maasstad Aanstekelijkesuccesmusical 'Hamelen' op dvd verkrijgbaar Komedie 'Slippers' in de Schouwburg Lees eens een strip! maasstad Digitale draadloze telefoon r 0909 - 50 10 699 uitgaansj agenda Top 10 159^2 6 53 Donker Meergranenbrood Petit Pain Gevulde koeken Suikerbrood kijooiwuk I I L I I MMaafrig MUZIEK THEATER m kit v\i Het is de vijf de keer sinds 1967 dat de toneelkomedie 'Slippers' in Nederland wordt gespeeld. Onze top 4 van deze week De Phoenix 500 van Primafoon is een digitaal draadloos toestel met een geheugen voor 200 nummers en de mogelijkheid om handtfree te bellen. Het display heeft een blauwe achtergrondverllchtlng en de toetsen zijn ook verlichi En er is een keuze uit maar liefst 32 polyfone beltonen. Het menu is eenvoudig te bedienen door middel van een navigatietoets. Ook geschikt voor nummer- weergave en sms. Zo doet u mee! LOS het Zwssds* raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oploeelng. Die oploeelng kunt u ven woensdag 12 Januari t/m dlnsdag 11 januari 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans,,. I Discotheek-Podium-Cafe-Terras Plan-C, Slepersvest 1, ROTTER DAM Surprise. Covers, t/m 14 jan (beh. zo ma di wo do za); 16.00-05.00; optre- den 22.00 Pick Up The Pieces, dancepop. 15 jan; 22.00 Alexey Samarin Group. 18 jan; 22.00 Urban Night. Het 8 man sterke U- turn verenigd Hip Hop, R&B, Soul en Funk in een creatieve mix met energieke performance. Speciale guest perfomer: scratcher SJAM. 19 jan; 22.00 Land van Waas, van Vollenhoven- straat 15, ROTTERDAM Club Waas: DJ Martin. 14 jan; 23.00 Club Waas: DJ Deep Diggin. 15 jan; 23.00 Concert- en congresgebouw de Doelen, Schouwburgpiein 50, ROTTERDAM Doelencafe Jazz en wereldmuziek in het Doe lencafe. Jazz-vocalisten van het Rot- terdams Conservatorium, m.m.v. Jasper Soffers Trio. 16 jan; 14.30 Eduard Flipse Zaal Calefax. Schuld en boete m.m.v. Helena Rasker, mezzosopraan. Moesorgski - Liederen en dansen van de dood; Sktjabin - Etudes. 13 jan; 20.30 African Roots. 14 jan; 20.30 Grote Zaal Gouden Meesterwerken Grote Pianoconcerten. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v. St6phane Denfeve, m.m.v. Piotr Anderszewski, piano, t/m 14 jan; 20.15 Music for the millions. Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Span- jaard m.m.v. Ilya Rachkovski, piano. Rachmaninov - Pianoconcert nr.3; Tsj aiko vski - S y mfonie nr .6Path6ti- que'. 15 jan; 19.30 Grote Matinees. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Stephane Deneve m.m.v. Piotr Anderszewski, piano. 16 jan; 14.15 Hal Grote Zaal Lunchconcerten. Jong muziekta- lent. 19 jan; 12.45 Jurriaanse Zaal Kamermuziek op zondagmorgen. Liza Ferschtman, viool, Inon Barna- tan, piano. Schubert - Duo voor viool en piano in A D574; Enescu - Viool- sonatenr.3. 16 jan; 11.00 Van Minnezang naar Micha Ha- mel. Irene Maessen en Hanneke de Wit - sopraan, m.m.v. DoelenKwar- tet. ManjaSmits-harp. 16jan; 14.15 Theater Zuidplein, Zuidplein 60- 64, ROTTERDAM, Grote Zaal (((PULSE))) - Percossa. 15 jan; 20.00 El Callejon del Aque - Mario Cor tes. 16 jan; 14.00 Ali B vertelt het leven van de straat. 18 jan; 20.00 nieuwe Luxor Theater, Posthuma- laan 1, ROTTERDAM Acda De Munnik.16 jan; 17.00 oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM Lois Lane. 14 jan; 20.00 Cuby Blizzards. 15 jan; 20.00 StefBos-Licht. 'Altijd als je denkt: dit is het einde, sta je op de grens van wat begint.' Aan het woord is Stef Bos, de getalenteerde liedjeszanger die iedereen kent van zijn hit 'Papa' van de succesvolle cd 'Is dit nu La ter'. 16 jan; 20.00 Theater Lantaren/Venster, Gou- vernestraat 133, ROTTERDAM Michiel Borstlap Trio. 14 jan; 20.30 Proms in Theater Lantaren/Ven ster, deel 3. Nederlands Blazers En semble met Daniel Raiskin, altviool. 