maasstad Bekende en onbekende talenten dichten over 'Zwart Nazareth' Theatergezelschap biedt kijkje in eigen keuken W|[k ©OH Stoldfc Hommage aan Jurriaan Schrofer in Pand Paulus krantl netel Leuk is anders Nieuwe dichtbundel ziet het licht Vijftig gedichten van en Schiedam Open repetitie Els Inc. Zeventien bomen gerooid in Groenoord Van StigtThans kan zaterdag koploper worden maasstad maasstad weekbladen SCHIEDAM i n de urlijk blioth SCHIEDAM - Els Inc., het stadsgezelschap van Schiedam, staat donderdag 27 januari in het Theater a.d. Schie met de voorstelling 'Kasimir Karoline'. Alle gasten die een toe- gangsbewijs voor 'Kasimir Karoline' in hun bezit hebben worden uitgenodigd voor een Open Repetitie op donderdag 16 december. SCHIEDAM - Spirituele Vereniging Harmonia organiseert donderdag 2 december een lezing over het hoe en waarom van de numerologie. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Toegang is vijf euro. Angst Uitstapje Graauwe Hengst Creaclubje Yoga Tai Chi MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Informatie over parkeren in Rotterdam? Voortaan makkelijk te vinden op internet. Kijk op www.rotterdam.nl/parkeren Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. A. Schipper. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur, Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. J.A. Lamping. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: pastor W. de Bone. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. J. Sosef. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: drs. G. Scholten. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want. Wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl_ FOTOGRAFIE: Voor nabesteliingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., ^^^^^^J^etreffende^uteui^^^^ Woensdag 1 december 2004 XQ52 door Frank Willemse SCHIEDAM - Alle drie 'apetrots. En niet zonder re- den. Allereerst Madeleine Lemson, een 10-jarig dich- teres en winnares van een door het Centrum manage ment georganiseerde ge- dichtenwedstrijd. Dan, nota bene Vlaardinger, Wim Kerkhof, van de Amazing Stroopwafels die de titel le- verde van de bundel 'Groe- ten uit Zwart Nazareth' en het gelijknamige nummer nog eens zong. En tenslotte Jan van Bergen Henegou- wen, bibliothecaris van Schiedam, die de nieuwe dichtbundel met zwier sa- menstelde. 'Groeten uit Zwart Nazareth' is een prachtbundel geworden met vijftig gedichten van en over Schiedam. Aanleiding vormde de actie van het Centrummanage- ment om mei 2004 tot Poezie- maand uit te roepen. In meer dan honderd etalages sierde een ge- dicht. Gedichten, oud en nieuw, zwaar en luchtig en fris of bele- rend. Allemaal ffaaie werkjes die nu in een prachtig boekwerkje met harde kaft zijn samenge- bracht. Een 'oudje' van bijvoorbeeld Ja cob Cats (1577-1660) over een heksenproces in Schiedam of een vers van Christiaan Huygens (1596-1687) die Schiedam be- schreef als Vlees noch Vis, als een klein Rotterdam of groot Delfshaven. En datnaast splinter- nieuwe verzen ofwel speciale dichtregels geschreven voor die wedstrijd in mei. Maar ook met de 10-jarige Made leine Lemson met 'Schiedam's dam". En ook met 'een oprechte amateur' als Theo Reyman (59) ex-voorlichter van Schiedam, of open bare bib) n««k.i>f#S Jan van Bergen Henegouwen (I), Madeleinde Lemson en Wim Kerkhof tonen trots de nieuwe bundel 'Groeten uit Zwart Nazareth'. Arie Onderlinden (58), geboren op de Havendijk in de Gorzen die dicht dat hij niks meer te zoeken heeft in Schiedam behalve zijn toekomstig graf. niet. Wei van dichters die er een montere, liefdevolle toon over aanslaan. Dubbel feest voor deze samensteller die daarmee in de „Schiedam is geen stad voor harts- tochtehjke gedichten", schrijft samensteller Jan van Ber gen Henegouwen in zijn voor- woord. Dat is Schiedams