stad Bloemetje voor deelnemer particuliere woningverbetering Gemeente Schiedam Virtuoos pianist Roger Braun in de Westvest 90 Bibliotheken gesloten Bouwstoffenbesluit Ministeriele Vrijstellingsregeling Grondverzet Extra's tijdens Wonen met Kunst Deelnemers: openbare bibliotheek KAPVERGUNNINGEN De familie De Gids uit de Paulus Potterstraat is vorige week door wethouder Henk Jan Habermehl in de bloemetjes gezet uit waarde- ring voor de deelname aan het project partcu- liere woningverbetering. In Schiedam Oost, Zuid en West is dit project al enige tijd aan de gang. BOUWZAKEN WIJZIGEN RIJKSMONUMENT Nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" met bijbehorend bodembeheersplan voor de gemeente Schiedam Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 44, WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 I G emeen tebericht en Colofon Stadfkantoor: Tclcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schicdam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telcfonisch blijft dc Stadswinkel bereikbaar op wcrkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: finj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Allien voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 vrij. 29, za. 30 en zo. 31 oktober vrij. 5, za. 6 en zo. 7 november 2004 van 12.00 tot 17.00 uur in de binnenstad van Schiedam. Wonen met Kunst Bezoekers van 'Wonen met Kunst' kunnen verassende extra's verwachten en deel- nemen aan verschillende workshops en activiteiten. Zo is op de zondagen een aantal bijzondere particuliere woonhuizen geopend voor publiek (adressenlijst bij de deelnemers) en organiseert Chris Coppens voorleessessie's voor het slapen gaan. Bij Galerie van Loenen wordt zondag 7 november tussen 15,00 en 17.00 uur een kunstveiling gehouden, De opbrengst is bestemd voor een goed doel. Het was ooit Rietveld's gedachte om zijn meubel- en lampontwerpen betaalbaar en voor een grooi publiek beschikbaar te stellen, De Co-Operatie, Dam 10, blaast die gedachte nieuw leven in. Liefhebbers kunnen onder begeleiding een eigen Rietveldlamp of meubel maken. Gestart wordt tijdens Wonen met Kunst met de beroemde hanglamp uit 1924. Op 30 en 31 oktober en 6 en 7 november krijgt de liefhebber de kans om in twee dagen naar eigen keuze onder begeleiding de Rietveldlamp te bou- wen. De kosten hiervoor bedragen 240,-. De normale winkelprijs voor de lamp is 580,-. Inschrijvingen via info@co-operatie.nl Een aantal woonwinkeis, galeries en kunst- instellingen hebben het laatste weekend van oktober en het eerste weekend van novem ber allemaal een dine gemeen. Zij staan zes dagen hang in het teken van Wonen met Kunst. Iedere dag zijn er workshops, expo- sides en andere verrassende activiteiten die u niet mag missen. De Wonen met Kunst- locaties zijn deze weekenden open van 12.00 tot 17.00 uur. U kunt te voet langs de verschillende locaties struinen, maar u kunt uzelf ook trakteren op een gratis tocht in de fluisterboot door de grachten van Schiedam. Op de zondagen zijn er een aan tal bijzondere woonhuizen opengesteld (informatie en een routebeschrijving bij de deelnemers). Arfoteek Schiedam Op de tentoonstelling Home sweet home appelleren de kunstwerken aan dit gevoel of idee van thuis, op afstandelijke, ironische, poetische of ontroerende wijze. 's-Gravelandseweg 802-806, Paul de Graaff Paul de Graaff heeft voor Wonen met Kunst een gastfotograaf uitgenodigd. In het werk van deze fotograaf wordt de krottenwijk als thuis weergegeven. Doeleplein 1, Artipico Met de vaste kunstenaars van de galerie zai een thuis-presentatie gemaakt wor- den. Artipico bemiddeft werk van Aanstaande vrijdag 29 oktober om 20.15 uur, vindt in de concertserie 2004 - 2005 van de Stichting Westvest 90 een optreden van de virtuoze pianist Roger Braun plaats. