Mazda brengt MPV- segment op smaak Over smaak valt niet te twisten Station Wagon welkome aanvulling op Astra-reeks Mercedes-Benz SLK 200 Kompressor De nieuwe Seat Toledo Geslaagde neuscorrectie voor vernieuwe Audi A4 Paradepaard Nissan zet de Tone Sportief aan de start autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiiiteit THE NEW CHRYSLER VOYAGER Livingroom. By Chrysler. COUNTY CAR ROTTERDAM B.V. De exotische SLR McLaren is de onbetwiste sportieve ster van Mercedes-Benz. Voor een beduidend lager bedrag heb je echter een SLK roadster, die krachtig zijn best doet om op die sportieve ster te lijken. De overeenkomst aan de voor- zijde is treffend. Het rode leer en een kwiek, flitsend weggedrag maken de steral lures compleet. Brommend Specificaties Bijzonderheden Seat vernieuwt zich. Die ver- nieuwing is begonnen met de Altea en wordt nu voortgezet met de Toledo. De nieuwste Seat is een uiterst gewaagd ontwerp, en daarmee neemt het Spaanse merk een grote gok. £>Lt*2 CIS r4? De Mazda 6 MPS heeft 260 pk, vierwielaandrijving en een sportief uiterlijk. Mazda introduceert het Zoom- Zoom-gevoel in het MPV-seg- ment. De nieuwe smaakmaker is de Mazda5, een dynamische ze- venzitter met twee schuifdeuren en een smaakvol uiterlijk. In het interieur is plaats voor '6+1 personen, zoals Mazda het noemt. Dat wil zeggen dat de auto drie zit- rijen heeft waarvan de middelste plaats biedt aan twee volwassenen en een kind. De kleine zitplaats kan opgeklapt worden zodat die kan dienen als tafeltje of armsteun. Met zijn twee schuifdeuren heeft Mazda een primeur, want geen en- kele concurrent levert zulke deu- ren standaard. De Mazda5 wordt voor de zomer van 2005 verwacht bij de Mazda-dealers. Dan is er voor dit model keuze uit vier ver- schillende motoren: twee benzine- versies met 115 (1.8) of 145 pk (2.0) en twee 2,0-liter dieselmoto- ren met 110 of 143 pk. De prijs voor de Madza5 is nog niet be- kend. De Mazda6 MPS heeft zijn defini- tieve vorm gekregen. Onder de motorkap plaatst Mazda een 2,3-li ter benzinemotor met turbo, die 260 pk produceert en een maxi- mumkoppel van 380 Nm heeft. Genoeg voor een sprint naar 100 km/uur in 6,6 seconden en een top- snelheid van 240 km/uur. De vier- wielaangedreven sportieveling de- buteert medio 2005 bij de Mazda- dealers. De prijs is nog onbekend. De bagageruimte van de Opel Astra Station Wagon meet maar liefst 1.590 liter. De Opel Astra wordt geroemd om zijn goede wegligging en spannen- de design. Bij de kennismaking met de Astra Station Wagon is het hetzelfde liedje: de Station Wagon is eveneens een strak vormgege- ven Astra die lekker rijdt. Een ex tra couplet is gewijd aan de grote en slim vormgegeven bagageruim te. Wanneer de grote achterklep open- zwaait, heb je toegang tot een enorme bagageruimte. De inhoud van het laadruim bedraagt maxi- maal maar liefst 1.590 liter, 90 liter meer dan zijn voorganger. De wielbasis van de Astra Station Wa gon is negen centimeter langer dan die van de vijfdeursversie. De ex tra ruimte die hierdoor ontstaat, komt voor een belangrijk deel ten goede aan de beenruimte van de achterpassagiers. Uniek is het FlexOrganizer- systeem: diverse bagagenetten en schotten kunnen op elke gewenste plek worden vastgezet in rails in de bagage ruimte. Hierdoor is de bagage ruimte 'op maat' in te delen. De la ding blijft daardoor tijdens het rij- den beter op zijn plek. De Opel Astra Station Wagon staat nu in showroom en de prijzen be- ginnenbij 18.950 euro. CHRYSLER INSPIRATION COMES STANDARD De Chrysler Voyager kri|gl de enige opvolger die mogelijk was: de nieuwe Chrysler Voyager. Met meer family fun dankzij de vele multimedia dvd gaming-mogelijkheden. Met meer veilig heid dankzij de extra zij- en knie-airbags. En met meer vermogen dankzij de nieuwe 2.8 CRD- mofor met