16 jan; 14.00 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Dimami. 13 jan; 20.15 The Nu Band. Featuring Roy Camp bell Mark Whitecage. 20 jan; 20.15 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Cantatedienst. Johann Sebastian Bach - 'War' Gott nicht mit uns die- se Zeit BWV 14; Michael Praetorius - Vater unser. Caroline Stam, so praan, Steven van Gils, tenor, Henk Neven, bas. 16jan; 19.00 Bluessocieteit L'Esprit, Wendel- dijk 25, ROTTERDAM Nicko C. Livinblues (Nld). Met Peer Wassenaar, bs. (arthur ebeling), Loek vd Knaap, git. (livin blues), Kees v Krugten, drums (Herman Brood) en Nicko Christiansen, voc. sax. en git. (Rhythm blues). 15 jan; 22.15 Nighttown,West-Kruiskade26-28, ROTTERDAM Grote Zaal Basement Theater Pussy Lounge. DJ Paul's Birthday. De 39ste vetjaardag van DJ Paul El- stak wordt groots gevierd. 15 jan; 23.00 Theater Quit Your Dayjob The Magic Bullet Theory. 16 jan; 21.00 Tea Time Funk. De eerste, enige en echte funk en soulmiddag van Rot terdam. Zoals altijd neemt DJ Boot- sy Paul je mee terug in de tijd met de beste hits van de jaren '70 en begin '80. Let's groove.... 16 jan; 14.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rotterdam Superstarz. Elke tweede zaterdag van de maand de nieuwe lifestyle clubbin night Superstarz. Met DJ's Tiefschwarz, Cleon MacNack, Vic tor Coral, Leroy Styles, Melly Mel, Jeremaine S, Mr Wix en Hitmeister D. 15 jan; 23.00-06.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM DJ Michiel. 13 jan Pimptendo. 14 jan Cyclop dj's. 15 jan Taxi To The Ocean. Een jonge band uit Utrecht die met een eigen geluid als in een bonte kano tegen de stroom op roeit. 16 jan; 21.30 American Music Club Emmet Tinley. 19 jan; 21.30 Woensdag 12januari 2005 CX62 DJ Michiel. 20 jan Clemenshuis, Gruttostraat 9, ROTTERDAM Dans avond. Live muziek. 15 jan; 20.00 Bibliotheek Zuidwijk, Slinge 303, ROTTERDAM Vlieg naar de maan (2+). Van Tjal- ling en Kees. Een hilarisch en muzi- kaal programma waarin de prachtige samenzang centraal staat. Daarnaast spelen accordeon en klarinet een mooiebijrol. 19 jan; 14.00 C5 Jazz, Schiehaven 11, ROT TERDAM Funny House Jazzband. 16 jan; 15.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROT TERDAM Rollerdisco. Elke donderdag van de maand Rollerdisco. t/m 31 mei (beh. zo ma di wo vr za); Les 19.30; Rol- lerDisco 21.00Decennium Dance Night. 15 jan; 23.00-04.00 Holland Casino Rotterdam, Wee- na 624, ROTTERDAM, Podium- plein Kaapverdiaans Feest. Met live-mu- ziek, dansoptredens en lekkere hap- jes. 14jan Andy Tielman. 20 jan; 21.00 OffCorso, Kruiskade 22, ROT TERDAM Cherry Poppin' - The preparty! 14 jan Waterfront, Boompjeskade 10, ROTTERDAM Laguerra. Release Party. 13 jan; 21.00 Nite of the Livin' Baseheadz. 14 jan; 23.00 Rok Under! Wild Style! Good Rockin'Music! 15 jan; 23.00 Spekter(DK). 15 jan; 21.00 Tribute To Nothing (UK) Razor Crusade. 16 jan; 21.00 What's da Flavor?! Locale Hip Hop. 20 jan; 20.00 Bibliotheek Het Oude Noorden, Zaagmolenstraat 166, ROTTER DAM Joop en Margo in het sprookjesbos (2+). Joop en Margo zijn in het sprookjesbos terechtgekomen waar van alles te zien en te beleven valt. 20 jan; 16.00 Bibliotheek Ommoord, Briand- plaats 21, ROTTERDAM Poep! (2+). Het Blauwe Huis. In de- ze moderne mime voorstelling gaat een kleine mol volhardend op zoek naar het dier dat een dikke drol op zijn kop heeft gedeponeerd. 20 jan; 16.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouwburgpiein 25, ROTTER DAM Grote Zaal De speler. t/m 15 jan; 20.15 Kleine Zaal Unieke zaken - Cinema Victoria (6+). 16 jan; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60- 64, ROTTERDAM Grote Zaal Scarfaced - Made in da Shade. 