maasstad dim ©1 Id3©© k xqs2 Glascentrum Schiedam eind volgend jaar open? n m WD van de Rectificatie van de Lezer i* Museum glaskunst lijkt financieel haalbaar - r Hommage Jurriaan Paverpollen maasstad Dertien banen weg en voortaan gesloten in weekend maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - 'Een degelijk stuk werk van de ex-wethouders waarbij de gemeente geen financieel risico loopfGeruststel- lende woorden van wethouder Henk Jan Habermehl tijdens de commissievergadering Binnenstad. De wachtgeld-wethouders Adri Reinhoud en Luub Hafkamp houden de raad voor dat bij hun toestemming het Wennekerpand al in januari (gefaseerd) verbouwd kan gaan worden. En dat in december 2005 de deu ren van het glasmuseum open kunnen. 'Ken net', zegt een raadslid. Zeker omdat al voor 3,7 miljoen binnen is voor Schiedams nieuwste attractie. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam SCHIEDAM - Cox Habbema brengt in Bibliotheek Noord op vrijdag 29 oktober de vertelvoorstelling 'Een vrouw in Ber- lijn'. Het gaat over de naoorlogse dagen in Berlijn. De voor- stelling begint om 20.30 uur en kost zes euro, inclusief een drankje. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Bieb Stadserf en Noord. Zonder vlees De Wissel Qi Gong 55-Plus Schminken Afsluiting Kijk haar! Ruilbeurs Passage Harmonia Rommelmarkt MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO SCHIEDAM - Feest in Zwembad Zuid. Het dertig- jarig jubileum. Met spre- kers, bloemen, drankjes en leden van het eerste uur. Met een foto-expositie waarop de zwaar bevochten oprichting te zien is. Feest, maar wel met een zwart randje. Zwembad Zuid moet bezuinigen van Burger- meester en Wethouders en moet 's avonds en in het weekend dicht. Wethouder Sport, Henk Jan Habermehl, liet zijn gezicht niet zien tij dens de viering afgelopen zaterdag en kreeg kritiek van menig feestganger. Treurnis vooral bij oprich- ters, personeel en bezoekers van het Gorzense familie- bad. i 4* i^22y Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds. J. Sosef. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur, ds G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur, ds. W.M. van de Vegt. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, ds. W. van Sorge en 16.30 uur: ds. J.W. Schoonderwoerd. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. De Mey Mecima. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V ri jzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want. Wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. rotterdamsdagblad.nl 020299 KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstadi Telefoon 0900 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactle.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., ^^^^^x^je^etreffendc^iuteur^^^^^ Woensdag 20 oktober 2004 E Don Satijn (1953) en ontwer- per Ad van der Kouwe (1961) brengen in twee installaties een hommage aan ontwerper/ beeldend kunstenaar Jurriaan Schrofer (1926-1990) in Pand Paulus. Schrofer is vooral be- kend geworden als pionier op het gebied van de grafische vormgeving, maar was ook op vele andere terreinen actief. Een van zijn geliefde ma- trixen, bestaande uit 5 x 5 vierkanten -die ook voor Don Satijn een jarenlange bron van inspiratie is geweest- zal de basis zijn voor de tentoonstel- ling in Pand Paulus. Deze fototentoonstelling zal exclusief te zien tijdens de twee weekenden van Wonen met Kunst (29 tot en met 31 oktober en 5 tot en met 7 no- vember van 12-17 uur). SCHIEDAM - Een kunstwerk maken van oude witte t- shirts? Dat kan tijdens een workshop 'paverpol' die de Stichting Ouderenwerk orga- niseert in dienstencentrum de 4 Molens. Als het kunstwerk af is, ziet het eruit als een ko- peren beeld. Hoe dat precies in zijn werk gaat, wordt tij dens de cursusdag duidelijk uitgelegd. De woikshop wordt twee keer georganiseerd: op vrijdag 12 en 19 november, van 09.30 tot 14.30 uur. De kosten zijn 20 euro per ochtend. Deelnemers wordt verzocht twee oude wit te t-shirts, een oude schaar en een lunchpakketje mee te ne- men. Aangeraden wordt om oude kleding aan te trekken. Voor