maassta r a Ervaar het verschil bij de Auping dealer. auping i life Vleugje van Vroeger Nieuwbouw Bospad opgeleverd shoppin 2e KERSTDAG GEOPEND mi Weet waaronder je slaapt Quattro VAN DAM Van functioneel tot gezellige eetruimte Kleur bekennen met tegels Zacht wonen: W AI A trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting W m A V. KEUKENS 1/1u Nu bij een complete Royal: een nachtkastje en een schuiftafeltje t.w.v. 600,- cadeau! Uit Voorraad leverbaar! www.beds.nl Onze eetgewoonten veran- deren en daarmee ook de in- richting van de keuken. De keuken overschrijdt steeds meer grenzen. In het week end wordt er uitgebreid ge- kokkereld met alle gezellig- heid van dien. Doordeweeks is er vaak alleen tijd voor de snelle kant-en-klaar-maal- tijd. Eventueel voorzien van een beetje inspiratie van onszelf. Bovendien doen steeds meer kookinvloeden uit andere landen zich gel- den, die zich ook in het inte- rieur vertalen. Tijd voor een nieuwe kijk op de keuken. Sfeer m iSBHi Ml 11 Ruimte sBk a Gezond leven heeft alles te maken met gezond slapen; ruim een derde van ons leven brengen we door in bed. De keuze van matras, dekbed en hoofdkussen zijn bepalend voor de kwaliteit van onze nachtrust. Daarom is het ook een goed idee om bij aanschaf uitgebreid advies te vragen bij de erkende slaapspe- cialist. Hoe vind je het perfecte dekbed? Met de introductie van het nieuwe DIS-TNO label van de Stichting Promotie Dekbedden in samenwerking met TNO, is ieder- een verzekerd van betrouwbare in- formatie over elk nieuw dekbed. Elk mens heeft zijn eigen slaapbe- hoefte. Meer dan negentig procent van de mensen slaapt tegenwoor- dig onder een dekbed. Niet gek als je bedenkt dat dekbedden nogal wat voordelen bieden. Maar lang niet iedereen blijkt tevreden met de kwaliteit van slapen. Te warm, te koud, te kort, te zwaar of juist te licht; de klachten zijn divers. Er kan dus van alles mis zijn. Zo we- ten ook maar weinig mensen dat alleen het luchten van een dekbed, niet voldoende is voor een goede hygiene. Dit waren allemaal rede- nen voor de Stichting Promotie Dekbedden om een uniforme en objectieve kwaliteitsstandaard te ontwikkelen (het Dekbed Informa- tie Systeem) met een officiele er- kenning en controle van TNO. Het nieuwe DIS-TNO label biedt maximale zekerheid, duidelijkheid en betrouwbaarheid bij het verge- lijken en uitkiezen van een dekbed. Op ieder label staan de tien belang- rijkste aankoopcriteria vermeld: vulling, model, afmetingen, tijk, vulgewicht, warmteklasse, ge- wichtsklasse, wasvoorschrift, ge- bruiksvoorschrift en garantievoor- waarden. Dekbedden zijn tegenwoordig op de gekste plaatsen te koop. Deze dekbedden die tegen stuntprijzen worden aangeboden, lijken in eer- ste instantie aantrekkelijk maar niemand kan achterhalen waar ze vandaan komen en wat er in zit. Met de aanschaf van een dekbed met DIS-TNO label is de koper verzekerd van een goed product dat voldoet aan de strenge Europe- se regelgeving. Gezond slapen ver- betert de kwaliteit van leven. Het nieuwe DIS-TNO label helpt daar- bij. adverteren? telefoort: 010-4067233 Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en meer informatie. 