L2 maasstad Scholengemeenschap Spieringshoek gaat uitbreiden en vernieuwen OlO - 473 21 73 NOBODY ELSE!!! Nieuw gebouw van twee etages Expositie 'Vlietland in Afrika' OPENINGSTIJDEN wil BEZ0RGEN VAN 16.00 UUR TOT SLUITINGSTIIO vid(j!oc/d measstad weekbladen SCHIEDAM TeTefoona09Srafo°2029^ 9 SCHIEDAM - Scholenge- meenschap Spieringshoek gaat uitbreiden en vernieu- wen. Bij de school wordt een nieuw gebouw van twee eta- ges neergezet, met klasloka- len en studieruimtes. Het be- staande schoolgebouw aan de Van der Brugghenlaan wordt verbouwd. Dit alles om de toeloop aan leerlingen onder te brengen. Zondag t/m donderdag 14.00 t/m 02.00 uur Vrijdag t/m zaterdag 14.00 tot 05.00 uur Nij bezorgen vanaf 7,50 Hoogstraat 146 Schiedam www.hefailfa.ni MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Kijk op www.rotterdam.nl/parkeren SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 27 november verzorgd door Nelleke den Bree der, sopraan. Het programma is zeer gevarieerd en bestaat uit werken van onder andere Schubert, Bach, Purcell, Mendels sohn en Mahler. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Bingo Wereldwinkel Graauwe Hengst Kerstworkshop Informatie over parkeren in Rotterdam? Voortaan makkelijk te vinden op internet. SCHIEDAM Een groot ap- paraat staat in de gang van het Vlielandziekenhuis in Schiedam. Ingepakt in door- zichtig plastic. Het staat er niet toevallig. Hoewel het een gebruikt rontgenappa- raat is en dus boekhoudkun- dig afgeschreven, gaat het niet naar de sloop, maar naar Afrika of Oost Europa. En daar zijn ze dolblij met rae- dische apparaten als deze van het Vlietland Zieken- huis. Deze week is er een kleine ten- toonstelling in de centrale hal van het ziekenhuis: 'Vlietland in Afri ka'. Op grote borden wordt infor matie gegeven over verschillende projecten. 'Klein, maar van groot belang' is de hulp die Vlietlandse artsen en medewerkers in hun vrije tijd geven aan ontwikke lingslanden. "Flying Doctors', staat op een poster, naar de be kende televisieserie die tegen- woordig weer wordt herhaald. Het lijkt allemaal erg romantisch met van die kleine vliegtuigjes waar doktoren in Tanzania mee naar hun patienten vliegen. Fo to's zijn er ook te zien. Met dok- ter Van der Ley bijvoorbeeld, gy- naecoloog in het Vlietland. Cy- nisch staat er 'wachtkamer' ge- schreven als er buiten op de grond een aantal Massaai mensen op hun beurt wachten. Het ar- moedige strooien hutje is de on- derzoekskamer. Het land is zo uitgestrekt en de mensen wonen er zo verspreid dat alleen per duur vliegtuig hulp geboden kan wor den. Mr angs tijdens onze van a a ber! Hervrmde Gemeente GroteKerk, Lange Kerkstraat, zo lO.OGuur: ds. G. de Lang Acce.tCollege, Nieuwe Damlaan, 10.00 lur, Grote Kerk, Lange Kerkstiat, zo 17.00 uur (Gerefor- meerdfiond). Bethelipel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.0 uur, ds. W.M. van der Vegt. Hervomde Gemeente Kethebn Spaland Dorpslrk, Noordeinde, zo 10.00 uur: dsJ. van der Peppel. De At, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. Wj. van Wieren. Gerefrmeerde Kerk Magnlia Dei Kerk, Alberdastraat, zo lOlO uur: ds. L.G. Bos. Vliednd Ziekentauis Hal plikliniek, zo 10.30 uur: pas tor B 7 an Dam. Nedelands Geretrmeerde Kerk WesEst 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Chrielijke Geretrmeerde Kerk HoekVarande/BK-laan, zo 09.30 uur eil6.30 uur. Evanelisch Lutherse Gemeente Lang Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: c. F. Kalis. H.HJacobus en Martinus Jacobskerk, Kerkweg, tijdelijk dichtdienst van 09.30 uur ver- plaat naar Martinuskerk. Martiuskerk, W. Andriessenlaan, zo 1 DO uur. euch. viering. Parchiekerk St. Jn de Doper/Visitatie MgrXolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondgsviering met koor- en sa- mening en za 17.00 uur en wo 09.1 uur. OudKatholieke Kerk Dam30, zo 10.30 uur, euch.vie- ring. Basiek