HPB@i Gemeente Schiedam Aanbesteding duale trajecten ten behoeve van oudkomers Gehandicaptenparkeerkaartx wat mag wel en niet Agenda van de vergadering commissie Bestuur en Cultuur De commissie Bestuur en Cultuur vergadert Activiteitenoverzicht Openbare Bibliotheek Schiedam Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Commissie Wonen en Groen vergadert Agenda van de commissievergadering Bevolking en Onderwijs Commissie Ruimte en Verkeer vergadert ift Colofon Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl BOUWZAKEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 02, WOENSDAG 12 JANUARI 2005 yTY/A|/A i i i i a Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schicdam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Allien voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Oudkomers zijn leden van etnische minderheidsgroepen van 18 jaar en ouder, die buiten Nederland zijn gebo- ren en al voor langere tijd in Nederland verblijven anders dan voor een tijdelijk doel en die niet verplicht zijn om op grond van de Wet Inburgering Nieuw- komers een inburgeringsprogramma te volgen. Bij het integreren van oudkomers gaat het om het op maat aanbieden van duale educatieve trajecten. In die trajecten staat het verwerven van de Nederlandse taal centraal. In combinatie met het toeleiden naar rei'ntegratie/werk, maatschappelijke participatie en opvoedingsondersteuning. De aanbesteding heeft betrekking op de inkoop van trajecten in het kader van de Regeling inburgering oudkomers 2005 en de Wet Werk en Bijstand. De afdelingen Educatie en Werk van de gemeente Schiedam willen de duale trajecten voor oudkomers bij meerdere opleidingsinstituten aanbesteden. Daarom wordt een openbare aanbestedingsprocedu- re gevolgd, met vooraf bekendgemaakte selectie- en gunningscriteria. Geinteresseerden kunnen het informatie- pakket, met daarin de selectie- en gunningscriteria en procedure/planning aanvragen tot 5 januari 2005. Stuur daarvoor een e-mail naar: mailto:j.metz@schiedam.nl onder vermelding van 'Aanbesteding duale trajecten t.b.v. oudkomers 2005'. De gemeente krijgt regelmatig de vraag van gehandicapten waar zij met een gehandicaptenparkeerkaart wel en niet mogen parkeren, mn. in het zg. gereguleerd parkeergebied (aangegeven met het blauwe bord met chipknip In Schiedam mogen mensen met een gehandicaptenparkeerkaart gratis en onbe- perkt parkeren op alle plaatsen in dit gebied Daarnaast gelden in geheel Nederland de volgende regels voor houders van een gehandicaptenparkeerkaart: 1. parkeren op algemene gehandicapten- parkeerplaatsen (dus zonder onderbord met een kenteken vermeld) is toegestaan; 2. in combinatie met een parkeerschijf mag u: a. in een erf maximaal 3 uur buiten de parkeervakken parkeren bij i b. bij een parkeerverbod, aangegeven met bord of gele onderbroken streep, maximaal 3 uur, parkeren. Zowel de kaart als de parkeerschijf (waarop het tijdstip van aankomst is aangegeven moeten altijd zichtbaar achter de voorruit van de auto liggen. Maandag 17 januari 2005 2004 om 20.00 uur Aleidazaal, Stadserf 1 te Schiedam Voorzitter: de heer W.J. van Wijk 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Vaststellen agenda (en inventariseren insprekers) Rondvraag publiek Informatie vanuit het college Wijziging APV inzake speelautomatenhallen Beleidsnota Stedelijk Museum Eerste verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen 2005 Protocol inzake actieve informatievoorziening Inkoopbeleid gemeente Schiedam Vaststelling verslagen Voortgangslijst Groslijst Ingekomen stukken en mededelingen Rondvraag commissieleden Regionale aangelegenheden Sluiting Voor vragen over de inhoud of de stukken van de agenda kunt u contact opnemen secretaris van de bovenstaande