50% K0RTING OP BADKAMERTt^ Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42 44, Barendrecht, 010-4971040 Woonmall Alexandrium III Rotterdam-Alexander, 010-2204437 KEUKEN EN BAD Vorstelijk ontspannen betekent nu ook vorstelijk genieten. Met royaal voordeel, want als u nu kiest voor een Royal, krijgt u accessoires met een voor deel dat kan oplopen tot maar liefst 600,-. Dat geldt voor het Royal nachtkastje en het Royal schuiftafeltje. Ga dus snel naar uw Auping dealer en vraag naar de actievoorwaarden. Design: Frans de la Haye COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de actievoorwaarden. slaapadviseurs Rotterdam Jacob van Campenplein 57 - 3067 LA Rotterdam T 010 - 289 96 96 Den Haag Theresiastraat 55 - 2593 AA Den Haag - T 070 - 335 68 30 Delft Schieweg 87 - 2627 AT Delft - T 015 - 251 65 01 tegenover de MAKR0 DELFT: Koopzondag 19 en 26 december geopend van 11.00 t/m 17.00 uur Breda Haagdijk 1 - 4802 BL Breda - T 076 - 514 77 82 Breda Markendaalseweg 2-4811 KC Breda - T 076 - 521 37 77 wensen Alles kan en alles mag De tijd van de standaard inbouw- keuken ligt achter ons. Gelukkig maar, want de keuken wordt -net als vroeger- steeds meer de cen- trale plaats in huis. En natuurlijk willen we die zo veel mogelijk naar onze eigen smaak inrichten. Het huidige assortiment aan keu- kenmeubilair biedt daarvoor alle gelegenheid. Een keur aan mate- rialen in een oneindig aantal kleu- ren staat ter beschikking. Keu- kenmeubels zijn in diverse maten en samenstellingen te krijgen. Een duidelijke trend is de combi- natie van verschillende materia- len. Alles kan en alles mag. Ook de meest onmogelijke hoekjes kunnen worden benut. De afwer- king wordt steeds geraffineerder en technologische ontwikkelin- gen maken de materialen duurza- mer. Zelfs witte keukens hoeven, dankzij krasvaste kunststoffron- ten, met grijpgrage kinderen geen probleem te vormen. Kortorri, u stelt uw keuken la carte samen. Om eindeloos van te genieten. Denkt u aan een nieuwe keuken, bepaal dan allereerst wat u wilt, hoe u de keuken gebruikt en in welke sfeer u zich thuis voelt. En hoe wonderlijk dat ook mag klin- ken, kies eerst uw apparatuur. v -7 s: Onze eetgewoonten veranderen, de keuken verandert mee. Dan pas de kastjes. Die zijn te genwoordig namelijk in heel veel maten en uitvoeringen te krijgen. Om in de stemming te raken: houdt u van strakke vormen en sobere kleuren dan is een keuken in Oosterse sfeer iets bijzonders. Kokoswit in combinatie met don- ker bruin, bamboe accessoires en inzetmanden van pitriet. Of wat dichter bij huis: een mediterrane keuken in warme Toscaanse kleuren. In het zicht geetaleerde pastapotten, pannen, verse krui- den en kookattributen dragen bij aan de landelijke sfeer. Van ge- heel andere orde is de semi-pro- fessionele en modulaire keuken. Roestvrij staal en aluminium voe- ren hier de boventoon. A1 dan niet gecombineerd met warme, houten accenten. Een ffaai en praktisch keukeneiland vormt het hart van de keukenbrigade. In zo'n keuken lukt alles. Kent u dat? Zo'n laag aanrecht- blad dat u de lust tot koken bijna beneemt? U doet er verstandig aan niet alleen in de keuken, maar ook in uzelf te investeren. Door uw meubilair op de juiste maat aan te schaffen. De mogelijkhe- den zijn er. Naast hogere kasten, zijn er bijvoorbeeld ook plinten in verschillende hoogtes. Onderkas- ten worden zelfs in maxiformaat geleverd. Niet alleen goed voor uw rug, maar ook voor de hoe- veelheid opbergruimte. Korven- kasten en laden zijn andere meu- bels die goed zijn voor uw li- chaam en voor uw geest. Ze hou- den zaken namelijk overzichte- lijk. Of u nu over een ruime keuken beschikt of juist niet, u komt waarschijnlijk altijd opbergruim te tekort. De nieuwste keuken- meubelen zijn echter zo vernuftig geconstrueerd dat u beslist ruimte overhoudt. Daardoor hoeven kas ten niet meer tot aan het plafond te reiken en schept u, net als door keukenmeubels op pootjes, een ruimtelijk effect. Zelfs het