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover de molen 'De Walvisch Door zowel het Steinway-concours als het Eduard Flipse-concours te winnen, trad de in Heerlen geboren pianist Roger Braun toe tot een select gezelschap van toppianisten. Door vervolgens ook de hoogste Liedbegeleidersprijs van de zeer prestigieuze Wigmore Hall International Song Competition in London unaniem toegekend te kriigen, heeft Roger Braun zelfs bewezen tot de absolute elite te behoren. Zijn recente Schubert cd wordt aiom geroemd en is een genot om naar te luisteren. Voor vrijdagavond 29 oktober is door Roger Braun een programma van fantasiestuk- ken samengesteld. De Chromatische Fantasie en Fuga van Johann Sebastian Bach, geprezen als een meesterwerk, en daarna de Fantasie in c, KV 475 van Mozar. Vervolgens speelt hij van Schumann Fantasiestilcke opus 12 en tot slot van Schubert de Sonata quasi una Fantasia. Toegang: 13,00; €11,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar €3,50 Prijzen inclusief reserveringskosten, pauzeconsumptie en uitgebreide programma- toelichting. Raartverkoop Reserveringen, informatie en volledige programma: www.westvest90.nl VW Schiedam telefoon: (010) 473 3000 Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Op maandag 1 en dinsdag 2 november 2004 zijn vanwege een bijscholingscursus alle vestigingen van de Openbare Bibhotheek gesloten. Op 3 november bent u op de gebruikelijke openingstijden weer van narte welkom! S C H 1 E 0 A M diverse kunstenaars, zoals Clemens Briels, Jacques Tange en Frank Bleji. Grote Markt 39a, CiSa Creatief interieur Styling advies Cisa is omgebouwd tot een Milanese trendwo- ning. Loungen, warme en ontspannen woonsferen, vertaald naar functionele nuchtere eigentijdse Nederlandse wensen. Grote Markt 21, Galerie Emmy Miltenburg De winkel/galerie van Emmy Miltenburg geeft gewoonlijk vooral ruimte aan modeontwerpers. Voor Wonen met Kunst zai dit keer niet de nadruk iiggen op de aankleding van het iichaam, maar op de aankleding van het interieur. Lange Haven 106 300procent kunstgalerie In een foto-expositie worden vele ant- woorden gegeven op de vraag wat thuis is. En voor wie raadt welke bank de foto- grafen thuis onder hun eigen werk heb ben staan, is er een speciale verrassing... Dam 4 Co-operatie Woon- en werkkunst Thuis is door de Co-operatie vertaald in Man en Vrouw. Knutselen, knuffelen, goede wijn drinken. U kunt zelf aan de slag met de workshop: "zelf maken van een Rietveld hanglamp 1924". Maar warm op de bank met kunstbontplaids uit Zweden verkocht door binnenhuisar- chitect Pernilla Cederbank, geeft ook een heerlijk thuisgevoel.De wijnrnan Marko Bijvelds van het wijnhuis "Onder de Kurk" iaat verhalen en wijnen proeven. Dam 10, Galerie Van Loenen In Galerie Van Loenen is werk te zien van Zijlstraat 66 en van Tineke Weber. Zijlstraat 66 is de naam van een woon- groep voor bewoners met een verstande- Itjke beperking. Op zondag 7 november worden tussen 15.00 en 17.00 uur hun kunstwerken geveild in Galerie van Loenen. Dam 37 45- Korte Haven 34, Pand Paulus Pand Paulus breugt een hommage aan beeldend/kunstenaar Jurriaan Schrofer te bewonderen. Deze hommage is gemaakt door beeldend kunstenaar Don Satijn en ontwerper Ad van der Kouwe. Lange Haven 125 Frans Huisman In zijn atelier zijn speciaal voor Wonen met Kunst een aantal varianten van 'speelpanelen' tentoongesteld, Lange Haven 77 Branderssteeg 2 BloemenKunst op de Haven Tien bloemarrangeurs geven in samen- werking met meesterbinder Pirn van den Akker een geheel nieuwe kijk op bloe- men en planten in het interieur. De ten toonstelling zai nadruk leggen op de ongebruikeliike toepassing van bloemen en planten als praktisch gebruiksvoor- werp. Lange Haven 73 Chris Coppens Siaapcomfort Bekende Scbiedammers zullen de bezoeker voorlezen Voor het slapen gaan' uit hun favoriete bock. Oranjestraat 64, Van Meurs Binnenhuisadviseurs Bij Van Meurs Binnenhuisadviseurs geeft de Rotterdamse kunstenaar Joos Bentbem een eigen visie op verantwoord design. Oranjestraat 11 \p<r y'»fV/jj Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning 1 meidoorn, staande M.C.M. de Grootstraat, in verband met het plaatsen van onder- grondse huisvuilcontainers. 