#ln New York hebben we ons visitekaartje afgegeven' Direct het resultaat bekijken! Perfecte kwaliteit! Diverse formaten! Legitimate vanaf januari verplicht KTV V DE AUD Kerstprogrammering macasstad weekbladen wenst u een voorspoedig 2005 sport flitsen SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLEIN.NL Handbikers onder de vleugels van Stichting on Wheels zaterdag 25 december zondaq 26 d SmBmk Incompleet KB-Shop/Ventura verliest Korfbaljeugd in Margriethal Groenoord verrast Dreamboys REGIO - Een achttal handbi kers (met de hand voortge- dreven driewielfietsen) in Nederland hebben grote sportieve plannen voor het komende wedstrijdseizoen. Onder hen zijn drie sporters met een beperking uit de Wa- terweg-regio. Maassluizer Laura Stam, Vlaardinger John Vink en Schiedammer Theo Geeve maken deel uit van het sportteam dat dit na- jaar aansluiting vond bij de Stichting On Wheels van Maassluizer Marijke Sentges. Scorpions on Wheels, zoals de handbikeploeg genoemd wordt, gaf met goede presta- ties in New York meteen na de geboorte van het team haar visitekaartje af. Bij het maken van digitale pa state's knjgt u tegen inlevering van deze bon een mooie portretfotol Week 5J n, Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! Kijk op onze website www.fotoklein.nlvoor alle adressen, koopavonden en koopzondagen. Luisteraars eigen kerst Wakkere Honde 02.00 uur bij Radi Sportjaaroverzi Van 14.00 tot 18 Bij Radio Rijnmo ,00 tot Nieuwsjaarover Om 17.00 uur Kerstconcf '-t mel me Bell Rijnmond bij TV Rijjnmond {herhaling ieder uur) 17.00 uur bij Radio {herhaling ieder Be Week van de Van 26 t/m 30 d 0m 17.40 uur bij {herhaling ieder se Haven Woensdag 22 december 2004 HANDBAL - De handbalvrouwen van Ventura snakken naar de winter- stop. De ploeg van trainer Wil Plugge kampt immers met veel blessure- leed en kan wel een rustpauze gebruiken. Aan de lijst met niet inzetbare speelsters kon afgelopen week wederom een naam toegevoegd worden. Talent Sharon Kreischer bleek niet inzetbaar voor de wedstrijd tegen Groene Ster. In deze wedstrijd moest KB-Shop/Ventura noodgedwongen met slechts twee wissels aantreden. In de eerste fase van de wedstrijd leek het personele ongemak van de Schiedamsen nog geen effect te hebben. De wedstrijd ging gelijk op en Ventura kon redelijk meekomen, 14-10. Na de hervatting was dat spel- beeld anders. Groene Ster nam afstand en ontnam KB-Shop/Ventura alle hoop op een mooi resultaat, 29-22. Gezien de situatie waarin zijn ploeg verkeerd kon Plugge na afloop niet eens ontevreden zijn met het resultaat van deze wedstrijd en de inzet van zijn ploeg. De coach zag in Caroline Hoogerbrugge, acht doelpunten, en Steffie Luijten, zes doelpunten, zijn meest doeltreffende vrouwen. KORFB AL - Korfbalvereniging Harga organiseert maandag 27 december een regiotoemooi voor B- en C-aspiranten in de sporthal Margriet. Zeven regioteams uit het district Zuid-West van het KNKV komen in deze wed- strijdcyclus uit. Toegevoegd aan het wedstrijdschema zijn ook een Bel- gisch B- en C-team uit Antwerpen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Het toernooi in de gratis toegankelijke Margriethal is om 17.00 afge lopen. Het officiele KNKV-toernooi is voor de korfbalbond een instrument om spelers en speelsters te selecteren voor de verschillende districtsteams van Zuid-West. FUTSAL - De Schiedamse zaalvoetbalderby is geeindigd in een onbeslist, 2-2. En dat is een verrassende uitslag want Groenoord is de rode lantaarn- drager in de hoofdklasse A terwijl Dreamboys/Rubelas boven in deze poule