maasstad Lekker'high' wakker worden e bit more^ Omgaan met de ziekte borstkanker Fam i I ie-d vd-pakket en luisterboek r 0909 - 50 10 699.w uitgaans agenda Giro 555 eWorld luister John Legend - Get Lifted Jackie Greene - Sweet Somewhere Bound maasstad Iprijspuzzel Help slachtoffers aardbeving Azie! unieke lezersaanbieding Met 7,50 p.p. korting naar de musical "Love me just a little bit more" I I I I MUZIEK THEATER SHO Den Haag we© k b a d a Gewenste datum. Een bijzonder pakket dvd's en het luisterboek 'We zijn er bljna' van Carry Slee. De dvd 'Van Shaffy tot Piaf' is een 11 ve-reg I str at I e van de succesvolle theatershow van Lles- beth List. 'Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen, meneer?' brengt de complete musical op dvd. De spannende filmThe Last Chapter' bekijkt de wereld van motorbendes van blnnenuit en voor de kleintjes en heel veel grote fans is er de splin- ternieuwe 3D-animatiefilm Popeye's Voyage met de beroemde zeeman in de hoof drol... Zo doet u mee! (J kunt zo vsek bellen ale u wilt, in wis veker belt, heeft meer kens... Discotheek-Podium-Cafe-TerrHan- C, Slepersvest 1, ROTTERDAM Slipper Heroes. Top 40 covers. 21 jan; 22.00 2 Big 4 Words. Toprock. 22 jan; 22.00 Dizzy Jamsessie. Live jazz o.l.v. Hugo Dirkson. t/m 28 mrt (beh. zo di wo do vr za); 22.00 Handsome Harry Company. 25 jan; 22.00 Land van Waas, van Vollenhoven- straat 15, ROTTERDAM Club Waas: SONO 4 (try-out). Nieuw liveproject van Michei van Schie, Ro nald Kool en DJ Andre Dadi met een speciale gast. 21 jan; 24.00 SomethinElse. Met speciale live acts, kunst en dj's uit het Shifting Gears Col lective. 22 jan; 23.00 Staal, Beursplein 33, ROTTERDAM Tango in Staal. 23 jan; 15.00-20.00 De Dijk Live! 23 jan; 20.15 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM Doelencafe Jazz en wereldmuziek in het Doelenca- fe. Turkse en Indiase ensembles van het Rotterdams Conservatorium. 23 jan; 14.30 Eduard Flipse Zaal Jazz Double Bill. 22 jan; 20.30 RPhO: Kamermuziek. 23 jan; 20.30 Grote Zaal Symfonisch Avontuur I. 21 jan; 20.15 Byron en Ovidius. 22 jan; 20.15 Nederlands Studenten Orkest (NSO). O.l.v. Ernst van Tiel. M.m.v. Sanne Hunfeld - viool. Toek Numan - Ecriture Automatique; Samuel Barber - Viool- concert opus 14; Bela Bartok - Concert voor orkest. Het NSO is een uniek or kest, dat ieder jaar opnieuw wordt sa- mengesteld uit studenten uit het hele land. 24 jan; 20.15 Grote Symfonieorkesten. 25 jan; 20.15 Jurriaanse Zaal Flamenco. El Junco. Juan Jose Arroyo 'El Junco' komt uit CSdiz en werd op tienjarige leeftijd al opgenomen in het dansgezelschap van de dansschool 'Es- cuela de Danza Soled' in de bekende zi- geunerwijk Santa Maria in Cadiz. 21 jan; 20.30 DoelenEnsemble en DoelenKwartet. 23 jan; 20.15 Strijkkwartetten. Skampa Kwartet. 25 jan; 20.15 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM Grote Zaal Macbeth. 23 jan; 20.15 (I om 19.30) Kleine Zaal Dede le taxi, t/m 22 jan; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM Grote Zaal Esta Voz que me atravessa - Mafalda Arnauth. 23 jan; 14.00 nieuwe Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM Acda De Munnik. Gaan Anders, titel: 'Ren Lenny Ren'. Het verhaal gaat over twee succesvolle liedjesschrijvers die door roem, geld en omgeving naar hun eigen gevoel 'fantastische bedriegers' zijn geworden. t/m 22 jan (beh. zo ma); 20.00 Cookin'. 24 jan; 20.00 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Arthur Blythe Bob Stewart. Exalted Conversation. Arthur Blythe (1940) be- hoort tot de belangrijkste altsaxofonis- ten van de Amerikaanse jazzscene. De afgelopen jaren trad hij veel in duo-vorm op met Bob Stewart, volgens velen de beste tubaspeler uit de jazz. In samen- werking met VPRO 4FM Jazz. 21 jan; 20.30 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM The Nu Band. Featuring Roy Campbell Mark Whitecage. 