shopping r n W4Efflfl De jeugd durft kleur te bekennen Trendbehang: grafiek en fotoprints Kleuren die indruk maken actie weken GRATIS: M ta >u eTX Woontrends: Echte Liefde 5 Quattro PSgfflVLOERBEPEKKING 40% KORTING par Excellence louuaine Eiken visgraat met band en bies Gadgets voor Kerst trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting 010*4067233 0BOEN Eiken lamel wit geolied; 14 centimeter breed in 2 stroken THE DOORS SCHIEDAM --THE DOORS KASTWANDEN MET SCHUIFDEUREN Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Maar de jeugd van tegenwoordig loopt niet meer achter hun ouders aan en ook niet achter een door volwassenen bepaalde trend of modebeeld. Ze weten heel goed zelf wat ze willen, ze maken hun eigen keuzes en zijn rationed en emotio ned al bijna volwassenen. Verfrissend Shabby Chique Een wand met megarozen, uitvergroot bestek of een zonsondergang aan zee? Fo toprints zijn weer superhip. Voor meer ingetogen interi- eurs staan kleine geometri- sche motiefjes op de rol. Klassiek gaat op chique met glanzend goudbehang. De wand als affiche van je life style. Kleuren beinvloeden men- sen. Ze fascineren, zijn op- windend en maken verschil lende stemmingen en emoties los. De stoffencollectie 'Co lours to impress' biedt een waaier van kleuren en de signs en creert zo diverse combinaties voor een heden- daags interieur. Er worden verschillende nuances en le- vendige tonen gebruikt om subtiele en spannende effec- ten te bereiken. Goud voor stijl Zie www.quattrokeukenenbad.nl Ik voor openingstijden en meer informatie. Mjjk Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, Barendrecht, 010-4971040 A Woonmall Alexandrium III Rotterdam-Alexander, 010-2204437 Si keuken EN BAD ella day qMHte* lU« KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alle bekende merken! STREKSINGEL 165- 189 R'DAM-HBERG Vrijdag tot 21.00 uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - s Maandags gesloten LoRRCrioe Met vier millimeter toplaag Ok> Kant en klaar c\m Inclusief garantie en BTW Vol verlijmd op uw vloer Gjy 85 x 40 of 85 x 50 mm Ov Bij u thuis afgewerkt in olie/ lak, c>&> Inclusief garantie en BTW Openingstijden ma. 13.00 - 17.00 din. t/m vr. 9.00 - 17.00 za. 10.00 - 17.00 Rotterdam Goudsesingel 107/109 3031 EE Rotterdam Tel: 010 4125889 www.abeeparket.nl eestelijk openingsweekend 11 en 12 december. Nieuw adres per heden: Nieuwe Haven 265 3117 AB Schiedam Tel.: 010-426 30 93 DESIGN OP MAAT De least of kastwand a Is infegraal onderdeel van hetinterieur. De schuifdeur als design element in hooggians of matglas, in elke gewenste kleur Voor elke ruimte, op maat ontworpen en gemaakt in eigen atelier. Geen enkele oplossing is standaard. Onze kwaliteif is dat wel. Bezoek onze showroom voor: Schuif-, draai- en vouwdeoren Kastwanden en kastinterieurs Spanpanelen Uit alle trends, stromingen, ont- wikkelingen kiezen ze dat uit wat bij hen past, het zogenaamde knippen, en voegen dit samen tot een hele eigen wereld, het plak- ken. De meisjeskamer is niet meer helemaal roze en in de jon- genskamer is meer te zien dan een computer en voetbalposters. Het feit is dat kinderen en tieners een eigen leefruimte creeren met alles erop en eraan. Geen samenraap- sels van afdankertjes meer maar een zorgvuldige verzameling van dingen met een emotionele waar- de, zelf gemaakt of met liefde ge- geven. Voorzichtigheid komt met de ja- ren, als je jong bent durf je nog volop kleur te bekennen. Hier geen afgezwakte, vergrijsde of natureltinten maar