keuken- apparatuur HI uKen Schiedam Nieuwe identificatieplicht per 1 januari 2005 Thema-avond over Nieuwe Bijbelvertaling met kortingen tot r "I 350 gebruikte auto's in alle merken op wwwf o rd rott e rd a mn I Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl Aon te passen op elke moat Aan te passen op elke maat openbare bibliotheek VERKEERSBESLUITEN VERORDENING WET KINDEROPVANG Indienen verzoek tot het houden van een referendum -,\r.\ - v.' -V' fA"/-.'- KAPVERGUNNINGEN WET BODEMBESCHERMING Beschikking g§ GRATIS OPMETEN EN LEVERING DOOR GEHEEL NEDERLAND Ford A-i Nissan Primera RegelTips en Foto/VignetTips Met ingang van 1 januari 2005 moet iedereen van 14 jaar en ouder een geldig legitimatiebewijs kunnen tonen. Een geldig legitimatiebewijs is een paspoort, Nederlandse Identiteitskaart of in sommige gevallen een rijbewijs. Een paspoort of identiteitskaart kun je aanvragen in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam. De stadswinkel is open op maandag van 12.00 tot 16.00 uur; op dinsdag, woens- dag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Wil je een identiteitskaart aanvragen en ben je jonger dan 12 jaar, dan heb je schriftelijke toe- stemming nodig van je ouders. Wil je een paspoort aanvragen dan heb je tot en met 17 jaar schriftelijke toestemming nodig van je ouders. Verder heb je 1 pasfoto nodig die recht van voren is genomen (GEEN schoolfoto). Het duurt 5 dagen voordat de identiteitskaart of het paspoort klaar is. Een identiteitskaart kost 30,56 en een paspoort kost 37,96. De prijzen zullen in 2005 iets hoger liggen. Voor meer informatie of voor de folder identificatieplicht kunt u bellen met (010) 246 5805 of 246 5822. De Openbare Bibliotheek Schiedam en de Schiedamse boekhandels Post Scriptum en J.S. van Leeuwen organiseren op 11 november 2004 een thema-avond rond de nieuwe vertaling van de bijbel. Na meer dan tien jaar vertaalwerk ligt er een geheel nieuwe vertaling waaraan medewerkers met een protestantse, rooms-katholieke en joodse achtergrond hun bijdrage hebben geleverd. Op 11 november zullen o.a. literator/schrijfster Chaja Polak en vertaler Dr. Peter Booij, beiden betrokken bij dit project, vertellen over de totstandkoming van deze nieuwe vertaling. Het Schiedams Dubbelkwartet zorgt voor een passende muzikale omlijsting. De thema-avond vindt plaats in Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten, a 3,50 per stuk, zijn te koop bij: - Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 - Bibliotheek Noord, Bachplein 589 - Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 85 - Boekhandel Post Scriptum, Hofvan Spaland 31 KHltDAM Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaald BABW, dat zij op 27 oktober 2004 op basis van artikel 12 BABW in het algemee! verkeer hebben besloten: 1. het gedeelte van de Delflandseweg, tussen het viaduct van de Burg, van Haarenlaan en pand nr 6, aan te wijzen als een fiets-/bromfietspad door plaatsing van het bord model G12a bijla- ge I RW; 2a. de aanwijzing van de Hoogstraat, tussen Koemarkt en Korte Dam, als voetpad zodanig te wijzigen dat vanaf 21.00 uur tot 04.00 uur, taxi's stapvoets vanaf de Koemarkt worden toe- gestaan, door aanpassing van het onderbord bij bord model G7 bijlage I RW; 2b. de aanwijzing van het Broersveld als voetpad zodanig te wijzigen dat vanaf 21.00 uur tot 04.00 uur, taxi's stapvoets worden toegestaan, door aanpassing van het onderbord bij bord model G7 bijlage I RW; 2c. de geslotenverklaring in de Lange Kerkstraat, tussen Oude Kerkhof en Kreupelstraat, voor alle motorvoertuigen, zodanig te wijzigen dat vanaf 21.00 uur tot 04.00 uur, taxi's stapvoets worden toegestaan in de richting van de Kreupelstraat, door het plaatsen van een onderbord bij bord model C12 bijlage I RVV; 3a. de kruising van de Oranjestraat met de Nieuwe Haven aan te wijzen als rotonde, met voor- rang voor het verkeer op de rotonde, door plaatsing van het bord model D01 en B6 bijlage I RW; 3b de strook aan de noordzijde van de Gerrit Verboonstraat, aan te wijzen als strook voor lijn- bussen, door het aanbrengen van de markering LIJNBUS; 3c. de strook aan de zuidzijde van de Gerrit Verboonstraat, tussen Lange Nieuwstraat en pand nr 2, aan te wijzen als strook voor lijnbussen, door het aanbrengen van de markering LIJNBUS; 3d. in de Gerrit Verrboonstraat, ten oosten van de Lange Nieuwstraat, een voetgangersoversteek- plaats aan te wijzen; 3e. het gebod voor bestuurders op de Oranjestraat, richting Koemarkt, om op de kruising met de Lange Nieuwstraat, rechtdoor of rechtsaf te gaan, uit te zonderen voor fietsers, door toevoe- ging van een onderbord bij het bord model D06r bijlage I RW; 3f. aan de noordzijde van de Oranjestraat, voor pand nr 64, een laad- en loshaven aan te wijzen van maandag t/m zaterdag 08.00 - 21.00 uur, over een lengte van ca. 11 meter, door plaat sing van bord model E7 bijlage I RW met onderbord; 3g- aan de zuidzijde van de Oranjestraat, voor pand nr 15, een laad- en loshaven aan te wijzen van maandag t/m zaterdag 08.00 - 21.00 uur, over een lengte van ca. 11 meter, door plaat sing van bord model E7 bijlage I RW met onderbord; 4. 