schiedam Rustige oud- en nieuwjaarsviering m Dag bloemen, dag bomen, dag ONS-banen 4 weken voor slechts 9,95 'J Schiedamse benefiet voor Azie GEMEENTEBERICHTEN Giro 555 Een voorspoedig 2005 Ook minder vuurwerk afgestoken ServicePlus- Punt bieb in Het Startblok :a<H Den Haag Dertig van de zestig medewerkers ontslagen Man rijdt in op controleurs Op een onbewoond eiland Pater Moeskroen in theater Lees Rotterdams Dagblad m Of bel gratis 0800 0642 Oplage 38.000 Totale oplage 625.898 5 januari 2005 12e Jaargang nr 1 WEKELIJKS IN DEZE KRANT SCHIEDAM - Een rustige jaarwisseling in Schiedam dit jaar. Zo typeert veiligheidscoordinator Hans Nossent de feestelijk- heden dit jaar rond de oud- en nieuwjaarsviering. Wei waren er 500 a 600 man aanwezig bij het vreugdevuur in de Gorzen (bij de sluis) maar er deden zich daarbij geen incidenten voor. In de wijk West was een zo mogelijk nog groter vuur van kerstbomen aan de Westfrankelandsedijk. De vlammen scho- ten boven de gebouwen uit. Maar ook daar geen actie van de Brandweer. rag* maasst Gratis afhalen o Ja, ik wil een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad van 4 weken voor slechts 9,95! Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, t.a.v. LezersService Antwoordnummer 92100 3009 XB Rotterdam 1 Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 4491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) Schiedam weekbladen p - m .n« SCHIEDAM - Wethouder Lepidis opent maandag 10 januari het eer- ste ServicePlusPunt voor de jeugd. In het kader van het nieuwe beleid van de Openbare Bibliotheek Schiedam om bibliotheekvoorzie- ningen specifiek voor bepaalde groepen in samenwerking met des- kundige partners op te zetten, wordt dit ServicePlusPunt in de wijk Nieuwland samen met de Dienst Educatie en Basisschool Het Startblok opgezet. ServicePlusPunt Basisschool het Startblok is een pilotproject met als doelstelling het binnen de Schie damse Brede School realiseren van een professionele bibliotheekvoor- ziening gebaseerd op het bieden van advisering, begeleiding en een collectie die aansluit op het onder- wijs ter ondersteuning van de taal- ontwikkeling, het begrijpend lezen en de leesbeleving van de leerlin- gen. Het ServicePlusPunt basisschool het Startblok, gevestigd aan de Burgemeester van Haarenlaan, is bestemd voor leerlingen en docen- ten van de school en toegankelijk op maandag, dinsdag en donder- dag van 13.30 tot 15.00 uur. De in- richting van dit ServicePlusPunt is ontworpen door het Schiedamse architectenbureau Van Velzen La Feber Bonneur, ook verantwoor- delijk voor de herinrichting van de andere Schiedamse bibliotheek- voorzieningen. De pilot loopt tot en met mei 2005. Op basis van de evaluatie wordt bekeken of er daama ook in de vier andere Brede Scholen in Nieuw land ServicePlusPunten gereali- seerd kunnen worden. Na de sluiting van het bibliotheek- filiaal aan het Dr. Wibautplein wil de bibliotheek de dienstverlening in de wijk Nieuwland voortzetten door het opzetten van meer Servi cePlusPunten met 'service op maat' in bestaande wijkvoorzie- ningen. MET K0RT1NGEH IVMt10TOT70% BERGWEG EN CEINTUURBAAN door Frank Willemse De vrees voor rellende jongelui, waar wijkvereniging Oost voor waarschuwde, is uitgebleven. In de feesttent op het Stadserfplein had de ingehuurde beveiligbeambte niets te doen. Niks vuurzee of rel- len nabij of in de feesttent op de Stadserf. Een in wit gekleed pu- bliek van zo'n driehonderd man vermaakte zich kostelijk op de mu- ziek van coverband Rubber en la ter de deejay. Geen enkele wan- klank. Vooral door een strakke or- ganisatie en extra beveiliging. De bewonersverenigingen Oost en Centrum kregen (gelukkig) onge- lijk met de waarschuwing dat zo'n feest gemakkelijk uit de hand kan lopen. Zelfs de omwonenden, be- woners van het Stadserf waren uit- genodigd om zelf te zien hoe het feest verliep. Bewoonster mevrouw Van Raay zegt bijna geen overlast gehad te hebben. Maar mevrouw De Raadt die al eerder bezwaar maakte blijft vinden dat 'die hardrock'muziek te hard wordt gedraaid. Zij looft toch de organisatie (Fun Key en cafe Van Diggelen) die de bewoners er- bij betrokken hebben. De muziek werd overigens tegen twee uur 's nachts een 'tandje lager' gezet. In wijk Oost was het, na de onrust van vorig jaar, opmerkelijk rustig gebleven. Volgens