'Last Minute Shopping' is de moeite waard om de tijd voor te nemen w WW I Gemeente Schiedam De nieuwe Stadsgids is er weer De rekenkamercommissie Schiedam-VI aardingen vergadert De gemeenteraad vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Gewijzigde openingstijden rond Kerst en Nieuwjaar :mrm- J Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl KAPVERGUNNING Colofon v Svi/T' VERPLANTVERGUNNING BOUWZAKEN MRSnQB J.J. Held BOUWPLAN BINNENPLANSE VRIJSTELLING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 50, WOENSDAG 8 DECEMBER 2 0 0 4 G emeenteberichten AV/A Stadskantoor: Telcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schicdam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Een aantal inventieve stadgenoten heeft aan de vooravond van kerst de handen ineen geslagen met als resultaat een inspirerende wandel-, kijk- en winkelroute. De titel 'Last Minute X-mas Art Shopping' zegt het al: de vijf deelnemers presenteren alle- maal een keur aan artikelen die even verrassend als aantrekkelijk geprijsd zijn. Van sieraden tot tafellakens, van aaibare Zweedse plaids tot trendy mode: het is slechts een willekeurige greep uit het brede aanbod. Maar 'Last Minute X-Mas Art Shopping' draait om meer dan kopen alleen. Op alle vijf de adressen in de binnenstad kan zelfs de grootste zwartkijker de komende twee weekends toch enigszins in onvervalste kerstroes geraken. Ingredienten om in de stemming te komen zijn volop aanwezig: warme chocolademelk, gl_hwein en lekkere hapjes, workshops feesthoedjes en lampen maken, een hoedenmodeshow en proeverijen van ambachtelijke wijnen. De 'Last Minute X-Mas Art Shopping' is kortom de moeite waard om de tijd voor te nemen. Het evenement wordt gehouden op 11, 12, 18 en 19 decembervan 13.00 tot 17.00 uur. De deelnemers zijn: 300 procent kunstgalerie, Dam 4 Artoteek Schiedam, 's Gravelandseweg 802 806 Co-operatie Woon- en Werkkunst, Dam 4 Galerie/modewinkel Emmy Miltenburg, Lange Haven 106 Hoedenatelier 'What's up', Grote Markt 33. 2003 De Stadsgids 2005 is er al weer. Dit jaar is de stadsgids een maand eerder uitgeko- men dan vorige jaren. Het is de D bedoeling dat 5§i|j| de Schiedamse Stadsgids huis-aan-huis verspreid wordt in week 49 en 50. In de stads gids vindt u st. veel informa- tie over het gemeente- bestuur, de gemeentelijke organisatie en gemeentelijke producten en er is -als vanouds- weer gezorgd voor een speciaal ouderenkatern. Heel handig zijn natuurlijk de actuele gegevens van verenigingen en organisaties in Schiedam. Wanneer u medio december nog geen gids heeft ontvangen dan kunt u bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel een gids ophalen. Wanneer u vragen of suggesties heeft in verband met de Stadsgids dan kunt u contact opnemen met Ineke Govaart van de gemeente Schiedam, tel. (010) 246 53 89, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl Op dinsdag 14 december 2004, aanvang 20.00 uur. In de lunchkamer van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Voorzitter is de heer P. Buisman. De vergaderingen van de Gemeentelijke Rekenkamer zijn in beginsel openbaar; de deuren worden gesloten wanneer een lid daarom verzoekt of de voorzitter het nodig oordeelt. Op de agenda staat onder meer: t»u uli tftG iKdinJfcjlM t>0 De ambitie van de rekenkamercommissie De leden kunnen de onderzoeken begeleiden: hoeveel tijd is daarmee gemoeid en hoe deel je dat in, zijn ondermeer de vragen die hierbij gesteld kunnen worden. Het Onderzoeksprogramma 2005 van de rekenkamercommissie Er wordt een keuze gemaakt uit de onderwerpen. Informatie kunt u verkrijgen bij de secretaris van de rekenkamercommissie, Jaap Pegtel, tel (010) 246 53 36, e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Op maandag 13 december 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst met onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discus- sie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Wat de bespreekstukken zijn, is op het moment van het opstellen van deze publicatie nog niet geheel duidelijk, omdat nog commissievergaderingen moeten plaatsvinden. Verwacht kunnen worden o.a.: de belastingverordeningen en belastingtarieven voor 2005 de Verordening clientenparticipatie Wet werk en bijstand De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoedig mogelijk na 8 december op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het bestuurs- informatiesysteem de agenda en vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Iedereen mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeenteraadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefoontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissie vergadering aan te kaarten. U kunt zich ook in verbinding stellen met een of meer raadsleden. Hun adresgegevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgeno- men. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. U mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrekken. Het kan ook nuttig zijn uw onderwerp te agenderen voor een commissieverga dering. Het gebeurt ook wel dat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw verhaal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; het gesprek bij de aanmelding probeert de kans daarop de verkleinen. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl De Stadswinkel aan het Stadserf Vrijdag 24 december geopend tot 14.00 uur Vrijdag 31 december geopend tot 14.00 uur Het WoonlnformatieCentrum (WIC) in de Stadswinkel is ook op vrijdag 24 en vrijdag 31 december geopend tot 14.00 uur Afdeling Werk en afdeling Inkomen aan de's Gravelandseweg Vrijdag 24 december en op vrijdag 31 december gesloten. Bibliotheken Schiedam De bibliotheekvestigingen Stadserf en Noord zijn op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december tot 16.00 uur geopend. Gemeentearchief aan het Stadserf Vrijdag 24 december en vrijdag 31 december tot 17.00 uur geopend. De afdeling Bouwen en Milieu Vrijdag 24 december en vrijdg 31 december geopend tot 14.00 uur. Instituut Sociaal Raadslieden Van 24 december tot en met 31 decem ber gesloten. Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Vanaf 24 december t/m 4 januari gesloten. GGD Nieuwe Waterweg Noord Van maandag tot en met vrijdag 31 december gesloten. Het aantal reizigersspreekuren is in de periode tussen Kerst en Oud en Nieuw beperkt. Daarom zijn er extra avond- spreekuren op maandag 13 december 2004 en maandag 10 januari 2005. Hiervoor kunt u dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur een afspraak maken via tel. (010) 248 20 20. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een verplantvergunning verleend voor het verplanten van: 1 paardenkastanje, aesculus hippocastanum, staande Overschiesestraat nabij Proveniershuis in verband met realisering van de Tramplus verbinding naar Station Schiedam centrum. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoe- ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. 1 lijsterbes, staande in de voortuin Hargplein 57, in verband met overlast. 1 paardenkastanje, staande Overschiesestraat nabij Proveniershuis in verband met herinrichtingwerkzaamheden en een zeer slechte conditie. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift: indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: o Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Rectificatie: In de Maasstad van 2-12-2004 stond gepubliceerd: Stationsplein, Comb. Oostzijde, 87 woningen+kantoorruimte+parkeergarage bouwen, dit moet echter zijn: 49 woningen+kantoorruimte+parkeergarage bouwen. Ingekomen aanvragen van 29 november 2004 t/m 3 december 2004: bouwaanvragen: Bilderdijkstraat 29 Burg. Stulemeijerlaan 291 Dam 24-26 Dieselstraat 90-110 Fokkerstraat 475 Fokkerstraat 550 Frans Halsplein 19A Havenstraat 20 Middelharnissestraat 22 Noordvest 67 Van Heekstraat A.T.G. Verhallen-Idema H.S.H.S. Schiedam Stricklede HaPe Holding B.V. Korjako Vastgoed Beheer Technotrading Schiedam B.V. ONS/IRADO Wartsila Nederland B.V. J. Clemens Woningstichting PWS Rotterdam Goevaers Znn. Bouwonderneming B.V. Verleende bouwvergunningen: verzonden 1 december 2004: Galileistraat 10 K. Oztiirk Jan van Galenstraat 2-12 Cargill B.V. verzonden 2 december 2004: Nieuwe Waterwegstraat 7 M. van Schaik B.V. verzonden 6 december 2004: Couwenhovenstraat 76-78-80 Westman Groep B.V. Schrijnwerkerstraat 83 M. van der Knaap Stadhouderslaan 97 Bouw- en Aann.bedrijf Brein B.V. verzonden 7 december 2004: aan de waterkant t.h.v. Westvest 42 t/m 52 Het Beurtschip Verleende sloopvergunning verzonden 3 december 2004: Gustoweg 75-79 Plieger B.V. buitenruimte achterzijde woning vergroten woningcomplex verbouwen bedrijfsgebouw verbouwen (herziene aanvraag) winkel verbouwen/vergro- ten (herziene aanvraag) opslagruimte vergroten kantoorunit plaatsen dakkapel vergroten bedrijfsgebouw vergroten woning vergroten bedrijfsruimte tot woon- werkwoning verbouwen bedrijfsruimte met kantoor bouwen (herziene aanvraag) zijgevel gewijzigd uitvoeren vluchtroute wijzigen bedrijfspand vergroten (2e fase) kozijn aanbrengen woning vergroten woning verbouwen vingersteiger voor histori- sche schepen oprichten opstallen gedeeltelijk slopen Geweigerde bouwvergunning verzonden 1 december 2004: Woudweg 2 D.J. Bosboom woning verbouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. O Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor de bouw van een gebouw met 49 woningen en kantoorruimtes en een parkeergarage op de locatie omsloten door Stationsplein - Horvathweg - afrol vanaf de Horvathweg. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Stationsplein-Oostzijde". De strijdigheid betreft een beperkte overschrijden van de maximum bouwhoogte. Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. JO In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan Burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in een bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- bepaling. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan met betrekking tot de bouwhoogte vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 7 lid 1 onder b van de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegen- heid stellen hun zienswijzen kenbaar te maken. Het bouwplan ligt hiertoe van 9 december 2004 t/m 23 december 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd hun zienswijzen indienen. De zienswijzen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. n Burgemeester en wethouders maken bekend dat verzoeken om vrijstelling van het bestemmingsplan zijn binnengekomen voor: Schiedamseweg 14, woning vergroten Stadhouderslaan 45, woning vergroten De bouwplannen worden aangemerkt als verzoeken om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. De plannen liggen hiertoe gedurende 4 weken vanaf 9 december 2004 t/m 6 januari 2005 ter inzage bij balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gernoti veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken. De zienswijzen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2