standaard automatische transmissie Daarbij is de Chrysler Voyager nog steeds de ruimste, stilste en meesl stijlvolle in z'n klasse. Kom bij om longs voof meer informatie of een proefnt. Toepad 15, Rotterdam. Telefoon 010-452 90 66. Internet: www.countycar.nl De nieuwe Chrysler Voyager is er vanaf 29 830,- incl BTW/BPM en excl kosten rijklaar maken. Gem. verbruik: 9,8 - 13,3 1/100 km (10,2 - 7,5 km/I) COj-uitstoot: 232 - 319 g/km. Roadster met sterallures De SLK is als een bloem die uit de knop komt. Deze open twee- zitter van Mercedes-Benz zit al sinds eind vorige eeuw in het gamma. Bij zijn komst baarde hij vooral opzien door het listige sta- len vouwdak, waarmee de Duit- sers een decennia oude vinding van Peugeot naar een moderne sportauto vertaalden. Een auto die gesloten het uiterlijk heeft van een kittige coupe en met het dak open door het leven gaat als een rasechte roadster. Inmiddels wordt het recept nu ook toegepast door onder meer Peugeot en Re- nault.Het uiterlijk. van de SLK was altijd ietwat ingetogen en be- deesd voor een auto waarbij het gaat om emotie, passie en vurige prestaties; voor een auto waarin je gezien wil worden, waarmee je de aandacht wil trekken. Natuur- lijk past een enigszins behoudend en stijlvol design beter bij de sfeer van Mercedes-Benz dan on- verhulde uitbundigheid in vorm- geving, zoals van Ferrari. Met dit vooroordeel, als we het zo mogen noemen, rekenen de Duitsers met de nieuwe SLK echter subiet af. Hij trekt de aandacht, straalt tot in elke vezel sportief gedrag uit en wekt hebberigheid. Herhaaldelijk hoorden we omstanders vragend informeren of ze wellicht oog in oog stonden met de nieuwe SLR. De verleiding is dan groot om ze in die waan te laten. Het geluid van de motor verraadt echter het verschil in prijs, kracht en exotisch bestaan. De 200 Kompressor-krachtbron van de geteste SLK is een zacht brom- mende viercilinder, die overigens -*> -I *-' 'sis- Kort en laag, dat is deze roadster en hij ligt werkelijk waar als een plank op de weg met korte vering en een koersvaste wegligging. door de mechanisch aangedreven uitlaatgaslader heel best presteert. 163 pk bij een cilinderinhoud van 1,8 liter is gewoon geweldig veel en absoluut genoeg om met deze tweezitter fel te kunnen optrek- ken. Het elektronische stabili- teitssysteem ESP grijpt bijvoor- beeld echt wel eens in om een uit- brekende achterzijde bij volgas in een bocht te beteugelen. Om maar aan te geven dat de liefheb- ber van een sportieve rijstijl be- slist aan zijn trekken kan komen. De zitpositie is laag. De auto doet daardoor groter aan dan hij is, en de aanwezigheid van de optionele parkeersensoren van het Park Tronic System juich je toe als je moet achteruitrijden en absoluut niet zeker weet of ergens van die vermaledijde paaltjes staan. Bochten zijn met speels gemak en als het moet met hoge snelheid te nemen, waarbij de sportstoelen de inzittenden goed op hun plaats houden. Steun heb je ook vooral van de hoge console tussen die stoelen, precies zoals dat hoort bij rasechte roadsters. De carrosserie is zeer stijf en daaraan merk je dat Mercedes- Benz kwaliteit nog immer hoog in het vaandel heeft. Aan alles is te merken dat je op premium-ni veau rijdt, niet in de laatste plaats aan de uitgebreide uitrusting. Dit merk gaat ver, vaak verder dan andere merken en dat merk je bij de SLK aan de Airscarf. Het is een opening op nekhoogte in de stoel, waaruit je op commando van een schakelaar warme lucht op de hals kunt blazen. Voor als het koud weer is en je toch graag open rijdt zonder een dikke sjaal om de nek. Deze voorziening is een optie bij de 200 Kompressor en standaard bij de krachtigere 320 (zescilinder) en de beestach- tig sterke V8 55 AMG met maar liefst 360 pk achter de prominen- te ster in het front. Met een be drag