maasstad lees Bibliotheek leent meer dan alleen boeken uit rp soli roNimRls Spectaculaire Kuipshow van Borsato op dubbele DVD maasstad €9?, Dymond Square telefoon r 't is weer smullen bij de Beste uitgaans agenda f SGi r¥E I AOXi I L I Woudbrood I Petit Pain IR oomboter Speculaasstaaf THE tyEDmiNDLjlJSE \j\|aa^ 0 ""te"8 dymond1 Onze toppers van deze week |(g(§) CX62 This movie will explain the medicinal use and working of the Cannabis sativa Plant also known as marijuana or hemp ROTTERDAM - Eerder dit jaar schreef zanger Marco Borsato geschiedenis met zes uitverkochte concerten in de Rotterdamse Kuip. Dat was (en is) geen nationale of in ternationale artiest ooit ge- lukt. Afgelopen week ver- scheen de DVD van zijn Kuipconcert. Borsato, die al eerder aantoonde iets speci- aals te hebben met het medi um DVD, bewijst ook met dit nieuwe schijfje dat hij in Ne- derland op eenzame hoogte staat. 2 3 1 SPJjf 6 4 WanT if 8 5 7 De Dymond Square Dect telefoon valt op door zijn grote gebruiksgemak en mooie vormgeving. De telefoon kent vele functies: handsfree bellen via de handset, geheugen voor 100 namen en nummers, keuze ult vele belmelodieen, weer- gave gespreksduur en -kosten, weergave batterij- en oplaad- status en nog veel meer. Een hoogstandje op het gebied van telecommunicate! Zo doet u mee! Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 27 oktober t/m dinsdag 2 november doorgeven via Bij de Bakker Klootwijk is het altijd smullen. U vindt bij ons heerlijke kwaliteitsproducten voor betaalbare prijzen. Deze week hebben we o.a. ovenxerse Petit Pain broodjes voor u in de aanbieding. Reden genoeg om eens langs te gaan bij een van de winkels van de Beste Bakker. Ambachtelijk meergranenbrood heel 1,40 2, broden voor i Witte ofbruine krokante broodjes per stuk 0,38 5 stuks voor ran 3,30 root MUZIEK THEATER Woensdag 27 oktober 2004 i De Bibliotheek Rotterdam heeft in de loop der jaren een goede naam op- gebouwd waar het gaat om de betere speelfdms op video. Met de komst van het medium DVD is deze traditie ook hier voortgezet. Minder bekend is het feit, dat de Bibliotheek Rotterdam op bijna alle gebied een passende documentaire in haar bezit heeft. In drie jaar tijd heeft de Centrale Biblio theek aan de Hoogstraat 110 ruim 500 documentaires op DVD aange- schaft. Hieronder bevinden zich bekende documentaires van Discovery en National Geographic. Maar ook instructie-DVD's op het gebied van Yoga en Tai Chi. Ook het aanbod op het gebied van gezondheidszorg is gestaag groeiende. Een recente aanwinst getuigt van de veranderde opvattingen over Cannabis binnen de Nederlandse samenleving: The Medicinal Use Of Cannabis, van de Rotterdams pionier op het gebied van de medicinale toepassing van Cannabis Marcel de Wit van Stichting Maripharm. De DVD belicht de vele aspecten van Cannabis als medicijn. In vogelvlucht wordt de eeuwenoude geschiedenis van Cannabis als medicijn belicht. Vervolgens komen nationale en internationale deskundigen aan het woord, waaronder prof. Mechoulam (de ontdekker van de chemische structuur van cannabis), Marcel de Wit (directeur van Maripharm), een huisarts, patienten en een apotheker. De documentaire is zeer informatief en geeft op heldere wijze antwoord op de vraag hoe en waarom Cannabis een medicinale werking heeft. Maripharm heeft jarenlang gestreden om bij de overheid geaccepteerd te krijgen dat Cannabis in gevallen van kan- ker, Aids en Multiple Sclerose een bewezen werking heeft. In het sommi- ge gevallen van glaucoom is cannabis een eerste-keus medicijn. In de VS heeft dr. Greenspan de weg gebaand die - via Maripharm- uiteindelijke leidde tot het Nederlandse beleid. Tevens