m Burgemeester Scheeres geeft eigen recept kerstbrood prijs 39A0 indermenu anaft 7,50 42,50 1 JANUARI 2005 NIEUWJAARSPARTY VOiOf WWKHP1 K?l" OftPffW PAK! Kinderkerstnachtdienst in kerkgebouw de Ark ©Kn]©ft©0d[K2)DQ PACINA 5 MenuB Menu A aanvang 20.00 uur met dansen en live muziek met La Fiesta en DJ Elegance Grand Cafe de Amstelbron Nog steeds 'Als ik de turbo er op zet, is het eerder klaar' De eerste kerstdag zijn wij geopend en hebben wij voor u een aantal heerlijke menu's samengesteld. GROENTESOEP CARPACCIO VLEESTRIO US GROENTESOEP VISCARPACCIO VISTRIO *IJS Broersvest 13 Schiedam voor reserveringen bel: 010 - 47318 45 NIEUWE Salsa kerst- matinee Kerst- speurtocht Kerstzang in de Grote Kerk Finaleshow Groot Geluk Aktie Tnnrtm 11 rtifimhwr: Koopzondag voor kerst met workshop en Wandelende Kerstboom Winkels open van 12.00 -17.00 uur Gratis parfcsraft! Winkels open vanaf 09.00 uur! Woensdag 22 donderdag 23 december Winkels open tot 21.00 uur! Innilrafthi vtww kffit; Donderdag 23 december 14.00 - 21.00 uur Vrijdag 24 december 11.00 -16.00 uur ZtamtrasofMlag: Zondag 2 januari 2005 met toekomstvoorspellers van Centrum Hurkos en.. De Klokken van Vitrine! Gratis parksrsfi! i Mi r\ lezer SCHIEDAM - Burgemeester R. Scheeres kan het tijdens de kerstdagen rustig aan doen, want hij heeft geen officiele verplichtingen. Dus wijdt hij zich aan een van zijn hob by' s, die tijdens de kerst goed van pas komt. Maar ook het afgelopen jaar passeert de re vue. En hij heeft ook nog een kerstwens voor alle Schie- dammers in petto. De tweede kerstdag zijn wij gesloten, maar we hopen u wel op de eerste kerstdag te mogen verwelkomen zodat u meteen de metamorfose van onze zaak kunt ondergaan!!! i SCHIEDAM - Speciaal voor kin- deren wordt jaarlijks in kerkge bouw de Ark de kerstnacht ge- vierd. Een dienst voor en door kin- deren vanaf 4 jaar. Een kerstvie- ring voor iedereen, ook als je niet meer zo jong bent. Ook dit jaar willen we samen met jullie, jullie lichtjes en de muziek vertrekken vanaf de Dorpskerk voor een sfeervolle kerstwandeling. We verzamelen vanaf 18.40 uur en om 19.00 uur start de tocht en gaan we via het sfeervolle Kethel, al zingend op weg naar kerkgebouw de Ark (Schiedam-Noord). Neem het lampje van vorig jaar weer mee of een waxinelichtje in een glazen pot met zand erin. In de kerk zin- gen we bekende oude en nieuwe kerstliedjes. Een groot aantal kin- deren en jongeren gaan voor jullie zingen en muziek maken. De dienst zal dit jaar in het teken staan van 'een ander lied'. Een lied dat ons allemaal zal inspireren om de kerstgedachte uit te dragen. Die liedjes zullen op verrassende wijze gebracht worden. Natuurlijk is daarbij een grote rol weggelegd voor de kinderen. Gezamenlijk gaan we ook de boom versieren. Nieuwsgierig geworden Kom dan op 24 december met je eigen lichtje naar de Dorpskerk om 19.30 uur. Ze lagen weer in de brievenbus hoor, de reclamefolders! Niet dat ik er iets mee heb maar sommige kijk ik wel in. Dan de prijzen; aanlokkelijk. meestal staat erbij: 'slechts euro. Of wat dacht u van de kreet 'twee- de halve prijs!'Feestelijk ver- rassend', is ook een mooie uit- spraak of 'wie rekent Van d© koopt bij...mm 'Laagste prijs garan- tie', is ook een mooie. 