van 98.950 euro ben je dan echter twee keer zoveel geld kwijt als voor de 200 Kompres- Motortype: viercilinder met 16 kleppen Cilinderinhoud: 1.795 cm3 Vermogen: 120 kW (163 pk) bij 5.500 t.p.m. Max. koppel: 240 Nm bij 3.000 t.p.m. Acceleratie: 8,3 sec. van 0 tot 100 km/uur Topsnelheid: 226 km/uur Gem. verbruik: 9,2 ltr/100 km Prijs: vanaf €49.650,- ABS, EBD Remassistent BAS ESP Airbags en zij-airbags Elektrisch bedienbare zijruiten Centrale vergrendeling met af- standsbediening Boordcomputer Cruise Control Speedtronic Sportstoelen met magnesium fra me Elektrisch bedienbaar dak Regensensor voor de ruitenwis- sers Buitentemperatuurmeter Automatische climate control „Seat staat voortaan voor onge- bruikelijk design en atletische techniek", zo vertelde een marke- tingfunctionaris van Seat ons. Die eigenschappen komen dus terug in alle nieuwe modellen van de Spaanse autofabrikant. Bij de Al tea klopt het ook allemaal nog; dat is immers een mooie, onderschei- dende midi-MPV, die ook nog eens bovengemiddeld lekker rijdt. De nieuwe Toledo is echter een heel ander verhaal. Rijden doet de Toledo dan wel net zo goed als de Altea, daarover is geen discussie. Maar tijdens de introductie Stak een belangrijke vraag de kop op, die betrekking had op de vormge- ving: 'Is dit nu waar autorijdend Nederland op zit te wachten?' De voorzijde van de Toledo is identiek aan die van de Altea en hij heeft ook die kenmerkende golvende lijn over de zijkant. Maar de ach terzijde vertoont met zijn ronde achterruit en vreemd welvende kofferdeksel opvallend veel gelij- kenis met de kont van de Renault Vel Satis. En laat dat nu net geen succesvol voorbeeld zijn. Zelden was er de laatste tijd over een auto- ontwerp zo veel discussie als nu over deze Toledo. Gelukkig valt over smaak niet te twisten, en eer- lijk gezegd oogt de Seat Toledo in donkere kleuren juist best voor- naam. Dat past wel bij het imago dat Seat voor de auto in gedachten heeft: in de Toledo stappen wat ou- dere bestuurders dan in de Altea, zo denkt men bij Seat. Concurren- ten van de Toledo heten Vectra, Mondeo en 407. De Altea strijdt tegen de Scenics en de Focus C- Max. Tot aan de C-stijl, het einde van de achterste zijruit, is de Toledo uiter lijk identiek aan de Altea. Ook de binnenruimte is gelijk. Het verschil tussen beide Seats zit echt alleen in de kofferbak. Omdat de Toledo een anders gevormde achterpartij heeft, is de kofferruimte groter. De nieuwe Toledo slikt met 500 liter (Altea: 410 liter) exact evenveel als zijn voorganger. Met een lengte van 4,46 meter is de Toledo 18 centimeter langer dan de Altea. Het motorenpalet is voor beide modellen gelijk: 1.6, 2.0 FSI, 1.9 TDI en 2.0 TDI. Hoeveel je voor de extra ruimte en het extravagante ontwerp moet bijbetalen is nog niet bekend. Vanaf 4 november staat de nieuwe loot aan de Seat-stam bij de NederlandseSeat-dealers. Is het een Toledo of Altea? Recht van voren is het verschil moeilijk zichtbaar. We kunnen wel spreken van een geheel vernieuwde A4. Niet alleen het exterieur werd aangepast, ook enkele motoren, het onderstel en het interieur werden verder ver- fijnd. Doel van Audi was om de dyna- miek van de auto te vergroten zon der comfort te verliezen. En dat is de heren en dames van het Duitse merk zeker gelukt. De A4 voelt dynamischer en is tegelijk ook comfortabeler. Vergeleken met de vorige A4, duikt en helt de carros serie van de auto nu veel minder. Dit is te danken aan modificaties aan de ophanging, de veren en de schokdempers. Het levendige ge- voel dankt de A4 ook aan zijn sportieve broer, de Audi S4. Van dit model werden enkele onderde- len van de voorwielophanging toe gepast in de opgefriste A4. Voor De vernieuwde A4 ziet er fris uit en rijdt prima. de achterwielophanging werden delen geleend van grote broer