4*UL1 maasstad msXoZ"^ke',ngen wmi Nieuwe Schiedammers tonen hun thuisgevoel in 'Thuis is waar je bed staat' rtCCnSe7mt'—»'M04<"6 Woensdag 10 november 2004 maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM -Onder het kop je 'thuis' hangt een foto van de woonkamer van de Antil- liaan Ettiene. Deze woning is immers zijn 'thuis'. Dat het begrip ook anders geinterpre- teerd kan worden, bewijst Yasemin uit Turkije. Haar 'thuis' is het knuffelbeertje dat ze van haar man heeft ge- kregen en dat ze overal mee naar toe neemt. De foto's van Ettienes woonkamer en de knuffelbeer van Yasemin maken deel uit van de ten- toonstelling 'Thuis is waar je bed slaapt', die vanaf van- daag in de Artotheek te zien is. De expositie laat zien hoe nieuwkomers in de stad pro- beren zich thuis te voelen in Schiedam. Makkelijk parkeergeld betalen in Rotterdam via 06 Voor meer informatie, www.rotterdam.nl/parkeren SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert op vrijdag 26 november een soundmix-show. Deze avond is voor mensen die op het podium hun eigen liedje willen zingen.Inschrijven kan nog op 12 november van 19.00 tot 21.00 bij Peter Janssen Voor andere vragen is de balie van De Erker de geschikte plaats, via telefoonnummer; 010-4267767. Bingo Inloopconcert Workshop kerstbuffet Kinder- en tienerdisco De Rietzeilers Vogelshow Spirituele vereniging Rotterdamse november .ofessiona>OartSPeK~-e. Ahov' Rotterdam 11 t/m 14 november 27 november ortcentrum StiOW MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO AJTLl Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 9.30 uur: ds. W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein, zo 9.30 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, leesdienst en 18.45 uur: ds. J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. S. van Kammen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie- ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, leesdienst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R, M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie, maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur XQ52 Jaren zeventig band Focus op poppodiumTotal Music door Frank WiUemse SCHIEDAM -De band Focus is heropgericht. De popgroep uit Amsterdam die in de jaren 1969 tot 1973 aan de lopende band wereldhits had. De band die alle podia van de wereld ge- zien heeft. Waanzinnig popu- lair in Engeland, Europa, Noord- en Zuid-Amerika. Met wereldhits als Hocus Pocus, met jodlen, Sylvia, een romantisch gitaarstuk en House of The King met de dwarsfluit van Thijs van Leer. Die band treedt zaterdag op inTotal Music in de Spaanse Polder in Schiedam, een nieuw podium voor de re- gio. Eerder dit jaar deed de heropge- richte Focus een touxnee door En geland. De bandleden trokken voile zalen, niet alleen met oude- re fans, maar ook met jeugdige mensen die van classic rock hou- den. De band leek terug in de ja ren zeventig. Vooral in Engeland was Focus toen mateloos popu- lair. De LPMoving Waves' ver- kocht wereldwijd zeven miljoen exemplaren. Begin zeventiger ja ren was Focus even beroemd als de Stones, Led Zeppelin of Jethro Tull. Stergitarist Jan Akkerman werd door popmagazine Melody Maker uitgekozen tot beste gita- rist van de wereld. En dat temid- den van Jeff Beck, Eric Clapton en Jimmy Hendxix. Tournees over de hele wereld volgden. Zo- als naar Amerika met de J. Geils- band. Tot Akkerman het half ja ren zeventig voor gezien hield en voor zichzelf begon. De band Fo cus bleef albums maken tot begin jaren tachtig. Nu is Focus weer terug en in nieuwe stijl alweer drie jaar bij el- kaar. Met een nieuwe cd: Focus 8. Een plaat met goede recensies. Met twee oude Focus-krachten en twee jonge honden. Thijs van Leer oprichter, componist, fluitist