Dennis van de Berg (BVSO) waren er geruchten dat jongelui boos waren omdat er geen vreugdevuur gemaakt zou kunnen worden en daarom zouden optrekken naar het Stadserf. „Ge- lukkig is er niets gebeurd maar we blijven vinden dat het feest beter in de foyer van het theater gehouden kan worden'aldus de wijkvereni ging- Hans Nossent van de gemeente heeft het idee dat er dit jaar minder vuurwerk is afgestoken. „A1 om een uur 's nachts werden er minder vuurpijlen en rotjes gegooid. En nam het vuurwerk af. Ondanks het zachte weer." In de wijk Oost wa ren er wat kleine vuurtjes op hoe- ken van de staat. Maar nergens zo groot dat de Brandweer of Politie handelend moest optreden. Dit jaar was er geen grote kerstboomvuur in Oost wegens overlast in voor- gaande jaren. SCHIEDAM - Er wordt wat afgebouwd in Schiedam. Het ene na het andere pand wordt geveld of rijst juist op. Ook aan de Nieuwe Haven zijn al lang heel lang bouwactiviteiten aan de gang. Na de zomer van 2004 wachtte de panden op de hoek van de Nieuwe Haven en de BK-laan de slopershamer, maar nu staat er alweer een wand van het nieuwe complex dat daar gaat komen. Wat er komt heeft veel weg van het oude concept alleen dan in een eigentijds jasje gestoken: veel appartementen met enkele winkels eronder. Ook de vertrouwde Tapijthoek zal dit jaar weer op de oude vertrouwde stek terugkeren. too Roger van derKraan k bId 0 m Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Mof van Spaland 6 Bewonersvereniqina Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Frankenland St. Liduinastraat 10 Wijkcentrum De Erker Jan van Avennestraat 32 ui MENSEN IN N00D/C0R0AID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Herbert Nikkels, een van de mannen die in februari hun baan verliezen, voor de lei bomen langs de trambaan in Noord, waar straks geen geld meer voor is. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Schiedam moet voor het derde achtereenvol- gende jaar bezuinigingen. „En dat gaat Schiedam merken", waarschuwde burgemeester Scheeres eind September bij de presentatie van de begroting voor 2005. Wat die woorden waard zijn, blijkt nu. Bij de ONS verliezen twintig tot dertig werknemers van de afdeling Groen hun baan door een stevige korting op het ONS-budget. Schiedammers gaan dat merken. Waaraan? Aan een minder vaak geveegde straat, uitstel van nieuwe bestrating of hoog groeiend onkruid in de bermen. Volgende jaar geen fleurige bloembakken meer en soms ge- woon gras op de plek van een gerooide boom. Dag bloemen, dag bomen en dag banen. „De franje is eraf, de broekriem wordt aangehaald", meldt wet houder Hans Meijer aan de raad. Hij stelt een budget voor van 7,8 miljoen voor beheer van de open- bare ruimte door de ONS. Een kor ting van 3,1 miljoen euro op het vorige budget van (bijna) 11 mil joen. 'Een brag te ver', volgens deskundigen. Vooral doordat de eis blijft staan dat dezelfde presta- ties worden geleverd als in voor- gaande jaren waar het om zaken als beeldkwaliteit en onderhouds- niveau gaat. Daarom moest er hard onderhandeld worden en was er grote vraag naar creatieve oplos- singen. De nu gepubliceerde lijst van bezuinigingsmaatregelen bij de ONS dekt bijna twee miljoen euro. De resterende 1,2 miljoen aan bezuiniging zal dit jaar niet ge- haald worden. Waarom stelt B W anders voor 'om eventueel het resterende tekort voor 2005 een- malig te dekken uit de algemene reserve van de gemeente'? De lijst bezuinigingen zegt vol- doende. Directeur Henk Eiken- broek van de ONS spreekt van een 'zware en moeilijke' keuze opge- legd door de opdrachtgever en enig aandeelhouder; de gemeente Schiedam. „We hebben lijsten ge maakt van de dingen die wij doen en het college heeft daarbij een keuze van besparingen gemaakt." Opvallend daarbij is de korting op bijna uitsluitend het openbaar groen en wat minder op wegenon- derhoud en verlichting. Alternatie- ven als afschaffing van de honden- poepzuiger, korting op de kinder- boerderij en heemtuin of verho- ging van de tarieven afvalstoffen- heffing werden niet gekozen. De grootste klap krijgt de afdeling Groen en Milieu. Van de raim zes tig medewerkers worden er zo'n twintig tot dertig ontslagen. Per fe bruari 2005 al. Maar ook op andere afdelingen moeten mensen vrezen voor hun baan. De ondernemers- raad is inmiddels ingelicht en de directie hoopt