13 jan; 20.00 Kleine Zaal Ik ben blij dat ik mezelfniet ben. 15 jan; 20.15 Vrienden !-De Onderste Steen (4+). 16 jan; 14.15 Brandendgeduld. 20 jan; 20.15 Theater't Kapeiletje, v.d. Sluijs- straat 176, ROTTERDAM Schrijf me in het zand. t/m 16 jan (beh. ma di wo); 20.30; zondag 14.30 De Kikkerkoning. Een klassieke poppenkastvoorstelling over het prinsesje dat haar gouden bal in de put laat vallen. Ze huilt verschrikke- lijk totdat de kikker uit de put naar boven komt en haar Wil helpen. Maar hij doet het niet voor niets... 19 jan; 14.30 Theater Lantaren/Venster, Gou- vernestraat 133, ROTTERDAM Alex d'Electrique: Painicilline. t/m 15 jan; 20.30; op do. vr. workshop 15.30-18.30 Herinner Mij. 20 jan; 21.00 De Scheg, Ambachtsplein 141, ROTTERDAM Pendrecht. 13 jan; 20.15 Wijkgebouw Heijplaat, Victori- euxstraat 20, ROTTERDAM De Kettie de Clown Show. 18 jan; 14.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzi- kaal geweld! t/m 16 jan; 18.30 De Flamingo's goes Delfshaven. Peter de Koning en zijn kornuiten maken ook dit seizoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tij- dens een heerlijk cabaret-diner. 19 jan; 18.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Dineren en genieten met "Nou en...?". Carina de Knegt en Marlies de Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzi- kaal geweld. 13 jan; 18.30 Thank God it's Friday! De Glitter Glamour Discoparty van de Golden Wonder Boy and his Quiksilver Girls. Een heerlijk buffet en een spetterende disco. U zult swingen, zingen en lachen. 14 jan; 19.00 Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams in- burgeren met het virtuoze accor- deonduo de Cornelli's. Nog altijd heffen zij elkaar perfect op. Vernieuwd, verjongd en ver- maakt! Beter dan ooit! Regieadvies: Martin van Waardenberg. 15 jan; 18.30 Metz on Sunday. Een bizarre mix vol dance, loungen, mode, chillen, socializen en een heerlijk buffet. 16 jan; 18.00 Ongewild Muzikaal. Meezingers, zeemansliederen, smartlappen en an- dere Nederlandse rariteiten, alles komt voorbij tijdens een optreden van Ongewild Muzikaal. 20 jan; 18.30 door Vincent Wernke ROTTERDAM - Musicals zijn enorm populair in Nederland. Wie wel eens een grote musical bezoekt, weet dat rond de voor stelling allerlei prularia van zo'n musical worden verkocht. Het heeft echter lang geduurd voor- dat een producent op het idee kwam om een grote musical op dvd uit te brengen. Joop van den Ende was de eerste met '3 Mus- ketiers' en onlangs verscheen 'Kunt u mij de weg naar Hame len vertellen, meneer?' van V&V Entertainment. Van de meeste grote musicals is in de theatershop wel een cd te vin- den. Afgelopen jaar brak het Ne derlandse castalbum van 'Mamma Mia!' nog alle records. Iedereen die deze aanstekelijke musical had gezien, wilde de cd met de Neder landse teksten in huis hebben. Ook cd's van andere musicals verkopen veelal goed, met name in de thea ters waar mensen na een geslaagde avond uit graag een herinnering aan een musical mee naar huis ne- men. Mooier dan een cd is het als je de hele musical kunt meenemen om hem thuis nog eens te bekijken. Op een podium gebeurt immers vaak zoveel, dat een keer kijken niet voldoende is om alles tot je door te laten dringen. Omdat het veelal buitenlandse musicals zijn die in het Nederlands worden op- gevoerd, worden zelden grote mu sicals op dvd uitgebracht. Vorig jaar verscheen de grootste musical '3 Musketiers', een oorspronkelijk Nederlandse productie, wel op dvd. Producenten Albert Verlinde en Roel Vente volgen nu dat voor- beeld met een dvd-uitgave van hun succes productie 'Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen, me neer?'