©©DO Wonen aan de havens en sporten bovenop rijksweg mm, Ervaar het verschil bij de Auping dealer. auping JULlMiSKlAfiJQ- itH KEUKEN KOPEN??? Gitarist Focus en muzikant van Candy Dulfer spelen mee Plannen voor Schiedam over 20 jaar n Nieuwjaars- concert ROOD en Plantenboot voor Azie 'Regio is veiliger en inwoners voelen zich veiliger' VAN DAM "Kom langs ofzie onze website Een complete keuken vanaf 1599,- maasstad maasstad is weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Komt alien! En betaal veel! Met een be- nefietconcert wil muziek- centrum Total Music aan de Callandstraat in Schiedam vrijdag zo veel mogelijk geld inzamelen voor de slachtoffers van de ramp in Azie. De entree is tien euro, maar meer geven mag na- tuurlijk ook. Industrieweg 23 Vlaardingen 010- 4601905 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Nu bij een complete Royal: een nachtkastje en een schuiftafeltje t.w.v. 600,- cadeau! Uit Voorraad leverbaar! www.beds.nl Woensdag 5 januari 2005 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo J0.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. L. Ruijgrok, Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. L.H. Oosten. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds. J. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, leesdienst en 18.45 uur: ds. J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want en wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GK1N, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: 3/Vestblaak 180 (Postbus 1162 jiOOOBD Rotterdam Telefoon 010 4004491 eFax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moermarr- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rqchten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Total Music organiseert benef ietconcert voor Azie Zoals heel veel Nederlanders ko- men de mensen van Total Music, een centrum met een zaal voor optredens en oefenruimtes voor muzikanten, in actie om 'iets' te doen tegen de onmacht over de gebeurtenissen in Azie. Anders dan de meeste mensen zijn zij echter persoonlijk betrokken bij de gruwelijkheden in Azie. De broer van de vriendin van een van hen is vermist. Rene Lussenburg, Wim van der Bij en Gabor van Schaik zijn er kapot van. „We le- ven hier erg met elkaar mee. We zijn een klein team dat het afgelo- pen jaar erg veel werk heeft moe- ten verstouwen. Op Tweede Kerstdag werd ik al gebeld met het slechte nieuws", aldus Lus senburg, uitbater van het cen trum. Het gezin van de vermiste Arne Teunenbroek woont en werkt in Japan en was op vakan- tie in Phuket. „Vader Ame en zoon Teunenbroek hadden net een diepgaand gesprek gevoerd, onder meer over de dood, toen de vloedgolf hen overspoelde", ver- telt Lussenburg. Moeder Roos werd in een leegstaand zwembad gesmeten en hep ernstige snij- wonden aan haar voeten op. Zoon en dochter bleven zo goed als on- gedeerd. Afgelopen maandag kwam het drietal aan in Neder- land, nadat het enige dagen ge- scheiden was in Thailand. „De kinderen van twaalf en veertien hebben zelf hun weg gevonden van Phuket naar Bangkok."Ame is nog altijd vermist. De manner) van Total Music hebben in no-time een benefietconcert op poten gezet, vooral omdat de ramp ze van dichtbij raakt. Debroervan de vriendin van een van hen is nog altijd vermist. Foto Roger van der Kraan Volgens Lussenburg probeert zijn zus Babette, woonachtig in Schiedam, vanuit de ouderlijke woning in Amsterdam al het mo gelijk en onmogelijke te doen om informatie over haar vermiste broer in te winnen. Tot dusver zonder resultaat. „Ze weet meer van de situatie ter plekke dan het ministerie van Buitenlandse Za- ken", aldus Lussen burg. Maar het heeft nog niet mogen ba- ten. Ook een zoek- team van de Japanse werkgever van Teunenbroek heeft nog geen succes gehad. Langzaamaan dringt volgens Lussenburg het besef door dat Ame niet meer leeft. Op oudjaarsdag ging het bij Lus senburg en consorten dagen dat ze echt iets moesten doen. ,,In eerste instantie ben je verdoofd", vertelt Van