A L r Ruim vier ton voor actieve Schiedammers Het programma voor Zuid, West en Groenoord GS*> Wethouder Hans Meijer opent speelterrein St. Janschool I li Voor de jeugd, met de jeugd, door de jeugd I Gemeente Schiedam gam i Oproep /.Y/A Colofon -*> w 4 «s<» baSisschool st. Samen met de kinderen van de St. Janschool heeft wethouder Hans Meijer vorige week woensdag het opgeknapte speelterrein aan de Marconiweg/Van Swindensingel in gebruik genomen. De in de vorm van snoepgoed inge- pakte speeltoestellen werden met vereende krachten uitgepakt. BOUWZAKEN In koi gel wo stij dai Aa MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLIC ATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 43, WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 G emeenteberichten Postadres:^ Bezoekadres: Eindredactie: Stadskantoor: Tclefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Stadserf 1 www.schiedam.nl Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 erbazen x Op 13 oktober vond in Schiedam de druk bezochte beurs "Business op het Water" plaats, voor en door Schiedamse ondernemers. Na een aantal jaren Schiedamplein op de verschil- lende bedrijvenbeurzen in Ahoy, was het dit jaar tijd voor iets nieuws: Business op het Water. Op het schip de River Dream konden Schiedamse ondernemers hun relaties, elkaar en de gemeente ontmoeten in een sfeervolle omgeving. Ruim 400.000 euro ligt klaar voor een reeks van activiteiten in de wijken Zuid, Oost, West, Centrum en Groenoord. Doel is om de leefbaarheid en veiligheid in deze wijken te vergroten en te bevorderen dat zoveel mogelijk Schiedammers hieraan actief meedoen. Het geld wordt via het Grotestedenbeleid beschikbaar gesteld door het rijk. De activiteiten worden in de komende vier maanden uitgevoerd. Op deze gemeentepagina aandacht voor de activiteiten in Zuid, West en Groenoord. Activiteiten in Zuid en West In de afgelopen periode is voor iedere wijk een programma samengesteld. Dat is gebeurd in nauw overleg met de betrokken bewoners, ondernemers en organisaties in de wijken. In de wijken Zuid en West gaat het om sport- en spelactiviteiten voor kinderen en jongeren! Voor kinderen (Thuis op straat) TOS gaat in de laatste maanden van 2004 met de bewoners en met de partners die werkzaam zijn in de wijk (o.a. Woonplus, politie, jongerenwerk en opbouwwerk) activiteiten organiseren met en voor kinderen tot ongeveer 12 jaar. Door het betrekken van bewoners, kinderen en partners bij het openbare gebied in hun wijk wordt getracht een veilige en prettige leef- omgeving te bereiken. Met de volgende activiteiten is al begonnen. Voor kinderen op drie pleinen in West: Frans Halsplein: maandag en vrijdag van 15.00 - 17.00 uur en woensdag van 14.00 - 17.00 uur. Fabriplein: dinsdag van 15.00 - 17.00 uur. Vriendschapsplein: donderdag van 15.00 - 17.00 uur. Voor kinderen op twee pleinen in Zuid: Wilhelminaplein: maandag en vrijdag van 15.00 - 17.00 uur en woensdag van 14.00 - 17.00 uur. Rozenburgerplein: dinsdag en donderdag van 15.00 - 17.00 uur. Voor jongeren De jongerenwerkers van de Stichting Welzijn Schiedam gaan tot en met december 2004 per week 2 extra activiteiten in de buiten- ruimten in West en Zuid organiseren. De activiteiten worden in samenspraak met de jongeren bepaald. De jongeren spelen daarnaast een actieve rol bij de organisatie en de uitvoering van de activiteiten. De acti viteiten gaan zo snel mogelijk van start. Voor jongeren op sport- en spelplekken in West: Vlaardingerdijk bij de skatevoorziening: dinsdag van 15.00 - 17.00 uur. Strickledepark, ten hoogte van het draad- circus: donderdag van 15.00 - 17.00 uur. Voor meer informatie: jongerenwerker Jusef Awad: 06 4613 2593. Voor jongeren op sport- en spelplekken in Zuid: Maasboulevard, ten hoogte van de kinder- boerderij. Tijden nog nader te bepalen. Plein aan de Dwarsstraat, tegenover wijk- centrum Zuid. Tijden nog nader te bepa len. Voor meer informatie: jongerenwerker Roy Lints: 06 5241 6715. Bij slechte weersomstandigheden wordt gezocht naar alternatieve plekken binnen- voor het opzetten van activiteiten met als doel het wonen en leven in Groenoord zo gezellig en prettig mogelijk te maken. Het moeten activiteiten zijn waar bewoners zelf behoefte aan hebben. Bewoners worden per- soonlijk benaderd en kunnen kiezen uit ver- schillende gespreksvarianten. Gezamenlijk met de buren, of het gehele portiek, op de koffie of bij het diner. Bij alle ideeen en sug- gesties wordt gekeken of deze in samenwer- king met bewoners uitgevoerd kunnen wor- Activiteiten in Groenoord Ook in de wijk Groenoord staan verschillende activiteiten op het programma. Op dit moment worden door bureau de Vijf in opdracht van gemeente Schiedam en met medewerking van Woonplus huishoudens benaderd in Groenoord den. Ge'interesseerden kunnen ook zelf alvast contact opnemen met bureau de Vijf op telefoonnummer (010) 2469600 of 06-51700770. Per mail: geefine@devijf.nl Per fax: 246 0080 of per post; Bureau de Vijf, Postbus 72, 3200 AB Schiedam. Voor jongeren! Tevens worden er activiteiten georganiseerd voor jongeren in samenwerking met het jon gerenwerk van Stichting Welzijn Schiedam. Jongeren kunnen zelf ideeen aanleveren en helpen met de organisatie. Voor informatie: Bureau de Vijf is bereikbaar op telefoon nummer (010)2469600 of 06-51700770. Het jongerenwerk van Stichting Welzijn Schiedam, (010)2732220, of recht- streeks contact opnemen Remy Weekers (06-52471486) of Will Rouwen (06-11028306) Informatie over data en activiteiten zijn wekelijks te vinden in de Blauwe Brug. Uiteraard zijn ook jongeren uit andere wijken in Noord van harte welkom! Donderdag 21 oktober is er op het Bachplein een groot voetbaltoernooi waaraan 100 jon- gens en meisjes van basisscholen in Groen oord aan deelnemen. De teams strijden om de Speeldam Cup. Er zal muziek zijn en een springkussen. Vanaf 1 november zullen er verschillende sportactiviteiten georganiseerd worden voor jongeren tot 16 jaar. Voor oudere jongeren van 12 tot 16 jaar wordt een maandelijkse disco georganiseerd in wijkcentrum de Blauwe Brug. Inmiddels is ook gestart met een jongeren- theaterproductie. Jongeren uit Groenoord maken onder begeleiding van Theater Femus een theaterstuk en zullen voorstellingen geven in de Blauwe Brug en wellicht ook in de wijk. Het thema is "leven in Groenoord". Voor de allerkleinsten, zullen vanaf novem ber activiteiten georganiseerd worden door TOS (Thuis op straat). TOS zal een aantal malen per week aanwezig zijn op pleinen en speelvelden in Groenoord. Begonnen wordt op het Cornelia van Zantenplein en de Jozef Oreliosingel. Deze jeugdigen worden ge'in- formeerd over de aanwezigheid op de loca- ties via de basisscholen, mond op mond reclame en via het wijkcentrum. Het schoolplein van de St. St. Janschool is een speelplek in Oost die druk gebruikt wordt. Uiteraard door de school zelf maar ook door kinderen uit de buurt. Bij school en ouderraad leefde de wens om de speelwaarde van het plein te vergroten. Om deze reden is een aantal speeltoestellen bijgeplaatst. Deze zijn door de school uitgezocht. De wethouder complimenteerde de school met het bereikte resul- taat: "De St. Janschool is een school die graag zelf de handen uit de mouwen steekt en er ook zelf voor heeft gezorgd, dat er genoeg geld kwam. Er is een plan gemaakt door ONS. Met dit plan is de school geld gaan vragen bij het Fonds Schiedam Vlaardingen en de gemeente Schiedam. Ook het Wijkoverleg voor Schiedam Oost heeft een duit in het zakje gedaan. Door