aard voetsporen treedt van zijn vader, die twintig jaar geleden het boek- je 'Pennevruchten op Brande- wijn' deed verschijnen. Een boekje met antiquarische eigen- schappen en alleen duur bij Tweedehandsmarkten is te ver- krijgen. Dit 'Groeten uit Schiedam' Over gaat dezelfde roemvolle weg in. Zo mooi en vol met ge dichten. Van dichters die al beroemd zijn zoals Jules Deelder, Willem Elschot of Ida Gerhardt - of nog onbekend- Foto Roger van der Kraan maar voor hoe lang nog? Zoals Anne Veerkamp (51) die op de Westvest de platanen dras- tisch zag kortwieken en zich daar (lollig) druk om maakte of Dik Bouwmeester (76) die Kethel in een weelderig sonnet vereeuwigt. Groeten uit Zwart Nazareth, ge dichten over Schiedam is bij boekhandel J.S. Van Leeuwen en Post Scriptum te koop voor de ideale kadoprijs van 12,50 euro. Tijdens de Open Repetitie kan een kijkje worden genomen in de keu ken van Els Inc. Het programma van de open Repetitie zal bestaan uit een ontvangst in de repetitie- ruimte aan de Singel, een inleiding en toelichting op het nieuwe stuk, het bijwonen van de avondrepetitie en een informed napraten met de acteurs en theatermakers. Wie de ze avond bij wil wonen kan zich via publiciteit@theaterads0ie.nl SCHIEDAM - Irado start maandag 6 december met het rooien van ze ventien bomen langs een gedeelte van de Churchillweg en de Laan van Bol'es. Deze bomen veroorza- ken een ernstige wortelopdruk die schade aan voetpaden en fietspa- den veroorzaakt en gevolgen heeft voor de veiligheid van voetgangers en fietsers. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen de werkzaamheden vijf dagen duren. Scholen, bedrijven en instellingen in de nabijheid van de rooiwerk- zaamheden zijn inmiddels geinfor- meerd. Ter plaatse van de werk zaamheden zal sprake zijn van kleine afzettingen en worden rij- platen ten behoeve van fietsers en voetgangers neergelegd. Aanslui- tend wordt gestart met het herbe- straten van voetpad en fietspad aan de Churchillweg tussen de op- en afrit van de rijksweg en de Laan van Bol'es. Ook zal een gedeelte voetpad en fietspad aan de Laan van Bol'es tussen de Churchillweg en de Valeriusstraat worden herbe- straat. Voor voetgangers en fiet sers zal een omleidingroute wor den ingesteld. Deze bestratingwerkzaamheden zullen tot eind januari duren mits de weeromstandigheden dit toela- ten. In een later stadium zullen op de zuidzijde van de Laan van Bo l'es, tussen Valeriusstraat en Chur chillweg vijf bomen (Koningslin- den) worden geplant. opgeven. Vergeet niet de naam en adresgegevens te vermelden. He- laas is de repetitieruimte niet goed toegankelijk voor minder validen. Er zijn slechts veertig plaatsen be- schikbaar, dus er kan worden inge- schreven tot 10 december. Nog geen kaarten voor 'Kasimir Karoline'? De voorstelling is in het Fortis Theater a.d Schie te zien op woensdag 26 januari (try out), donderdag 27 januari (premiere) en vrijdag 28 januari. Reserveren kan via 2 467 467 of via w w wtheateradschie .nl 'Kasimir Karoline' is een hart- verscheurend volksdrama over een liefde die maar niet wil bloeien, te- gen de achtergrond van een lelijke wereld. Balancerend tussen senti ment en tragiek, blazen de perso nages in deze voorstelling hun el- lende op tot melodramatische pro perties. Op een kermisterrein vol uitgelaten feestgangers en schreeu- werige attracties voltrekt zich het schrijnende verhaal van een liefde, die ten onder gaat aan de zucht naar kortstondig geluk en de waan van een beter leven. SCHIEDAM - Kunstenaar Don Satijn (1953) en ontwerper Ad van der Kou we 1961brengen in twee installaties een hommage aan ont- werper/beeldend kunstenaar Jurri aan Schrofer (1926-1990). De hommage is te zien in Pand Paulus aan de Korte Haven. Schrofer is vooral bekend gewor den als pionier op het gebied van de grafische