Schaik. „Je adem trekt weg, 'wat gebeurt hier', denk je. We hebben hier samen zitten huilen. Maar op gegeven moment wil je iets gaan doen." Het idee van een benefietconcert kwam gauw op bij de mensen van het muziekcentrum, waar iedere week toch wel een concert plaats- vindt. „We zijn in de telefoon ge- klommen en bijna iedereen die we benaderen doet mee." Total Music heeft na recente concerten van muzikanten uit Focus en de band van Hans Dulfer vooral contacten in deze hoek. Toege- zegd hebben volgens Van der Bij na een dag al Jan Dumee, gitarist van Focus, Egon Verhoeven en Boris van de Lek, uit de band van Dulfer. „We willen Ad van der Berg, gitarist van Van der Burgh ook nog vra- gen", aldus Van der Bij. Eveline Ca- rels, bekend van Lois Lane en Candy Dul fer, en Remco van der Sluis, drummer van Fo cus overwegen nog te komen. „Thijs van Leer wilde ook graag komen, maar had al dringende verplichtingen." Drummer Lussenburg en gitarist Van der Bij zullen zelf ook een deuntje meespelen in de grote jamsessie waarin de aanwezig- heid van zo veel muzikaal vermo- gen ongetwijfeld zal uitmonden. De benefiet 'Zeebeving Azie' vindt vrijdag 7 januari plaats in Total Music in de Calandstraat 111 in Schiedam. Aanvang 21.30 uur, zaal open om 20.30 uur. „De toegang is tien euro, maar meer geven mag natuurlijk ook. De helft van de baromzet en de fooi- en gaan ook naar Azie." Brouwe- rij Dommelsch en de Rabobank dragen hun steentje bij. Alle bij- val is geweldig, en de rompslomp van het organiseren vergt veel aandacht, zegt Lussenburg. „Maar in gedachten zijn we bij Ame en zijn familie, en natuurlijk alle andere familieleden van om- gekomen slachtoffers van de ramp." ■m V Wanneer de sportvelden van Harga verplaatst kunnen worden, zou daar alle ruimte vrijkomen voor woningbouw. Foto Roger van der Kraan door Frank Willemse SCHIEDAM - Hoe zal Schiedam er in 2025 uitzien? Een tipje van de sluier wordt opgelicht in het rapport 'Schiedam onthult haar geheimen". Een ruimtelijke ontwikkelingsvisie voor over twintig jaar wanneer er luxe appartementen rondom de Wil- helminahaven staan, paalwoningen langs de Poldervaart en sportvelden bovenop rijksweg A4. Als die sportvelden daar komen dan komt Sportpark Harga vrij dat dan volgebouwd kan worden met woningen. Plannen voor 2020, wie kan er zo- ver voomitkijken? Zo'n vijftig jaar geleden maakte ingenieur Horvath ook een ontwikkelingvisie met plannen voor de wijken Nieuwland en Groenoord. Die zijn er geko- men dankzij de visie van deze ambtenaar van Gemeentewerken, waar de Horvathweg naar is ver- noemd. Een ruimtelijke visie waar zaken als woningbouw, industrie- terreinen, groenstructuur en ver- keersstromen worden geregeld. Schiedam kan niet meer groeien en ligt ingeklemd tussen twee steden, de rivier en Delfland. De grenzen zijn bereikt en er is geen plek meer voor grootschalige wijken als Spa- land of Sveaparken. Daarom zul len er keuzes gemaakt moeten worden. Waar zal in de toekomst gewerkt, gewoond of gewinkeld worden? Een andere handicap is dat Schiedam in twee delen uiteen- valt door de barriere van rijksweg A20 en spoorlijn. Mensen uit Schiedam Noord gaan eerder win- kelen in Rotterdam en Vlaardin- gen. Daarom zal, zo adviseert het rapport, de noord-zuidas aantrek- kelijker moeten worden. De stadsas Churchillweg en Nieu we Damlaan moet 'een Boulevard naar het Noorden' worden, vol gens wethouder Ton de Swart. Vooral in de buurt van het nieuwe ziekenhuis met bedrijvigheid als sauna, hotel, bad Groenoord en an dere nieuwe voorzieningen. De omstreden rijksweg A4 tussen Schiedam en Vlaardingen moet overkluisd worden. De eisen van de beide gemeenten blijven dat de rijksweg 'niet te zien, te horen en te ruiken' mag worden. Boven op deze rijksweg komt zodoende plek vrij komt voor sportvoorzieningen. Dubbel ruimtegebruik dus waarbij de omgeving geen last mag hebben van verkeerslawaai of luchtveront- reiniging. Als dat gebeurt dan ko men er velden van sportpark Harga vrij en dus een ideale plek voor