Aanmelding lichamelijk gehandicapten nog mogelijk Verbovrwinkj e Rolluiken Q99 !39 5,- KORTING als u nu reserveert Themabijeenkomst: "Vrijwilligers in onze multiculturele samenleving (gewijzigde datum!!!!) De gemeenteraad. vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad m Verse Broccoli De Revolutionaire creme die de Botox injecties overbodig maakt! BotoX' Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam 50% KORTIN 3 m NU EXTRA VOORDEUG Goudgele Fyffes Bananen heel kilo Nieuwe oogst grote Spaanse Clementina's Bretagne salade Kant en klare Panklare andijvie BlRySETi In het nieuwbouwproject Goeman Borgesius in de wijk Nieuwland komen 15 zogeheten Fokuswoningen. In een nieuw appartementen- gebouw a an de Burgemeester Van Haarenlaan worden 15 van de 75 woningen zo gebouwd dat ze geschikt zijn voor mensen met een ern- stige lichamelijke handicap die zelfstandig willen wonen. Bijzonder is dat de benodigde dienstverlening op afroep beschikbaar is. Aanmelding voor dit project is nog steeds mogelijk. WET MIL1EUBEHEER warmte binnen, inbreker buiten KAPVERGUNNINGEN - 1 prunus, staande in de achtertuin L. Raemaekersstraat 151, in verband met de situering. Handelsonderneming GEERRINK BEL VOOR MEER INFORMATIE 010-4264369 5 jaar garantie KWALITEITSROLLUIKEN NERGENS GOEDKOPER! www.geerrink.nl 500 gram zonder pit heel kilo 200 gram V00RWEEK VOORDEEL GELDIG OP MA 25 en DI 26-10-2004 400 gram Zonnetuin Angelica Michael Hof /an Spaland 15A Schiedam 1 uuy tel 010-4710080 Reserveer tijdig om teleurstelling te voorkomen M Deze unieke, nieuwe creme is vanaf 29 oktober verkrijgbaar: Reserveer daarom tijdig en voorkom teleurstelling 25% Vermindering van lijntjes en rimpels binnen 30 dagen! RESERVEERBON Openingstijden van de Stadswinkel zijn maandag dinsda woensaag donderdag vrijdag 12.00 tot 16.00 uur 08.00 tot 16.00 uur 08.00 tot 16.00 uur 08.00 tot 20.00 uur 08.00 tot 16.00 uur VOORKOM TELEURSTELLING LEVER DE BON IN BIJ: UWEIGt f Aantal: 10GIST Sur Pius8 BotoX Cream Mgr. Nolenslaan 516-520 Schiedam 010-4739412 Adres:.. Week 43 MAASPOST SCHIEDAM - XQ04 Gemeente Schiedam, Woonplus en Fokus zet- ten zich gezamenlijk in voor de realisatie van de eerste Fokuswoningen in Schiedam. Fokuswoningen onderscheiden zich van andere woningen doordat al bij de bouw rekening is gehouden met het gebruik van een rolstoel door mensen met een ernstige lichamelijke handicap. De woning is voorzien van diverse stan daardvoorzieningen die op maat van de bewo- ner worden ingesteld. Fokuswoningen zijn geschikt voor een- en meer-persoonshuishou- dens. Het zijn drie- of vierkamer sociale huurwonin- gen, dat wil zeggen dat de huren binnen de huursubsidiegrenzen vallen (minder dan 597,50 per maand). De bewoner van een Fokuswoning heeft een huurovereenkomst met Woonplus en betrekt de ADL-dienstverlening van Fokus. ADL-dienstverlening Fokus biedt de bewoner van een Fokuswoning 24 uur ADL-dienstverlening op afroep en aan- wijzing. ADL staat voor algemene dagelijkse levensverrichtingen. Hierbij gaat het om assistentie bij de lichamelijke verzorging, aan- en uitkleden, eten en drinken (geen maaltijd- verzorging), toiletgang, verplaatsingen in en om de woning, eenvoudige verpleegtechnische assistentie en hand- en spandiensten. De client in een Fokuswoning kan zelf bepalen Het valt duidelijk waar te nemen dat onze samenleving in snel tempo veranderd en verkleurd. Als we kijken naar de deelname aan het maatschappelijk leven dan zien we dat het allochtone bevolkingsdeel niet of nauwelijks vertegenwoordigd is, met name als het gaat om bestuurlijk en uitvoerend vrijwilhgerswerk. Hier zijn onder andere twee belangrijke oorzaken voor aan te wijzen. Enerzijds zijn allochtonen niet bekend met het begrip 'vrijwilligcrswerk' zoals dat in Nederland is georganiseerd en kunnen hun weg op ait tcrrein niet goed vinden. Anderzijds stellen organisaties zich onvol- doende open voor allochtone vrijwilligers en kunnen deze niet goed bereiken. Maar er zijn vast nog meer oorzaken die u tegenkomt. Tijdens deze themabijeenkomst wisselt u van gedachte