beken- de gootsteenkastje kan tegen woordig veel meer herbergen. De oplossing? Een ladekast met uit- sparing voor de gootsteenbak. Of wat dacht u van volledig uittrek- bare korvenkasten die bovendien ergonomisch meer verantwoord zijn? Laat u eens voorlichten door een keukenspecialist. Er gaat waarschijnlijk een hele nieuwe wereld voor u open. Meer informatie is te vinden op www. wonencompleet. nl. Tegels brengen sfeer in huis. Of u nu kiest voor design, Oosters of Mediterraan: de keuze aan tegels is ongekend. Met tegels kunt u letter- lijk alle kanten op. Op de vloer en op de wand. En in alle ruimten. Nog nooit was de keuze aan kleu ren, maten, vormen en structuren zo groot. Tegels zorgen voor een sfeervolle uitstraling. Passend bij elke woon- stijl. Geen wonder dan ook, dat te gels steeds meer worden toegepast. Ook buiten de badkamer en keu ken. Keramische tegels blijven daarbij favoriet. En niet alleen om- dat ze uiterst hygienisch zijn. Door de enorme variatie in aanbod kunt u volledig uw eigen stijl creeren, passend bij ieder vertrek. Of u maakt uw keuze uit een van de prachtige combinaties die de vak- specialist u, via complete wand- en vloertegelconcepten, biedt. Modern laat zich van velerlei kan ten zien. Zoals bijvoorbeeld in zwart, wit en grijstonen. Matte ke ramische mozai'ektegeltjes in di verse grijstonen, aangebracht in geometrische vlakken geven uw badkamer een ruimtelijke badhuis- sfeer. Kleur is ook modern. Van effen te gels in de meest exotische kleuren en -combinaties tot uitbundige en zich repeterende Chinese patronen. Primaire kleuren zetten duidelijk de toon. Maar ook het Mediterra ne, wat meer ingetogen kieuren- pallet wordt nog steeds veelvuldig gesignaleerd. Romantiek is en blijft altijd actueel. Zachte kleuren- combinaties, relieftegels en poe- derachtige pasteltinten zijn bepa lend voor deze stijl. Meer informatie op www.wonencompleet.nl Weelderig gedessineerde over- gordijnen, multicolor transpa- ranten en meubelbekleding met stoere grip. Stoffen bieden dit woonseizoen meer kleur en ge- borgenheid. Authentieke stijlele- menten tworden gemixt tot een hele nieuwe atmosfeer. Harmo- nie in contrasten: eerlijke een- voud naast decadente decoraties, glans over mat, glad naast ruig. Alles up-to-date gebracht met de kracht van kleur. Retro is nog steeds de belangrijk- ste inspiratiebron: in de mode en ons interieur. Er wordt volop geput uit de rijkdom die het textielam- bacht heeft nagelaten. Klassieke patronen en vintage materialen brengen een ode aan vervlogen tij- den. Van zestienhonderd tot six ties. Maar al dat erfgoed wordt met een flinke dosis creativiteit wel vertaald naar nu. In de huidige woonmode is het thema 'Echte Liefde' de zwierigste en meest ro- mantische stijl met een schalkse knipoog naar decoratie. Het zijn interieurs van uitersten: Lodewij- ken, Empire, neostijlen en modern staan onbekommerd naast elkaar. Alle dessin-klassiekers worden uit de kast gehaald: bloemen en stre- pen, vlechtwerken en aristocrati- sche emblemen als medaillon of granaatappel. De eigentijdse touch zit 'm vooral in onverwachte mate- riaalcombinaties. De nieuwste variant op het klassie ke thema is de mix met orientaalse invloeden. Het beste van Europa en Azie wordt gecombineerd in een samenspel van robuuste man- nelijkheid en vrouwelijke elegan- tie. Aan de ene kant zware velours in kubistische patronen, stoffen met abstracte all-over patroontjes en mysterieuze paisley motieven. Aan de andere kant luchtige Chi- noiserie: ragfijne zijdes, glanzend velvet, geborduurde stoffen en