'Mega voordeelis ook een sterke. Als het niet heeft, kunt u het wel vergeten, uit Rotterdam. Als laatste, want zo kan ik nog pa- gina 's doorgaan, van/voor, dat wil zeggen het koste eigenlijk zoveel, maar u koopt het voor minder! Wat ik eigenlijk mis in dit rijtje van uitspraken is er een van een speelgoedgigant. Die presteerde het te zeggen, schrijven en door ons te laten geloven, nu voor slechts eu ro. Die goeie jonge euro, wat voel ik mij steeds weer geno- men. Rekent u het ook nog steeds om? Of krijgt u dan ook commentaar van de jeugdigen, die het allemaal maar een koopie vinden. Schoenen van het bekende merk voor slechts 89 euro, kijk je dan op het label zijn die stoppers door stakkers uit een derde we re Id land, dan wel 'lage lonen- land' in elkaar gezet. Hoeveel winst is nu eigenlijk genoeg voor zo 'n werkgever? Voor mij is en blijft die euro nog altijd meer dan fl. 2.20. Ik blijf omre- kenen, zelfs nu nog, en dat kan nog jaren duren. Prettige Feestdagen. En een Gelukkig nieuw 'eurojaar'. Hans Henrichs, Schiedam door Henk van Gameren „De kerstdagen vieren we thuis meestal niet zo uitgebreid. Maar dat neemt niet weg dat het toch echt een hoogtijdag voor ons is. Het is ook zo'n dag waarop m'n twee dochters langskomen. Nor- maal zie je elkaar niet zo vaak, want ze hebben alletwee een druk- ke baan. Een woont er in Utrecht en de ander in Nijmegen. Met de kerstmaaltijd bemoei ik me eigen lijk niet zo, het leeuwendeel van de voorbereidingen doet m'n vrouw. Ja, ik moet me er eigenlijk eens in gaan verdiepen. Ik ben niet zo'n keukenprins. Maar ik heb pas een kookboek gekregen en dat is een prima gelegenheid om er eens in te duiken. Wat ik wel al zo'n vijftien jaar doe, is brood bakken. Dat is ei genlijk een gevolg van mijn voor- zitterschap van de Schiedamse Molen Stichting. Ik was een keer bij een broodbakwedstrijd. Ik ben ook een keer voor dag en dauw naar de bakkerij van Kees Hollan der geweest. Dat was echt vroeg op, om een uur of vier 's ochtends. En vanaf die tijd leek het me leuk om zelf ook brood te gaan bakken. Ik doe dat in de oven, dus niet met zo'n moderne bakmachine die je alleen maar aan hoeft te zetten en verder alles zelf doet. Nee, gewoon in een vorm in de oven. Meestal bak ik tussen de drie en zes broden tegelijk. Je kunt ze heel goed be- waren in de diepvriezer. Er komt echt nog wel wat bij kijken. Je moet niet denken dat je zo maar even een lekker brood kunt bak ken, dat duurt echt een tijdje. Be- langrijk is een goede verhouding. Bijvoorbeeld half volkoren- en half tarwemeel., Thuis zijn ze goed te spreken over de kwaliteit van m'n bakkunst. Met kerst ga ik kerstbrood bakken. Ik heb de in- Reinier Scheeres: „lk hoop dat alle Schiedammers met Kerst tijd hebben en ook nemen voor zichzelf.foto: Roger van der Kraan gredienten al gehaald bij molen 'De Walvisch'. Weet je wat ik nou zo mooi vind? Dat zo'n molen let- terlijk draait op een aantal verwoe- de vrijwilligers. Wat??? moet ik m'n recept voor het kerstbrood prijsgeven??? Nou, je neemt vol- korenmeel en bloem, want met wat bloem rijst het deeg wat gemakke- lijker. Verder krenten en rozijnen, bigarreau (rode en groene gekon- fijte kersen) en gehakte noten. Zelf 19 december gehouden wordt, het programma in de feesttent en de heuse ijsbaan die zelfs tot 9 januari is ingericht op het Stadserf. Na tuurlijk is er ook dit jaar weer een kolossale kerstboom te bewonde- ren, een geschenk van firma Sand- vik. Wanneer de burgemeester terug- blikt op het afgelopen jaar, denkt hij meteen aan de moord op Theo van Gogh. „Schiedam telt veel in- neem ik nu walnoten. Je kunt er ook nog wat amandelen door doen. En om het helemaal