'Het grootste familie- circus van Europa' Van 23 december 2004 t/m 2 januari 2005 II www.kerstcircus.nl I enhioy IjaM Duizelingwekkende diabolo act en springplankacrobatiek uit China Toegangsprijzen Toegangsprijzen tijdens de Kerstdagen Nostalgie in het kwadraat en de koning van het dierenrijk Of hoe de baas op z'n hond kan gaan lijken Bezoek het adembenemende Kerstcircus Ahoy', van 23 december 2004 t/m 2 janu- ari 2005 in Ahoy' Rotterdam. Jong en oud kunnen genieten van een hoogstaand programma van wereldformaat met cir- cusartiesten uit alle delen van de wereld. Laat u tijdens de 34e editie verrassen door o.a. een fameuze Russische trapeze act, een spannende leeuwenact uit Duits- land en een duizelingwekkend Chinees diabolo nummer. Natuurlijk zullen ook de clowns niet ontbreken! Bovendien dit jaar exclusief bij Kerstcircus Ahoy' een zeer verrassend optreden van slagwerker Cesar Zuiderwijk met de Percossa slag- werkgroep. Kerstcircus Ahoy' is ieder jaar anders en altijd weer verrassend! Op deze pagina wordt alvast een tipje van de sluier opgelicht, maar natuurlijk is dit slechts een fractie van wat u kunt verwachten. Anhui Provincial Acrobatic Troupe; Tom Dieck Les Rossyann; Mr. Dalmatin; Vernieuwend onderdeel van Kerstcircus Ahoy' 2004 Winter Boulevard! rotterdam Donderdag 23 december 200420.00 uur Vrijdag 24 december 200414.00 uur Zaterdag 25 december 200412.00 uur Zaterdag 25 december 200416.15 uur Zondag 26 december 200412.00 uur Zondag 26 december 200416.15 uur Maandag 27 december 200414.00 uur Dinsdag 28 december 200412.00 uur Woensdag 29 december 200414.00 uur Woensdag 29 december 200420.00 uur Donderdag 30 december 200414.00 uur Vrijdag 31 december 200414.00 uur Zaterdag 1 januari 200515.00 uur Zondag 2 januari 200512.00 uur Arena:€24,- le ring:€14,-/€16,-/€20,- 2ering:€14,-/€16,- Arena:€26,- le ring:€16,-/€18,-/€22,- 2ering:€16,-/€18,~ Kinderen t/m 2 jaar hebben gratis toegang. Kinderen t/m 12 jaar en 65+ers krijgen 50% korting. Rolstoelgebruikers krijgen 50% korting (beperkte capaciteit). Administratiekosten per be- stelling €5,-. Kaarten zijn te verkrijgen bij de Kassa van Ahoy', telefonisch te reserveren via 0900 2352469 (45 ecpm) of via Ahoy' Ticket Service (www.tickets.ahoy.nl) Als u Kerstcircus Ahoy' bezoekt met meer dan 10 personen ontvangt u 2,- korting op de toegangsprijs van een volwassene (special act) Cesar Zuiderwijk en Percossa Voorafgaand aan uw bezoek aan Kerstcircus Ahoy' kunt u genieten van een nostalgisch wintertafereel, met diverse attracties en sfeervolle drink- en eetgelegenhe- den. Het bezoek aan Winter Boulevard is exclusief en gratis voor bezoekers van Kerstcircus Ahoy' exhibition, congress event management "•'»w www.airmiles.nl Vrolijk, verrassend en vernieuwend! Kerstcircus Ahoy' presenteert dit nen heeft te bieden. Prijswinnaars jaar met trots twee acts van de An- op vele ook Europese circusfesti- hui Provincial Acrobatic Troupe: vals. In China is acrobatiek en be- acht charmante Chinese meisjes hendigheid niets minder dan een die onwaarschijnlijke toeren uitha- vorm van kunst. EIke provincie len met diabolo's en een groep heeft haar eigen opleidingsinstituut springplankacrobaten. Het sum- en de onderlinge competities - in mum van wat China op deze terrei- een grote varieteit aan disciplines - f j W1 W !ltf «i JlPjlL. IM zijn spannende krachtmetingen. Want