20 jan; 20.15 Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25, ROTTERDAM Orgelconcert. Met Wouter Blacquibre (orgel) en Mieke van Laren (alt). 22 jan; 16.00 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM No Turning Back (NL), Black Friday 29 (D), I Reject (NL), For the Glory (POR), Abusive Action (NL). Punk Hardcore. 21 jan; 19.30 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Candy Red Bluesband. Rhythm blues. 22 jan Phase.'l. Om de lOde veijaardag van platenwinkel en distributie Triple Vision te vieren worden de beste artiesten uit twee werelden gecombineerd... Techno en Drum Base zullen de drie zalen van Nighttown onveilig maken. 22 jan; 23.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM Grote Zaal Ward 21 Selector Camel. Jamaica's hottest Dancehall band! Ward 21 is in edn woord 'Paaaaarty!!!' De politieke correctheid mag netjes opgeborgen wor den en stickers 'Parental Advisory' zijn not done. 24 jan; 21.00 Theater Wreck Havoc. Breakcore. Met LFO De mon, Rokkon, Poingi, Rioteer, Assassin en vj's Dirty Brown Visuals Kijk- buiskinderen. 21 jan; 23.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Soulpunkers on discospeed. 22 jan; 23.00-06.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM DJMichiel. 20 jan Loosefit. 21 jan; 22.00 A Brand. Vijfkoppige formatie uit Bel- gie in smoking dn met wilde haren, net jes op een rij die een fusie van glam, art- rock en popelectronics brengt. Bij de zuiderburen steken de live-shows inmid- dels onder andere Soulwax naar de kroon. 22 jan; 21.30Arnold Scheepma- ker. 22 jan Wykgebouw De Larenkamp, Slinge 303, ROTTERDAM Strijkensemble Rotterdams Philharmo- nisch: Licht Klassiek. Met een licht klasiek programma brengt een strijkk- wintet een kleine greep uit de schatka- mers van meer dan driehonderd jaar mu- ziek. Er wordt een muzikale reis ge- maakt door de strijkerliteratuur. Wereld- beroemde melodieen worden afgewis- seld door minder bekende meesterwer- ken. Tijdens het concert zal elk muziek- stuk kort worden toegelicht. 23 jan; 14.00 C5 Jazz, Schiehaven 11, ROTTER DAM Windy City Jazzband. 23 jan; 15.00 ROFF& TOFF. 22 jan; 23.00 Club Las Palmas, Wilhelminakade 66, Rotterdam Viva Las Palmas. Met DJ's Ian Carey, Ricky Rivaro, MC Renske Skills en VJ MacMotion. 22jan; 23.00-05.00 Holland Casino Rotterdam, Weena 624, ROTTERDAM, Podiumplein Andy Tielman. 20 jan; 21.00 SKVR Muziekschool Centrum-West, Willem Buytewechstraat 70, ROT TERDAM Open Podium Popschool. Geef je van tevoren op bij Ferry Stevens, 010-271 84 81, f.stevens@skvr.nl. 23 jan; 18.00- 22.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM What's da Flavor?! Locale Hip Hop. 20 jan; 20.00 Mr T Bone All Star Band. 21 jan; 21.00 De Buurtsuper! Retroactief, gangma- kers en verse aanbiedingen. 22 jan; 23.00 Bibliotheek Het Oude Noorden, Zaag- molenstraat 166, ROTTERDAM Joop en Margo in het sprookjesbos (2+). Joop en Margo zijn in het sprook jesbos terechtgekomen waar van alles te zien en te beleven valt. 20 jan; 16.00 Bibliotheek Ommoord, Briandplaats 21, ROTTERDAM Poep! (2+). Het Blauwe Huis. In deze moderne mime voorstelling gaat een kleine mol volhardend op zoek naar het dier dat een dikke drol op zijn kop heeft gedeponeerd. 20 jan; 16.