1 meelbes, staande Talmalaan, in verband met het plaatsen van ondergrondse huisvuilcon tainers. 2 meidoorns, staande Kuyperlaan, in verband met het plaatsen van ondergrondse huisvuil containers. 1 berk, staande Vliegenlaan, in verband met het plaatsen van ondergrondse huisvuilcontai ners. 1 meidoorn, staande Kuyperlaan, in verband met het plaatsen van ondergrondse huisvuil containers. 1 populier, staande Van Hogendorpstraat 103, in verband met het uitvoeren van riole- rings- en ophogingswerkzaamheden. 5 esdoorns, staande Van der Leeuwenstraat thv. nr. 3, in verband met het uitvoeren van riolerings- en ophogingswerkzaamheden. 4 elzen, staande Laan van Spieringshoek thv. nr. 17, in verband met het uitvoeren van rio lerings- en ophogingswerkzaamheden. 1 populier, staande Laan van Spieringshoek thv. nr. 17 in de groenstrook, in verband met het uitvoeren van riolerings- en ophogingswerkzaamheden. 1 iep, staande Van Hallstraat, in verband met het plaatsen van ondergrondse huisvuilcon tainers. 1 meelbes, staande op de hoek Mgr. Nolenslaan De Meesterstraat, in verband met het plaatsen van ondergrondse huisvuilcontainers. 1 abeel, staande op het schoolplein De Troubadour, in verband met risico en overlast. 1 berk, staande in de achtertuin Aletta Jacobsstraat 17, in verband met schade en overlast. =herplantplicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergun- ning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzienin- genrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, telefoon: (010) 6315284 Eigenaren van woningen in daarvoor aangewezen gebieden worden door de gemeente actief benadera en krijgen na het uitbrengen van een (gratis) bouwkundig onderhoudsrapport begeleiding bij het onderhoud. Met name het verstrekken van laagrentenae leningen via het Stimuleringsfonds moet het voor eigenaren aantrekkelijk maken om het noodzakelijk onderhoud uit te (laten) voeren. Inmiddels worden de resul- taten van de aanpak steeds meer zichtbaar. Steeds meer eige naren zijn bezig met het onderhoud of de voorbereiding daarvan en dat is van groot belang voor het handhaven van een aantrekkelijk woonmilieu in de oudere wijken. Als een der eersten maakten de heer en mevrouw De Glds van het aanbod gebruik. Dankzij verschillende werkzaamheden, waaronder het aanbrengen van nieuwe kunststof kozijnen, is de woning weer tip top en hopen zij zonder al te veel onder houd nog lang in de Paulus Potterstraat te kunnen blijven wonen. Gelnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 18 en 19 oktober 2004 bouwaanvragen: Karel Doormanweg 47 Verhagen Kraanverhuur B.V. vakwerklichtmast plaatsen Noordvest 141-143 A.S. Bujakiewics-Ciosek kozijnen veranderen dakkapel vergroten Sint Liduinastraat 10 St. Liduinastichting Schiedam zorgcentrum vergroten (balkon 4e verdieping) Verleende bouwvergunningen: verzonden 21 oktober 2004: Tollensstraat 30 A.G.J. Putters berging plaatsen Westmolenstraat 33 Noordvest Vastgoed B.V. 3 woningen realiseren verzonden 25 oktober 2004: Middelharnissestraat 10 E. Zantman woning vergroten Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 21 oktober 2004: Van Maanenstraat 64-124 Van Oldebarneveltstraat 1-71, 75-125, 127-215, 2-62, 64 124/Van Maanenstraat 2-62, 1-79 en Burg, van Haarenlaan 514-608 Willem Passtoorsstraat Gemeente Schiedam, afd. Reo 1 appartementsgebouw slopen Gemeente Schiedam, afd. Reo 8 ai Prorail ntsgebouwen slopen onderstation Schiedam gedeelte- verzonden 22 oktober 2004: Berkenlaan 11 C. Olsthoorn Geweigerde beschikking bouwvergunning: verzonden 21 oktober 2004: Van Leeuwenhoeckstraat 31 P.J. Rodenburg B.V. lijk slopen asbest verwijderen dakkapel plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergebjk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van