het secretariaat, tel. (010) 2465487. Inwoners van Schiedam die ideeen hebben over bijvoorbeeld verbetering van de veilig heid in de straat, aanleg en onderhoud van het groen, het opknappen van een speel- plaats of extra verlichting van een parkeerterrein, kunnen rechtstreeks voorstellen doen aan de gemeenteraad. Dit is vanaf 2002 geregeld in de gemeentelijke verordening op het Burgerinitiatief. Natuurlijk kunt u gebruik bhjven maken van de mogelijkheid om raadsleden, wethouders of de burgemeester te benaderen. In het burgerinitiatief is echter officieel geregeld dat uw onderwerp of voorstel in het gemeentebestuur besproken wordt. Uw voorstel mag over bijna alles gaan, maar er gelden wel enkele spelregels. Zo is het burge rinitiatief niet bedoeld voor klachten over en/of bezwaren tegen besluiten van het gemeente bestuur of voor onderwerpen waarover de raad geen besluit mag nemen. Het initiatief moet verder ondersteund worden door minimaal 100 medeburgers. Om een burgerinitiatief in te dienen moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat in de Stadswinkel verkrijgbaar is. Daar is ook een overzicht te krijgen van de voorwaarden. Het burgerinitiatief wordt gericht aan: Gemeente Schiedam Burgemeester R. Scheeres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Met vragen kunt u terecht bij de griffie van de gemeente Schiedam, tel.(010) 2465788.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2