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Grote Zaal Slippers. Wallis Theaterproducties. Slippers Relatively Speaking 1965) hoort zonder twijfel tot de beste kome- dies die Alan Ayckbourri geschreven heeft. In de jaren zestig en zeventig speelden Mary Dresselhuys en Guus Hermus de voorstelling jarenlang met veel succes. Eindelijk is Slippers nu op nieuw te zien, dit keer met de luchtig- vileine Wil van Kralingen en de droog- komische Peter Tuinman. t/m 22 jan; 20.15 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM Grote Zaal Cameretten - Finaletournee. Het vier- daagse Rotterdamse Camerettenfestival - het oudste en belangrijkste onder de ca- baretfestivals - is uitgegroeid tot de graadmeter van aankomend talent. Dat heeft door de jaren heen een rijke oogst opgeleverd. De Finaletournee schotelt u een bloemlezing voor uit het beste van de editie van 2004. 22 jan; 20.00 Kleine Zaal Brandend geduld. Brandend geduld is een vertaling van de oorspronkelijke dramatekst Ardiente Paciencia van An tonio Skarmeta, waarop de film II Posti- no is gebaseerd. De voorstelling is een ode aan de Chileense dichter Pablo Ne- ruda (12 juli 1904) en aan de vriend- schap tussen een simpele postbode en de dichter. 20 jan; 20.15 De Penismonoloog - Nigel Williams. V m 22 jan; 20.15 Mijn broek is een krokodil (2+). Ben jij wel eens geknuffeld door je eigen broek? Gezoend door je dikke trui dan? Of wel eens een spannend avontuur met je sokken gehad soms? Mijn broek is een krokodil is een danstheatervoorstel- ling over kleren die een totaal eigen le- ven gaan leiden. Acteur en verhalenver- teller Faruk Dikici verhaalt er ons over aan de hand van dans, tekst en een mo derne versie van Turks schimmenspel. 23 jan; 14.15 oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM Nijntje is er weer. Nieuwe avonturen van Nijntje en haar vriendjes! In 'Nijntje is er weer' beleeft Nijntje met vriendin Nina en de hele familie Pluis heerlijke avonturen: een logeerpartij, spookje spelen, vogeltjes voeren en een sneeuw- pop maken. Nijntje leert breien, ze blijkt te kunnen toveren en haar moeder ver- wacht een baby, t/m 23 jan; 14.00 en 16.00 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM 'FridaynightSpotlight'. Deze week met Cabaret Zus en Zo met "Leed Night Show", Menno Nicolai met "Toeval" en een derde cabaretact,. 21 jan; 20.30 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM Peutervoorstelling De Flierefluiter". De Flierefluiter voel zich heel alleen. Niemand is zoals hij en een echte vriend heeft hij niet Dan ziet hij allemaal doosjes. Zou er iemand in die doosjes wonen Een vriendje misschien? Eerst moet hij een liedje spelen om een doosje open te krijgen, bovendien zijn er kin- derstemmen nodig, mooie zangstem- men. Komjehelpen 23 jan; 14.00 Theater't Kapelletje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM Schrijf me in het zand. Een jonge vrouw komt terug in haar ouderlijk huis. Zij vindt het dagboek van haar oudere zus, die een paar jaar geleden zelfmoord gepleegd heeft. Zij leest: 'op mijn 12e veijaardag kreeg ik van papa een speel- goedpanter, een koffertje en een pessari- um...'. t/m 23 jan (beh. ma di wo); 20.30; zondag 14.30 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Herinner Mij. Een productie van het Gevogeld Verlangen. Theatermaakster Barbara Duijfjcs laat zien wat het bete- kent om een partner met Alzheimer te hebben. Twee vrouwen lachen het leven tegemoet. Een van de twee verliest lang- zaam haar geheugen, waardoor de rela- tie van de twee nooit meer hetzelfde zal zijn. 20 jan; 21.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM De Tunes. De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam, t/m 21 jan; 18.30 Dan maar zo... Bestaande uit Karin Le vin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tij- densuwvier-gangen-keuze-diner.t/m23 jan; za. 18.30; zo.17.30 Prlnses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Ongewild Muzikaal. Meezingers, zee- mansliederen, smartlappen en andere Nederlandse rariteiten, alles komt voor- bij tijdens een optreden van Ongewild Muzikaal. 