wordt duidelijk dat niet alle Cannabis deze heilzame werking bezit en dat derhalve een gestandariseer- de kweek onder specifiek condities een absolute noodzaak is. De DVD is Engels gesproken, doch wordt in vier talen ondertiteld, w.o. Nederlands. U vindtde DVD op de tweede verdieping van de Centrale Bi bliotheek Rotterdam in de DVD-bakken onder nummer 612.8. door Vincent Wernke Eerder dit jaar presenteerde Marco Borsato zijn nieuwe album 'Zien' exclusief op DVD. De cd verkeert immers in moeilijk vaarwater en daarom moet worden nagedacht over nieuwe mogelijkheden om muziek te verspreiden. Het album 'Zien' verscheen exclusief op DVD, met voor elk nummer een aparte videoclip, gemaakt door vermaarde regisseurs als Dick Maas, Theo van Gogh en Johan Nijenhuis. Een uniek project, dat tot op heden nog geen vervolg heeft gekregen van andere arties- ten. De DVD 'Zien' verkocht wel- iswaar niet zoveel exemplaren als zijn eerdere albums, maar werd wel een van de best verkochte mu- ziek-DVD's. Het moet echter raar lopen willen deze verkoopcijfers niet worden overtroffen door zijn nieuwe para- depaardje 'Zien, Marco Borsato Live in de Kuip 2004'. Op deze DVD, die in twee verschillende uitvoeringen verkrijgbaar is, is de registratie van een van de zes con certen die hij in juni van dit jaar gaf in de Kuip. Naast een dubbele DVD uitvoering is ook een versie verkrijgbaar met een extra cd erbij. Op deze door luisteraars van Sky Radio samengestelde cd, staan vijftien van de 27 tracks die ook op de DVD staan. De cd is bedoeld voor in de auto of discman. Dit naar aanleiding van kritiek op 'Zien', die immers niet in de auto afspeelbaar was. In juni kreeg Borsato al veel lof voor zijn concerten in de Kuip. In tegenstelling tot zijn eerste serie Kuipconcerten in 2002, had hij nu meer aandacht besteed aan de show. Bovendien gaf hij de vele gasten - onder meer Do, Trijntje Oosterhuis, Ali B en Carel Kraay- enhof - alle ruimte om hun kunsten te vertonen, zoals ook zijn achter- grondzangers en -zangeres hun kunsten in een solonummer moch- ten vertonen. De solo's van de gas- ten zijn op de DVD niet terug te vinden (met uitzondering van het nummer 'Nu dat jij er bent' van Trijntje Oosterhuis en Carel Kraayenhof), maar op deze regi stratie komen wel heel veel van de fans in beeld, die in de Kuip aan- wezig waren. Er zijn veel shots van zingende fans, zwaaiende fans en knuffelende fans. De show zelf staat als een huis. In Am|talM T T klein beetje vlijt T appelwijn loofboom ~W dee! van het oor moeder verhoudlng (Frans) horizon V tend in Europe lichte depressle piaais giaats in Drenthe targan f toverkunst de onbekende bloelmaand ragelmaat bevroren water broodje haardraoht T 1 daar planeet muzlekterm oude Spaanse munt erfeljjk^ politieagent bijbeise nguur dreun •pii barak f achaikundlg symboof voor platina N& Qriakse letter tljdschrlf- tenBoak ii i. zangstem f dreumea scheepshut twee- stemmig gezang Hussiecbe munt plaatiin 0909 - 50 10 699 (o,7oc»p.m.). I nl hier de gevonden letters in en beI het gevonden woord door via 0109-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 2004 - puzzel en win services Kijk voor meer informatie op www.dymond.nl Oplossing nr 36: brochure Een midweek of weekend bij Landel OreenPerks Is gewonnen door: H. Groothuis. CapeHe a/d Ussel; R. van Aken. Nieuwerkerk a/d Ussel; N. van Beset, Rotterdam. Gefelldteerdl dik twee uur komen alle grote hits van Marco Borsato voorbij. Het concert zit vol hoogtepunten, maar om er toch een paar uit te pikken: de unplugged versie van 'Marg- herita', het door het publiek gezon- gen 'De Waarheid', het verrassen- de 'Wat zou je doen?' met rapper Ali B. (inmiddels