www.stadsregio.info Stadsregio en corporaties maken prestatieafspraken Subsidies Verkeer en Vervoer Opening Carnisselandlijn w STADSREGIO ROTTERDAM STADSREGIO ROTTERDAM BEKENDMAKING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Albrandswaard Barendrecht Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs Bernisse Bleiswijk Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingeh Westvoorne Stadsregio wil schoner wagenpark gemeenten Discussie over prognose bedrijventerreinen N209 wordt veiliger Benoeming Regioraad Gratis digitale nieuwsbrief BOUWEN AAN SAM EN HANG V STADSREGIO.INFO Foto's: W/m Vleghaar Foto: Rick Keus De stadsregio Rotterdam gaat het gebruik van schone voertuigen in wagenparken van de 18 regiogemeenten stimuleren. Daarvoor stelt zij 55.000 beschikbaar. De stadsregio Rotterdam en de Maaskoepel, het samenwerkingsverband van woningcorporaties in de regio, hebben voor de periode 2005-2010 prestatieaf spraken ondertekend. De afspraken gaan over de woonruimteverdeling, de aanpak van wijken met een eenzijdig woningvoorraad, verbetering van de kwaliteit van woon-, werk- en leefmilieus in het stedelijk gebied (stedelijke vernieuwing), nieuwbouw van sociale huur- woningen, verkoop van woningen en het bewaken van de slaagkans van woningzoekenden. u Albrandswaard project Duurzaam Veilig: 54.500 Op de Welhoeksedijk, de Albrandswaardsedijk en de Oud Rhoonsedijk worden borden geplaatst en wegmar- kering aangebracht. De Rijsdijk en de Albrandswaardse- weg liggen beiden op de grens van 30-km zones. De snelheid is daar echter nog zo hoog dat drempels worden aangelegd om de veiligheid voor schoolkinderen te ver- groten. In de Irenestraat wordt het trottoir verbreed en een drempel aangelegd om kinderen veiliger naar speelplaatsen te laten oversteken. Op de Albrands waardsedijk en de Havendam tenslotte worden twee drempels aangelegd en het fietspad afgeschermd van het autoverkeer. RET voor bei'nvloedingssysteem verkeerslichten: 113.000 Buslijn 49 van de RET ondervindt aanzienlijke vertraging bij het passeren van de kruising Goudsesingel-Jonker Fransstraat. Nu de bestaande verkeerslichten vervangen worden, zal er gelijktijdig een bei'nvloedingssysteem worden aangelegd, zodat de bussen sneller de kruising kunnen passeren. Berkel en Rodenrijs voor haltevoorzieningen buslijn 171: €334.000 De nieuwe buslijn 171 vormt de ontsluiting van de VINEX-wijk Meerpolder. In de toekomst zal de bus meerdere keren in de Meerpolder een stop maken. Ook de toekomstige busverbinding Delft-Prins Alexander zal gebruik maken van deze haltes. Een aantal haltes zal worden aangepast. Westvoorne fietsstroken Allardusdreef: 36.000 De Alardusdreef behoort tot het fietsroutenetwerk van de stadsregio. Daarom worden nu aan beide zijden van de Alardusdreef fietsstroken in rood asfalt uitge- voerd met een breedte van 1,5 meter. Schiedam voor Poldervaartfietsroute: 1.053 .000 Het trace van de regionale fietsroute nr. 4 door Schiedam is niet compleet, niet goed herkenbaar en de kwaliteit wisselt sterk. De stadsregio stelt ruim 1 mil- joen beschikbaar voor verbeteringen, onder meer voor een aantal fietsbruggen en een nieuwe inrichting van delen van de route. De verwachting is dat hierdoor het fietsverkeer op de route zal toenemen. Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend dat de regioraad op 10 november 2004 heeft besloten: 1de begroting 2004 conform bijgevoegd ontwerpbesluit te wijzigen; 2. de financiele verordening 2005 vast te stellen; 3. de controleverordening 2005 vast te stellen; 4. de beleidslijn vervoermanagement vast te stellen. De besluiten liggen van maandag 6 december 2004 tot en met maandag 10 januari 2005 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke openingstijden) ter inzage in de gemeentehuizen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Rotterdam, 18 november 2004, het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, de secretaris, de voorzitter, mr M.C. Jansen mr I.W. Opstelten Stadsregio Rotterdam Postbus 21051 3001 AB Rotterdam tel: 010 - 417 23 89 fax: 010-404 43 47 e-mail: sr@sr.rotterdam.nl web: www:stadsregio.rotterdam.nl Rotterdam voor Hofplein: 343.000 De verkeerssituatie op het Hofplein is voor veel weg- gebruikers onduidelijk. Er vinden regelmatig ongevallen plaats en fietsers steken door die onduidelijkheid vaak gevaarlijk over. Om meer duidelijkheid te scheppen worden de rijstroken beter gemarkeerd en de lijnen wor den vloeiender gemaakt. Fietsers zullen voortaan het Hofplein in twee richtingen kunnen oversteken en zij hoeven niet meer