20 jan; 18.30 Dineren en genieten met "Nou en... Carina de Knegt en Marlies de Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld. 21 jan; 18.30 SKVR Calandstraat, Calandstraat 7, ROTTERDAM Op deplanken. Regie: Froukje Jongstra. 22 jan; 15.00en 20.00 Totaalprogramma SKVR-Theater- school. Meer dan 25 presentaties van de verschillende cursussen uit het najaar van 2004.23 jan; 12.30-17.00 ROTTERDAM - Slapen op meer dan honderd meter hoogte, wakker worden met een uitzicht op Den Haag, Delft en natuurlijk de skyli ne van Rotterdam. Met twee luxes- uites in de Euromast, met de toe- passelijke namen Heaven en Stars, is het vanaf vorige week mogelijk. De Euromast heeft veel meege- maakt het afgelopen jaar. Het boegbeeld van Rotterdam stond lange tijd bekend als grijze, aftand- se mast. Een van de weinige trek- pleisters voor toeristen in de Maas stad. Ruim een jaar geleden kwam de exploitatie van de mast in ande re handen terecht. Creatievere han- den. Het jaren zeventig imago werd bij het vuil gezet en ingewis- seld voor een hedendaags, modern uiterlijk. Een plek waar niet alleen toeristen zouden komen, maar ook de bewoners van Rotterdam zelf. Met de opening van de suites is de restyling, van de ooit zo grijze mast, compleet. Aan luxe en comfort zal het de lo- gds van de Euromast niet ontbre- ken. De suites zijn uitgerust met kingsize bed, bubbelbad, plasma- televisiescherm en minibar. Mocht je er zin in hebben dan is er de mb- gelijkheid om de gehele nacht het panoramaplatform, met uitzicht over de stad, te betreden. Een mooiere plek voor een zonsopgang is er niet. Ook op het gebied van eten en drinken is alles tot in de puntjes geregeld. Gasten worden verwelkomd met een goede fles champagne en er is de mogelijk- heid om tot laat gebruik te maken van roomservice. 's Ochtends, na een eventuele wa ke-up call, kan de gast er voor kie- zen om te ontbijten op de kamer of in het restaurant. Voor de mensen die van een goed ontbijt houden, is een bezoek aan de Euromast so- wieso een aanrader. Pannenkoek- jes, eieren, alle soorten beleg en nog veel meer. Je honger is voor de rest van de dag gestild. Elke zon- dagochtend en middag kan ieder- een de Euromast bezoeken voor een ontbijt of brunch, tijdens het zogenaamde GoedeMorgen Rot terdam. Overnachten op de Euromast kost 375 euro per nacht, inclusief een welkomsthapje en een fles cham pagne. Voor reserveringen: 010- 4364811foto: Dick Sluijter MENSEN IN NOOD/CORDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING VLUCHTELING, TEAR FUND, ul De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro555.nl DE MUSICAL MET AlU BR0T1 HITS VAN DE DOUY DOTStt onDfr.emjoTur utrsvAww fxh i.y ticm* Van dinsdag 1 tot en met zaterdag 5 februari 2005 staat de musical "Love me just a little bit more" om 20.00 uur op de planken van het nieuwe Luxor Theater te Rotterdam. Deze romantische musicalcomedy is gevuld met alle grote hits van de Dolly Dots. Froukje de Both, Linda Wagenmakers, Charly Luske en Paul Boereboom spelen de hoofdrollen in deze oorspronkelijke Nederlandse musical met een vette knipoog naar de jaren tachtig. Als lexer van Maasstad weekbladen kun je erbij zijn met maar liefst 7,50 korting per persoon op de toe- gangsprijs. Deze korting geldt voor 1,2 en 3 februari en voor aile toegangsprijzen. De normaie toegangsprijzen liggen tussen 25,- en 30,-. Op donderdag 3 februari is er na afioop een eighties discoparty. Samen met de cast kan er dan gedanst worden. Vul onderstaande bon volledig in en ga daarmee naar de kassa van het theater. Telefonisch reserveren kan ook via telefoon (010) 484.33.33 of via www.luxortheater.nl Vermeld daarbij duidelijk "lezersaanbieding Maasstad weekbladen". Ja, ik wil graag met korting naar de musical "Love me just a little bit more" Naam: Straat: Huisnr.: Postcode: Aantal personen: Woonplaats: Gewenste aantal kaarten:- O Parterre/stalles/balkon I, normaal 30,-, nu 22,50 p.p. O Balkon II, normaal 27,-, nu 19,50 p.p. O Loge, normaal 25,-, nu€ 17,50 p.p. Woensdag 19januari 2005 CX62 In Nederland krijgt 1 op de 9 vrouwen borstkanker. Daarmee is Nederland op de derde plaats van de Europese ranglijst geko- men. Hoog tijd dus dat het nog steeds heersende taboe rond borstkanker aangepakt wordt. Susan Numans en Judith Hoft- ijzer vertellen waarom zij zich inzetten als vrijwilliger van de BorstkankerVereniging Neder land. Een keer per maand be- mannen zij de informatiestand van deze vereniging in de hal van het Ruwaard van Putten Zieken- huis. De BorstkankerVereniging Neder land is een vereniging die zich in- zet om vanuit het patientenper- spectief het welzijn van (ex-)borst- kankerpatienten te bevorderen. Om dit doel te bereiken wordt niet alleen aan belangenbehartiging van deze patientengroep gedaan, maar wordt ook veel aandacht be- steed aan het geven van informa- tie. „Wij zijn slechts twee van de vele vrijwilligers die zich inzetten om met lotgenoten en gei'nteres- seerden te praten. Door het geven van informatie aan mensen die, net als wij, borstkanker hebben hopen we te bereiken dat er meer open- heid rondom deze ziekte komt. Te- midden van alle negatieve bericht- geving willen wij graag laten zien dat een leven met borstkanker echt wel mogelijk is." De informatie die de dames ver- strekken is zeer gevarieerd. „Zo- lang het geen medische informatie betreft kan men eigenlijk voor al les bij ons terecht." Hiermee geeft Judith meteen een duidelijke om- lijning van het gebied aan. Voor medisch advies dienst men bij de behandelend specialist aan te klop- pen. „Wij zijn wat men noemt er- varingsdeskundigen. Dat betekent dat men ons vragen kan stellen over praktische zaken als waar kan ik een badpak of andere speciale kleding kopen. Of hoe kom ik aan informatie over bijvoorbeeld borstprotheses. De antwoorden op deze vragen kunnen we ondersteu- nen door foldermateriaal. Maar er is meer dan de praktische kant. Pa- tienten met borstkanker lopen veelal tegen dezelfde problemen aan. De angst, het onbegrip, het zich niet meer vrouw voelen. Over deze onderwerpen gaan we het ge- sprek aan." Die angst is ook voor de dames heel herkenbaar, evenals het onbe grip. „In de beginfase van je ziekte leeft iedereen erg met je mee. Maar na verloop van tijd, als je er aan de buitenkant weer beter uitziet, wordt de belangstelling duidelijk minder. Het gaat toch we?r goed, zo denkt men dan", aldus Judith. „Vele vrouwen vallen dan in een zwart gat." Een veel voorkomende behande- ling van borstkanker is de volledi- ge verwijdering van de borst, een operatieve ingreep die diep kan in- grijpen in het leven van een vrouw. Vele vrouwen hebben na zo'n ope- ratie moeite met het vrouw-zijn. Een gevoel dat volgens Judith ver- sterkt wordt door meewarige blik- ken van anderen. Zelf heeft ze, on- danks de verwijdering van beide borsten, geen moeite meer om een sauna binnen te lopen, maar juist de blikken van andere vrouwen maken het er niet voor iedereen ge- makkelijk op. Dat een borstamputatie niet alleen voor vrouwen ingrijpend is weten de dames ook toe te lichten. „Niet zelden ontstaan er relationele pro blemen", zegt Susan. „Ook daar wordt met ons veel over gepraat." Daarbij komt, volgens Judith, dat de seksbeleving van zowel de man als van zijn vrouw anders is en dat dat ook de nodige problemen kan veroorzaken. De gesprekken vinden plaats in het Ruwaard van Putten Ziekenhuis. Elke derde donderdag van de maand is hun stand nabij het pati- enteninformatiecentrum te bezoe ken. Op uitdrukkelijk verzoek is Susan ook bereik om huisbezoe- ken te