gewaagde felle kleuren gecombineerd voor een optimaal spannend effect. De drie belangrijkste kleurgroepen zijn: de blauwen, de roze-roden en zwart. Het blauw kan varieren van intens kobalt, fel turquoise of KLM-blauw. Hetzelfde geldt voor de rozerode familie: bloed- rood, zuurstokroze, fuchsia, oran- jerood of aubergine. Zwart zien we voornamelijk glanzend in stoffen en tapijten en zelfs semi- transparant in kunststof. Ondanks het wilde kleurenpalet is er toch evenwicht en roepen de kleuren- combinaties associaties op met sprookjes uit duizend en een nacht. Groot en bonkig, klein en ver- fijnd, sierlijk krullend, strak en minimalistisch. Hoe omschrijf je een stijl die opgebouwd is uit alle stijlen die er maar te bedenken zijn. Is het eclectisch? Nee, dat klinkt te verantwoord. Het enige Echte liefde; een stijl die is opgebouwd uit alle stijlen die er maar te bedenken zijn. foto: Perscentrum Wonen antwoord is: verfrissend! Niet ge- hinderd door teveel bagage en le- venservaring combineert de jeugd klassiek met anarchistisch, frivool met abstract of mannelijk met vrouwelijk. Een belangrijke algemene ten- dens is wel dat er op vroegere leeftijd al meer volwassen of 'echte' meubels en textiel worden toegepast met het bijpassende comfort en een goede ergonomie. Een goedzittende bureaustoel voor het vele computerwerk, uit- gebalanceerde verlichting en een comfortabele boxspring met een dekbed aangepast op het gewen ste warmtecomfort en de lengte van het kind. Een klassieke oor- fauteuil in knalrood versterkt de kunstzinnige uitstraling van de zelfgemaakte wandschildering. Omdat de jonge generatie zelf meedenkt of zelfs uitkiest ont- staat er een emotionele band met het interieur waardoor het opti maal genieten is in hun eigen kleine leefdomein. Bij Echte liefde gaan uitersten moeiteloos samen. De hightech gelaserde lamp van laagjes papier en de boekenkast volledig gefa- briceerd van hoogwaardig kunst stof worden gecombineerd ro- mantische voiles, handgebor- duurde oosterse kussentje en een krijttekening op de muur. Plastic en puur katoen, pvc en papier, plexiglas en multiplex, het doel heiligt de middelen oftewel de materialen. Het zwarte, hoogpolige kamer- brede tapijt geeft de slaapkamer een shabby chique look, span nend en functioned tegelijkertijd! De knalblauwe schoolbordverf op de muur combineert verras- send hip met het bloemetjesbe- hang waarop handgemaakte vlin- ders vrolijk ronddansen. De vriendelijke uitstraling van het populaire retro design, zoals de wandklok, is ondanks alle kritie- ken, een gevestigde nieuwe trend voor de nieuwe generatie. Naast een aantal mooie basis stukken waarvoor gespaard is of die zijn verkregen op veijaarda- gen zijn er genoeg andere decora- ties die vooral cheap and cheer- full zijn. Het fotolijstje van de ge- woonste winkel van Nederland, het vaasje van de rommelmarkt en het hartvormige kussentje ge- kregen van het laatste vriendje. Deze laatste accessoires worden net zo makkelijk vervangen als de modeaccessoires elk seizoen of het vriendje Het binnentuintje inde slaapka mer is een bonte verzameling van verschillende plantjes. Elk soort, formaat of kleur is geoorloofd, het liefst gestapeld op verschil lende kleine tafeltjes in willekeu- rige potjes. Stel je voor: een totale wand om- getoverd in een Caribisch strand. Compleet met wuivende palmbo- men en voelbare waterdruppels in relief. De trend uit de jaren tachtig -wandvullend fotobehang- is hele maal terug in beeld. Naast de be kende plaatjes