een dikke hit), het prachtige 'De Wens' (met John Ewbank en Carel Kraayenhof), de rockversie van 'Binnen' en de ont- roerende en gewaagde afsluiter 'Als alle lichten zijn gedoofd'. Dat Marco Borsato in deze strak gere- gisseerde show ook ruimte maakt voor een promofilmpje van War Child tekent de zanger. Hoewel het gemakkelijk kan worden opgevat als een hinderlijk intermezzo, con- fronteert hij zijn publiek toch even met het leed in de wereld, waar- voor hij zich inzet. Als hij vervol gens zijn War Child-lied 'De Speeltuin' zingt, krijg je hoe dan ook een brok in je keel. Op het eerste D VD-schijfje staat de show in 2.0 stereo en 5.1 Digital Surround. Op disc 2 staat de show in DTS, een extra fotogalerij en een drie kwartier durende backsta ge documentaire. In vergelijking met de vorige Kuip-DVD is 'Zien, Marco Borsato Live in de Kuip 2004' weer een enorme stap voor- uit. Een spectaculaire show, alle hits en een perfecte beeld- en ge- luidskwaliteit. Tientallen camera's zorgen ervoor dat je als kijker wer- kelijk niets van het spektakel mist. Na zes uitverkochte stadions en deze DVD rest nog maar een vraag: hoe denkt de zanger zich de volgende keer weer te overtrefTen? Het zal immers niet makkelijk zijn om een volgende show nog specta- culairder te kunnen maken. We zullen het zien, want de zanger heeft toegezegd in elk geval terug te keren in de Kuip. Aanbiedingen zijn geldig van ma 25 t/m za 30 okt. 2004 Brasserie Henkes, Voorhaven 17, ROTTERDAM Live Jazz High Tea. t/m 31 dec (beh. ma di wo do vr za); 13.00 Discotheek-Podium-Cafe-T erras Plan-C, Slepersvest 1, ROTTER DAM Busted. Wees op tijd! 29 okt; 16.00- 05.00 CrossTownBeats. 29 okt; 21.30 Catch. Rockcovers. 30 okt; 21.30 Dans Cafe Plan C. t/m 25 nov (beh. zo ma di wo vr za); 21.00-05.00 Dizzy, 's-Gravendijkwal 129, ROT TERDAM Dizzy DJ Night. 30 okt; 22.00 Joel Harrison. Live in Dizzy! 2 nov; 22.00 Open Hof Kerk, Hesseplaats 221, ROTTERDAM Zondagmiddagconcert. zart, Haydn, Grieg, Rutter en Gounod. 31 okt; 14.30 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM Friends for War Child Concert 2004. Kaarten zijn niet los te verkrijgen. Om bij dit concert aanwezig te kunnen zijn moet men eerst "Friend" (donateur) van War Child worden. 28 okt; 20.00 The Corrs. 30 okt; 20.00 Wolter Kroes. 1 nov; 20.00 Sting. Vervangend concert i.v.m. ziekte afgelast concert van 4 mei jl. t/ m 3 nov; 20.00 Rammstein. t/m 5 nov; 20.00 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROT TERDAM, Eduard Flipse Zaal Cantate Neruda. Hommage aan Pa blo Neruda. Ensemble Winanda del Sur. Winanda van Vliet, zang, Paul van Utrecht en Alvaro Pinto, gitaar, Jasep le Clercq, viool, Isaax Jeldrez, bas, Renato Freygang, percussie. Vo- caal Ensemble, samengesteld door Adrian van der Spoel. 29 okt; 20.30 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROT TERDAM, Grote Zaal Meesterlijke barokmuziek. 28 okt; 20.15 (19.15 inleiding door Jan Nu- chelmans VCZ) Wereldberoemde pianisten. 29 okt; 20.15 Het Jubileum Gospel Gala. The Con tinental Kids, The Young Continen tals Singers. 30 okt; 19.00Budapest Symphony Orchestra. Hundred Gyp sy Violins. 31 okt; 20.15 Carmina Burana. Van carll Orff. Na- tionaal Philharmonisch Orkest Koor van Moldavie o.l.v. Alexandra Lascae. Wegens overweldigende be- langstelling terug in Nederland! 31 okt; 15.00 Zondagochtendconcert. Laura Fygi met orkest. Oorspronkelijk stond op deze datum een optreden gepland door Trijntje Oosterhuis. Omdat zij te- gen die tijd een kind verwacht kan dat niet doorgaan. Theater- en Organisatie Hanson heeft Laura Fygi gecontrac- teerd. 