mmmm ic1 Schiedam past betaalwijze parkeren voorlopig niet aan iffiS maasstad Theater a.d. Schie Ervaar het verschil bij de Auping dealer. auping Punctueel Activiteiten ouderenwerk Huisvestingsrichtlijn 2005 vastgesteld door Regioraad 0X0 Nog maar drie verkooppunten in Schiedam Afwachten uitspraak Hoge Raad VAN DAM maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Na de vuur- werkramp in Enschede heeft de overheid strengere regels voor de opslag en verkoop van vuurwerk opgesteld. Veel vuurwerkverkooppun ten voldoen niet aan de nieuwe voorschriften, waar- door er dit jaar op veel min der plaatsen in Schiedam vuurwerk te koop is. Waren er in 2000 nog dertien ver- kooppunten, in 2003 waren het er nog maar acht. Maan- dagmiddag 27 december tel- de de nieuwe lijst van Mi- lieudienst Rijnmond nog maar drie namen. Firma van der Vlies aan de Groene- laan, Milo in het Hof van Spaland en drogisterij De Nachtegaal aan het Geuzen- plein. wow-" BETERV00R UWG0EIEG0ED! westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Theater a.d Schie open 31 december Wintercircus Martin Hanson Andre Manuel Lazarus Reserveren Nu bij een complete Royal: een nachtkastje en een schuiftafeltje t.w.v. 600,- cadeau! u r s Uit Voorraad leverbaar! www.beds.nl Woensdag 29Wcember 2004 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. dr. P. Buitelaar. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur, ds. A.P. Voets. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: pastor W. de Bone. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren en pastor .A. van den Bos.. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. C.J. Droger. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Zevenbergen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want, wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagbiad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Topdrukte verwacht bij vuurwerkverkooppunten door Henk van Gameren „We hebben er nog geen idee van hoe druk het zal worden", vertelt Frenk Weber van Milo in het Hof van Spaland. Maar dat het druk wordt is zeker. Daarom heeft hij maar extra mensen ingehuurd om te waken over de veiligheid van zijn klanten en het eigen perso- neel. „Het is voor mij allemaal nieuw. Op 15 novemberheb ik de winkel van mijn nicht overgeno- men, ik val wel precies met mijn neus in de boter. want het is wel de drukste periode", lacht de kersverse eigenaar van de ca- deaushop. „Maar het gaat alle maal lukken hoor, en dat komt omdat ik prima personeel heb." Zijn Netty, Sylke, Matricia en Pa tricia en niet te vergeten echtge- note Marja slepen hem er wel doorheen. ,.Dan ziet mijn zoon Mitchel -die nu drieeneenhalf is- zijn vader tenminste ook nog eens", grapt hij. Voor hij de winkel overnam, was •~r—r Frenk Weber van Milo in Hof van Spaland verwacht topdrukte in zijn winkel: zal het wel helemaal een gekkenhuis worden. Vorig jaar was het al dringen geblazen, maar nu Foto Roger van der Kraan er net een spiksplinternieuwe Sprinklerinstallatie geplaatst, met zowel aansluitpunten in de win kel als in de vuurwerkkluis zelf. „De aanpassingen aan de nieuwe regels hebben wel zo'n tiendui- zend euro gekost. maar ja, als dat de veiligheid ten goede komt, is dat een goede zaak." Frenk Weber heeft al 190 bestellijsten voor vuurwerk binnen. De voorverkoop liep tot 24 december, maar ook vandaag, op de zevenentwintig- ste, wordt hij nog de hele dag ge- beld door klanten die vuurwerk willen bestellen. Klanten die hun bestelling al geplaatst hebben kunnen er op rekenen dat hun vuurwerk in voorraad is. Of ze nu Japanse Kanonslagen, Ego Trip pers, Black Boxen, Celebration Crackers of een Super Ratelband besteld hebben, hij heeft het tij- dens de afhaaldagen allemaal vei- lig in de kluis liggen. Een heel an- der verhaal wordt het voor klan ten die in de losse verkoop vuur werk willen aanschaffen. „Ik ben natuurlijk afhankelijk van mijn leverancier. Als iets niet meer in voorraad is. moet het besteld en gebracht worden. Hoe