. Deze musical was een enorm succes in het vorige theater- seizoen en kreeg niet voor niets een reprise in het huidige seizoen. Mensen hadden duidelijk zitten te wachten op de musicalversie van deze legendarische televisieserie uit de jaren zeventig. In het theater bleek de nieuwe versie van de tele visieserie verrassend goed te wer- ken. Met een nieuw script van Koen van Dijk, gebaseerd op het scenario van Harrie Geelen en de muziek van Joop Stokkermans, aanstekelijke liedjes en een aan- sprekende cast met Loeki Knol (eerder te zien in de originele tele visieserie), Chantal Janzen, Ren6 van Kooten, Danny Rook en Kim- Lian van der Meij bleek 'Hamelen' aan te slaan bij jong en oud. De theaters stroomden vol, de recen- sies waren positief en in de foyers werdenhet 'Hamelen-thema' weer luidkeels meegezongen. Het is daarom een gouden greep om 'Kunt u ons de weg naar Hamelen vertellen, meneer?' nu op dvd uit te brengen. 'Hamelen' draait om Lidwientje Walg, Bertram Bieren- broodspot en een groot aantal kin- deren uit Hamelen die worden meegenomen door de rattenvan- ger. Ze komen terecht in een mys- terieus grottenstelsel, waar ze al lerlei bizarre ftguren tegenkomen. Uiteindelijk hebben ze maar een doel: de weg terugvinden naar Ha melen. Daarvoor moeten ze op zoek naar ijsheks Wenzela. Vol- gens sommigen een goede heks, maar anderen kennen heel andere verhalen over deze Wenzela. Natuurlijk gaat een groot deel van de magie van het theater verloren, maar 'Hamelen' blijft ook thuis op de buis overeind als heerlijke fa- miliemusical. Gelukkig is op deze dvd de originele cast te zien met Rene van Kooten als Bertram, Chantal Janzen als Lidwientje en Loeki Knol als verteller en konin- gin. Ondanks dat er helaas geen extra's op de dvd staan (een docu over de televisieserie en interviews met Loeki Knol en andere betrok- kenen bij de serie waren wel erg leuk geweest) bewijst deze dvd dat theatervoorstellingen geschikt zijn om op dvd uit te brengen. Om thuis alles lekker nog eens te rug te kunnen zien wat in het thea ter soms te snel voorbij schiet. zijn immers van alle tijden. In 'Slippers' hebben alle vier de per sonages, een wat ouder echtpaar en een jonger stel, goede redenen om niet het achterste van hun tong te laten zien. Een lange reeks van misverstanden en misleidingen is het gevolg. Heel inventief vindt Ayckbourn steeds nieuwe manie- ren om de misverstanden die tus- sen de personages ontstaan, te voe- den. Dit leidt tot tal van komische ontwikkelingen. 'Slippers', dat zich afspeelt in een decor van veel licht en felle kleu- ren, werd geregisseerd door Eric Schneider. De vertaling is van Laurens Spoor. Hoofdrolspelers Will van Kralingen en Peter Tuin- man spreken voor zich. Zij hebben een lange staat van dienst in de Ne derlandse theaters. Zij worden bij- gestaan door twee relatief onbe- kende talenten Anniek Pheifer en Romijn Conen. Pheifer speelde eerder onder meer in 'The Prefab Four' van Orkater en 'Een Zomer- zotheid'. Op het witte doek was ze onder meer te zien in de films 'Ik ook van jou' en 'Costa!'. Conen is vooral bekend dankzij zijn rol in de succesvolle bioscoopkomedie 'Liever Verliefd'. 'Slippers' is op vrijdag 20 en za terdag 21 januari te zien in de Rot terdamse Schouwburg. Reserveren kan telefonisch via 010-411.81.10 of via internet www.rotterdamse- schouwburg.nl. Daarna is 'Slip pers' nog te zien in de volgende theaters in de regio: 15 en 16 fe- bruari Isala Theater in Capelle aan den IJssel (010-458.64.00), 17 februari Theater van Vlaardingen 010-434.05.00en 19 februari Theater aan de Schie in Schiedam (010-246.74.67). V H Voor meer informatie: www. impresariaatwallis. nl. Maasstad publi- ceert op deze plaats tweewekelijks de populaire top-10 collectie van de Bi bliotheek