vormgeving, maar was ook op vele andere terreinen actief. Gedurende zijn hele leven was een van zijn passies het con- strueren van alfabetten. Het besef dat je door het tekenen van letters betekenis kon geven aan abstracte vormen intrigeerde hem mateloos. Een van zijn geliefde matrixen, be- staande uit vijf x vijf vierkanten - die ook voor Don Satijn een jaren- lange bron van inspiratie is ge- weest- zal de basis zijn voor de tentoonstelling in Pand Paulus. Tevens is er in Pand Paulus de fo- toreportage te zien 'Wonen met Satijn' van Sjef van Duin. SCHIEDAM - Voor de dammers van Van Stigt Thans breken nu de weken van de waarheid aan. Afge- lopen zaterdag werd gelijkge- speeld tegen concurrent Tomaha- okAVestland en omdat ook koplo per Meurs Denk en Zet gelijk- speelde tegen Maas van 't Hoog bleef de stand in de kop van de ere- klasse onveranderd. De Schiedam- mers zijn tweede met 9 uit 5 en Meurs Denk en Zet heeft 10 uit 6. Van Stigt Thans kan dus komende zaterdag in eigen huis de kopposi- tie overnemen. In de uitgestelde wedstrijd tegen het tot nu teleur- stellende presterende Witte van Moort heeft damclub Schiedam aan winst genoeg. Een week later volgt dan de wedstrijd tegen het al- tijd zware Heijting Huissen. Met de Senegalese grootmeesters N'Diaga Samb en Macodou N'Diaye en de Surinaamse groot- meester Eduard Autar bij Tomaha- ok/Westland en de Wit-Rus Anato li Gantwarg, Arnaud Cordier uit Frankrijk en Tanya Chub, van Oe- krai'ense afkomst, ontspon zich een internationaal damgevecht dat on- beslist bleef, 10-10. Eigenlijk een beetje een tegenvaller van de am- bitieuze Schiedammers die voluit voor de winst gingen. Er eindigden zaterdag slechts twee wedstrijden niet in een remise. Frits Luteijn Won knap van Peter van der Stap maar Van Stigt Thans-grootmees- ter Ron Heusdens verloor daaren- tegen verrassend van grootmeester Hans Jansen, de oud-kampioen van Nederland. 'Het moet wel een beetje luchtig wezen?' Luchtig, een column Zo heb er nooit naar gekeken. Een column moet juist heftige reaches veroorzaken. De zaak op scherp zetten. De puntjes op de i zetten en discussie uitlokken. De brievenbus moet uitpuilen van de hondendrollen. Erin gepropt door zich bele- digd voelende lezers. Dan pas heb je een goede column geschre ven. 'Ja joh, niet zo zwaar', zei de vriendelijke damesstem aan de tele foon. 'Zodat de deelnemers aan het debat een beetje kunnen glim- lachen en de scherpe kantjes er vanaf smelten. "Maar ik ben hele- maal niet grappig! Dat wilde ik zeggen. Nee, dat had ik moeten zeggen. Maar die woorden bleven steken en kwamen niet uit mijn keel Welzeurde 'ijdeltuit en lafaard' mijn geweten. Leuk zijn, dat kun je niet leren. Lollig, dat moet je zijn. Je wordt ermee geboren. Of niet, in mijn geval. Spijt volgde over mijn toezegging. 'Nou, daar ben ik lekker mee. Gaat het in Schiedam eens over serieuze zaken en dan moet ik er luchtig over doen. Eindelijk een discussie over kwesties die er toe doen. Met thema's als respect en vrijheid van meningsuiting en dan moet ik depias uithangen?' 'Nederland is haar onschuld verlorenzo luidde eensgezind de analyse van de opinieleiders. Waar begon het? Met de aanslag op Kennedy? Die op Olaf Palme in Zweden? Nederland bleef lang onschuldig aan de zijlijn. Tot aan de moord op Fortuyn en Van Gogh. Op de redactie van het Rotterdams Dagblad hangen levens- groot de voorpagina foto's van de neergeschoten Fortuyn en Van Gogh aan de wand. Keihard paginabreed en in full colour. Wel- kom in de 21e eeuw Nederland! En op lokaal niveau Het hart van de samenleving. Daar geldt de ze vraag ook. 