commissie B.Th. de Winter, (010) 246 58 53 of e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl met de Op maandag 17 januari 2005, aanvang 20.00 uur in de Aleidazaal, Stadserf 1. Voorzitter: de heer W.J. van Wijk De vergadering is openbaar. Onderwerpen die op de agenda staan zijn onder meer: Wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Deze wijziging heeft tot doel de vestiging van speelautomatenhallen te kunnen tegengaan. De wens om dat te kunnen doen heeft de raad op 27 mei 2003 via een motie tot uitdrukking gebracht. De commissie beziet nu of het college met de voorgestelde wijziging de wens van de raad correct volgt. Beleidsnota Stedelijk Museum De raadscommissie zal de gemeenteraad adviseren over de voornemens die in de nota voor de komende jaren worden beschreven. Onroerende zaakbelastingen 2005 Middels dit voorstel vraagt het college aan de raad om accoord te gaan met de nieuwe WOZ-tarieven voor 2005. De commissie zal zich er in eerste instantie over uitspreken. Inkoopbeleid gemeente Schiedam Voor het inkopen van goederen en diensten moet de gemeente rekening houden met regels die onder andere worden gesteld door Europese Gemeenschap en de Rijksoverheid. Nu is onderzocht of het inkoop- en aanbestedingsbeleid van de met landelijke en Europese regels en verschillende adviezen die De commissie praat erover en adviseert de raad. e gemeente in de pas loopt op dit gebied zijn uitgebracht. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken op agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. B.T. de Winter, telefoon (010) 246 58 53, e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl r Januari 2005 Wat? Waar? Hoe laat? Toegang 14 januari Gesprek a/d Schie: 400 jaar betrekkingen Marokko-Nederland Bibliotheek Stadserf 19.30 uur Gratis 16 januari Zondagmiddag Literair met de Irakese schrijver Al Galidi Bibliotheek Noord 14.00 uur €10,- 29 januari Frederic Dorfman zingt Jacques Brel Bibliotheek Noord 20.15 uur 6,- Kiik voor meer informatie op: www.bibliotheek.nl/schiedam 1 openbare I bibliotheek** C K1 0 A M augustus Ook tijdens een werkbezoek van de Commissie Wonen en Groen op 28 oktober 2004 is stil gestaan bij de verschillende vraagstukken in het wijkplan. Het resultaat van al die inspanningen wordt nu besproken. Wethouder Meijer is uitgenodigd. Milieu Uitvoerings Programma (MUP) Punt wordt onder voorbehoud geagendeerd, dat de stukken tijdig gereed zijn. Wethouder Habermehl heeft toegezegd in zijn brief van 17 november 2004 aan de leden van de Commissie Wonen en Groen en in een vergadering van de Commissie Wonen en Groen d.d. 8 december 2004, dat dit onderwerp in deze commissievergadering wordt geagendeerd. Als de stukken niet uiterlijk 14 januari 2005 gereed zijn wordt dit punt alsnog van de agenda afgevoerd. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor net publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij H.C. Jansson, tel.: (010) 246 54 34, e-mail: hc.iansson@schiedam.nl. secretaris van de Commissie Wonen en Groen. Op woensdag 19 januari 2005, aanvang 20.00 uur in de Aleidazaal, Stadserf 1. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M.R. Reuderink Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Verkorte rapportage benchmark 2004 van de ROG NWN De heer drs. B.J.M. Hakkenbroek, directeur a.i. van de Regionale Organisatie Gehandicapten Voorzieningen Nieuwe Waterweg Noord geeft een korte presentatie van de uitkomsten van de Benchmark Wet voorzieningen gehandicapten. Opheffing TOS-fonds (Fonds Ouderenvoorzieningen i.v.m. Totaalplan Ouderenvoorzieningen Schiedam) In 1991 is de Stichting Samenwerkingsverband Schiedamse Ouderenzorg (SSO) opgericht met als voornaamste doel het realiseren van een