A m Kerstbomenstal is vakantie- adres van verkoper Paulus Bras De Vos Burchart Laat u verrassen bij Mitzi mode door onze kleurrijke collectie! lie: a 1/ /Cerstcadeaq-tip PAGINA 7 E F Mitzi Mode: kwaliteitskleding in een gezellige kerstsfeer Controle op vuurwerk Grootouder- kleinkind middag Nordmann absolute publieksfavoriet (o.a. Mart Visser) /domination: //aarw: Bila Uads &n ian&des: Finish sienaden: Wp wensen iedereen ppner derstda^en, ene&n irfeM.wpa.ar waar in adiet^oede aw te^emoetzaitomen. Leenvan Esjuwelier Hoogstraat 97 Schiedam De Vos Burchart slaapcomfort met vele kerstaanbiedingen. U vindt ons ook op de kerstmarkt op het Stadserf Boterstraat 89 (hoek Grote Markt) 3111 NB Schiedam Tel. 010-427 00 77 SCHIEDAM - Als het om kerstbomen gaat is de Neder- lander verre van zuinig. De mercedes onder de kerstbo men, de Nordmann, is met zijn dikke, stugge naald die bijna niet uitvalt, veruit het populairst in de plaatselijke kerstbomenstalletjes en tuin- centra. Ook Paulus Bras, van de kerstbomenstal aan de Slimme Watering, merkt dit. „De Nordmann wordt veruit het meest verkocht, op stam, maar ik heb ze nu ook in pot. Ik heb ze hier staan van een bescheiden huiskamermaatje tot en met bomen van 4,5 me ter aan toe." Dekbedhoezen van Cinderella en Beddinghouse 1-persoons van 49,95 voor24,95 2-persoons van 79,95 voor39,95 Lits-jumeaux van 99,95 voor 49,95 Cinderella badhanddoeken Nu 2 stuks van 13,90 voor 7,95 Diverse kleuren, stel zelf uw set samen. Bijpassende washandjes voorl,- Cinderella Seahors badjassen S, M, L, XL, XXL Diverse kleuren van 39,95 voor 29,95 DDDD keukensets keuken en theedoek setprijs 5,- Vele leuke kleuren en dessins SLAAPCOM FORT NIEUW NIEUW NIEUW deurdecoraties Heeft u een oude slechte deur of wilt u gewoon een mooie decoratie op de slaap-, woon- of kinderkamerdeur dan kunt u deze verfraaien met deze decoraties. Verscheidene rinten en eventueel verwisselbaar voor elke eer een nieuwe deur. NIEUW NIEUW NIEUW De Dons Gimp De moderne gimp (slof) zorgt voor heerlijk warme voeten en ziet er ook nog eens strak uit! Gevuld met echt dons. Normaal25, nu19,95 Wollen dekbedden van Aabe Nu zeer scherp geprijsd Alleen 200/200 of 240/200 200/200 van 149,- voor 69,- 240/200 van 179,- voor 79,- Hoogstraat 125 in Schiedam telefoon 010-4268732 www.slaapgilde.nl/devosburchart Parkeren bij ABC garage, gratis uitrijkaart. y der opriehters v-an de scfradei-rarpe, trendy dames- en herenhoriorpes itaiiaans design. ontaoerpJe eirpen coiiier ofp armband, rjrp o(pdiidnaar eirpen idee. zidreren enponden sieraden ouaarmeeje niet onoprpemerdt bij^t. i rrv,.-! SCHIEDAM - We noemen het kerstmarkt maar het heeft meer de stijl van een beurs. Alles op niveau met stijlvolle artikelen van Schie- damse ondernemers. „Kwaliteit uitdragen, daar gaat het om", zegt eigenaresse Mitzi Ottevanger en- thousiast. „Het publiek denkt al- leen te kunnen slagen in heel grote winkelcentra maar dan vergeten ze toch het centrum van Schiedam. Het centrum dat inmiddels veel bijzondere winkels telt. Zoals an- tiekwinkeltjes of woondecoratie- winkels. Of natuurlijk mijn mode- zaak Mitzi.'Dat is Mitzi Mode die al 17,5 jaar op de hoek Boterstraat en Grote Markt zit. Mitzi Mode zal op de kerstmarkt van het Winter- hart staan met leuke poncho's, kleurrijke shawls en jacks. Alle- maal damesmode; winters en mak- kelijk 'pasbaar'. Mitzi Mode