A6. Vergeleken met zijn voorganger is de A4 38 millimeter in de lengte gegroeid terwijl de breedte afnam met 6 millimeter. Kenmerkend is de forse grille, die als een gapende mond grote hoeveelheden lucht naar binnen laat. Audi levert twee nieuwe direct in- gespoten FSI-benzinemotoren. De met een turbo uitgeruste 2.0 T FSI is goed voor 200 pk/147 kW en 280 Nm. De 3.2 V6 FSI is met 255 pk/188 kW de op een na krachtig- ste benzinemotor in het A4—gam ma. De 4.2 V8 van de S4 is mo- menteel de sterkste krachtbron. Het dieselgamma begint met twee viercilinders: de 1.9 TDI met 115 pk/285 Nm en de 2.0 TDI met 140 pk/320 Nm. Voor het stevigere werk staan twee flinke zescilinders paraat met respectievelijk 2,5 en 3,0 liter motorinhoud. Beide leve- ren veel trekkracht; de 2.5 levert 163 pk en 350 Nm, de 3.0 komt tot 204 pk en 450 Nm. Hoogstwaarschijnlijk wordt de A4 begin december in Nederland bij de dealers gei'ntroduceerd. Over de prijs is nog niets bekend. De 907 is het paradepaardje van Peugeot. Het Franse merk gaf zijn ingenieurs de vrije hand om al hun kennis samen te brengen in een au to. Het resuitaat is een on- vervalste sportauto, ge- bouwd naar voorbeeld van kiassieke sportauto's maar met gebruikmaking van de modernste technieken en materialen. Het hart van de 907 wordt gevormd door een 368 kW/500 pk sterke V12-benzinemotor met een inhoud van 6,0 liter. Via een zesversnellingsbak gaan de krachten van de motor naar de achterwielen. De V12 heeft in de 907 zowel een functionele (aandrijving) als een decoratieve rol. De mo torkap is namelijk voorzien van een venster waardoor de inlaatkelken van de krachtbron te zien zijn. Nissan heeft de toon gezet voor zijn compacte MPV, die binnenkort zal verschij- nen. De Tone is een nage- noeg productierijp studie- model op een verlengd plat form van de Micra. Met zijn lengte van 405 centimeter is hij langer dan zijn concern- genoot de Renault Modus. In de breedte meet de Tone 1,71 meter en zijn kruin reikt tot 1,54 meter. De wiel basis is een forse 2,6 meter, wat verraadt dat de vijf in zittenden veel ruimte heb- ben. Het flexibele interieur is bezaaid met afleg- en op- bergruimte voor kleine din- gen als een mobiele telefoon. In totaal is er negentig liter opbergruimte voorhanden in het interieur. Het meubi- lair achterin is neer te klap- pen, waardoor er een zee aan bagageruimte ontstaat. Hoewel de Tone nog geen definitief groen licht voor productie heeft gekregen, zal de uiteindelijke compac te MPV van Nissan sterke gelijkenis vertonen met dit studiemodel. Waarschijnlijk maakt Nissans compacte MPV in 2005 zijn debuut. Chevrolet, dat met ingang van 1 januari de merknaam Daewoo in West-Europa vervangt, heeft twee model len gelanceerd die opvallen door hun sportieve vormge- ving. De eerste nieuwkomer is de S3X. Dit model houdt met zijn zeven zitplaatsen en vierwielaandrijving het midden tussen een MPV en een SUV. Met uitgebouwde wielkasten. lichtmetalen 20- inchwieien en extra iampen in de voorbumper ziet deze Chevrolet er indrukwek- kend uit. Het interieur is aangekleed met een dvd- speler en een 18-inchmoni- tor. De S3X is nog een proto type; de definitieve versie staat gepland voor 2006. Het tweede studiemodel is de M3X. Deze auto is mogelijk de opvolger van de huidige Daewoo Matiz. De carrosse rie is in grote lijnen gelijk gebleven, de wijzigingen zit- ten'm vooral in de neus en de achterkant. De koplam- pen zijn uitgerust met LED- lampjes. Deze hebben een hogere lichtopbrengst dan reguliere halogeenlampen, een langere levensduur en toch een lager stroomver- bruik. Ook de achterkant - met hooggeplaatste, ronde lichtunits - ziet er lekker ei- genwijs uit. De grote licht metalen velgen geven de M3X een extra sportieve uit- straling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 17