na- tuurprints van tere bloesemtakken. Sophisticated chique in delicate nuances van ivoor, beige en ijs- blauw op petrol en zwart; inge- kleurd met framboos en koraal- rood. Ongedwongen is het trefwoord voor de woontrend 'Puur-Natuur', echt iets voor liefhebbers van het sportieve buitenleven. Hout en stoere stoffen vullen het interieur Retro is nog steeds de belangrijkste inspiratiebron: in de mode en het interieur. foto: Perscentrum l/Vonen met knusse warmte. De charme van het platteland vinden we terug in ambachtelijke materialen met een zachtaardige touch. Pluizige chenilles, tweed, fluwelige ribs en crush velours. Visgraat en wafel- tjes stoffen zien emit of ze zo van het weefgetouw komen. Het ou- derwetse linnen is en blijft een ech te topper dankzij nieuwe decora- ties in de vorm van plooitjes en borduursels. Ook authentieke streekmotieven brengen de rijke historie weer tot leven: tartan mi- ten, tal van streeppatronen uit oude archieven en natuurlijk een zee aan bloemdessins. Saai? Welnee. lets gestileerdere tekeningen en een opgefrist palet met lime, olijf en aqua hebben deze vertrouwde na- tureltrend een oppepper gegeven. Vrijheid, Blijheid: ook in het mo- deme design heeft de natuur haar plaats veroverd. Wit, grijzige pas tels, taupe en popart zwart/wit zijn de nieuwe basiskleuren. Accenten zijn energiek of juist mstgevend. In deze meer architectonische stijl vinden we ook bijzondere experi- menten. Stoffen met lakdmk, met coatings of juist de matte microfi- bers die aanvoelen als soepele sue de. Aan de seventies is de come back van grovere stmcturen te dan- ken: canvas, dubbelweefsels, inge- weven chenille decoratiebandjes en zelfs weer macrame, te gebrui- ken als decoratiestof of inbetween. Steeds vaker vinden we gecoordi- neerde collecties van gordijn- en meubelstoffen. Het verschil is niet groot meer: een zware canvas is prima te gebmiken als stoelover- trek; een lichte velours kan even- goed voor het raam. Ook bij de uit- gesproken bekiedingsstoffen zien we dit seizoen meer dessin, meer kleur en vooral meer stmctuur. He- lemaal retro zijn de mige tweeds, mile boucle's, chenilles en grove ribs. Aaibare stoffen met een stoe re grip, maar toch zacht en comfor- tabel. REGIO - Woonplus Schiedam, de Vereniging Groepswonen van Ou- deren in Schiedam (VGOS) en Volker Bouwmaatschappij van vierden vandaag de eindoplevering van het nieuwbouwcomplex Bos pad aan de gelijknamige locatie in Schiedam-Noord. Het complex is een, voor Schiedamse begrippen, uniek woongebouw voor 55-plus- sers dat 46 mime appartementen in zowel de huur- als koopsector om- vat evenals een gemeenschappelij- ke mimte voor activiteiten. De eindoplevering van het nieuw- bouwproject vond plaats door het feestelijk in gebruik nemen van de gemeenschappelijke mimte in het complex. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de nieuwe Bos- pad-bewoners waaronder de leden van de VGOS (de bedenkers van het Bospad project), Woonplus Schiedam (ontwikkelaar van dit project), Volker Bouwmaatschap pij (uitvoerder van het project) en andere partijen die nauw betrok- ken zijn geweest bij de ontwikke- ling van het Bospad. De afgelopen maanden hebben alle bewoners van het Bospad de sleu- tel van hun nieuwe woning mogen ontvangen en momenteel wordt het complex al volop bewoorid. Nog maar net een jaar geleden, in oktober 2004, werd de eerste paal de bouwgrond van het Bospad in- geslagen waarmee de start van de bouw werd gemarkeerd. Het complex Bospad wordt al volop bewoond.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 16