en keyboardspeler die alles bij el- kaar speelt. Drummer Pierre van Focus is terug. Met twee oude krachten en twee jonge honden. Oprichter, fluitist en keyboardspeler Thijs van Leer en drummer Pierre van Linden zijn nog steeds van de partij, aangevuldmet basgitarist Bobby Jacobs en gitaristJan Dumee. Linden (Ex-Brain Box) die als jazzdrummer zijn typisch Focus- sausje over het rockgeweld strooit. Nieuw is basgitarist Bob by Jacobs, zoon van jazz-bassist Ruud Jacobs. En gitarist Jan Du mee, Rotterdammer en stergita rist, die het aandurft om de Ak kerman, zijn grote jeugdheld, te vervangen. Aankomend voorjaar volt weer een tournee door Groot Britannie, waar Focus nog steeds een grote naam is. Met optredens in het Astoria Hotel in Londen waar 'revival' groep Uriah Heep naar huis werd gespeeld. Gitarist Jan Dumee beseft dat hij een wereldgitarist vervangt. Maar hij is afgestudeerd aan het Rotter dams conservatorium met een ei- gen stijl, die lijkt op Braziliaanse jazzrock. Brazilie is namelijk het land waar hij woonde en cd's heeft opgenomen. Het optreden bij Total Music in Schiedam is het eerste optreden van Focus in de regio. Het optre den bestaat naast nieuw werk na- tuurlijk uit alle 'oude' hits. Zoals het symfonisch meesterwerk Eruption. Toch zegt Dumee dat met de twee jonge honden het werk van Focus geen slap revival bandje is geworden. Total Music heeft naast een grote zaal ook reperteerruimtes voor popgroepen. Eigenaar Renee Lussenburg, zelf drummer, con- tracteerde de groep Focus toen de band bij hem repeteerde. Total Music is een nieuw poppodiuim in de regio en heeft het plan om elke week een 'live' optreden van een groep of artiest aan te bieden, want daar is grote behoefte aan. Na Focus zal op 27 november Jan Akkerman optreden en op 4 de- cember Intwine. Focus support act treedt op zaterdag 13 novem ber om 22.00 uur op bij Total Music, Callandstraat 111, Gravelandse Polder in Schiedam. Kaarten van 12,50 euro zijn te koop bij ticketservice via tele- foonnummer 010-4379821. In de zaal zijn ook kaartente kopen, de ze kosten dan 17.50. 'Almere vond ik maar saai, Schiedam is een mooie stad' door Dennis Smits De fototentoonstelling in de Arto theek vormt de afsluiting van het project Merhabini, Rondje Schie dam. Merhabini is een zelfverzon- nen samenvoeging van de Marok- kaanse en Papiamentse woorden voor 'welkom'. Het zes weken du- rende project, georganiseerd door de gemeente Schiedam en Bureau Medelanders, is bedoeld voor bui- tenlanders die korter dan een jaar in Nederland zijn en hun nieuwe woonplaats beter willen leren ken- nen. Aan het nu beeindigde project de- den acht mensen mee, die om uit- eenlopende redenen naar Neder land gekomen zijn. „Allemaal zijn het jonge, intelligente mensen", vertelt Mieke Noordegraaf van Bureau Medelanders. Met Merha bini, Rondje Schiedam probeert het bureau de nieuwkomers een beetje op weg te helpen, voordat ze aan de reguliere, verplichte inbur- geringscursus beginnen. De deel- nemers bezoeken belangrijke plek- ken in Schiedam als het Stedelijk Museum, waar ze met zijn alleen Betalen van parkeergeld met de mobiele telefoon is ontzettend makkelijk. 7.000 mensen hebben dat al ontdekt. Heeft u ook interesse? Geef u dan op als abonnee van 06 parkeren! Gemeente Rotterdam ledere week kregen de deelnemers van het project Merhabini, Rondje Schiedam een onderwerp aangereikt, aan de hand waarvan ze hun 'thuisgevoel' in hun nieuwe woonplaats konden weergeven op foto's. Het resultaat van die wekelijkse opdrachten is dus de tentoonstelling. foto: Roger van der Kraan een groot kunstwerk maakten, en de bibliotheek. Mieke Noorde graaf: „Een goed begin is het halve werk. Ze zijn assertief genoeg om met het openbaar vervoer te gaan, maar zelf boeken gaan lenen bij de