van de H. Liduina en GV Rozenkrans Singi 106, za 18.00 uur, euch.vie- ring :n zo 10.15 uur, Hoogmis m.mherenkoor I.H.D. RK krochiekerk van fet Heilige Hart Leksuat 55, zo 10.00 uur. euch. vierig. V rijinnige Geloofsgemeenschap NPBchiedam Westest 90-92, zo 10.30 uur, de heerk. Rot. Havakerk Lang Haven 70, zo 10.00 uur ere- diens, vr 20.00 uur bidstond en za 18.3(uur jeugddienst. Plantgekerk Langi Nieuwstraat 61-63, zo lO.OOen 17.00 uur, ds. C. Oor- schotWo 19.45 uur, ds. N. van de Want Pinksergemeente Morgnstond De Ak, Hargplein, zo 13.30 uur en wc20.00 uur. Kerkier Zevendedags Advetisten Magnlia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 1C0O uur. predikant Bert Nab. GKIT, Indonesisch-Nederlands Chriselijke Kerk Magnilia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tveede en vierde zondag van de maind. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 ugr. BEZORGING: Netwerk VSP email: (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.OCuur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VER:OOP: H. Wirtz Telefoon 010 400429 VERTEGENWOORCGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 400426 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 400431 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00tur IM/VP advertenti6 tot maandag 16.0 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotteram Fax 010 400436 Email redactie: maaspostwaterweg(redactie. maasstad.nl K.Moerman- vnderKnaap Telefoon 010 404322 E. Meijer Telefoon 010 404401 REDACTIEMAJAGEMENT HUIS-AAN-HU1-BLADEN AMG: P. E. van der leide Telefoon 0101004490 Email phe@redacti.maasstad.nl FOTOGRAFi: Voor nabestllingen Telefoon 064562210 INZENDTEMIJN REDACTIELOPIJ: Tot maandg 12.00 uur UITGEVER Rotterdam Dagblad b.v. Alle auteursrnten en databankrechten ten aanziervan (de inhoud van) deze uitgaveworden uitdrukkelijk voorbehoudv Deze rechten berusten bij Rosrdams Dagblad b.v., e.g. i betreffende auteur MOOt IN AVKXKA Gemeente Rotterdam Woensdag 24 november 2004 Afgelopen maandag onderteken- den Spieringshoek-voorzitter ing. J. Zwinkels en -secretaris dr. ing. W. Linsen en wethouder C. Lepi- dis, een overeenkomst waarin af- spraken over de nieuwbouw wor- den vastgelegd. De gemeente draagt 1,8 miljoen euro bij aan de bouw, met name aan 'de buiten- kant', aldus drs. C. van Haaster, plaatsvervangend rector van Spie ringshoek. De gemeentes in Ne- derland zijn momenteel namens het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen verantwoordelijk voor de verdeling van deze huis- vestingsbudgetten Met de ondertekening is een ver- huizing van Spieringshoek naar Schieveste van de baan. De ge meente Schiedam heeft een derge- lijke verplaatsing overwogen. Spieringshoek hield volgens Van Haaster vast aan de bestaande lo- catie. „We zitten hier rustig en hechten aan onze instroom uit Vlaardingen." Die is en blijft aanzienlijk, net als de toeloop naar de school vanuit Schiedam en elders. Na een diepte- punt in 2001, toen de scholenge- meenschap even minder dan dui- zend leerlingen telde, zit de groei er op Spieringshoek in. Momenteel telt de school ongeveer 1250 leer lingen; in de overeenkomst met de gemeente is nu vastgelegd dat 1400 het maximum aantal leerlin gen wordt. Dat voorkomt dat er overige enige jaren weer nieuw bouw nodig is, waarvoor volgens Van Haaster op het huidige terrein geen plaats meer is. Overigens be- volkten eind jaren '70, begin jaren '80 al meer dan 1400 leerlingen de gebouwen aan de Van der Brugghenlaan. Van Haaster schrijft de groei toe aan de start van zowel een VWO- als een Gymnasium-Plus, een vari ant van de schooltypes voor de sterke en gemotiveerde leerling die 'iets' meer wil. „Verder blijven er meer leerlingen binnen de poort door de leerlingbegeleiding die we hebben uitgebreid." Als alle bouwvergunhingen snel verkregen worden, kan de nieuw bouw aanstaande zomer