woonzorgcomplex in Scniedam-Oost (het huidige Marconihove). Daartoe zijn gelden van de provincie en van de gemeente Schiedam in een fonds gestort, het Fonds Ouderenvoorzieningen i.v.m. Totaalplan Ouderenvoorzieningen Schiedam, kortweg TOS-fonds genoemd. Omdat het oorspronkelijke doel is bereikt zijn op 4 mei 2004 de gewijzigde statuten vastgesteld. Ook is een nieuw bestuur aangetreden. Met het thans nog in het fonds aanwezige bedrag wil het stichtings- bestuur de vaak verplichte eigen bijdragen die bij nieuwe projecten "op tafel gelegd" moeten worden bekostigen. Het raadsvoorstel voorziet in een overdracht van het saldo van het fonds aan de Stichting SSO. Intrekking verordening reintegratie arbeidsgehandicapten De verordening is ingesteld kracntens artikel 13a, vierde fid van de Wet op de reintegratie arbeidsgehandicapten (Wet REA). Dit artikel wordt door de wetgever geschrapt waardoor de verordening van onwaarde is geworden De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogeliik - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor net publiek, waarin zake aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij de secretaris van de commissie J. Pegtel, tel. (010) 246 53 36, e-mail: i.pegtel@schiedam.nl Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 3 januari 2005 t/m 7 januari 2005: bouwaan vragen R. Leur St. Glasmuseum Schiedam G.A.P. Tetteroo Fred Tessler Teken- en Adviesbureau D.J. Bosboom Bosrand 21 Boterstraat 81 H.M.H. Coenradistraat 7 Schiedamsweg 54 woning vergroten pand verbouwen 2 dakkapellen plaatsen Op dinsdag 18 januari 2005, aanvang 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer H. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Beleidsplan woonwagenzaken De commissie wordt voorgesteld akkoord te gaan met de 3e module van de beleidsnota Wonen: "Beleidsplan Woonwagenzaken Gemeente Schiedam 2004 en verder". Met deze module is het beleidskader bepaald voor het woonwagenbeleid. Wethouder Habermehl is uitgenodigd. Brief van de toekomstige bewoners Woonpark De Vijf Sluizen, waarin ze hun grote zorgen uiten, dat de start van de bouw inmiddels 5 maanden achter ligt op de planning. Op verzoek van de leden van de CDA-fractie, de heren Vroom en Turanoglu is de brief van de toekomstige bewoners van Woonpark De Vijf Sluizen gedateerd 29 december 2004, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, geagendeerd. In deze brief uiten de bewoners hun grote zorgen, dat de start voor dit woningbouwproject inmiddels een forse vertraging heeft opgelopen van 5 maanden. Bewoners zijn verplichtingen aangegaan en vragen het College indringend om een oplossing, zodat op korte termijn de le paal van dit project kan worden geslagen. De CDA-fractie vraagt het College van Burgemeester en Wethouders tevens om een schriftelijke reactie, richting de raad en de briefschrijvers, ruim voor de vergadering van .de Commissie Wonen en Groen, zodat de reactie van het College onderwerp van gesprek kan zijn. Tevens wordt om een overzicht van alle bouwprojecten in Schiedam, voorzien van tijdpad en bouwschema, gevraagd. Wethouders Habermehl en de Swart zijn uitgenodigd. Beslissing op bezwaarschrift Makkersstraat 3 en 5 Voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad het bezwaarschrift van Streefkerk Advocaten, gericht tegen het advies van de gemeenteraad d.d. 18 mei 2004, waarbij de Rijksdienst is geadviseerd over te gaan tot aanwijzing tot rijksmonument van de percelen achter Makkersstraat 3 en 5, niet-ontvankelijk te verklaren. Wijkplan Schiedam-West Woudweg 2 Verleende bouwvergunningen: verzonden 4 januari 2005: Horvathweg 1 ProRail Regio Randstad-Zuid Stadhouderslaan 117 Matrice Uitvaartbegeleiding B.V. verzonden 7 januari 2005: K. van Coppellolaan 