'Is Schiedam haar onschuld verloren?' Kan minis ter Donner in Schiedam nog rustig fietsen? Hoe zit dat hier op straat, in winkels en op de werkvloer? Dat moet nog blijken. Maar ik vind het angstig, die verhalen van 'buitenlandse' jongeren over 'rare blikken van blanken in de supermarkt'. En verdrietig. Zoals Turkse ouderen uit Nieuwland die niet meer over straat durven. Blijkbaar bang voor geweld en agressie. Dat maakt mij nu ang stig. Vooral ook omdat juist die ouderen de 'echte' verhalen ken- nen van oorlog, haat en vervreemding. Die terug moeten denken aan de Schiedamse rassenrellen in de jaren zeventig. Met stenen door ruiten van buitenlandse theehuizen. Leuk is anders en ik zie daar weinig 'luchtigs' in. Tot maandag- avond. Daar piepte een eerste lichtje in de donkere tunnel. Daar gloorde een straaltje hoop. Hoe dat zo? Twee dagen geleden een debat tussen raadsleden en scholieren. Onderwerp: Wat de jeugd wil en hoe zien die de toekomst in Schiedam. Jeugd die -hoe be- staat het- naar de raadszaal was gekomen. De discussie tussen de jongeren was direct levendig. Geen blad voor de mond en lekker fel. Daar flikkerden de eerste straaltjes hoop al doorheen. Door tijdsdruk zou de stelling het debat tussen allochtonen en autoch- tonen op scholenniet aan bod komen. Hup, naar voren met die stelling, zo wilde de politiek. Nee, zei een woordvoerder van de jeugd, een jonge knul van 18 met lang, krullend haar. Dat gezeur over autochtonen versus allochtonen is maar niks. Een achter- haald debat, en zo uitgekauwd. 'Wie daarover wil praten moet maar eens goed in de spiegel kijken.Zo voegde hij fijntjes de poli- tici toe. Beng, klats een linkse directe vol op de pancreas. Ook voor mij. Ik werd wakker geschud. Zeker ook nadat een stemming in de raads zaal besliste dat de jeugd won. Geen discussie nodig over 'autoch- toon versus allochtoon'. Dat gaf mij weer hoop. En daarvan kun nen wij leren. De jeugd die een debat over buitenlanders als een non-issue afdoen. Hoera, leve de jeugd en dat is de toekomst. Of wel Sursum Corda: 'Harten omhoog' zoals mijn opa altijd opge- wekt zei. Nou, is dat luchtig of niet soms? Frank Willemse WATER WEG - De afdeling pre- ventie van Riagg organiseert een cursus om angst in de hand te hou- den. Het gaat om een praktische cursus, en niet om een gespreks- groep of therapie, van negen bij- eenkomsten voor mensen van 20 tot 60 jaar. De lessen worden gege- ven in Vlaardingen, aan de West- havenkade 85, op de donderdag- avond van 19.00 tot 21.30 uur. Bij angst hebben mensen 's ochtends een naar gevoel, piekert men veel te veel of is men erg verlegen. Mensen die last hebben van angst, willen wel veranderen, maar heb ben vaak geen idee hoe. Tijdens de cursus zal er onder meer aandacht zijn voor hoe je beter kunt ont- spannen, hoe je minder kunt pieke- ren en hoe je in kleine stappen weer dingen doet die je moeilijk vindt. De kosten zijn 70 euro. Op geven via 4453 497/ Lieke Kraut of Elisabeth van Heiningen. liantie aan het Nijhoffplein (Woudhoek). Kosten voor 50- plussers: 80 euro, overige lessen: 105 euro. Prijzen gelden voor vijf- tien lessen, tussentijds instappen is mogelijk. Inlichtingen via nummer 426 47 81. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven treedt donderdag 2 december vanaf 22.00 uurBluesa Living op met Niko Christiaanse, Kees van Krugten, Jeroen van Nielen en Loek van der Knaap. Zaterdag 4 december is het vanaf 22.00 uur de beurt aan The Beltones. Het pla- tenlabel Motown bracht in de zes- tiger en zeventiger jaren van de vo- rige eeuw een nieuw opwindend geluid. Pakkende liedjes met een aanstekelijk ritme werden stuk voor stuk hits in Amerika en al snel over de hele wereld. Nu meer dan veertig jaar later is deze muziek nog steeds even populair. The Bel- tones spelen deze muziek. SCHIEDAM - Vanuit wijkcen trum De Blauwe Brug wordt er vrijdag 10 december een bezoekje gebracht aan een kersttuincentrum. Dat kost zes euro, inclusief koffte met gebak. Vertrek om 09.00 uur, weer terug om 13.30 uur. Aanmel- den