Rotter dam. Daarnaast geeft de biblio theek in deze ru- briek extra aan- dacht aan een op- vallend boek uit de eigen collectie: de leestip. Bibliotheek Rotterdam ook op Internet: www.bi- bliotheek.rotter- dam.nl Lees eens een strip! Bijvoorbeeld uit de serie De Kraai. Een sombere man op leeftijd wordt ont- slagen bij een fa- briek waar hij on- derhoudsmonteur is. Na zijn ontslag loopt hij met zijn ziel onder de arm door de stad naar huis en vindt een mobiele telefoon. Dit mobieltje is voor hem de start van een nieuw leven. Hij komt via gecodeerde berichten op het spoor van een moord en besluit al gaande het onderzoek detective te worden. Hij trekt het enige pak aan dat hij bezit, een zwart begrafenispak, en fleurt dat op met een geel overhemd. Zo ontstaat De Kraai. De hoofdpersoon verslindt alle detectiveromans die hij kan vinden en het verhaal verwijst daar bij tijd en wijle naar. De Kraai is een loser die zich met behulp van vrienden en gunstige omstandigheden net staande kan houden en soms klein geluk vindt in de persoon van een vrouw die enige tijd voor hem kookt en hem liefheeft. De tekeningen behoren tot het realistische karikaturale genre. Donkere koppen, grijnzende gezichten, oude auto's en veel scenes die zich in schemergebieden afspelen. Wie Philip Marlowe en Maigret waar- deert kan zeker genieten van de verhalen van De Kraai. Inmiddels heeft de auteur Lax vijf albums gemaakt: Allen uitgegeven bij uitgeverij Dupuis in de Spotlight reeks. GHAUT ZICII IV 1. Anna Maxted - Rennen en vliegen 2. Danielle Steel - Veilige haven 3. Moses Isegawa - Voorbedachte daden 4. Renate Dorrestein - Zolang er leven is 5. Kerstin Ekman - Krasloten 6. Jilliane Hoffman - Vergelding 7. Dan Brown - Het Juvenalis dilemma 8. Jill Mansell - Geluk in het spel 9. Lulu Wang - Bedwelmd 10 Nicci Gerrard - Het voorbijgaan ROTTERDAM - Alan Ayckbourn is de meest gespeeld levende to- neelschrijver ter wereld. Een van zijn stukken, 'Slippers', is op 20 en 21 januari te zien in de Rotterdam se Schouwburg. Het is de vijfde keer sinds 1967 dat dit stuk, dat oorspronkelijk 'Relatively Spea king' heet, in Nederland wordt ge speeld. De hoofdrollen in deze nieuwe versie zijn voor Will van Kralingen, Peter Tuinman, Anniek Pheifer en Romijn Conen. Hoewel het stuk van de Britse to- neelschrijver stamt uit de jaren zes- tig, heeft 'Slippers' nog niets aan kracht verloren. Dat is niet zo vreemd omdat het stuk draait om de menselijke zwakheden en die Ambachtelijk brood boordevol granen 250 heel 1,40 2 broden voor Heerlijke krokante witte ofbruine broodjes. Zo uit de oven per stuk 0,38 5 voor Met zuiver amandelspijs per stuk 1,10 3 stuks voor Naar origineel Fries recept van 1,75 voor Aanbiedingen zijn geldlg van ma 10 t/m za 15 Januari 2005 deel van een vaartuig insecticide professie nul stekken V deel van een huis maand broodbeleg fraai gelegen houtsoort lectuur 7 snaar- instrument 2 omslagdoek uiting van verrassing snelschrift ranselen bij een^ dorp natuurlijke vlotheid inlichtingen rank en smal CO keukenkruid 4 tamme loot mytho- loglsche vrouw analyseren vrouwelijk dier deel van een visfuik rangtel- woord kunstleer afzonderlijk gast scheel kleurrijk land in het Mldden- Oosten maand 3 houten vat 1 familielid duinpan toespraak 5 handvat nikkel bazige vrouw later officieel toegelaten deel van een wel 6 diploma II t ill liier de gevonden letter', in en be! het gevonden woord door via 0909-50 10 699. Kijk voor meer informatie op www.kpn.com 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De oplossing van de puzzel uit nummer 47 is: Eftellng De vijftien winnaars van Laaf Lueser hebben inmiddels bericht ontvangen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13