31 okt; 11.00 Weense Klassieken. Virtuosi Italiani o.l.v. Lev Markiz m.m.v. Alexei Ogrintchouk, hobo, Sofico Simsive, piano. Rossini - Sonate voor strijkers; Mozart - Pianoconcert nr.9 KV271 Jeunehomme'Lebran-Hoboconcert nr.l; Haydn - Symfonie nr.44 'Trau- er'. 1 nov; 20.15 Requiem van Verdi. MDR Sinfonie- orchester Chor o.l.v. Fabio Luisi m.m.v. Natela Nicoli, alt, Massimo Giodano, tenor, Francesco Ellero d'Aitegna, bas. 2 nov; 20.15 Thank you for the music. 3 nov; 20.15 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROT TERDAM, Hal Grote Zaal A Touch of Bela. Dick de Graaf Kwartet. Dick de Graaf, tenor en so- praansaxofoon; Harmen Fraanje, pia no; Jos Machtel, contrabas; Hans van Oosterhout, slagwerk. Boeiende be- werkingen van muziek van Bela Bar- tok door een swingend jazzkwintet in all-star bezetting. 3 nov; 12.45 Junriaanse Zaal Jazz Double Bill. 30 okt; 20.15 Strijkkwartetten. Quator Danel. Men delssohn - Strijkkwartet nr.4 in e op.44 nr.2; Bartok - Strijkkwartet nr. 1 in a op.7; Beethoven - Strijkwkartet nr.13 in Bes op.130. 2 nov; 20.15 Oude muziek: vier eeuwfeesten. 3 nov; 20.15 Rond Agostino Steffani, componist, diplomaat en bisschop. 3 nov; 20.15 Willem Burger Zaal Una Noche Flamenca. 31 okt; 15.00 Oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM Freddy Birset. 29 okt; 20.00 Ronnie Drew. 1 nov; 20.00 The Nylons - Play On. en eigentijds 'Nylon' jasje gestoken. 2 nov; 20.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Gro te Zaal Drift. Muziektheater Transparant.2 nov; 19.30 Kleine Zaal De Bocht. Soil Korzo Muziekpro- ducties. 28 okt; 20.30 Theater 't Kapelletje, v.d. Sluijs- straat 176, ROTTERDAM Tussen de Muzen. Tussen de Muzen brengt maandelijks een grote ver- scheidenheid aan programma's. Dit kan varieren van cabaret tot toneel en muziek. 3 nov; 14.30 Theater Lantaren/V enster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Cluster Voices. 29 okt; 20.30 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Kidsjam Hip Hop. Ben je dol op dans muziek en wil je swingen? Dan kun je helemaal uit je dak gaan tijdens de jamsessies van Mocha Chocolata! De ze maand: Kidsjam Hip Hop. Leeftijd: 6 12 jaar. 31 old; 14.00 en 15.00 Doopsgezinde Gemeente Kerk, Noordmolenwerf 1-3, ROTTER DAM Serie Klassiek <fe Wijn. Rotterdams Kamerorkest o.l.v. Conrad van Al- phen. Rachmaninov - Romance en Scherzo; Haydn - Cello Concert in D, soliste Quirine Viersen; Dvorak - Strijkerserenade. 4 nov; 20.15 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM The Backbones (Nld). Van Chicago, swing tot blues-rock. 30 okt; 20.30- 02.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Grote Zaal Bettie serveert Voicst. U wordt weer op uw wenken bedient! 29 okt; 20.00 Soulwax support act. 2 nov; 20.00 Grote Zaal, Basement Urbantown. 30 okt; 24.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rotterdam S.H.I.T. Live avond met vele stijlen, bands en shows. 30 okt; 23.00-06.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM Xploding Plastix. 30 okt Firewater. Reveree Vince Ander son. 31 okt Ben Christophers (UK). 3 nov; 21.30 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Halloween Disco. Voor de jeugd van 12 t/m 17 jaar. Men dient verkleed te komen en maak kans op een leuke prijs. 30 okt; 19.00 Wijkgebouw De Larenkamp, Slinge 303, ROTTERDAM Zondagconcert. Peter Burger. 31 okt; 14.00 C5 Jazz, Schiehaven 11, ROTTER DAM Herringtownjazzband. 31 okt; 15.00 Club Las Palmas, Wilhelminakade 66, Rotterdam Burn Baby Burn. Gregory (Paris), Dame, Fedde le Grand, MC Jessie K, VJ Camera Obscura, GPC, hosted by Camp. Thunderpussy DD King. 30 okt ;23.00-06.00 Cruise Terminal Rotterdam, Wil helminakade 699, ROTTERDAM Discotheque. Line-up: Erick E, Roog, Victor Coral, Jeroenski, MC Nova, MC Miss Bunty, VJ Ottograph. 