meedraait. Het talentvolle Dreamboys is de laatste jaren bezig aan een snelle opmars. Na een reeks kampioenschappen is de ploeg dit seizoen in de hoofdklasse A aanbeland. Na een goede seizoenstart is het futsal- team echter nu wat punten aan het verspelen. Groenoord daarentegen is na een nederlagenreeks op de weg terug en heeft met 7 punten uit elf wed strijden inmiddels de aansluiting met de overige hoofdklasseploegen te- ruggevonden. Tijdens de Schiedamse derby zette deze ontwikkeling zich onverdroten door. A1 moest Groenoord na een sterke start in de wedstrijd het initiatief toch wel aan Dreamboys laten, 0-1. Een leep boogballetje van Dennis Dorosario. Groenoord liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en bracht door een doelpunt van Raymond van der Marel nog voor rust de ploegen weer op gelijke hoogte. Na de pauze kwam zvv Groenoord zelfs op voorsprong. Routinier Andy Ortiz buitte een man-meer situatie uitstekend uit en zette Peter Domenie vrij voor de goal. De Groenoord-aanvoerder miste niet. Door vol op de aanval te gaan spelen kon een stevig aandringend Dream Boys uiteindelijk erger voorkomen en met een doelpunt van Arlindo Fernandes de eind- stand op 2-2 bepalen. door Norbert Veringmeier Tijdens de marathon in New York die in november werd georgani- seerd, werden door vier van de zes meegereisde teamleden podium- plaatsen behaald. Bij de vrouwen werden Angeligue Simons en Lau ra Stam eerste en tweede en bij de mannen eindigde Theo Geeve als tweede en John Vink als derde. In het ontstaan van de plannen om gezamenlijk deel te nemen aan de New Yorkse marathon ligt ook meteen de kiem van het ontstaan van het sportteam 'Scorpions on Wheels'. Laura Stam en John Vink leggen uit dat de handbikers al lan- gere tijd gezamenlijk trainen en dat men nadat het idee geopperd was samen op zoek ging naar sponsors om de kosten van de reis te kunnen dragen. „Als team word je eerder serieus genomen door sponsors dan individueel. Daarom hebben we besloten om als officieel team op te trekken bij het zoeken naar Het handbikersteam 'Scorpions on Wheels'werd afgelopen zaterdag bij een feesteiijke bijeenkomst van de Stichting On Wheels in hetzonnetje gezet voorhun prestaties dit najaar in de marathon van New York. Foto Roger van der Kraan sponsors." Stam en Vink voegen daar nog aan toe dat het sowieso erg moeilijk is sponsors te vinden voor de gehan- dicaptensport. „Eventuele spon sors zien dat toch eerder als iets van een goede doel. Terwijl wij door het leveren van sportpresta- ties echt iets willen terugdoen voor een sponsor. Wij laten er veel voor en trainen in het seizoen zo'n vier, vijf keer per week" Uit ervaring weten de handbikers ook dat het altijd lastig is om als gehandicaptensporter serieus ge nomen te worden. „Dat bleek bij- voorbeeld ook in New York. Het was allemaal goed geregeld, hoor. Daar niets nadeligs over maar bij de prijsuitreiking bleek dat er voor de winnaars van de handbikewed- strijd helemaal geen prijzen waren. Zelfs geen bos bloemen! Dat steekt dan toch wel als je ziet hoeveel geld en aandacht er is voor de win naars van de hardloopwedstrijd." Om als volwaardig team te worden gezien. hebben de handbikers aan sluiting gezocht bij de Stichting On Wheels van Marijke Sentges. Haar stichting die zich inzet voor kinderen met de spierziekte Du- cheflne heeft de laatste jaren ook verschillende initiatieven in de sport ontplooid. „Wij zijn bijvoor- beeld zeer actief met de rolstoel- hockeyclub Evergreen on Wheels. Dat is een groot succes en groeit nog altijd", vertelt