woningbouw. Een andere plek waar Schiedam wel wil 'verdichten' is aan het wa terfront. Al jarenlang zijn er uitge- werkte plannen voor woningbouw aan de Voorhaven, op het Gusto- terrein. Maar die worden gedwars- boomd door de machtige haven- lobby uit Rotterdam. Nieuwe bouwplannen zijn er nu ook voor de omgeving Wilhelminahaven. Nog voorzichtig, maar de contou- ren zijn toch al ingetekend langs de havens en de Nieuwe Waterweg. SCHIEDAM - In de concertserie 2004-2005 van de Stichting West- vest 90 vindt vrijdag 7 januari om 20.15 uur het traditionele Nieuw- jaarsconcert plaats. Het concert wordt gegeven door het Matangi Strijkkwartet, voor de gelegenheid uitgebreid met de gevierde Franse pianiste Laurence Jeanningros en vindt plaats in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. De gemiddelde leeftijd van de le- den van het Matangi Strijkkwartet is net even boven de 25 en ze be- horen al tot de Europese voorhoe- de. In een coverartikel in het blad Luister vorig jaar in januari werd gesproken van een brok strijk kwartet. Door hun grote klasse ontving het viertal uitnodigingen voor optredens op alle aanspreken- de internationale festivals. De in- temationaal vermaarde Franse pia niste Laurence Jeanningros ver- bindt haar naam en reputatie graag aan deze jeugdige musici. Het programma heeft een Franse couleur. Laurence Jeanningros opent met Ravel's Miroirs, waarna de Matangi's zijn strijkkwartet ten gehore zullen brengen. Na de pau- ze wordt dan gezamenlijk het prachtige pianokwintet van Franck gespeeld. Van dit pianokwintet wordt wel gezegd dat het de musici de gelegenheid geeft om vurige speeldrift ten gehore te brengen. Toegang negen euro. Kaarten via de VVV Schiedam tel. 473 30 00 en VVV Vlaardingen tel. 434 66 66. Direct voor aanvang in de kerk. SCHIEDAM - De wereld werd Tweede Kerstdag getroffen door een natuurramp, met afschuwelijke gevolgen. Vele tienduizenden do- delijke slachtoffers en miljoenen mensen die alles verloren. Een on- voorstelbaar drama, met onvoor- stelbaar veel leed. ROOD, jonge- ren in de SP, en de Plantenboot willen meer doen dan alleen hun medeleven uitspreken. Vanaf woensdagmiddag starten ze samen een actie om geld in te za- melen voor de getroffenen. Huis- aan-huis zullen de jongerenorgani- satie en de ondernemer een plantje te koop aanbieden. De volledige opbrengst van de verkoop zal ten goede komen aan de samenwer- kende hulporganisaties via giro 555. De plantjes die worden inge- kocht voor 25 eurocent zullen te koop aangeboden worden voor een bedrag van 2,50 euro.De aftrap van de actie wordt gegeven in de Gorzen, Schiedam-West en de bin- nenstad. SCHIEDAM - Opnieuw kan de Politie Rotterdam-Rij nmond terug- kijken op een succesvol jaar. Niet alleen is het objectief veiliger ge- worden, ook geven de inwoners van de regio aan zich veiliger te voelen en tevredener te zijn over de politie. Alle doelen die het korps zich voor 2004 had gesteld zijn gehaald. De aantallen aangif- ten en meldingen zijn gedaald en er worden steeds meer daders ge- pakt. In goed overleg met het OM en de rechterlijke macht zijn zelfs meer zaken verwerkt dan was af- gesproken. De resultaten zijn ge- boekt in een jaar waarin er, door de toegenomen terreurdreiging en aandacht voor signalen van radica- lisering en extremisme, sprake was van extra druk op de politie. De aanslag in Madrid en met name de moord op Theo van Gogh had den ook grote weerslag op het korps 'Rotterdam-Rijnmond. De verscherpte aandacht voor signa len van radicalisering en extremis me heeft aantoonbaar geleid tot grotere alertheid onder de bevol- king, zo blijkt uit het meldingenpa- troon. Niet alleen was er sprake van een stijgend aantal incident- meldingen, ook het aantal meldin gen van bedreiging steeg. Bij haar operationele activiteiten gaat de politie Rotterdam-Rijn mond gebiedsgericht en persoons- gericht te werk en hanteert zij een ketenbenadering. Er is nauw over- leg met alle relevante partners in de veiligheidsketen, zoals justitie, gemeentelijke