bibliotheek is nog wat te lastig. Na de zes weken zei een van de deel nemers: „Ik ben niet meer bang." De deelnemers gaan met elkaar op stap, hun families raken bevriend met elkaar. We leggen een basis voor hun verblijf in Schiedam. Na het project gaan de deelnemers naar de verplichte inburgerings- cursus, maar we blijven contact houden, dat hebben we ook met de eerste groep die dit project heeft gedaan. ledere week kregen de deelnemers een onderwerp aangereikt, aan de hand waarvan ze hun 'thuisgevoel' in hun nieuwe woonplaats konden weergeven op foto's. Het resultaat van die wekelijkse opdrachten is dus de tentoonstelling. Op de wand met als titel 'Thuis' prijken twee foto's van de huiskamer van Ettie ne Martenszoon, de enige niet Turkse deelnemer. Enthousiast helpt de Antilliaan mee om de ten toonstelling op te bouwen. Ettiene woonde ruim twee en een half jaar in Almere, voordat hij naar Schie dam kwam. Zijn deelname aan het project is hem goed bevallen. „Het was leuk om mee te doen. Almere was maar saai. Schiedam is een mooie stad. Ik zit nu op school op het Zadkine en ik wil daarna hier gaan werken." Niet alle deelnemers vatten het be grip 'thuis' zo letterlijk op als Et tiene. Zo heeft de Turkse Giilseren het duivennest op haar balkon ge- fotografeerd en is de bruidsfoto uit Turkije afkomstig van de sinds vier maanden in Nederland wo- nende Sevcan, die bij het onder werp 'Portret' uitlegt dat haar naam zoveel betekent als 'houden van anderen met je hele ziel'Voor het onderwerp 'Familie' heeft Hii- lya haar zwager gefotografeerd naast het standbeeld van de Zak- kendrager. Door de ogen van nieuwkomers kunnen ook verstokte Schiedam mers hun stad herontdekken. „Voor de deelnemers is alles nieuw", weet Noordegraaf. „Ook die kerk waar je zelf al duizend keer langs bent gelopen, of hoe de aanblik van alles verandert als het regent, of juist dat ene stukje na- tuur. Het levert verrassende foto's op. Bezoekers moeten hier de deur uitlopen terwijl ze zich afvragen wat nu eigenlijk hun 'thuis' is. Voor iedereen is het weer anders, het is echt uniek." De tentoonstelling 'Thuis is waar je bed slaapt' is te bezichtigen van woensdag 10 november tot en met 5 december in de Artotheek aan de 's Gravelandseweg 802-806. SCHIEDAM - Voor ouderen is er donderdag 11 november in dien- stencentrum de Woudhoek een bingo. Aanvang is om 13.30 uur en de kosten zijn 3,20 euro voor zes ronden. SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote Kerk te Schiedam zal zaterdag 13 novemberverzorgd worden door Muziekcentrum 'Op- Maat' .Schiedam/Vlaardingen/ Maassluis. Een selectie van de bes te leerlingen,ongeveer twintig jon ge mensen, komt dan spelen op gi- taar, viool, harp,dwarsfluiten pia no. Ook is er een blokfluitensem- ble genaamd 'Social Talk' dat on der andere TheTeddy bears'picnic zal vertolken.De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Voor wie zich min der belast wil voelen met de kerst- dagen en/of de jaarwisseling, is deelnemen aan de workshop kerst buffet een goed optie. Alles kan van tevoren worden klaargemaakt, zodat gasten in een relaxte sfeer ontvangen kunnen worden. Onder andere courgettesoep, ricottataart, cranberrytaart, parelhoenragout, gevulde sinaasappel en nog heel veel andere lekkere dingen staan op het menu. De cursus vindt plaats op donderdaga 16 december van 19.00 tot 22.00 uur. Kosten zijn 35 euro inclusief ingredienten- geld. De cursus vindt plaats in het Accentcollege, Mrg.Nolenslaan 99b in Schiedam. Opgeven kan tot en met 1 december. Voor meer in formatie: SHV cursusbureau, 010- 4264781 ofviashv@zonnet.nl SCHIEDAM - De discogroep van Wijkcentrum de Erker organiseert op zaterdag 13 novembereen kin- derdisco en een tienerdisco. De kinderdisco voor kinderen van de- basisschool start