Sentges over haar beweegredenen 'ja' te zeggen tegen het verzoek van de handbi kers. „Ik vind het belangrijk dat mensen in een rolstoel weten dat zij ook kunnen gaan sporten. De handbikers kunnen op dat punt als goed voorbeeld dienen en een nieuw visitekaartje van de stich ting worden." De handbikers zijn wat blij met de medewerking van Marijke Sent ges. Zo werd de afgelopen periode een speciaal logo ontwikkeld, is er briefpapier gemaakt, werd in Di- rectzorg een belangrijke en en- thousiaste hoofdsponsor gevonden en werd het team in een nieuw op- vallend tenue gestoken. Ook kan Scorpions on Wheels gedurende het wedstrijdseizoen regelmatig gebruik maken van de eigen rol- stoelbus van de stichting. Natuur- lijk is het niet zo dat On Wheels al le organisatorische zaken voor de handbikers uit handen neemt. „Nee, het is de bedoeling dat we gebruik maken van elkaars kwali- teiten", legt Laura Stam uit. „Wij moeten bijvoorbeeld zelf op zoek naar sponsors om onze plannen te bekostigen maar maken daarbij ge bruik van de kennis en ervaring van Marijke." En de plannen die Scorpions on Wheels heeft zijn legio en bijzon- der ambitieus te noemen. Stam vervolgt: „Plan een is in ieder ge- val nog wel dat wij nog meer spon sors gaan vinden." John Vink vult de Maassluise aan met het uitge- breide wedstrijdprogramma dat het team voor ogen staat. „Wij willen alle belangrijke wedstrijden in Ne derland gaan rijden en daarnaast ook deelnemen aan de Europese Handbike Competitie." In het EHC worden een zevental wedstrijden in verschillende lan- den gehouden. Scorpions on Wheels wil daarin proberen als team en individueel hoge ogen te gooien. Vink legt uit dat Scorpions on Wheels als team hoog wordt aangeslagen vanwege de spreiding in de ploeg. „Wij hebben twee snelle vrouwen en dat is op zich al bijzonder in de handbike-wereld. Daarnaast zijn in ons team ook de andere categorieen goed vertegen- woordigd." Als slotstuk van het seizoen zijn de handbikers van plan om wederom naar New York af te reizen. „En mogelijk gaan we ook nog naar de marathon van Ber- lijn", besluit John Vink. Scorpions on Wheels is hoopvol gestemd dat het lukt om voldoende sponsors te vinden om de plannen voor alle teamleden betaalbaar te houden. Natuurlijk blijft er voor een sporter altijd wat te wensen over. Laura Stam: „Eigenlijk zou- den wij als team graag allemaal met dezelfde fietsen aan de start willen verschijnen. John en ik be- schikken bijvoorbeeld nog over een verouderde handbike en dat scheelt toch in tijd tijdens een wed-' strijd." Wetende dat een nieuwe handbike 4500 euro kost, denkt Stam dat die nieuwe fietsen voor de teamleden nog wel even toe- komst muziek zullen blijven. „Maar je weet maar nooit." Meer informatie over Scorpions on Wheels is te vinden op de website: www. scorpionsonwheels. nl RATIS Vanaf 1 januari moet jedereen van t4 jaar en ouder een identiteitsbewijs op zak hebben. Politieagenten, toe- zichthouders of opsporingsambtenaren krijgen de bevoegdheid burgers naar bun papieren te vragen als zij daar een 'gegronde reden' voor hebben. DEN HAAG - Een meerderheid van de Eerste Kamer gaat akkoord met een uitgebreide identificatieplicht. Dat houdt in dat vanaf 1 januari 2005 iedereen vanaf veertien jaar zich moet kunnen legitimeren in de openbare ruimte als de politie, opsporingsambtenaren of toezichthouders hen daarom vragen. Doen zij dat niet, dan riskeren zij een boete van maximaal 2.250 euro. Bron: Algenteen Dagblad, Reformalorisch Dagblad It® jjkJjr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 7