die kwaliteitsmode (van midden tot hoger niveau) wil bieden met bijvoorbeeld de Neder- landse couturier Mart Visser. Ze zal haar tent stijl vol inrichten met meubels en kasten van Le Marche van het Broersveld en met kerstdi- ngetjes die ze nog niet wil verklap- pen. Ze wil een gezellige sfeer ma- ken waar het wandelend publiek zich behaaglijk bij kan voelen. „Ik denk dat met deze markt ook eens ander publiek komt en zelf kan oordelen over de kwaliteitsspullen van de ondernemers." Een mooi gedekte tafel mag tijdens de kerst niet ontbreken. Dit jaar is het vooral rood en goud dat de toon slaat, maar de tafel met wit en zilver blijft eveneens populair. De tafel kan worden aangekleed met de juiste wijnglazen, borden en onderborden, een professionele schikking van het bestek en de nodige kaarsverlichting. Voor wie kandelaars onhandig of gevaarlijk vindt, zijn er ook tal van mogelijkheden in de vorm van Wachinelichthouders te verkrijgen. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De politie zal net als voorgaande jaren tot en met januari streng con- troleren op het bezit en af- steken van vuurwerk. Dit betekent dat er voor 31 de- cember, 10.00 uur en na 1 januari, 02.00 uur geen vuurwerk mag worden afge- stoken. Daarnaast wordt er streng gecontroleerd op het voorhanden hebben van vuurwerk buiten de ver- koopdagen en na de ver- koopdagen. Tevens wordt opgetreden tegen het op straat voorhanden hebben van meer dan tien kilo legaal vuurwerk op de verkoopda- gen en/of de tijdstippen dat er vuurwerk mag worden afgestoken. Minderjarige verdachten, jonger dan 12 jaar, krijgen bij een overtreding een STOP-reactie aangeboden Minderjarige verdachten (12 tot en met 17 jaar) wor den bij overtreding van lich- te vergrijpen (onder meer het afsteken van legaal vuurwerk buiten toegestane tijdstippen) doorverwezen naar het HALT-bureau. Bij zwaardere vergrijpen door minderjarigen (illegaal vuurwerk) worden zij door verwezen naar het Open- baar Ministerie. Meerderja- rige verdachten krijgen een bekeuring. SCHIEDAM - In de kerst- vakantie, op woensdag 5 ja nuari, is er een speciale Grootouder- Klein kind mid dag in dienstencentrum de 4 Molens. Van 09.30 uur tot 11.30 uur kunnen grootou- ders met hun kleinkinderen hun creatieve aspiraties ge- zamenlijk komen uitoefe- nen. Er zijn kleine doekjes, kwasten en verf voorradig om te samen iets te creeren. Die creaties worden aan het eind van de ochtend in het centrum opgehangen, maar voordat dit gebeurt wordt er een foto gemaakt. De kosten zijn vijf euro per koppel, op- geven tot en met 3 januari bij de receptie van de 4 Mo lens, tel. 470 55 00. door Karin Moerman Waar praten we dan over in eu ro's? De kleinste Nordmann gaat de stal uit voor 25 euro, de hoogste kost eigenlijk vijftig euro, maar mag mee voor veertig. De 'norma- le' kerstboompjes op stam staan 'voor vijftien euro uitzoeken' te koop. Paulus Bras staat al veertien jaar in Schiedam-Noord. Toen er nog geen sprake was van wijken als De Velden en De Hoven stond hij bij de verkeerslus aan het einde van de wijk Woudhoek-Noord. De jaren daarna schoof hij steeds een beetje op, in noordelijke richting. „Ik ben als het ware met de wijk meever- huisd", lacht hij. De stek aan de Slimme Watering, tegenover ba- sisscholen De Vlinder en De Vio- lier, is nu al jaren zijn stek. De gro te opblaaskerstman die de over- koepeling