meer informatie en aan- melding: 470 55 00. In december 2005 kunnen de deuren van het glasmuseum open. Zeker omdat al voor 3,7 miljoen binnen is voor Schiedams nieuwste attractie. door Frank Willemse Is het glasmuseum in Schiedam wel financieel haalbaar? Dat was de vraag waarop de raad antwoord kreeg vorige week. De gemeente- raad die als eis stelde dat het nieu we museum kostendekkend moest zijn. Het binnenhalen van het Glasmuseum uit Hoogeveen zou niet op de rekening van Schiedam drukken. Volgens de Power Point- presentatie van de ex-wethouders is voor verbouwing, aankoop glas- collecties en inventaris 5,5 miljoen euro begroot. Daar staat door sponsors en rijksbijdrage (ISV- geld) 3,7 miljoen tegenover. Een tekort van 1,75 miljoen die door nieuw aan te trekken sponsoren ge- dekt kan worden. Eerste horde is toestemming van de gemeenteraad. Dat lijkt wel snor te zitten gezien het enthousi- asme op de voorstellen. Het Wen nekerpand is in ieder geval 'ideaal' volgens architect Professor Mick Eekhout die de raad zijn vrolijke tekeningen laat zien. Het museum moet een bruisend feest worden en geen saai gebouw. Met natuurlijk veel glas, zowel binnen als buiten. „Met een dakterras en toch een fa- briek met ovens en een vide", al- dus de architect uit Delft. Na goed- keuring zal in december een stich ting opgericht worden die het pand gaat huren in plaats van kopen. Zo blijft alles betaalbaar. De huurprijs van 50.000 euro is volgens ex-wet- houder Hafkamp 'heel schappe- lijk'. Na een aantal jaren kan de stich ting het pand kopen van 'De Ver- nieuwde Stad' met aandeelhouder gemeente Schiedam. In januari be- gint de gefaseerde verbouwing met lift, vliesgevel en glazen dak. „Een gebouw dat aan 'Corbusier' doet denken", aldus de lyrische profes sor. In december 2005 kan het mu seum al open gaan. De kaarten lijken geschut; alle po- litieke partijen reageren enthousi- ast. Er wordt zelfs al gediscussi- eerd over de hoogte van het entree- kaartje. En dat terwijl de beer nog vrij rond loopt en niet eens gescho- ten is. Zo wordt er gefantaseerd over uitbreiding met een verzamel- gebouw voor bedrijfjes toaar nu Garage Hersbach zit. En hoog op- gegeven over de buurtbewoners met zevenhonderd handtekenin- gen. De discussie gaat er niet over of het museum er moet komen maar waar de bussen moeten par- keren. Glasfabriek Schiedam heeft al te kennen gegeven haar histori- sche glasmachines uit te willen le- nen. En een geheime sponsor is be- reid een glascollectie uit te lenen. Verschillende bedrijven willen 'meeliften' met het succes van het glascentrum in de Brandersbuurt. De exploitatie is gestoeld op 27.000 bezoekers. Volgens de ex- wethouders slechts 'een voorzich- tige schatting'. SCHIEDAM - In de vierdelige cursus 'lekker gezond zonder vlees' worden op een verantwoor- de en verrassende manier recepten klaargemaakt. Echt een cursus voor als je nog weinig ervaring hebt met de vegetarische keuken of af en toe eens vleesloos wilt eten. De cursus wordt gegeven op maandag van 19.30 tot 22.00 uur en kost 55 euro, exclusief ingredi- entengeld. Aanvang is 15 novem ber. Opgeven bij het SHV cursus- bureau, tel. 426 4781, e-mail: shv- zonnet.nl. SCHIEDAM - In De Wissel, het inloophuis van de Schiedamse ker- ken, is momenteel een expositie te zien van Thelma Mellema-Ekman, geboren in Helsinki Finland. In 1949 is zij naar Nederland geko- men na een gedegen opleiding op tekengebied. In Nederland maakte zij kennis met aquarelleren, olie- verf, houtskool en conte. De Wis sel is te vinden aan het Broersveld 123. SCHIEDAM - Qi Gong Tsjie goengis, net als Tai Chi, een Chi nese bewegingsleer en is er op ge- richt om lichaam en geest in balans te brengen. Adem, beweging en bewustzijn staan hierin centraal. De oefeningen werken ontspan- nend en vitahserend. Een gratis kennismakingsles wordt gehouden op dinsdagavond 2 november in Het Windas, tel. 470 56 96 of 06 - 44 804 102. Vanaf 9 november be- ginnen de lessen, kosten 30,- per maand. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost wordt dinsdag 26 oktober bingo gespeeld. Aanvang is 14.00 uur, kosten 3,20 (6 ronden). Woensdag 27 oktober komt in dit centrum rond 10.00 uur de apo- theek langs om lets te vertellen over hart- en vaatziekten. Donder- dag 28 oktober wordt er bingo ge speeld in Wijkpost Zuid van 13.30 tot 16.00 uur. Ook dat kost 3,20 (6 ronden). SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn organiseert vanaf 1 november een cursus schminken van 19.30 tot 21.30 uur. Zes lessen kosten dertig euro. Voor opgeven bel: 247 04 64. SCHIEDAM - Haar en kapsels, een onderwerp waarmee bijna ie- dereen dagelijks bezig is. Vanaf begin September hebben de wijk- centra in Schiedam, de Artoteek Schiedam en 300procent kunstga- lerie bol gestaan van het haar. Tij dens het hele project is er op alle locaties plukjes haar van bezoekers ingezameld. Deze plukjes zijn door kunstenaar Huub Vinken ge- bundeld in een echt penseel. Eer- der maakte hij penselen van het haar van nog levende, Nederlandse kunstenaars. De Schiedamse pens elen worden zondag 24 oktober onthuld. In wijkcentrum De Erker zullen ze om 16.00 uur feestelijk overhandigd worden. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek wordt zondag 24 oktober een ruilbeurs gehouden van allerhande artikelen. Aanvang is 13.00 uur en de toegang en taxa- tie zijn gratis. SCHIEDAM - De christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging Passage houdt donderdag 21 okto ber een thema-avond over 'Geld- zorgen wereldwijd' in De Stuurhut aan het Nijhoffplein 21. Aanvang is 19.45 uur en gei'nteresseerden zijn welkom. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia ontvangt donder dag 21 oktober Gerard Heutink die waarnemingen doet met zijn india- nenkaarten. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. Toegang is vijf euro. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt zaterdag 23 oktober een rommelmarkt georga niseerd. Belangstellenden kunnen hier van 10.00 tot 16.00 uur te- recht. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 11 tot 18 oktober zijn binnengekomen. Stankoverlast in Vlaardingen Op donderdag 14 en vrijdag 15 oktober zijn in totaal negen stankklachten uit Vlaardingen binnengekomen over een rottingslucht De stank was afkomstig uit 66n van de opslagtanks waarin palmzuur opgeslagen was geweest op het terrein van Vopak Terminal Vlaardingen. Aan de boven- en onderzijde van de tank waren de tankdekseis geopend. Nadat het bedrijf de tankdekseis had gesloten, was de overlast voorbi- Stankklachten door opstart ammoniakopslag Alvorens de installatie op te starten worden de opslagtanks door Micro Chemie in de Europoort gekoeld met een kteire hoeveelheid ammoniak, waarna ze volledig kunnen worden gevtid met ammoniak. Doordat een drukventiel op 66n van de opslagtanks niet goed funcftoneetde, is zondagmiddag rond 66n uur een kleine hoeveelfieid ammoniak vrijge- komen. Dit veroorzaakte overlast bij de Zeehavetlpolitie en de roeiers in de Europoort. In de nacht van zondag op maandag is ook overlast ontstaan doordat de druk in de tank weer werd opgebouwd. Hierover werden twee klachten ontvangen uit Maassluis. Voorafgaande aan de opstart van het bedrijf is de technische betrouwbaarherd van de installatie getest. Desondanks is het niet ongebruikelijk dat er bij het opstarten kleine gebreken aan het licht komen. Dit neemt niet weg dat het bedrijf wordt aangesproken op de hinder die is ontstaan. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Van een eerder ingezonden brief over 'Storing' (13 oktober j.l.), wil ik mijn woorden terugnemen. Ik ben gebeld naar aanleiding van dit ingezonden stukje, door dhr. Paulussen van de CM. Hij heeft zijn verhaal verteld, ik het mijne. De afspraak was snel ge- maakt dat een monteur langs zou komen om de aansluitingen te controleren, danwel meten.Het zou een heel technisch verhaal wordendat bespaar ik een ieder. Ik zat ernaast. Hierbij wil ik mijn excuus aanbieden over hetfeit dat ik de CAI in Schiedam in diskrediet heb gebracht. Ook de mensen van het Call- centre die alleen maar gegeven informatie moeten doorgeven, bied ik mijn verontschuMiging aan. Als laatste de monteurs die wellicht de indruk hebben