lang het dan duurt voor ik het weer bin- nenkrijg, weet ik ook niet." Klanten kunnen woensdag tussen 09.30 en 18.00 uur terecht, don- derdag tussen 09.30 en 21.00 uur en vrijdag tussen 09.30-17.00 uur. Weber heeft over de komen- de verkoop- dagen contact ge- had met de politie, met de wijkagent. „Zoals ik al zei, hebben we er geen idee van hoe druk het zal worden. Verle- den jaar, toen er veel meer ver kooppunten waren, stonden er op de verkoopdagen al lange rijen in de winkel. Tot helemaal buiten aan toe. Het zal nu in ieder geval nog wel drukker worden. ver- moed ik. Ik heb nog geen drang- hekken aangevraagd, maar als het nodig is kunnen we die zo laten plaatsen, lijkt me." Bij drogisterij De Nachtegaal hebben ze naast extra personeel, toch alvast maar het zekere voor het onzekere genomen en drang- hekken besteld. „We denken dat het erg druk zal worden", zegt verkoper Michael Scheffers. En hij gaat verder: „Het is ons eerste jaar en we hebben al heel veel be- stelformulieren binnen. Het is echt een enorme stapel." Toch verwacht men bij De Nach tegaal geen onoverkomelijke pro- blemen en hoopt men alle vuur- werkliefhebbers van de nodige knalattributen te kunnen voor- SECTOR A I.1SKN '<4 mm nog onduidelijk. Een woordvoer- der van de gemeente, verantwoor- delijk voor de parkeermeters, zegt dat Schiedam de uitspraak van de Hoge Raad afwacht. Volgens hem gaat het er om dat de raad de chip- kaart accepteert als wettig betaal- middel. Bij de meeste automaten in de Schiedamse binnenstad kan slechts met plastic geld betaald worden. Anders dan in Rotterdam is daarbij overigens niet de mogelijkheid om met een creditcard te betalen. Wel kan het parkeertarief bij enkele au tomaten in de stad met contant geld worden voldaan. „Mogelijk is dat aantal voldoende in aantal en spreiding om te kunnen spreken van afdoende betaalmogelijkheden voor parkeren in Schiedam'aldus de gemeentewoordvoerder. ST0MERIJ - KLEDINGREPARATIE Wij werken met de meest moderne apparatuur en bieden u kwaliteit voor een seherpe prijs. •Informeerook naarde Clean Way klantkaart* Bedrijfskorting mogelijk- Deskundig advies voor behandeling •Ervaren kleermaker* www.stomerijpunctueel ,nl Parkweg402•Schiedam' 010-4268654 SCHIEDAM - Schiedam wacht af waar het gaat over het betalen van parkeergeld in de stad. De Huge Raad doet binnen twee maanden een uitspraak over de toelaatbaarheid van parkeerau- tomaten waar alleen met een chipkaart betaald kan worden. SCHIEDAM - Stichting Ouderen werk Organiseert in de diensten- centra diverse activiteiten voor 55- plussers. Er zijn vanaf januari weer een aantal nieuwe activiteiten. Be- langstellenden kunnen zich nu aanmelden voor Body and Mind (Lichaam en Geest). Tijdens de lessen, speciaal voor 55-plussers, leert men ontspannen bewegen op muziek. De lessen vinden plaats in dienstencentrum de 4 Molens, tel- kens op maandag van 10.00 tot 11.00 uur. De kosten zijn 6,15 per maand. Een proefles is altijd mogelijk.Voor meer informatie en aanmelding kan men terecht in dienstencentrum de 4 Molens, Burg. Honnerlage Gretelaan 57 in Schiedam, telefoon (010) 470 55 00. Ook 'Bewegen voor ouderen' gaat binnenkort van start in dien stencentrum Oost. Op een leuke en ontspannende manier aan de con- ditie werken? Dat kan bij de gym en het country dansen in diensten centrum Oost. Gymnastiek wordt gegeven op donderdag van 10.30 tot 11.30 uur, Deelnemers betalen vijf euro per maand, met Rotter- dampas 3,25. Country dansen wordt gegeven op vrijdagmidda- gen van 13.30 tot 14.30 uur. Deel- nemersbetalen 6,15 per maand, met Rotterdampas vier euro. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij diensten centrum Oost, Marconiweg 2 in Schiedam, tel. (010) 473 14 96. Onlangs werd bekend dat een be- langrijke adviseur van de Hoge Raad adviseert om steden te ver- bieden het parkeergeld slechts be- taalbaar te maken met chipgeld. Dit is bij een flink aantal parkeer- automaten in Schiedam momen- teel het geval. Volgens de adviseur is een dergelijke beperking van de mogelijkheden om te betalen 'een ongerechtvaardigde belemmering van verkeer en diensten binnen de Europese Unie'. Een Rotterdammer die een buiten- landse werknemer opgezadeld zag met een parkeerboete omdat zij niet over een chipkaart beschikt, maakte de zaak aanhangig bij de Hoge Raad. Eerder had de man bij lagere rechtbanken bakzeil ge- haald, maar nu heeft het er alle schijn van dat de Hoge Raad zijn kritiek deelt op de Rotterdamse en Schiedamse wijze van innen van parkeergeld. Wat voor gevolgen dat heeft voor parkeren in Schiedam is voorals- De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Wat vindt u van de wekelijkse milieuklachtenadvertenties? Dit is het laatste bericht van het jaar. Deze keer geen actueel verslag over milieuklachten. Dat komt weer op woensdag 5 januari 2005. Het afgelopen jaar heeft u elke week kunnen lezen hoe de DCMR milieuklachten in de regio Rijnmond behandelt. Wij stellen het op prijs als u ons vertelt wat u van deze berichten vindt. U kunt ons daarover bellen (010 246 8253) of uw reactie sturen naar dcmr@dcmr.nl. Schrijven kan natuurlijk ook: postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw reacties kunnen wij gebruiken om onze berichtgeving te verbeteren. Volgend jaar weer wekelijks een bericht van de DCMR Volgend jaar verschijnt weer elke week een miiieuklachtenbericht. Behalve over de klachten en de oorzaak daarvan, zijn wij van plan om met enige regelmaat andere activiteiten van de DCMR onder de aandacht te brengen. Wist u bijvoorbeeld dat er deze en afgelopen weken DCMR-inspecteurs in de regio op pad zijn om in samenwerking met de politie te controleren of de vuurwerkopslagplaatsen bij u in de buurt voldoen aan de voorschriften voor een veilige opslag? Milieuklachtenrapport 2004 In de week van 10 januari verschijnt het Milieuklachtenrapport 2004. Hierin vindt u een totaalbeeld van de klachten van het afgelopen jaar, de verschillende bronnen en veroorzakers. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het rapport bij de DCMR opvragen. De rapportage staat vanaf dezelfde week ook op internet (www.dcmr.nl). De meldkamer van de DCMR ook tijdens de feestdagen bereikbaar De medewerkers van de meldkamer zijn 24 uur per dag, dus ook tijdens oud en nieuw, aanwezig om uw klachten te behandelen. U kunt de meldkamer telefonisch bereiken of via internet. Wij wensen u een gezond milieu toe in 2005! De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. SCHIEDAM - De raad van de stadsregio Rotterdam heeft de Huisvestingsrichtlijn stadsregio Rotterdam 2005 definitief vastge steld. Met dit besluit wordt per 1 januari 2005 een nieuw stelsel voor de verdeling van beschikbare corporatiewoningen in de gehele stadsregio van kracht. Met het nieuwe stelsel wordt be- oogd vraag en aanbod beter op el- kaar af te stemmen. Het wordt voor woningzoekenden gemakkelijker om in de hele stadsregio te zoeken naar een beschikbare woning, star ters en doorstromers krijgen gelij- ke kansen en corporaties hebben meer mogelijkheden om maatwerk toe te passen op specifteke lokale situaties. Een belangrijke verandering ten opzichte van de oude regeling is dat niet langer passendheidseisen worden gesteld, wordt gestuurd op slaagkansen en bij toewijzing in al le regiogemeenten de inschrijfduur bepalend zal zijn. Uitzondering hierop is de mogelijkheid om eco- nomische of maatschappelijke bin ding te eisen (gemeenten met we- rende status) of nadere passend heidseisen te stellen (kleinstedelij- ke gemeenten). Van alle vrijkomende corporatie woningen zal tenminste veertig procent worden aangeboden zon- der passendheidsnormen, zoals de verhouding tussen huur en inko- men of tussen woninggrootte en huishouden of leeftijd. Vijftien procent is bestemd voor senioren- woningen, vijf procent voor grote huishoudens en vijfentwintig pro- cent voor urgenten en speciale doelgroepen. Afhankelijk van de lokale situatie kan de corporatie de overige vijftien procent gebruiken voor lokaal