monument:. Noordvest 141-143 Het plan ligt vanaf 28 oktober 2004 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouwen en Milieu Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De gemeenten Albrandswaard, Barendrecht, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bernisse, Bleiswijk, Capelle aan den IJssel, Hellevoetsluis, Maassluis, Ridderkerk, Rotterdam, Rozenburg, Schiedam en Vlaardingen hebben onlangs de nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio RijnmoncP' van januari 2004 vastgesteld. Voor het grondgebied van de gemeente Schiedam treedt deze op 1 november 2004 in werking. Het bodembeheersplan voor de gemeente Schiedam is opgesteld als werkinstrument van de nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" en treedt eveneens op 1 november 2004 in werking. De nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" bevat beleid over hoe bovengenoemde gemeenten met het Bouwstoffenbesluit zullen omspringen. Zo bevat de nota onder andere beleid over be- en/of verwerking en/of (her)gebruik van grond, bagger en overige (steenachtige) bouwstoffen. Bij (her)gebruik van grond als onderdeel van de bodem kan de Ministeriele Vrijstellingsregeling Grondverzet (VG) van toepassing zijn. Dit is het geval als dit hergebruik gebeurd op basis van een bestuurltjk vastgestelde bodemkwaliteitskaart met grondstromenmatrix. Een belangrijke uitgangspunt van deze bodemkwaliteitskaart met grondstromenmatrix is dat de grond alleen mag worden hergebruikt op een bodem van verge fijkbare kwaliteit. De nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" beschrijft op welke wijze een (regionale) bodemkwaliteitskaart en een daarbij behorende grondstromenmatrix dient te worden opgesteld. Het bodembeheersplan voor de gemeente Schiedam loopt vooruit op de doelstelling om ulti mo 2005 binnen de regio Rijnmond te komen tot een gezamenlijk (regionaal) bodembeheers plan. Een bodemkwaliteitskaart en een grondstromenmatrix maken onderdeel uit van dit bodembeheersplan. Het doel van het bodembeheersplan Schiedam is om binnen de gemeente Schiedam bij grondverzet op zorgvuldige wijze gebruik te kunnen maken van bovengenoem de Vrijstellingsregeling Grondverzet (VG). Naast de regulering van grondverzet kan met behulp van dit bodembeheersplan ook een nadere invulling won ten van lokaal bodembeleid. worden gegeven aan andere aspec- Belangstellenden De nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" en het bodembe heersplan voor de gemeente Schiedam ligt voor belangstellenden ter inzage bij de babe "Bouwen, Wonen en Milieu" in de Stadswinkel, Stadserf 1 op maandag tussen 12.00 en 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en op donderdag tus sen 08.00 en 20.00 uur. De nota "Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" ligt tevens ter inzage bij de gemeenten Albrandswaard, Barendrecht, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bernisse, Bleiswijk, Capelle aan den IJssel, Hellevoetsluis, Maassluis, Radderkerk, Rotterdam, Rozenburg en Vlaardingen. Actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" heeft in de periode li tot 7 augustus 2003 voor inspraak ter visie gelegen. Het bodembeheersplan van de gemeente Schiedam heeft in de perioae van 14 juli tot 11 augustus 2004 voor inspraak ter visie gelegen. Van een viertal bestuursorganen is een inspraakreactie ontvangen. De resultaten hiervan zijn verwerkt in een nota van beantwoording. In bepaalde gevallen heeft dat geleid tot een aanpassing in de nota of het beheersplan. Nadere informatie Voor nadere informatie over de inhoud van de nota "Actief beheer van bodem en bouwstof fen in de regio Rijnmond" en het bodembeheersplan voor de gemeente Schiedam kunt u zich wenden tot de heer Korving van de afdebng Bouwen en Milieu van de gemeente Schiedam, telefoon (010) 2465883 2465613 e-mail eld.korving@schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2