compleet te maken kun je er ook nog sinaasap- pel- of citroensnippers door doen en een beetje citroensap. Dan on- geveer een uur in de oven, afhan- kelijk van hoe hoog je de oven zet en of je de turbo aanzet, want dan is het eerder klaar." Maar Scheeres heeft echt nog wel wat meer aan zijn hoofd in de kerstperiode. Hij is betrokken bij de kerstmarkt die van 16 tot en met woners met een Islamitische ach- tergrond. De moord heeft er zowel bij hen als bij de autochtone schie dammers behoorlijk ingehakt. Ik ben een week na de moord bij de Islamitische vereniging langs ge weest en daar hadden ze echt geen goed woord over voor de moord op van Gogh. Ik heb ook niet de in- druk dat autochtone Schiedam mers na de moord anders zij aan reageren op hun allochtone stads- genoten. Na de moord is er op 24 november een manifestatie in de bibliotheek aan het Stadserf ge weest onder de titel 'Schiedam mers in gesprek' Er namen wel 250 inwoners deel aan het stadsge- sprek. Het was echt een groot suc- ces.In Schiedam nemen we toch een bijzondere plaats in, want in onze stad is -naast Amsterdam- een vestiging van de Islamitische universiteit van Europa, waar op 30 oktober de eerste vier diploma's zijn uitgereikt. Het is een Neder- landse opleiding voor imams en Is lamitische geestelijke verzorgers. Studenten krijgen niet alleen les in Islamitische godsdienstweten- schappen, maar ook sociale weten- schappen en andere vakken, zodat ze goed voorbereid kunnen func- tioneren binnen de Nederlandse samenleving. Omdat de opleiding nog niet erkend is, geven de do- centen, die van verschillende uni- versiteiten afkomstig zijn, op vrij- willige basis les." De burgemeester heeft natuurlijk ook nog een kerstwens voor alle Schiedammers. „Ikhoop dat ieder een plezierige dagen heeft en de spanningen van alle dag achter zich kan laten. En even tijd heeft en neemt voor zichzelf." SCHIEDAM - In The Living Legend aan de Lange Kerk- straat 27a wordt zondag 19 december een Salsa kerst- matinee georganiseerd. De middag start met een work shop percussie onder leiding van een ervaren latinpercus- sionist. Hij legt de basis van de la- tinmuziek uit waardoor ie dereen (nog) beter gaat dan- sen. Vervolgens zijn er workshops salsa. Daarna barst de party los en een par ty is geen party zonder eten, dus zijn er heerlijke Antilli- aanse hapjes verkrijgbaar. Aanvang is 14.30 uur, de zaal gaat open om 14.00 uur, per cussie om 15.15 uur, van 16.00 tot 20.00 uur party. Toegang en workshop salsa zijn gratis, de workshop per cussie kost 7,50 euro. SCHIEDAM - In heemtuin en kinderboerderij't Hoef- blad wordt zondag 26 de cember een Kerstspeurtocht uitgezet voor het hele gezin; speuren naar grote houten kerstballen met bijbehoren- de opdracht. Belangstellen- den kunnen vanaf 12.00 tot uiterlijk 15.00 uur starten op de kinderboerderij. De heemtuin en kinderboer derij zijn op eerste en twee de Kerstdag en Nieuwjaars- dag normaai geopend. SCHIEDAM - De jaarlijkse Kerstzang in de Grote Kerk wordt dit jaar op zondag 19 december gehouden. Er is weer veel samenzang van de bekende kerstliederen, een groot koor zal zingen en de Rijnmondband zal spelen en begeleiden. Ook speelt de bekende organist Andre Verwoerd en zal ds. Van der Klaauw een korte kerstover- denking houden. Natuurlijk is de toegang vrij. De deuren gaan om 16.30 uur open en om 17.00 uur klinkt het 'Komt alien tezamen 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 25