op deze manier met elkaar samen te werken, lukt het bijna altijd om een goed resultaat te behalen en ik denk dat dit een voorbeeld is van de samenwerking in Oost tussen school, wijk en gemeente". o Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 8 oktober 2004 t/m 15 oktober 2004: bouwaanvragen: Dilleveld 5 R.R Dielbandhoesing Groeneweg 54 N.G.M. Maat Johan de Withsingel e.o. Mina Krusemanstraat 21 Sveaborg Westvest 60 Woonplus Schiedam W. Gundlach Midgard Beheer B.V. A.J.M. van Megen ngi bedrijfswoning bouwen (herziene aanvraag) portiekafsluiting aanpassen dakkapel plaatsen 2 bruggen plaatsen woning verbouwen sloopaanvragen/sloopmeldingen Groeneweg 32 Maatschap Zeeuw Parkweg en Piersonstraat RET Verleende bouwvergunningen: verzonden 15 oktober 2004: Raam 138 en Spinhuispad 2-4 Woningst. PWS Rotterdam Gen ten de e Fok won gehi doo hani De daai ner gesc den: Het gen huu verzonden 18 oktober 2004: Veldpad 16 Verleende verzonden 15 oktober 20( Peter van Anrooylaan 1-3 N.B A.A.P. Batenburg MSHW Support B.V. caravanstalling slopen en paarden- stal/garages gedeeltelijk slopen prefab keerwanden gedeeltelijk slopen 2 bedrijfsruimten tot woonwerk- woningen verbouwen woning vergroten douche- en toiletgroepen gedeeltehjk slopen Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge- meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht rds - onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit die aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 15 oktober 2004 voor het monument Westmolenstraat 33 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzendda tum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzie ningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Cr F Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Zwartewaalsestraat 57, woning vergroten Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikma- king van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 4 weken vanaf 21 oktober 2004 t/m 18 november 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De gemeente Schiedam wil jongeren actief stimuleren om ideeen en activiteiten aan te dragen, die jeugdparticipatie bevorderen of de contacten tussen oud en jong of autoch- toon - allochtoon. Daarvoor is dit jaar nog een beperkt bedrag beschikbaar en ook kan er ondersteuning geboden worden bij het uitwerken van ideeen. Dus: loop je al een tijdje met een briljant idee rond, maar weet je niet, hoe je dat moet beta- len of in de praktijk moet brengen, dien dan nu een aanvraag in voor een eenmalige subsidie. Je moet wel snel zijn, want: op op Wat zijn de spelregels: de subsidie is eenmalig. alleen jongeren uit Schiedam kunnen een verzoek indienen. het initiatief moet gericht zijn op (het bevorderen van) jeugdparticipatie, dat wil zeg- gen meedoen, meedenken, meepraten, meebeslissen door jongeren, of op het verbete ren van de contacten tussen verschillende groepen. (jong/oud, allochtoon/autoch toon. de aanvraag moet een duidelijke omschrijving van jouw of jullie plan, de startdatum en de looptijd, alsmede een raming van de inkomsten en uitgaven omvatten. de kosten van eten en drinken komen niet voor subsidie in aanmerking. maximaal kan een bedrag van 1.500 worden toegekend. de aanvraag moet je richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, t.a.v de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als je hiervoor in aanmerking denkt te komen, stuur dan voor 1 november 2004 een aanvraag in. Heb je nog vragen, neem dan even contact op met de afdeling Welzijn van de gemeente: Mevrouw M. van aer Ven, telefoon (010) 2465610, e-mail m.vd.ven@schiedam.nl of de heer F. de Clercq, telefoon 010-2465614, e-mail fcam.d.clercq@schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2