en zorginstellingen. Alle partijen zijn doordrongen van de noodzaak het veiliger te maken in de regio en dat lukt, zo blijkt uit de cijfers. Het aantal meldingen per 1000 inwoners (de meldingen- ratio) is gedaald van 660 in 2003 naar 560 in 2004. Het aantal aan- giften per 1000 inwoners (de aan- gifteratio) daalde van 97 naar 90.6. De extra inspanning van het korps om misdrijven op te lossen heeft geleid tot een forse stijging van het aantal verdachten dat ter afdoening naar de rechtbank is gebracht. Het aantal van 30.850 betekent een stijging van 18 procent (5000) ver- geleken met 2003. Bij de kanton- rechter werden 28.000 verdachten aangeleverd, een daling van 3000 ten opzichte van vorig jaar. De pakkans in de regio stijgt. Het aantal aangehouden verdachten per 100 aangiften (de aangiftera- tio) steeg van 21.7 in 2003 naar 27.6 in 2004. De ervaring leert dat verdachten in het tegen hen opge- maakte proces-verbaal 1,3 zaken ten laste wordt gelegd. Dat bete kent een oplossingspercentage van ruim 35 procent. Terwijl de pakkans stijgt, daalt het aantal aangiften. In 2004 werden er 111.700. opgenomen, 8000 minder dan vorig jaar, een daling met 7 procent. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deeI van de klachten die in de week van 27 decernber tot 3 januari 2005 zijn binnengekomen. Uitrijden mest oorzaak stankoverlast Maandag 27 december kwamen veertien klachten over meststank van bewoners van de gemeente Brielle bij de meldkamer van de DCMF1 binnen. Uit onderzoek van de uitrukdienst van de meldkamer bleek dat de firma L. P. van der Linde de stank veroorzaakte. Aan de Hossenbosdijk werd tussen half negen en drie uur mest uitgereden. De mest werd vrijwel direct met een ploeg ondergewerkt. Mest uitrijden is toegestaan als het volgens de regels van de Algemene Inspectiedienst (AID) wordt uitgevoerd. Geluidsoverlast van storing in energiecentrale Zondagavond 2 januari ontving de meldkamer tussen zeven en acht uur zes klachten uit Pernis en twee uit Hoogvliet over een bulderend lawaai. De oorzaak van de geluidsoverlast was een storing in een van de stoom- ketels van de warmtekrachtcentrale Rijnmond Energie in Pernis. Door de storing kwam de ketel stil te liggen. Hierdoor Hep de druk in de ketel hoog op en trad het veiligheidsmechanisme in werking, waarbij de stoom van de ketel onder hoge druk naar buiten werd geblazen. Rijnmond Energie onderzoekt de oorzaak van de storing en zal de uitkomsten van het onderzoek aan de DCMR rapporteren. Wat vindt y van de wekelijkse milieuklachtenadvertenties? Dit is het eerste bericht van 2005. Ook dit jaar verschijnt elke week een bericht van de DCMR waarin u kunt lezen over klachten, de oorzaak daar- van en welke maatregelen de DCMR heeft getroffen. Ook zullen wij met enige regelmaat andere activiteiten van de DCMR onder de aandacht brengen. Wij stellen het op prijs als u ons vertelt wat u het afgelopen jaar van de berichtgeving vond. U kunt ons daarover bellen (010 246 8598) of uw reactie sturen naar dcmr@dcmr.nl. Schrijven kan natuurlijk ook: postbus 843, 3100 AV Schiedam. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. Vorstelijk ontspannen betekent nu ook vorstelijk genieten. Met royaal voordeel, want als u nu kiest voor een Royal, krijgt u accessoires met een voor deel dat kan oplopen tot maar liefst 600,-. Dat geldt voor het Royal nachtkastje en het Royal schuiftafeltje. Ga dus snel naar uw Auping dealer en vraag naar de actievoorwaarden. COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de actievoorwaarden. slaapadviseu urs Rotterdam Jacob van Campenplein 57 - 3067 LA Rotterdam - T 010 - 289 96 96 Den Haag Theresiastraat 55 - 2593 AA Den Haag - T 070 - 335 68 30 Delft Schieweg 87 - 2627 AT Delft - T 015 - 251 65 01 tegenover de MAKR0 DELFT: Koopzondag 19 en 26 december geopend van 11.00 t/m 17.00 uur Breda Haagdijk 1 - 4802 BL Breda - T 076 - 514 77 82 Breda Markendaalseweg 2 - 4811 KC Breda - T 076 - 521 37 77 i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8