beginnen. Van Haaster gaat ervanuit dat de bouwvakkers dan in de zomer daarop definitief naar huis zijn. In Na een kleine dip in 2001 zit de groei er weer flink in bij Spieringshoek. Vandaarook dat uitbreiding noodzakelijk is. Foto Roger van der Kraan die periode wordt de nieuwbouw op wat nu het voorplein is gereali- seerd. Daarin komt ruimte voor 400 vierkante meter klaslokalen en 400 meter studieruimte, plaatsen die hard nodig zijn nu leerlingen in de hogere klassen van middelbare scholen steeds meer aan zelfstudie en projectonderwijs doen. In het bestaande gebouw wordt de ruimte onder de mediatheek dicht- gebouwd, zodat daar kluisjes voor alle leerlingen kunnen komen. Verder komt er een balie voor toe- zicht bij de zij-ingang van het ge bouw, en wordt de fietsenstalling verplaatst. Ook de aula en bijbeho- rende garderobe krijgen een op- knapbeurt. t? De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overtast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deeI van de klachten die in de week van 15 tot 22 november zijn binnengekomen. Geluidsoverlast van scheepsgenerator Dinsdag 16 november kwamen bij de meldkamer van de DCMR klachten binnen over de overlast van geluid dat op een vliegtutg leek. Uit onderzoek van de uitrukdienst van de meldkamer kwam vast te staan dat het schip Lady Kathleen de veroorzaker van de geluidsoverlast was. Het schip was gerepareerd bij scheepswerf Damen Shiprepair Rotterdam. De generator, waarmee het schip voor vertrek stroom oplaadde, maakte ontzettend veel lawaai. Vijf inwoners uit Schiedam en een uit Rotterdam-Pernis belden de meldkamer hierover. De Lady Kathleen is woensdagmorgen om half negen vertrokken. J J§ Geluidsoverlast Kantorencomplex Admiraliteit nog niet voorbij Vorige week ontving de meldkamer van de DCMR opnteuw twaalf klachten uit Rotterdam-Kralingen over de hoge flutttoon random'het kantoren complex De Admiraliteit. De fluittoon ontstaat als het hard waalt bij het hekwerk op de dakopbouw van het complex. HD ProjectontwWselirtg, de eigenaar van het kantorencomplex, is al lange tfjd bezig om het probleem op te lossen. Er zijn het afgelopen jaar verschilfende acties ondernomen om een eind te maken aan de geluidsoverlast, maar het dichten van de gaten in het hekwerk op het gebouw bijvoorbeeld heeft niet het gewenste resultaat gehad. FID Projectontwikkeling heeft een adviesbureau ingehuurd om de situatie verder te onderzoeken en oplossingen te vinden. Het blijkt een hardnekkig probleem. Het hek is verplicht omdat er voor het onder- houd van de technische installatie op het dak werkzaamheden uitgevoerd moeten worden. De DCMR onderzoekt nu de mogelijkheden om met andere handhavingstappen een einde aan de geluidsoverlast te maken. Stankoverlast van luchten van ruimen lege tanker Tussen vijf en half zes kwamen zondagnamiddag 21 november negen stankklachten bij de meldkamer binnen. Bewoners van Hoogvliet en Poortugaal klaagden over een chemisch gasachtige lucht. Uit navraag bij de Zeehavenpolitie en Rijkswaterstaat bleek dat het ging om de tanker Unity. De tanker had eerder die middag in de Europoort nafta in een opslagtank gelost. Daarna was de tanker tijdens het varen op de Oude Maas, richting Dordrecht, zijn ruimen aan het ontgassen. Dit veroorzaakt, mede afhankelijk van de weersomstandigheden, stankoverlast. De politie kan hier niet op handhaven omdat luchten tijdens het varen is toegestaan. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. ^ilieudi.n" Kij„n XQ52 SCHIEDAM - Elke tweede en vierde woensdag van de maand is er in wijkcentrum De Erker eenge- zellige Bingo van 19.30 - 22.00 uur. Het is een bingo met verras- sende enleuke prijsjes. Voor meer info: 426 77 67. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaat vrijdag 26 november een cursus Yoga van start. Van 08.45 - 09.45 uur zijn de beginners a£n de beurt en van 10.00 - 11.00 de gevorderden. Yoga is een ge- heel van oefeningen, die de mens tot rust enevenwichtigheid bren gen. Yoga kan spanningen en pro- blemen op het gebied vangezond- heid voorkomen. De contributie bedraagt 40 euro voor zestien les sen. Belangstellenden kunnen voor meer informatie en voor aanmel- dingen terecht bij De Erker, Jan van Avennesstraat 32. SCHIEDAM - Ontmoetingshuis 'De Weerklank' aan het Cornelia van Zantenplein 51 verkoopt zater dag 27 november van 11.00 tot 17.00 uur artikelen uit de Wereld winkel. Er is een ruime sortering Sinterklaas- en Kerstcadeaus, zo- als sieraden, kunstnijverheid, speelgoed, muziekinstrumenten en de bekende levensmiddelen. SCHIEDAM - Marco Diamanta- tos, Ron de Bruin, Rob op't Ende, Willem van der Wal en Leslie van der Heul brengen donderdag 25 november vanaf 22.00 uur Rock en Blues. Vrijdag 26 november vanaf 21.00 uur treedt More Gos pel Ministries op. More Gospel is een Black Gospel formatie die door midde! van muziekstijlen als Jazz, Blues, Soul en R&B het evangelie ten gehore brengt. Zater dag 27 november vanaf 22.00 uur is het de beurt aan 2nd Place Driver. Zij spelen 'electro-rock' SCHIEDAM - In natuurcentrum De Boshoek wordt zaterdag 18 de- cember een Kerstworkshop geor- ganiseerd die duurt van 10.00 tot 12.30 uur. Dekosten zijn 12,50 eu ro voor leden van Groei&Bloei en 14,50 euro voor niet-leden. Opge- ven kan tot 8 december bij Miijam Boone, tel. 247 01 93. door Ted Rollings Artsen helpen in hun vrije tijd ontwikkelingslanden door Frank Willemse „Het zijn vaak specialisten die in hun vrije tijd, de vakantie, dit soort projecten doen. Niet voor het geld of om ermee op te schep- pen," vertelt chirurg Jaap van -5r' Wie het werk in Afrika wil steunen kan hierover van alles lezen in de folders die heel slim bij de expositie zijn neergelegd. Foto Roger van der Kraan Bruggen. Zelf doet hij een project in Katete (Zambia) vlakbij Lusa ka de hoofdstad van dit midden Afrikaanse land. Zambia is wel een Afrikaans land met veel be woners. Ziekten als tuberculose en Aids treffen de bevolking hard. Elke vorm van hulp is wel- kom. Zo is er door Vlietland met een ploeg artsen en analisten een laboratorium inge- richt. En werden cursussen gege ven voor het lab. En dat allemaal in eenvoudige omstandigheden waar iedere hulp welkom is. De foto's laten dit zien. Bij de opening van de tentoon- stelling noemde de voorzitter van de raad van bestuur, de heer El- ting, de kleinschaligheid van pro jecten als deze een voordeel. Zo kan direct en efficient hulp gebo den worden. 'Klein maar toch van groot belang'. De tentoon- stelling laat ook andere niet-me- dische projecten zien. Zoals in Kameroen acties voor een geas- falteerde weg naar het ziekenhuis waar KNO- arts Wouters zich voor in- zet. Of Ghana waar het zuur- stofapparaat naar toe gaat. Ook in Oost Europa zijn er projecten waar Vlietland bij betrokken is. Roe- menie bijvoorbeeld waar tachtig oude bedden van Vlietland met matrassen en beddengoed en al naar toe gaan. Foto's laten een modern nieuwbouw hospitaal zien. Alleen nog zonder verwar- ming, vertelt Rob Zandbergen, zodat het ziekenhuis voorlopig nog leeg staat in het extreem kou- de klimaat daar. De expositie 'Vlietland in Afrika is van 22 tot 29 november gratis te zien in de hal van het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. In de week etna is de tentoonstelling in de entree van het Vlietland Zie kenhuis in Vlaardingen te bewon- deren. m Aerobics Body Mind Cardio Fitness Spinning Zwemmen Zonnebanken Sauna Gezellige Clublounge Creche Informeer naar de speciale aanbieding en ontvang bij inschriji/ing een leuk cadeau. David Lloyd Sports Health Clubs Rotterdam: Energieweg 9. Rotterdam Tel. 010 245 16 70 Benthemstraat 10. Rotterdam Tel.: 010 243 47 00 vmw.davidllayd.nl cL. - Sports Health Clubs

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 25