om 18.30 uur en kost een euro. De kinderen kunnen weerdansen tot 20.00 uur. Om 20.30 start de tienerdisco. Die kost 1,50 euro enduurt tot 23.00 uur. Voor beide disco's is een pasje no- dig. Deze kunnen kinderen op de avond zelfaanvragen, wanneer ze een pasfoto bij zich hebben. SCHIEDAM - De Rietzeilers zijn dit jaar al feestend begonnen met de gondelvaart tijdens de Bran- dersfeesten. Niemand op de kade stond stil toen de boot met de Riet zeilers langskwam, het was een feestende massa. Dit wil de vereni- ging graag het hele jaar zien, een meefeestende stad. Op zaterdag 13 november zal de nieuwe cama- valsprins gekozen worden. Deze feestelijke gebeurtenis vindt plaats in Boerderij Landvreugd in Schie dam. Om 21.11 zal de jeugdprins bekend zijn, om 23.11 uur gevolgd door de carnavalsprins van de Rietzeilers. Aanvang van de avond is om 20.00 uur, niet-leden betalen vijf euro entree. SCHIEDAM - De afdeling Schie dam van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebers organiseert aan- staand weekend in het gebouw van Wijk en Bewonersvereniging Tuindorp' aan de Perenlaan 5 een vogelshow. Te bezichtigen zijn 368 door de leden zelf gekweekte vogels waaronder kleurkanaries in vele kleurslagen, postuurkanaries in diverse soorten en tropische vo gels waaronder ruim honderd Gouldamadines,die door hun kleu- renpacht altijd de show stelen. De tentoonstelling is geopend op vrij dag 12 november van 10.00 tot 21.00 uur, op zaterdag 13 novem ber van 10.00 tot 18.00 uur en op zondag 14 november van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Spirituele Vereni ging Harmonia-Schiedam ont- vangt op haar vereniging Cora Le- der, die zal vertellen wat er in ie- mands naam verborgen zit. De aanvang is om 19.45 uur in Wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Toegang is 5 euro. Voor meer informatie: www.har- monia-schiedam.nl OLYMPISCH STtUNPUNT RorrmmM www.rotterdamtopsport.nl TOPSPORT De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overtast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 1 november tot 8 november zijn binnengekomen. Openen ongereinigde tankcontainer oorzaak klachtengolf Maandagmiddag 1 november ontving de meldkamer van de DCMR tussen vijf en zes uur 31 klachten uit Geervliet en Abbenbroek over een hevige chemische stank. Uit onderzoek van de uitrukdiertst van de meldkamer bleek dat de oorzaak van de enorme stankoverlast bij Den Hartogh Cleaning in Rotterdam Botlek lag. Bij het contairierschoonmaakbedrijf was een ongereinigde tankcontainer foutief geopend. Dit veroorzaakte een zware chemische lucht. In de tankcontainer zat nog een restant van de chemische vloeistof Ethyl Acrylaat. Dit is een grondstof voor de chemische industrie. Het bedrijf ondernam direct actie door de container te sluiten en de gemorste vloeistof op te ruimen. Hiema is de stankoverlast vrij snel afgenomen. De DCMR stelt nader onderzoek in naar de gang van zaken. 2ij bekijkt onder andere of er werkvoorschriften zijn overtreden. Uitrijden nertsenmest veroorzaakt stankoverlast Woensdagmorgen 3 november kwamen zes klachten tit Bleiswijk binnen over rottingslucht en meststank. De uitrukdienst constateerde ter plekke dat het uitrijden van de sterk stinkende nertsenmest de stankoverlast veroorzaakte. De nertsenmest werd op een stuk akkerland tussen de Buizerdstraat en de Meerenweg in Bleiswijk uitgereden. De mest werd volgens de regels met injecteurs het land opgereden met daarachter een ploeg om de mest direct onder te werken. Klachten over landbouw worden doorgegeven aan de Algemene Inspectiedienst (AID). De AID is de verantwoordelijke overheidsdienst voor controle op de milieuregels voor landbouw. De milieupolitie is de hand- havende instantie. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13