van zee, bos en sky line zijn er nu ook kunstzinniger Kleuren maken onze wereld mooi en spannend. Dus laat je verleiden door het gebruik van kleur, laat je vervoeren in een euforische stem ming. Enkele kleuren ontleed. Olijfgroen, limoen en geel. Groengele tinten brengen het bui- tenleven binnenshuis. Deze kleu ren stralen vitaliteit uit. Een stukje natuur en rust komen samen. Rood, oranje en roze. Alle nuan ces in deze kleuren laten het hart sneller kloppen. Deze tinten zijn mooi als accent in een interieur. Oranje straalt vrolijkheid en ener- gie uit, fuchsia staat voor verras- send en romantisch, rood is de kleur van luxe,decadentie en pas- sie. Turkoois, aqua en blauw. Er zijn vele sferen die je kan bereiken door het gebruik van verschillende schakeringen blauw. Diepblauwe kleuren creeren een dramatisch contrast, een fris blauw is levendig en geeft energie.Blauwpaarse kleuren geven een gevoel van mystiek. Een nog andere kant van blauw is vriendelijk en ingetogen. Witte tinten. Wit is de kleur van rust en comfort, romantiek en een- voud. Wit straalt puurheid en schoonheid uit, is aangenaam, tijd- loos, Ms en helder. Kortom, een perfecte achtergrond voor een inte rieur, een spel van licht en scha- duw. Fotoprints op het behang zijn weer superhip. versies. Sterk uitvergrote rozen of Delfts Blauw leveren een abstracte voorstelling op die de term 'kitsch' duidelijk ontstijgt. Een enkele aan- bieder van (project) wandbekle- ding kan zelfs fotoprints op bestel- ling maken. Ook internationaal laten ontwer- pers zich niet onbetuigd. Zo teken- de de Amerikaanse sterdesigner Karim Rashid voor de vierde col- lectie Art-borders, een avant-garde project van behangproducent Mar burg. Rashid decoreerde zijn lam- briseringbehang met grote, kleur- rijke pictogrammen en sterk uit vergrote pixels iconen uit de com- puterwereld. Voor de doorsnee huiskamer gaat de tendens naar ingetogen all-over motiefjes. De psychedelische pa- tronen hebben alweer plaatsge- maakt voor architectonische sober- heid: strepen, ruitjes, diabolo's, blokjes en nopjes. Een enkele retro collectie biedt geometrische Op- Art uit de sixties: 3D Escher-blok- ken, vierkantenschema's en degra de (overloop) strepen. Hoewel de dessins duidelijk klei- ner worden, oogt het nieuwe be hang bepaald niet saai. Dat is te danken aan de royale aandacht voor texturen. Glans speelt dit jaar een hoofdrol: metallics, lakdruk en parelmoer. Daarnaast staat een zachte, aaibare suedelook en zan- dig behang in gips optiek. Het kleurgebruik is ingehouden. Ster- ke, verzadigde kleuren zijn er wel, maar dan altijd gebruikt als kleur- familie karmijnrood met diep- paars, lemon met lindegroen of het nieuwe geel met roestbruin. Door binnen zo'n kleurgroep weer te spelen met mat-glans contrasten en reliefs ontstaan hele mooie, subtie le ton-sur-ton effecten. In de gecoordineerde collecties - behang met bijpassende gordijn- stoffen en voiles- zijn decoratieve thema's favoriet. Niet alleen retro, maar ook fleurige bloemdessins, klassieke omamenten en orientaal- se (paisley) motieven. In deze meer romantische sferen horen borderranden er volop bij. Een toe- nemend aantal collecties wordt ge- drukt op Smartpaper. Dit vliesbe- hang is zonder beschadigingen zo weer 'droog' van de muur te trek- ken. Ideaal dus als je eens wat va- ker van stijl of kleur wilt wisselen. Dat handige Smartpaper is ook een slimme keuze voor de kinderka- mer. In een handomdraai is een nieuwe belevingswereld gecre- eerd: van