6. aan de zuidzijde van de Verspeekstraat het parkeren te verbieden door het plaatsen van het bord model El bijlage I RVV; het parkeren op het Bospad te verbieden door plaatsing van het bord model El bijlage I RW; de van gehandicaptenparkeerplaats op de Dam, voor nr i het bord model E6 bijlage I RW; 24, in te trekken door het verwijderen 7. de Dam, tussen Oude Sluis en Nieuwe Sluisstraat westzijde, aan te wijzen als voetpad, waarbij voertuigen voor laden en lossen gedurende de periode van zondag t/m zaterdag 07.00 - 11.00 en 17.30 - 19.00 uur en (brom)fietsers zijn toegestaan, door plaatsing van het bord model G7 bijlage I RW met onderbord; 8. op de Oude Sluis, tussen de Dam en de Nieuwe. Sluisstraat westzijde, eenrichtingsverkeer in noordelijke richting in te stellen voor alle bestuurders behalve (brom)fietsers, door plaatsing van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderbord; 9. op de Lange Haven, oostzijde, tegenover pand nr 116, een laad- en loshaven aan te wijzen, over een lengte van ca. 10 meter, geldend van maandag t./m zaterdag 08.00 - 18.00 uur, door plaatsing van het bord model E7 bijlage I RW met onderbord; 10. het parkeren aan de zuidzijde van de Noordvestsingel, tussen Parkweg en de Vendelhof, te verbieden door plaatsing van het bord model El bijlage I RW; 11. aan de westzijde van de B. IJzerdraatsingel, ter hoogte van pand nr 52, een gehandicapten parkeerplaats aan te brengen, ten behoeve van het voertuig met kenteken 32-GB-BZ geldend van maandag t/m vrijdag 08.00 - 16.00 uur, door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belan- gen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de afdeling REO (Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling), tel. 010-2465404. Het besluit kan worden ingezien bij het Gemeentelijk Inlormatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. i Toelichting bij de verkeersbesluiten: 1. dit pad is onlangs in gebruik genomen en vormt voor fietsers en bromfietsers een kortsluiting tussen de Delflandseweg en de Nieuwpoortweg door deze maatregel mogen taxi's de als voetgangersgebied aangewezen winkelstraten Hoogstraat, Broersveld en de Lange Kerkstraat (deels) na winkelsluitingstijd berijden om er horeca- en andere bezoekers op te halen. deze maatregelen vloeien voort uit de onlangs gereedgekomen herinrichting van de Gerrit Verboonstraat en Oranjestraat e.o.; door deze maatregel moet het voor vracht- en vuilnisophaalauto's gemakkelijker worden om door de Verspeekstraat te rijden. deze maatregel past bij de functie van de bedieningsweg, voor de nieuwe flat aan het Bospad. deze maatregelen passen bij de herinrichting van de Dam e.o. door deze maatregel kunnen vrachtwagens beter worden geladen en gelost op de Lange Haven, tegenover pand nr 116; deze maatregel is ingesteld ten behoeve van een vlotte afwikkeling van het bouwverkeer van en naar het bouwterrein tussen de Noordvestsingel en de Burg. Honnerlage Gretelaan; door deze maatregel kunnen enige bewoners hun gehandicapt kind beter nabij de ingang van de basisschool brengen en ophalen. 2. 3. 4. 5. 6, 7 en 8. 9. 10. 11. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 25 oktober 2004 de Verordening Wet kinderopvang Schiedam 2004 heeft vastgesteld. Op 1 januari 2005 treedt de Wet kinderopvang in werking. Het uitgangspunt van deze wet is dat de kosten voor kinderopvang door ouders, werkgevers en overheid samen worden gedragen. De gemeente krijgt de taak om een tegemoetkoming in de kosten van kinderopvang te verstrekken aan een aantal specifieke doelgroepen. Deze tegemoetkoming bedraagt 1/6 deel van de werkelijke kosten van de kinderopvang, voor de overige kosten ontvangt de ouder maandelijks een bijdrage van de belastingdienst. De doelgroepen die recht hebben op de gemeentelijke tegemoetkoming zijn: ouders met een uitkering op grond van de WWB, Ioaw, Ioaz of Anw die een reintegratietraject volgen; nieuwkomers die een inburgeringstraject volgen; niet-uitkeringsgerechtigden die als werkzoekende zijn geregistreerd bij het CWI en een reinte gratietraject volgen; studenten die opleiding en zorg combineren; tienermoeders die opleiding en zorg combineren en aanspraak kunnen maken op bijstand; personen met een uitkering op grond van de Wet inkomensvoorziening kunstenaars. Artikel 25 Wet kinderopvang bepaalt dat de gemeenteraad bij verordening regels vaststelt omtrent deze tegemoetkoming van de gemeente. Deze regels hebben betrekking op verlening en de vast- stelling van de tegemoetkoming. De verordening Wet kinderopvang Schiedam 2004 geeft uitvoe- ring aan deze wettelijke verplichting. Voor vragen over deze verordening kunt u contact opnemen met het beleidsbureau van de afdeling Werk van de gemeente Schiedam, op werkdagen (uitgezonderd vrijdag), telefoon (010) 2465221. De gemeenteraad heeft bepaald dat onder toepassing van artikel 25 van de Tijdelijke Referendumwet deze verordening drie dagen na bekendmaking ervan in werking treedt. De verordening ligt gedurende zes weken na bekendmaking tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad op 25 oktober 2004 heeft vastgesteld dat artikel 25 van de Tijdelijke referendumwet van toe- passing is op deze verordening. Dit betekent dat de verordening pas nadat zij in werking is getreden aan een referendum onderworpen wordt. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam kan over de verordening een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk correctief raadple- gend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na deze bekendmaking bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Week 45 MAASPOST SCHIEDAM - XQ03 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is ee;n kapvergunning verleend voor het rooien van: 6 lindes, 2 essen, 1 schijnacacia, 1 eik en 1 esdoorn, staande rondom de rooms-katholieke kerk St. Jacobus in verband met bescherming van de als rijksmonument aangewezen kerk en dun ning van het bomenbestand. 1 els, staande Land van Ris in verband met dunning. 6 wilgen en 5 populieren, staande Van Vlissingenstraat in verband met aan tasting door horzel vlinder, takbreuk en een slechte standplaats 1 berk, staande Smetanalaan 143 in verband met slechte standplaats en overlast. 1 esdoorn, staande Smetanalaan 94/96 (achterzijde) in verband met een slechte standplaats, overlast en dunning. 1 abeel, staande Faassenplein 162/166 in verband met slechte standplaats en overlast 1 plataan, staande Arnoldipad 42 in verband met slechte standplaats en overlast 1 kastanje, staande Warande 87 in verband met slechte vitaliteit van de boom 1 acacia, staande Nassaulaan 61 in verband met slechte vitaliteit van de boom 1 sierappel, staande plantage t.h.v. Lange Nieuwstraat 65 in verband met slechte vitaliteit van de boom 1 lijsterbes, staande plantage t.h.v. Tuinlaan 28 in verband met slechte vitaliteit van de boom 2 esdoorns, staande Thorbeckesingel 15 in verband met een ongunstige standplaats. 1 populier staande Burg. Van Haarenlaan/Vlaarclingerdijk in verband met slechte vitaliteit van de boom 1 zuilrobinia, staande Middelharnissestraat 38 in verband met slechte vitaliteit van de boom 2 lijsterbes, staande IJsselmondestraat/pleintje in verband met slechte vitaliteit van de boom 1 lijsterbes, staande Hagastraat 26 in verband met slechte vitaliteit van de boom 1 lijsterbes, staande Plein Eendracht/Tuinlaan in verband met slechte vitaliteit van de boom 5 esdoorns, staande Van der Leeuwlaan thv nr. 3 (rectificatie). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer king van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 6315284. Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto artikel 39, van de Wet bodembescherming hebben burge meester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Goeman Borgesiuslaan dr. Wibautstraat te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie H, nummer 2371. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - sprake is van urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming; - vanwege de actuele risico's voor het milieu dient te worden begonnen met de sanering voor 1 november 2008. Voor de besluitvorming hebben wij de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 en art. 5.3 van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun eventuele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een bezwaar formeel onder onze aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 3 november 2003 gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Bezwaar Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking (verzenddatum) van deze beschikking worden verzon- den onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van het besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken een kopie van dit verzoek om voorlo pige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer P. de Reus van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 5627. Wbb-code: SC.0606.00374 B40. Nieuw Mathenessestruat 25,3113 AD Schiedam T. OlO 2730386, F. OlO - 4267030 E-mail: keukenhuisschiedom@wanadoo.nl Op 1' etage bij van Gelderen Tegels, zijstraat van Rotterdamsedijk, op het Ind. terrein Nieuw Mathenesse. OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13-17 UUR, DINSDAG T/M ZATERDAG 9.30 -17 UUR Nissan PRIMERA 1.8 Luxery 07-2001 40000 km rood metallic €10.950,- Auto Ro- mar B.V. 0181-312569 www.autoromar.nl Een opvallende manier van adverteren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3