vormt van het kerst- boominpakapparaat, is zijn ken- merk geworden. „Dat ding heb ik drie geleden gekocht. Hij kost me kapitalen, omdat hij dag en nacht aangedreven wordt, maar ik heb er ook veel plezier van. Vooral de kinderen hier in de buurt vinden het leuk, het geeft toch net even iets extra's." De plek die Bras nu heeft is als het ware zijn vaste kerststek. Markt- meester Jan van Meel van ONS wijst jaarlijks de plaatsen aan en de vaste mensen bouwen het recht op hun eigen stek als het ware op. „Het is niet zo dat er volgens jaar Paulus Bras tussen zijn bomen, waarvan hij er begin december zo'n duizend heeft staan in destal aan de Slimme Watering. Foto Roger van der Kraan ineens een ander op je plekkie staat", vertelt Bras. Het verhaal van de kerstboom be- gint 's zomers al in Denemarken. Daar gaat Paulus Bras elk jaar een week in de zomer naartoe om zijn bomen uit te zoeken en te labelen. „Ik vertrek dan op maandagmor- gen 06.00 uur en ben donderdag- avond weer thuis. In die tijd loop ik met twee jongens van de kweke- rij langs de nog jonge bomen en doe een labeltje aan de bomen die ik wil hebben in december." Het weekend voor 1 december ko men de bomen binnen vanuit De nemarken, want versheid gaat voor alles als het om kerstbomen gaat. Dat is krap voor 6 december, het moment waarop de mensen over het algemeen de bomen gaan uit zoeken en kopen. Sinterklaas is dan achter de rug en de blik wordt op de kerstdagen gericht. Drie jaar geleden bracht dat krappe schema Bras behoorlijk in de problemen, toen het weer roet in het eten gooi- de met wind en ijs en temperaturen ver beneden nul. „De bomen zou- den eraan komen uit Denemarken, maar ze konden gewoon niet ver- voerd worden vanwege de sneeuw en ijzel. Kijk, dat kan ook gebeu- ren. Je wilt je bomen zo laat moge- lijk laten kappen en vervoeren, maar dan moet je toch altijd maar hopen dat er niets tegen komt te zitten. Dit jaar was er gelukkig niets aan de hand." De top in de verkoop lag het afge- lopen weekend. De vijfde dag na vijf december geldt als een ma- gisch verkooppunt. Binnen de hek- ken van de stal aan de Slimme Wa tering stonden begin december on- geveer duizend bomen, in alle soorten en maten. Bras, die de rest van het jaar overigens gewoon op de truck zit en in december een maand vrij neemt om zijn kerstbo men te verkopen, waakt dag en nacht over zijn bomen en stalletje. In de caravan, die aan de achter- kant van de stal staat opgesteld, in- clusief voortent, slaapt hij, want 'anders heb je na een dag geen boom meer over'. De familie van Bras helpt hard mee. „De kinderen komen na het werk meehelpen, want we zijn van 's morgens negen tot 's avonds negen open. Dat is leuk en gezellig. Dat maakt het voor mij ook echt een happening hoor, die kerstbomenverkoop. Op de truck zit ik elf maanden van het jaar toch maar een beetje alleen, in december in de kraam krijg je alle- maal mensen over de vloer en kun je gezellig een babbeltje maken. Dat vind ik erg prettig. Veel men- sen komen elk jaar terug en dan gaat het van: 'hoe gaat het met je en maak je een praatje." Maar voor de gezelligheid alleen zoeken mensen de stal van Bras niet in de eerste plaats op, beweert de trotse eigenaar. ,.Het is hier niet alleen gezellig, we zijn ook nog eens de goedkoopste van Schie dam en omstreken!" t*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 27