32 D. Breman Lange Nieuwstraat 191 TPG Post, Distributie verzonden 11 januari 2005: locatie Poldervaartpad ABB Ontwikkeling Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 6 januari 2005: Muiderslotstraat 3-191 SGBB Geweigerde bescliikkingen bouwvergunningen: verzonden 6 januari 2005: Buitenkerklaan 25 Maat onroerend goed B.V. verzonden 7 januari 2005: Frans Halsplein 19A J.J. Held schuur vergroten (le fase) woning verbouwen (herziene aanvraag) NS station gedeeltelijk ver- nieuwen uitvaartcentrum kantoor verbouwen voorgevelkozijn vernieuwen CV-ruimte vernieuwen/ verplaatsen woontoren met 116 apparte- menten en 36 eengezinswo- ningen bouwen (le fase) beplating lifthuizen gedeeltelijk slopen tuinbouwkas gedeeltelijk veranderen dakkapel vernieuwen/ vergroten grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een lain sluit (verleejnde/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemot N.B. besluit I 1 kj v -r "O" gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden ;ericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, 'ostbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. g' P. Woensdag 19 januari 2005 om 20.00 uur Aleidazaal, Stadserf 1 te Schiedam Voorzitter: de heer M.R. Reuderink 1. 2. 3. 4. 5. 6. Vaststellen agenda (en inventariseren insprekers) Rondvraag publiek Informatie vanuit het college Verkorte rapportage benchmark 2004 van de ROG NWN Opheffing TOS-fonds (Fonds Ouderenvoorzieningen i.v.m. Totaalplan Ouderenvoorzieningen Schiedam) Intrekking verordening reintegratie arbeidsgehandicapten 7. 8. Vaststellen verslagen 9. Voortgangslijst 10. Groslijst 11. Mededelingen/Ingekomen stukken 12. Rondvraag commissieleden 13. Regionale aangelegenheden 14. Sluiting Voor vragen over de inhoud of de stukken van de agenda kunt u contact opnemen met de secretaris van de bovenstaande commissie J. Pegtel tel. (010) 246 53 36 of e-mail: i.pegtel@schiedam.nl Op donderdag 20 januari 2005, aanvang 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer E.M.S. Zwennis. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Vaststelling bestemmingsplan "Abtswoude 2004" De indieners van de zienswijzen zijn in de gelegenheid hun zienswijze nader toe te lichten. Het raadsvoorstel betreft het gewijzigd vaststellen van het bestemmingsplan. Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie Schiedam Deze ruimtelijke ontwikkelingsvisie zal bij de ruimtelijke planvorming in verschillende gebieden en locaties in Schiedam, waaronder het in procedure brengen van bestemmings- plannen, als leidraad gaan dienen. De leden van de Commissie Ruimte en Verkeer hebben zowel mondeling als schriftelijk reacties ingediend die zijn verwerkt in een notitie. Tevens zijn de bewoners van Schiedam op een inspraakavond in de gelegenheid gesteld reacties in te dienen. Ook hiervan is een notitie opgesteld. Het voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad van Schiedam behelst in te stemmen met de Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie Schiedam. Initiatiefvoorstel buiten spelen Wethouder Meijer is uitgenodigd om de commissie te informeren over de reactie dan wel het uitblijven van een reactie van het College van Burgemeester en Wethouders. Concept-kadernota openbaar vervoer van de Stadsregio Rotterdam Op verzoek van commissielid, mevr. Van Collenburg, wordt deze kadernota die op 26 januari 2005 wordt besproken in de regiocommissie Verkeer en Vervoer, geagendeerd. De commissieleden zijn in de gelegenheid te reageren op deze nota. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij H.C. Jansson, tel.: (010) 246 54 34, e-mail: hc.iansson@schiedam.nl. secretaris van de commissie Ruimte en Verkeer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2