iedereen wil de beste zijn. Enkele decenma gcleden ontdekte het Westen de uitzonderlijke pres- taties van de Chinese acrobaten en sindsdien zijn ze graag geziene artiesten in onze circussen. Italiaanse clowns, muzikaal tot in hun vingertoppen en trouw aan de oervorm van de clownerie in het circus. Hun optreden roept herin- neringen op aan de grote clowns van toen en is een ode aan de illus- tere voorgangers van Les Rossy ann. Wat dat betreft is het nostalgie in het kwadraat. En let straks eens op de mensen om u heen in het cir cus: kinderen lachen uitbundig en de volwassenen op de tribune zie je weer kind worden. Over zoveel kwaliteit en muzikaliteit behoren echte clowns te beschikken. Een van de meest spannende acts blijft toch die waarin de leeuw de hoofdrol speelt. Contact met deze koning van het dierenrijk is nooit zonder risico en dat dwingt dan ook respect af voor de dompteur. Tom Dieck leerde het vak van zijn vader en was ooit de jongste dompteur ter wereld. In de roofdie- renkooi heeft hij nooit uitstapjes gemaakt. Altijd waren het leeuwen - zijn grote liefde - waarmee hij werkte. Tom Dieck - Duitser van geboorte maar voortreffelijk Ne- derlands sprekend - ontwikkelde zich tot, wat je zou kunnen noe- men, een 'gentleman-dompteur'. Altijd rustig en altijd werkend aan de optimale verstandhouding die hij met zijn dieren heeft. In het genre een nummer om door een ringetje te halen. Niet alleen in de piste, maar ook - en misschien wel vooral - 'achter' bij de ruime kooi- wagens en bij de ruime uitloop. Al tijd bereid om vragen te beant- woorden voor wie hem daar treft. Want zijn leeuwen zijn z'n kinde ren. Juist in deze periode geeft Tom Dieck het stokje over aan zoon Tommy. Voor hem is een nieuwe groep leeuwen samenge- steld, waarmee de jongste telg in 2005 voor het eerst op reis gaat. Mr. Dalmatin - de Rus Sergey Prostetsov - is het meest tekenende voorbeeld van een baasje dat op zijn hond is gaan lijken. Hij kleedt zich zelfs in kleding met de print die zo eigen is voor zijn dalma- tiers. Naar Ahoy' komt hij overi- gens niet alleen met zijn veertien blaffende vrienden, maar ook met enkele pony's. En met z'n alien zetten ze een vrolijk en zeer knap spel in de piste neer. Op het recent gehouden 9e Internationale Circus Festival van Warschau beloond met zilver! En op het Internationa le Circus Festival van Monte Carlo in 2002 met de Prix de 1'Associati on des Amis du Cirque de Mona- MNMMMMMMMK9M1I Nieuw in het Kerstcircus Ahoy': Cesar Zuiderwijk en de groep Per cossa. Een experiment? Nou, nee! Overal in de wereld vemieuwt het circus zich. De kunst is echter om juist die elementen toe te voegen die het klassieke circus geen ge- weld aandoen, maar juist verrijken. Met Cesar Zuiderwijk - Neder- lands beste slagwerker - zet Kerst circus Ahoy' een nieuwe trend. Vier slagwerkers en veel vernieu- wende vrolijkheid in de voorstel- ling. Ontleend aan de theaterpro- ductie 'Alle gekheid met een stok je' van Cesars Percossa Percussi on. Maar vervolgens opnieuw ge- produceerd voor het Kerstcircus Ahoy' en voor uitvoering in 'de grootste circustent van Europa'. Het wordt komisch. Het wordt in- drukwekkend. Het wordt compleet nieuw circus! Met een aantal ma- len en op onverwachte momenten plotseling de muziek en de caprio- len van Percossa Percussion.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 22