Lichtfeest van bewoners brengt de hele wijk in kerststemming Ook kindvriendeWkjuurwerk Weekendje Last Minute X-mas Art Shopping De Vos Burchart PRIJS PAGINA11 Kerstsfeer in de Gorzen welhaast een toeristische attractie Kerst-cd musicalkoor OpMaat Gratis schaatsen na hetwinkelen (wordt alleen verkocht aan Poly klimmende kersfcman O 95 Alle kerstballen dozen, per doos m oc Groenelaan 49, Schiedam, tel. 010 - 473 87 55 SCHIEDAM - Op zoek naar dat ene speciale cadeau waar je ie- mand deze feestdagen helemaal mee verrast? Dan is Last Minute X-mas Art Shopping precies wat je nodig hebt. Speciaal voor de de- cemberdagen hebben kunstgalerie 300procent, de Artoteek, Co-ope- ratie Woon- en Werkkkunst, gale- rie Emmy Miltenburg en hoe- denatelier What's Up bijzondere producten en kunstwerken met een aantrekkelijk prijskaartje geselec- teerd. Zo kun je voor designvoorwerpen en sieraden terecht bij de Artoteek, 300procent kunstgalerie is door de kunstenaars die regelmatig in de galerie exposeren, omgetoverd in een kerstige koopjeskelder. Behal- ve kleine kunstwerken hebben de kunstenaars ook hun zogenaamde 'winkeldochters' uit hun ateliers gehaald: wat ouder werk dat al ja- ren op het atelier staat. Bij Co-ope- ratie Woon- en Werkkunst zijn er naast de gebruikelijke collectie ja- ren twintig" Gispenlampen en - meubels ook heerlijke ambachtelij- ke wijnen en verhalen te proeven. Diverse modeontwerpers hebben speciaal voor galerie Emmy Mil tenburg kledingstukken en acces- soires ontwikkeld, die iedere feestoutfit net dat extra cachet ge- ven. En welke man/vrouw zou niet blij zijn met een van die prachtige hoeden van What's up? In dit hoe- denatelier kan op 18 december een eigen feesthoedje gemaakt worden (kosten: 25 euro). Het resultaat kan gedragen worden tijdens de hoe- denmodeshow zondag 19 decem ber om 16.00 uur in Huis te Poort, Dam 30 in Schiedam (reserveren workshop/modeshow: tel. 427 04 65 whats.upl@worldonline.nl). SCHIEDAM - „Winterhart? Abso- luut geen weekmarkt met kraam- pjes. Nee juist sfeerrijke pagode- tenten die de oppervlakte hebben van een complete winkel." Bram de Vos Burchart is erg enthousiast over het evenement. Klassiek en stijlvol; dat zijn woorden die pas- sen bij de twee tenten die slaapka- merzaak De Vos Burchart gaat in- richten. Een pagodetent wordt in- gericht met vooral veel bed- en badtextiel, de andere wordt inge- richt als een complete slaapkamer. „Als actieve ondememer van de Hoogstraat doe ik graag mee aan deze eerste en unieke Kerstmarkt van de regio", zegt Bram trots. „Het gaat om de weldadige uitstra- ling met de juiste ambiance. Wij hebben wel aanbiedingen speciaal voor Winterhart. Zoals een soort huissloffen met echt dons erin. Nooit meer koude voeten in de hippe sloffen die erg op gympies lijken." Een andere aanbieding zijn de dekbedovertrekken. Met daarbij zachte handdoeken en luxueuze badjassen. Allemaal met speciaal prijsje. Geen prijs staat er op de complete antieke slaapkamer die in de ande re tent komt te staan. Compleet met monumentaal ledikant met houten torsen op de hoeken. Com pleet met kaptafel, nachtkastjes en marmeren blad. Het hele slaapka- merameublement zal per opbod verkocht worden. De minimale in- zet is 750 euro. Dus wie een gokje wil wagen, kan dat bij De Vos Bur chart slaapkamers doen. foto: Roger van der Kraan De Gorzen is dezer dagen zeker een van de leukste en meest verlichtte wijken van Nederland. door Peter de Jong SCHIEDAM - Zelfs zonder maanlicht is een avondwan- deling door de Gorzen deze weken een buitengewoon helder idee. Vele tientallen bewoners in de wijk hebben samen de draad van het licht- jessnoer opgepakt om hun wijk tot een lichtpuntje in de stad te maken. Het is een toe ristische tip voor de eigen stad. Zonder in een al te exorbitante of smakeloze 'over exposure' te ver- vallen zijn de bewoners van de Gorzen er bijna met zijn alien in geslaagd om de kerstverlichting in hun wijk tot een waar feest te ma ken. Elke dag zijn er mensen voor de deur bezig om hun huis en de straat te behangen met priksnoe- ren. Verschillende straten hebben zelfs in zijn geheel een eigen