om te rijden. Door een andere breedte van de rijstroken aan te houden, zal de snelheid van automobilisten afnemen. Capelle aan den IJssel fietspaden: 103.000 De gemeente Capelle aan den IJssel krijgt€ 103.000 voor fietspaden langs de Rembrandtsingel. Rotterdam actieplan Fietsparkeren 2004: 136.000 Rotterdam krijgt de subsidie voor het plaatsen van 97 nieuwe fietsklemmen. Daarnaast wordt bij metrosta- tions het aantal plaatsen voor fietsen uitgebreid. Tenslotte krijgen twee buurtfietsenstallingen er respec- tievelijk 28 en 56 plaatsen bij. Rotterdam black spot Weena-Conradstraat: 32.000 Op dit kruispunt gebeuren veel ongelukken. Daarom wordt op de kruising de rijstrookindeling gewijzigd en de opstelruimte voor het verkeer dat vanaf het Weena linksaf slaat verbeterd. Lichtbakken moeten de zicht- baarheid van voetgangersoversteekplaatsen verbeteren. Vlaardingen Herinrichting stationsplein Vlaardingen-West: 273.000 Het huidige plein heeft nu meer weg van een parkeer- plaats met een route voor de bussen die op het plein halteren. Het wegdek is sterk verzakt en de vele bomen maken het plein erg donker. Met de subsidie kan Vlaardingen het plein opnieuw inrichten. Barendrecht 30 km-zones: 22.000 Door de wijk Nieuwland loopt een busroute over een weg waar 50 km/u gereden mag worden. De overige straten liggen in een 30 km-gebied. Hetzelfde geldt voor de Voordijk. Die snelheidsverschillen leiden tot onveilige situaties. In overleg met Connexxion is besloten drempels aan te leggen waar de bus geen hinder van ondervindt, maar die wel ander verkeer dwingt zijn snelheid aan te passen (30 km/u). Op 3 november jl. openden de burgemeesters Opstelten en Van de Wouw van resp. Rotterdam en Barendrecht, portefeuillehouder Hulman van de stadsregio Rotterdam en directeur De Graaff van Strategische Projecten van de RET de nieuwe TramPlus- verbinding tussen Carnisselande en Rotterdam Centrum. De feestelijke opening van lijn 25 werd in sporthal Waterpoort in Carnisselande luister bijgezet door de De verbetering van het deel van de N209 Boterdorpseweg-Veiling Bleiswijk gaat 1,7 miljoen kosten. De kosten komen voor het grootste deel voor rekening van de stadsregio Rotterdam en de provincie Zuid-Holland. De maatregelen moeten leiden tot meer veiligheid op het wegvak. In overleg met de provincie en de gemeenten Bleiswijk en Bergschenhoek wordt nu een planning gemaakt voor de uitvoering van de verbeteringen. muziek- en dansgroep Meekers van het Rotterdams Conservatorium. De stadsregio heeft 70 miljoen in het project gei'nvesteerd. n Rotterdam: De heer B. Madlener (Leefbaar Rotterdam) is benoemd als lid in de regioraad. Hij vervangt de heer J.C.M. Soijer. Rotterdam: De heer H. van den Born (CDA) is benoemd als lid in de regioraad. Hij neemt de plaats in van de heer Geluk. Mevrouw J.H.M. Hermans-Vloedbeld (WD) is benoemd als lid in de regioraad. Zij neemt de plaats in van de heerDokter. f{ Uit diverse onderzoeken blijkt het gemotoriseerd wegverkeer de laatste jaren een van de belangrijkste veroorzakers van de slechte luchtkwaliteit. Steeds meer (vracht)autofabrikanten hebben dan ook inno- vatieve technologieen in hun programma opgenomen, zoals dieselfilters, synthetische en biodiesel, hybride autotechniek en uiteindelijk de toepassing van de brandstofcel. De technieken moeten meer worden toegepast en de overheid heeft daarbij een voorbeeld functie. Wilt u uitvoeriger en vaker over ontwikkeling binnen de stadsregio worden gei'nformeerd, dan kunt u zich gratis abonneren op de digitale nieuwsbrief van de stadsregio. U krijgt dan elke twee weken het digitale Regiojournaal automatisch via de mail toegestuurd. Surf naar www.stadsregio.info en meld u aan voor een gratis abonnement. Foto's: loop Reyngoud Het onderzoeksrapport van de Milieufederatie Zuid-Holland over de behoefte aan bedrijventerreinen in de regio berust op een onjuiste interpretatie van gegevens van de stadsregio en de provincie. Dit ant- woordt het dagelijks bestuur op antwoorden van de PvdA regioraadsfractie. Zo gaat de milieufederatie van andere planperiodes uit dan de stadsregio en de provincie doen. Ook zijn er verschillen in de cijfers over de verwachte economische groei in de toekomst. Tenslotte zullen er de komende jaren veel meer oude bedrijventerreinen worden omgezet in nieuwe bestemmingen dan de milieufederatie aanneemt. Ook daardoor is meer behoefte aan bedrijventerreinen. Een overzicht van de cijfers en de volledige tekst van het DB-antwoord is te vinden op www.stadsregio.info.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 11