brengen. Tijdens de ge sprekken letten beide dames erop geen direct advies te geven als het gaat om keuzes maken. „Mensen vragen wel eens wat wij zouden doen in bepaalde situaties. Daar geven we geen ant woord op. Wat voor mij een goede keuze is, kan voor een ander een heel verkeerd uitpakken. Iedereen is anders. Be- langrijker is om deze mensen van die informatie te voorzien die hen kan helpen voor zichzelf de goede keuze te maken." Naast het bezoek aan het Ruwaard van Putten Ziekenhuis staan Susan en een aantal andere vrijwilligers ook telefonisch lotgenoten te woord. U kunt hiervoor contact opnemen met de Zorg Welzijn Groep, tel.nr. (0181) 62 62 26. De neo soul stro- ming bracht een hele reeks vrouwe- lijke sterren voort. De mannen bleven daar bij achter. De belangrijksten van hen, D'Angelo en Maxwell, debu- teerden succesvol maar lieten in de jaren daarna wei- nig van zich horen. John Stephens, alias John Legend, heeft de beste pa- pieren om hen op te volgen. Hij liet voor het eerst van zich horen op The Miseducation Of Lauryn Hill ('98), waar hij piano speelde op Everything Is Everything. Ook was zijn stem te horen op The Diary Of Alicia Keys ('03). Zijn debuut Get Lifted kan de vergelijking met deze belangrijke albums makkelijk aan. Waar veel platen in het urban genre gemakzuchtig en for- mulematig overkomen klinkt Get Lifted over de hele linie gei'nspireerd. Producer Kanye West zorgde voor een 'state of the art' productie. De zang van Legend heeft een geheel eigen kiankkleur maar is tegelijk diep gewor- teld in de zwarte muzikale traditie. Met dit album is de eerste stap gezet om werkelijk tot een legende uit te groeien. jk!27672 Jackie Greene is een jonge singer/ songwriter uit Sa cramento die net zo makkelijk met blues, folk en country uit de voe- ten kan. Op zijn 22ste had hij al twee albums op zijn naam staan; Sweet Somewhere Bound is zijn der de. Niet alleen door zijn indrukwek- kende productivi- teit ligt de vergelij king met jonge Bob Dylan voor de hand: ook het instrumentarium van harmonica, Hammond orgel en akoes- tische gitaar helpt mee, met als saillant detail dat Greene deze instrumen- ten vrijwel allemaal zelf bespeelt. Greene heeft iets wat ontelbare andere Dylan-adepten missen. Zijn een- voudige liedjes hebben diepte maar tegelijk een lichtheid die je zelden bij jonge songschrijvers aantreft. Stuk voor stuk klinken zijn liedjes alsof ze er altijd al zijn geweest. Greene heeft zijn voeten stevig in de Amerikaanse traditie maar heeft alle bagage in huis om deze traditie verder uit te bou- wen: een indrukwekkend talent. jk!27653 net uit de oven stier T graveren J 9 boekomslag zetelen famllielid ~W deel van een flets tot wasdom komen genoegen kwelling delfslof 4 zeker onderricht 3 planten- wereld boom bouw- materiaal overschot specerij langzaam licht gekieurd deel van een ceintuur pluim 5 deelbaar door twee onwaartieid spreken zijn haar verliezen soort tegenzin 1 lanaspeel- plaat T ultroep van spot vreugde- kreet sluier groente 2 wild zwijn projectiel Europeaan ijzer- houdende in orde ten bate van telwoord 8 bevel op zekere plaats verlegen deel van een viool 1 7 ook 6 Los het Zweedse raadsel op. In ds gels, genummerde vakjes leest u de oplosslng. Die oplosslng kunt u vsn woensdag 19 januerl t/m dlnedag J 25 januerl 2005 doorgeven vie i I itl hicr tie gevontlen Una s in en beI het gertmtlen woord door i in IP)l)9-50 K) 619. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatlsch schriftelijk berlctfl. De oplosslng van de puzzel uit nummer 48 is: .Buitenspel. Een midweek of weekend Landal GreenParks is gewonnen door: W. van Geel, Ridderkerk; F. de Jong, Schiedam; A. Bongaards, Zuid-Beijerland.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 11