met andere (vrijwilligers)organisa- ties uit Schiedam over hoe u en uw organisatie omgaan met onze veranderende samenle ving. Wanneer: Donderdag 25 november 2004 Tijd: 19.30 - 22.00 uur. De deur is vanaf 19.00 uur open. Kosten: De themabijeenkomst wordt u aangeboden door het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. Er zijn geen kosten aan verbonden Aanmelden: Als u aanwezig wilt zijn, verzoeken wij u zich voor 15 november 2004 aan te melden. E-mail: ms.v.doorn@schiedam.nl Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Bezoekadres: Noordvest 20 b, Postbus 197, 3100 AD Schiedam Fax 010-2465098 Voor meer informatie: Gemeente Schiedam Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Marjolein van Doom Bianca Weber, telefoon (010) 246 5005. Beschikkingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast jmlleudienst Rij (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en ver- volgens net verlenen van de vergunning (beschikking) om een Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om ver gunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 27 november 2003 is een aanvraag ontvangen van Jachtbouw de Gouda revisievergunning voor een jachtbouwbedrijf aan de De Brauwweg 3 te Schie< De verandering betreft het plaatsen van een opslagruimte voor aardolieproducten en ver- fresten, de verwijdering van enkele huisbrandolietanks en het bijplaatsen van een container voor de opslag van materialen. 2. Op 10 februari 2004 is een aanvraag ontvangen van metaalbedrijf Emka B.V. om een revisievergunning voor een constructiebedrijf aan de Algerastraat 5 te Schiedam. De verandering omvat onder meer het verplaatsen van de lashoek, het verplaatsen van diverse machines, het bijplaatsen van een lintzaag in een van de romneyloodsen en er is geen sprake meer van opslag van gasolie. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunnin- gen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 21 okto- ber 2004 tot en met 2 december 2004 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: -> degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; -1 belanghebbenden aan wie redelijkerwiis niet verweten kan worden geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de desbetreffenae ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die ter- mijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoon (010) 2468340. vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van :r inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Voor de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen i Informatievoorziening van de DCMR, telefoon (010) 246 8621. Projectnummerss 305756 en 307463 op welk moment van de dag en welke dienst verlening binnen de ADL-assistentie gewenst wordt. De individuele klant staat centraal en houdt zelf ook de regie over de dienstverle ning. De combinatie van een goed aangepaste woning en de ADL-assistentie maakt het moge lijk dat men zelfstandig kan wonen in een gewone woonwijk net als ieder ander. Indicatie Fokus biedt ADL-assistentie aan mensen met een lichamelijke handicap die een indicatie heb ben voor het ADL-clusterwonen. Om een indi catie te verkrijgen, moet sprake zijn van vol- doende sociale zelfredzaamheid en een assisten- tievraag van minimaal 5 en maximaal 30 uur ADL-assistentie per week. Hoe komt men in aanmerking voor een Fokuswoning? Om in aanmerking te kunnen komen voor een Fokuswoning dient men geregistreerd te zijn op de landelijke wachtlijst van het College voor Zorgverzekeringen te Diemen. Informatie hier- over is bij Woonplus verkrijgbaar. Ook kunt u de website www.fokuswonen.nl raadplegen of voor vragen telefonisch contact opnemen met de hieronder vermelde contactpersonen. Alleen bij voldoende beiangstelling kan het project slagen. Minimaal 30 kandi- daten zijn hiervoor benodigd. Om de beiangstelling te peilen is daarom een informatiebijeenkomst gehouden op 11 oktober jl in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam. Uit deze bijeen- komst is gebleken dat er zeker beiang stelling is voor het fokusproject. Er