Kerst 2004. Ruim een week zijn we nog maar verwijderd van de kerstdagen die het jaar 2004 afsluiten. De stad en haar inwoners zijn al helemaal in de ban van kerstbomen, kerstversiering, verlichting, mooie kleding en exclusief eten. In de kerken en scholen wordt stilgestaan bij het kerstverhaal, terwijl de ondernemers druk zijn met de kerstmarkt en de extra kerstkoopavon- den die er aan gaan komen. De decembermaand is een drukke, maar ook ontzettend gezellige maand die aanleiding geeft tot bezinning, terugblikken maar tegelijktertijd ook al een beetje vooruitkijken naar het nieuwe jaar. En intussen is iedereen bezig met versieren. Versieren van het huis, de tuin, de gevel, het balkon en nog veel meer. Verlichting is allang niet meer alleen voor de kerstboom bedoeld, juist ook de railing van het balkon, de boompjes in de tuin en de kozijnen van het raam worden tegenwoor- dig ruimschoots voorzien van lichtjes, terwijl in huis de kaarsjes, in ruime mate vertegenwoor- digd, worden aangestoken. Straten lichten's avonds op in het donker van zoveel verlichting; vrolijk en vrijelijk aangebracht in planten en struiken. Kerst 2004 wordt volgens kenners warm en sfeervol. Iedereen is weer op zoek naar warmte en gezelligheid, juist omdat het economisch wat minder lijkt te gaan dan een aantal jaren geleden. Er wordt weer op zoek gegaan naar het ouderwetse familiegevoel dat ook onlosmakelijk met kerst verbonden is, alleen lijkt het nu niet meer alleen binnenshuis gecreeerd te worden. Steeds meer wordt de gezelligheid uitgebreid naar de buitenkant van het huis. In deze kerstspecial van Maasstad Weekbladen veel aandacht voor de sfeerbrengers van kerst, de ondernemers met hun kerstaanbiedingen en de extra activiteiten rondom de kerstdagen. Ook is de burgemeester gevraagd naar zijn kerstgevoel en heeft hij daar een openhartig ant- woord op gegeven. De redactie van Maasstad wenst u veel leesplezier met deze special en heel gezellige en mspire- rende kerstdagen. ekbladen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 21