the- ma aangenomen zoals de Maas- straat (of de Klaaswaalsestraat, ik weet nog niet zo goed de weg) waar de rode lantaarns samen met de boomverlichting voor een hele aparte sfeer zorgen. Met in het hartje van de Gorzen de Groene Laan als uitgangspunt is de feest- verlichting van de winkeliers uit- gegroeid tot een lichtfeest waar- mee de donkere dagen rond de kerst helder worden verlicht. Boven de hele wijk uit torent de verlichte kraan van Boele en Eevers die bij de nieuwbouw van de molen van Nolet staat. Het is een markante wegwijzer voor de Schiedammers die toerist in eigen stad kunnen zijn door in de Gorzen een wandeling in het donker te gaan maken in de karaktervolle ou- de wijk. Juist door de vele ver schillende manieren waarop ieder- een zijn lichtjes heeft opgestoken worden vele historische accenten op een andere manier belicht en dit geeft toch weer eens een leuke an dere kijk op de wijk. Leuke gevellijnen worden wel haast grafisch uitgelicht met een sierlijke lijn van lichtjes. In de doodlopende Zware Waalsestraat staat een kerstboom in voile glorie niemand in de weg. In een andere straat wordt het 'Merry Xmas' straatbreed in kleur uitgelicht. De vele tientallen lampjestakken die in de hele wijk bij mensen op bal- kon of binnen voor het raam staan zijn de moderne kerstbomen die de gezelligheid van deze dagen uit- stralen. Heel modern en toch loopt het geheel over van de nostalgie want het lijkt alsof de sfeer van de Oud-Hollandse dagen van weleer hier in de Gorzen zijn terugge- keerd. Wellicht ook zijn de Gorzenezen heel romantische mensen want het kan bijna niet anders dan dat ze het zelf ook heel leuk vinden om 's avonds met hun geliefden nog even een stukje om te gaan door de wijk en te flaneren over de Groene Laan. Een dikke jas aan en sjaal om en als je weer thuis komt een warme kop chocolademelk. Ik zou haast willen dat ik Schiedammer was. Al zal Schiedam zeker nooit de lichtstad van Nederland wor den, de Gorzen is deze dagen in elk geval wel een van de leukste en meest verlichte wijken van het land. Als ik mag, kom ik volgend jaar zeker weer kijken. SCHIEDAM - Het musical koor onder leiding van Anja Brands heeft onlangs haar vierde cd uitgebracht. Dit is een van de bijzondere activi- teiten die muziekcentrum OpMaat dit jaar onder- neemt vanwege het 25-jarig bestaan. Het musicalkoor zingt twintig Iiederen en wordt op deze cd begeleid door docenten van muziek centrum OpMaat. Bekende nummers staan op de cd als A Christmas Carol van L. Bri- cusse, Happy X-Mas van J. Lennon, 0 joyful Children van L. Holdrige, maar ook ei gen nummers als Nog even en het kerstlied uit Narnia ge- componeerd door A. Pol. Hij is ook degene geweest die bijna alle nummers arrangeerde speciaal voor de docenten op saxofoon, contrabas, gitaar, slagwerk, piano, viool, dwars- fluit, hoorn, harp, hobo en kla- rinet. De cd is voor 7,50 te koop bij Muziekcentrum Op Maat, Lange Nieuwstraat 183, Verkade en Jaques, Winkel- centum de Loper, Vlaardin- gen, Kapsalon Cocon, Van de Drifstraat, Vlaardingen, Mas- tersound, Maassluis. SCHIEDAM - Naast het winkelen kan er van don- derdag 16 tot en met zondag 19 december ook een bezoek worden gebracht aan de kerstmarkt. Deze gezellige markt met ijsbaan is gesitu- eerd op't Stadserfplein. Om klanten in deze drukke en vooral dure maand tege- moet te komen, bieden een aantal winkels en onderne- mingen in de binnenstad hun klanten gratis ijsbaan- en entreekaarten aan. De entreekaarten zijn alleen geldig tijdens de kerst markt: donderdag 16 de cember (14.00-22.00 uur), vrijdag 17 december (15.00- 22.00 uur), zaterdag 18 de cember (12.00-22.00 uur) en zondag 19 december (12.00 18.00 uur). De deelnemers zijn herkenbaar aan het schiedam centrum vignet. rootste collectie k i ndt jl rood. 15cm Metaal raam- scherm met krul 75x41 cm,wit 19." Kerstmuts met 5 knipperlichten beer, rendier, kerstman of *1 JO sneeuwrnan w» Zak a 100 theelichten Deurhanger 3dogs "merry christ- mas" 26x16cm CO? Guirlande pine ZOlamps 9 95 270cm VI ,v Miniverlichting lOOlamps helder, t,5mtr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 31