gehad geen goed werk af te leveren. Mijn oprechte excuus aan u alien. Hans Henrichs k«UWM..vfA liww Feest in Zwembad Zuid met een zwart randje door Frank Willemse Overal zitten oud-leden bij el- kaar. Overal ook foto's, brieven en certificaten die dertig jaar ge- leden werden verkocht om het zwembad mogelijk te maken. „Een bad dat er met dubbeltjes en kwartjes is gekomen", zegt een spreker. Doelend op het vrijwilli- ge werk dat die gewone mensen uit Schiedam Zuid er begin jaren zeventig voor over hadden. „Let wel: alle mensen van de Gor- zen", zeggen de leden van het oprichtingscomite in koor. Niet een bepaalde partij, maar ieder- een stond achter het initiatief. Vooral het idee van aandelen die voor tweehonderd gulden werden verkocht en waarvoor je met de coupons gratis mocht zwemmen sloeg aan. Twee ton in guldens werd opgehaald. En de gemeente Schiedam kon er niet langer on- deruit. Zwembad Zuid kon in 1974 haar deuren openen. „Donkere wolken als voorboden van slecht weer", voorspelt Jan van Vugt, directeur Sport en Re- creatie, zaterdag in zijn speech. Ingrijpende bezuinigingen staan op stapel die zeker zullen leiden tot 30.000 minder bezoekers. Terwijl Zwembad Groenoord zelf mag weten hoe zij een ton bezui- niging gaat ophoesten, is de 150.000 euro aan bezuiniging die aan Zwembad Zuid is opgelegd, al vastgelegd door de gemeente. „Zwembad Zuid zal voortaan al leen op kantooruren open gaan", besliste wethouder Habermehl. Geen vrij zwemmen in de och- tenduren, 's avonds of in het weekend ring wel in de avonduren blijven komen maar dan met een eigen sleutel en zonder gediplomeerd personeel. ,JDat is een verant- woordelijkheid waar deze vereni- gingen niet op zitten te wachten", schrijft de sportraad. ,JEn dat ter wijl wij ons de pokken hebben gewerkt", zeggen de oprichters in koor. De club oudere mannen zit gebogen over de foto's. Man nen zonder politieke binding en uit verschillende milieus. Maar allemaal met een doel: een over- meer. Zuid Bad moet 150.000 eu ro besparen. Op het feest is niemand die daar een goed woord voor over heeft. Voorzitter Sportraad Frans van Krugten denkt dat deze beperkte ope- ningsuren zeker 70.000 minder bezoekers gaat opleveren. Zwem- verengingen mogen bij uitzonde- dekt zwembad in de Gorzen. De opvolger van het Openlucht- zwembad in de Wilhelminahaven waar elke Schiedammer zwem men ieerde. Oprichters als Jan Crama van bar/restaurant De Klok, aannemer Rien de Vries, Lo Schneider van de meubelzaak aan de Groenelaan, Hoofd van de Lagere School Van der Tang en PTT'er Anton Wiegel. Het be- stuur eind jaren zestig. 'Werkt mee; U bent beter uit met een bad in zuid!staat op de kleu- rige stikker uit die tijd. Het zijn opvallend veel PvdA'ers die zich druk maakten voor het 'Rode 'Zwembad. Toen een heikeie en 'dure' kwestie voor de relatief ar- me gemeente Schiedam. Daar kan het 91-jari- ge raadslid Tin- ne Krikke-Hein nog steeds over meepraten. Sa- men met oud- wethoudster mevrouw Ver- wey zitten ze allemaal rond een tafel. Vertellen doen zij over de levensgrote barometer waar sinds 1968 het ingezamelde geldbedrag werd getoond. Een andere tijd met 'regenten' als burgemeester Roelfsema en wethouder Bokho- ve van financien die wisten wat goed voor de mensen was. Maar met de acties werd een nieuwe tijd ingeluid waarin het volk zelf het voortouw nam. Daarom wordt het zwembad 'het Rode bad' ge- noemd. In het zwembad is het drukkend warm. Overal mensen random de historische foto's die op panelen zijn geplakt en keurig verdeeld zijn in historische perioden. Krantenknipsels over de acties en mooie oude foto's van het Open- luchtbad. Of van de West-Duitse bouwer Interpool die ook het Olympisch zwembad in Munchen bouwde. Foto's van de actievoer- ders die gingen kijken naar voor- beelden als zwembaden in Assen en Heerenveen. En vooral veel mensen in zwempak Want daar draait het tenslotte allemaal om. De Foto- en knipseltentoonstel- ling is te zien in Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk. In de herfstvakantie zijn er veel spe- dale activiteiten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 26