zijn echter nog geen 30 kandidaten bekend. Dus als u beiangstelling heeft of u kent iemand die hiervoor beiangstelling heeft meldt u dan zo snel mogehjk bij onder- staande adressen: Fokus - contactpersoon Willard van Vugt: tel. 030-2336400 w.vanvugt@fokuswonen.nl Woonplus Schiedam - contactpersoon Metha Bot: tel. 010-2045150 mbo@woonplus.nl Gemeente Schiedam afdeling Wonen - contactpersoon Greta Hesseling: tel. 010-2465637 g.hesseling@schiedam.nl op maandag 25 oktober 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst met onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie oyer het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de dis cussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Bespreekstukken zijn o.a.: de Nota integraal veiligheidsbeleid; beheerplannen ONS; gedragscode gemeenteraad. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl ingang Bestuur 8c Organisatie, kunt u in het bestuursinforma- tiesysteem de agenda en vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, telefoon (010) 2465788, e-mail j.gordijn@schiedam.nl mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeenteraads- ing ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen Iedereen i vergadering i hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier (zie hieron der). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefoontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissievergadering aan te kaarten. U kunt zich ook in ver- binding stellen met een of meer raadsleden. Hun adresgegevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgenomen. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. U mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrekken. Het kan ook nuttig zijn uw onder werp te agenderen voor een commissievergadering. Het gebeurt ook wel dat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw verhaal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; het gesprek bij de aanmelding probeert de kans daarop de ver- kleinen. De griffier, J. Gordijn, telefoon (010) 2465788, e-mail j.gordiin@schiedam.nl PS. Op 9 en 11 november 2004 vindt behandeling van de programmabegroting plaats. Daarover volgt nader bericht. In die raadsvergadering kan niet van bovengenoemd spreekrecht gebruik worden gemaakt. Een inwoner of instelling die op bijvoorbeeld voorgenomen bezuinigingen wil reageren, kan dat doen op 25 oktober. op uw electrische motor bij aankoop van een rolluik Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer- king van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, telefoon (010) 631 5284. openingstijden: di. - do. -za. van 09.00-14.00 uur of op telefonische afspraak. zonwering voor binnen buiten rolluiken, markiezen, zonneschermen, screens. Aleidastraat 66 3117 DK Schiedam. Fax 010-426 13 43 AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN W0 20 T/M ZA 23-10-2004 tenzij anders vermeld Q69 'I Sur Plus BotoX Cream bestrijdt ouderdomsverschijnse- len en vervaagt lijntjes en rimpels tot 25% per maand en geeft de huid een jonge en vitale uitstraling. Het verstevigt de gelaatshuid, hals, en de contouren rond de ogen van zowel mannen als vrouwen. Sur Plus BotoX Cream is samengesteld uit 100% natuurtijk werkzame ingredienten en bevat het Phyto-complex BotoX Compositio. Dit complex is een uitwendig, toe- pasbare cosmetische variant van het populaire Botox en strijkt diepe rimpels in het voorhoofd glad, maakt expressielijnen minder zichtbaar, verjongt de gelaatstrekken en ondersteunt de activiteit van de andere ingredienten. Voor een mogelijk 100% optimaal resultaat, dient de crbme circa 4 maanden dagelijks gebruikt te worden. Sur Plus BotoX Cream is een supe- rieure creme voor een mooie, zachte, jeugdige en gelijkmatige huid met een frisse, transparante teint. Sur Plus BotoX Cream is HET alternatief voor het injec- teren en ontspannen van de gelaatstrekken d.m.v. dure en mogelijk soms pijnlijke behan- delingen in de esthetica. De kosten van deze unieke crbme bedragen 109,-. As,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3