dat de schade mee- valt door natuurlijke uitstroom. Dat veel ontslagen bij de afdeling Groen vallen komt deels door de keuze van B W maar ook omdat groenwerk' erg arbeidsintensief is en dus relatief duur. Ook gaan er banen verloren door het voorstel vanuit de raad om uitkeringstrek- kers, via de BGS, dit werk te laten doen. „Dat zal nog niet meeval- len", aldus afdelingshoofd Groen en Milieu Jeanette Breen. „Werk Foto Roger van derKraan als snoeien, maaien en onderhoud moet wel door vakmensen gedaan worden. Mensen met diploma's en opleiding." „De tragiek is", vol gens de directeur, „dat onderhoud aan de openbare weg, slecht meet- baar en vaak onzichtbaar is." Hij vergelijkt het met een huis dat elk jaar schilderwerk en ander klein onderhoud nodig heeft. „Laat je dat versloffen dan kom je 'ineens' voor grote kosten te staan." De gevraagde 'benchmarking' of vergelijkende toets met andere ste- den is ook niet gemakkelijk. Elke stad, burnt, wijk of straat verschilt en daarom zijn cijfers moeilijk bo ven water te krijgen. En bovendien telt (subjectieve) kwaliteitsbele- ving mee: Wat is schoon en hoe hoog mag het gras staan? De veiligheid zal door de bezuini gingen niet in gevaar komen. Braggen, wegen en plantsoenen zullen op tijd gerepareerd worden. De gemeente mag geen schaderisi- co lopen. Dat de beeldkwaliteit achterait zal gaan is wel duidelijk. Volgende jaar geen bloeiende pe tunia's in de plantenbakken op Plein 40-45, geen geraniums op het Emmaplein of bij de Oranje- brag. Schiedam zal een stuk saaier worden. SCHIEDAM - Een 30-jarige auto- mobilist uit Hendrik Ido Ambacht is donderdagmiddag omstreeks 15.00 uur aangehouden nadat hij op de Broersvest op een aantal par- keercontroleurs was ingereden. De man had in de Boomgaardstraat een bekeuring gekregen voor het stilstaan op een laad- en loszone en zocht de controleurs op. Op de Broersvest reed de automobilist over een stoepband, fietspad en vervolgens in op de vier contro leurs. Twee van hen moesten opzij springen om niet door de auto ge- raakt te worden. Zij raakten overi gens niet gewond. De man uit Hendrik Ido Ambacht kon door een derde parkeercontroleur wor den aangehouden en overgedragen aan de gealarmeerde politiemen- sen. Hij werd voor onderzoek en verhoor meegenomen naar het po- litiebureau. De man uit Hendrik Ido Ambacht zegt echter een heel andere visie op het voorval te hebben en zoekt daarom getuigen. Getuigen van de razie dus tussen vier parkeerwach- ters en de bestuurder van een groe- ne bus op donderdagmiddag om streeks 15.00 uur op de Broersvest in Schiedam-Centrum. Zij kunnen telefonisch contact opnemen met de bestuurder van de groene bus via nummer 06-10 02 79 57. SCHIEDAM - Het literaire project 'Op een onbewoond eiland' gaat maandag 17 ja nuari om 13.00 uur van start in de bibliotheek aan het Stadserf. Beeldend kunste- nares Marjon Hoogendijk geeft aan de groepen 3 en 4 van negen basisscholen in Schiedam een workshop over dit thema. Deze kunste- nares uit Vlaardingen is af- gestudeerd aan de Willem de Kooning academie in Rotterdam. Haar werk is zowel abstract als figuratief. Behalve grote schilderijen maakt zij ook glasobjecten en muurschilderingen die ze leerde maken in Italie. Hoo gendijk heeft meerdere ten- toonstellingen gehad, in bin nen- en buitenland, daar- naast geeft ze cursussen in tekenen en schilderen aan kinderen en volwassenen bij Art&Peppers in de Pe- perstraat in Vlaardingen. Onder haar inspirerende leiding gaan de kinderen creatief aan de slag met niet alleen het thema eilanden maar ook de zee, het strand, de wereld onder water, rei- zen over het water en zeero- vers komen aan bod. Op school gaan de leerlingen verder met een kist vol boe- ken. Doel is het plezier in le zen te bevorderen. SCHIEDAM - Pater Moes kroen gooit het over een an dere boeg. Begin november verscheen het prachtige nieuwe album 'ZEE' en op 12 januari staan de muzi- kanten op de planken van het Fortis theater a.d. Schie, met het gelijknamige thea- terprogramma. Een muzi- kale vertelling, die gaat over vriendschap, het verlangen naar vrijheid, afscheid en thuiskomst. Er zijn nog kaarten beschik- baar. JM«V Naam Adres Huisnr Postcode Woonplaats Telefoon (i.v.m. controle bezorging) Geboortedatum E-mail Rotterdams Dagblad V.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1