kan bij de Blauwe Brug aan het Bachplein 590. SCHIEDAM - In een dip of last van allerlei winterpijntjes, kom dan naar yoga, georganiseerd door de SHV. Door yoga te beoefenen leer je zowel je lichaam als je geest optimaal te ontspannen, waardoor je weer nieuwe energie krijgt. Er wordt les gegeven in het Ooie- vaarsnest (50+ tarief), De Wieken, Het Windas en de gymzaal van Al- SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost komt op vrijdagmorgen van 09.00 tot 11.30 uur een groep da mes bijeen om gezamenlijk crea- tieve dingen te doen, zoals bijvoor beeld ftguurzagen. De kosten zijn vijf euro per maand. Wie zin heeft om mee te doen kan langskomen op de Boerhaavelaan 79. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug gaat vrijdag 3 de cember een cursus Tai Chi voor beginners van start. Tai Chi is een bewegingsleer die traditioneel in China wordt beoefend. Kosten voor twaalf lessen zijn 48 euro. In- schrijven via nummer 247 04 64. Hilieod"""' Hijnm0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deei van de klachten die in de week van 22 tot 29 november zijn binnengekomen. Onderhoudswerkzaamheden veroorzaken stankklachten De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond ontving maandag- avond 22 november tussen kwart voor acht en kwart voor tien stank klachten uit Hoogvliet. Veertien inwoners klaagden vooral over zwavel- en rotte eierenlucht. In eerste instantie kon de uitrukdienst van de meldkamer de bron van overlast niet vinden. Daarom werd naar de bedrijven in de omgeving van Floogvliet een fax gestuurd met het verzoek bijzonderheeten te metden. Esso Raffinaderij Botlek antwoordde dat de stank afkomstig was van werkzaamheden in een van de fabrieken, waarbij onverwerkte zwavel via de fakkel vrijkwam. Er is extra stookgas naar de fakkel gevoerd om de zwavel zo snel mogelijk te verbranden en meer stankoverlast te voorkomen. r%..j Verwarmen tank met vetzuur residu oorzaak stankgolf Op woensdagavond 24 november kwamen tussen half zeven en half negen 26 stankklachten uit Vlaardingen. Na onderzoek van de uitrukdienst bleek dat VOPAK Vlaardingen de klachten veroorzaakte. De stank kwam vrij tijdens het verpompen van een vetresidu uit een van de tanks. Om het product te kunnen verpompen, wordt het eerst met een stoomspiraal vloeibaar gemaakt. Tijdens dit verwarmen kwam een zurige lucht vrij. Nadat de werkzaamheden waren stilgelegd, nam de stank af. De DCMR doet nader onderzoek naar het incident. Onderzocht wordt of het bedrijf zich heeft gehouden aan de vergunningvoorschriften. Geluidsoverlast van het Winterplein op Leuvehoofd in Rotterdam Op het Leuvehoofd is op donderdag 25 november het Winterplein begon- nen: een overdekte ijsbaan met ijsclubpaviljoen. Tot 9 januari 2005 zullen op de ijsbaan en in de ijsclub festiviteiten plaatsvinden, zoals een keer per week een ijsdisco. De ijsbaan is tot elf uur's avonds geopend; de ijsclub is van zondag tot donderdag uiterlijk tot een uur en op vrijdag en zaterdag tot twee uur's nachts geopend. De gemeente Rotterdam heeft een vergunning afgegeven voor dit winterevenement. De meldkamer ontving donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond in totaal veertien klachten over harde muziek. Ook bij de politie waren hierover klachten binnengekomen. Vrijdagavond werden de geluidsbegrenzers op aanwijzing van de DCMR bijgesteld om het geluid tot een aanvaardbaar niveau te verminderen. De klachten van zaterdagavond worden nader onderzocht. De uitkomsten van dit onderzoek worden besproken in de begeleidingscommissie van het Winterplein. Hierin zitten onder andere vertegenwoordigers van bewonersverenigingen, de politie en de DCMR. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. Gemeente Rotterdam V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 10