sprookjesprinses naar re- belse tiener. Baby- en kleutercol- lecties tellen tegenwoordig een keur aan meer accessoires: van trappelzakken en aankleedkussens tot bijpassende knuffels, papbord- jes en voorleesboekjes. Een nieuw grapje is kinderbehang met randen die zelf mogen worden ingekleurd: eindelijk legaal krassen op de muur! Het modern klassieke interieur heeft een nieuwe inspiratiebron ge- vonden in de Aziatische chique uit de roaring twenties, toen oosterse en Franse invloeden zich vermeng- den. Deze sfeer is nu prachtig ver- foto: Perscentrum Wonen taald in decoratief goud- en zilver- behang, soms nog bedrukt met bladmotieven in art deco stijl. De natuur blijft sowieso een belang- rijk thema. Geweven wandbekle- ding van bamboe, jute, riet en gras- sen is het perfecte decor voor een exotische of savanne sfeer. Heel geraffineerd zijn de behangsels met nerftekeningen in de vorm van moire of gekreukt papier. Voor liefhebbers van echt hout is er wandbekleding van dun fineer op een flexibele drager. Te verwerken als plankenwand, lambrisering of zelfs meubeldecoratie. En dan ken- nen we natuurlijk nog de decora- teurcollecties. Voor het klassieke (historische) interieur putten be- drijven vaak uit oude archieven. Daaruit komen authentieke dessins als het romantische Toile. Prachtig is ook de heruitgave van het idylli- sche panoramabehang, bekend uit achttiende en negentiende-eeuwse stijlkamers. Daarop stonden vaak wandvullende landschapsschilde- ringen met Chinoiserie of Italiaan- se cipressen; eigenlijk niets anders dan het fotobehang van nu. KERST - Het tijdperk van de chip bezorgt de makers van decoratieve muziekdo- zen praktisch onbegrensde mogelijkheden. Zo is er dit jaar een heupwiegende kerstboom van zo'n vijftig centimeter. Al dansend en zwaaiend met haar armen draait ze met haar hoofd, beweegt haar mond en gaat tegelijk heupwiegend haar rok op de maat van Oh Christmas Tree heen en weer. Ze groet de luisteraar met een 'Merry Christmas'. Voor wie Kerst dit jaar eens echt uitbundig wil vieren is er dit jaar een levensgrote verlichte kerstman te koop. Hij staat op een metalen standaard waarop een venti lator is gemonteerd. Binnen enkele minuten bereikt de kerstman een reuzenhoogte van 240 centimeter en gaan binnenin tien lampen bran- den. Zodra de gebruiker de stekker uit het stopcontact trekt, loopt de kerstman leeg. De opblaasbare kerst man kan met scheerlijnen en haringen worden veran- kerd. In de wintertuin maakt de solartuinlamp plaats voor een kerstman uitgerust met solarcelien die daglicht om- zetten in elektriciteit. Zodra het's morgens licht wordt, beginnen de zonnecellen gratis energie op te slaan in een opiaadbare batterij. Als het donker wordt, brengt de rood opgloeiende kerstman een sprookjessfeer in de wintertuin. Al enkele jaren verlichten woonconsumenten met Kerst een boom in hun tuin als onderdeel van hun totale kerstbeleving. Maar veel mensenmet een balkon of kleine tuin bezitten geen na tuurlijk groen om met sfeer- verlichting te decoreren. Voor hen is er nu een spat- waterdichte kunstkerst- boom voor buiten, compleet met heidere verlichting. Je klapt de hoofdtakken uit, vouwt de zijtakjes met voor- gemonteerde verlichting in een natuurlijke vorm en steekt de stekker in het stop- contact en de kerstboom brandt. Hij is verkrijgbaar in twee maten; 180 centime ter (met 340 lampjes) en 210 centimeter hoog (met 440 lampjes). Meer informatie op www.leenbakker.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13