30 okt;23.00-06.00 TangoClub Cuartito Azul, Delftse- straat 27, Rotterdam TangoSalon. 31 okt; 17.00-22.00 Wijkgebouw Odeon, Gouverne- straat 60, ROTTERDAM Lof en Zotheid. 29 okt; 20.30 Oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM Alice in Wonderland. 30 okt; 19.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM Cafe Floor Kiekieboem (2+). 31 okt; 11.00 Grote Zaal Bezonken Rood, ro theater. Naar Je- roens Brouwers, regie Guy Cassiers. Guy Cassiers maakt een bijzondere multimediale voorstelling naar Jeroen Brouwers' aangrijpende en ontroeren- de rouwzang op zijn gestorven moe- der en herinnering aan de Jappenkam- pen. Bezonken Rood is onderdeel van 2x Jeroen Brouwers, tweeluik over liefde, literatuur en dood. Spel: Dirk Roofthooft. t/m 31 okt; 20.15; zondag 14.30 Kleine Zaal Toope en Toetonne (5+). 31 okt; 15.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Life Rituals - Karussel. Life.in een harde materialistische wereld. 29 okt; 20.00 Life Rituals - Ghard-De Uberalloch- toon. 30 okt; 20.00 Toet, de kleine farao 4+. 31 okt; 14.00 Op locatie Life Rituals - The Transformation. Life.Rituals is een serie voorstellingen die plaatsvindt ter gelegenheid van het ermee samenvallende internationale symposium van de internationale the- aternetwerk Comedia in Theater Zuid plein. The Transformation is vrijelijk gebaseerd op Kafka's verhaal De Ge- daanteverwisseling. Wat gebeurt er op het moment dat je je ogen opent en ziet dat de wereld anders is dan je zou willen? Een creatie met den door vier performers, t/m 28 okt; 20.00 ro theater, William Boothlaan 8, ROTTERDAM Zonsopgangen boven zee. t/m 31 okt; 20.30; zondag 16.00 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Delfts Blok. En dat alles in een moor- dend tempo. Try-out. 30 okt; 20.30 De Kale. Theatergroep de Po. 31 okt; 15.00 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM Prinsen en prinsessendag. Dit jaar bestaat Dini's Poppenrijk 10 jaar Op zaterdag 9 oktober en zaterdag 30 ok tober vieren we daarom een feestje met al onze prinsen en prinsesses Jij komt toch ook? t/m 30 okt (beh. zo ma di wo do vr) Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM Fanatics, your 3 minutes of fame! Voor de echte fanatics; test of jij in drie minuten de zaal plat krijgt door op het podium te laten zien wat je kan. Wie weet wordt jij wel de Fanatic of the Month! Geef je van tevoren op bij Suzanne Jansen, 010-4361366, s.jan- sen@skvr.nl. 3 nov; 20.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dan maar zo... Bestaande uit Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puin- hoop van tijdens uw vier-gangen-keu- ze-diner. t/m 29 okt; 18.30 De Flamingo's goes Delfshaven. Pe ter de Koning en zijn komuiten maken ook dit seizoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner, t/m 31 okt; za terdag 18.30; zondag 17.30 De Flamingo's goes Delf shaven. 3 nov; 18.30 P rinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams in- burgeren met het vrrtuoze accordeon- duo de Cornelli's. Nog altijd heffen zij elkaar perfect op. Vernieuwd, ver- jongd en vermaakt! Beter dan ooit! Regieadvies: Martin van Waarden- berg. 28 okt; 18.30 Dineren en genieten met "Nou en... Carina de Knegt en Marlies de Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzikaal ge- weld. 29 okt; 18.30 Even naar de buren, de Enge Buren! Je zult maar worden uitgenodigd voor een rastig etentje, wat raw wordt ver- stoord door de Enge Buren. Daar wordt zeker nog lang over nagespro- ken. Avondvullend programma vol hilarische momenten. 4 nov; 18.30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 26