maatwerk. Hierbij kan een corporatie voor bepaalde wo- ningen of woningzoekenden aan- vullende of afwijkende toewij- zingsregels stellen. Om te kunnen sturen op de slaag- kans van afzonderlijke doelgroe pen van bijvoorbeeld jongeren, se- nioren en grote huishoudens, zal elk kwartaal een monitorrapporta- ge worden uitgebracht. Door regi- stratie en monitoring kan honderd procent van verhuringen achteraf worden verantwoord en kan wor den gecontroleerd of alle doelgroe pen evenredig aan bod komen. De afspraken over de verdeling van huurwoningen worden vastgelegd in de 'Overeenkomst Woonruimte- verdeling stadsregio Rotterdam 2005'. De betrokken gemeenten, woningcorporaties, de Maaskoepel en het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam zullen in ja nuari 2005 deze overeenkomst on- dertekenen. In tegenstelling,tot de berichten in de jaarbrochure van het Fortis Theater a.d Schie, is het bespreekbureau gewoon geopend op vrijdag 31 decem ber. Van 11.00 - 16.00 uur kunnen telefonisch of aan de balie kaarten wor den gereserveerd voor alle (niet uitverkochte) voorstellingen van de twee de helft van het theaterseizoen. Van heinde en verre komen ze naar Nederland. Want grenzen bestaan niet in die unieke intemationale wereld van zand, zaagsel, rood pluche, glitter en glamour. Het theater wordt omgetoverd in een circustent. Het rechthoe- kige toneel wordt een ronde piste vol zaagsel. Het circus is in Schiedam en er barst een sprankelend circusfeest los. Kom kijken en genieten! Van adembenemende acrobaten, van dieren die het hart verwarmen, van komi- sche clowns en andere hartslagverhogende artiesten die in en boven de piste balanceren op de grens van wat nog net wel en wat eigenlijk met kan. Hooggeeerd publiek, dames en heren, jongens en meisjes, zet u schrap voor de meest fantastische circussensaties in de 26e show van Wintercir cus Martin Hanson! Dinsdag 4 januari, aanvang 16.15 uur, toegang 15,- (12,50) en 10 euro (kind). In LAZARUS gaat de gelauwerde Manuel de strijd aan met de elementen. Hij verhaalt over zijn hilarische reis naar Irak waar hij met een Youp van 't Hek imitatie de laatste 495 Amerikanen een onvergetelijke avond be- zorgde. Manuel is de winnaar van de VSCD Cabaretprijs 2003. Andre Manuel brengt persoonlijk geengageerd cabaret. Hij vraagt zich af hoe het komt dat mensen tot de gruwelijkheden in staat zijn, waarover we dage lijks horen. Door het publiek te confronteren met de ernstige feiten (Pales- tijnse bomaanslagen, modieuze moorden in Belgie, seksuele uitspattin- gen) laat hij zien waarom het leven voor hem toch de moeite waard is. Ma nuel gaat een interactief spel aan met publiek dat .vrijblij vend amusement verwacht. Voor wie Andre Manuel wil begrijpen is dit top amusement. Voor wie dit niet wil is er Purper. Donderdag 6 januari, aanvang 20.15 uur, toegang 14,00 12,50) Het Bespreekbureau van het Fortis Theater a.d Schie is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 - 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 - 15.00 uur. Reserveren is ook mogelijk via (010) 2 467 467 of via www- .theateradschie.nl Vorstelijk ontspannen betekent nu ook vorstelijk genieten. Met royaal voordeel, want als u nu kiest voor een Royal, krijgt u accessoires met een voor deel dat kan oplopen tot maar liefst 600,-. Dat geldt voor het Royal nachtkastje en het Royal schuiftafeltje. Ga dus snel naar uw Auping dealer en vraag naar de actievoorwaarden. Design: Frans de la Haye COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de actievoorwaarden. slaapadviseurs Rotterdam Jacob van Campenplein 57 - 3067 LA Rotterdam - T 010 - 289 96 96 Den Haag Theresiastraat 55 - 2593 AA Den Haag - T 070 - 335 68 30 Delft Schieweg 87 - 2627 AT Delft - T 015 - 251 65 01 tegenover de MAKRO DELFT: Koopzondag 19 en 26 december geopend van 11.00 t/m 17.00 uur Breda Haagdijk 1 - 4802 BL Breda - T 076 - 514 77 82 Breda Markendaalseweg 2 - 4811 KC Breda - T 076 - 521 37 77

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3