1 maasstad 34e editie International Film Festival Rotterdam vandaag van start Films kiezen op basis van twee regels tekst Scholieren uit regio maken korte films Dolly Dots centraal in vrolijke voorstelling 'S WERELDS KLEINSTE MP-3 SPELER MET 4 GB GEHEUGEN 29; MP-3 SPELER MET 1 GB 3 179 Festivalfilms op internet fnmi BERGWEG 110, ROTTERDAM HHHI MP-3 SPELER MET 128MB SD CARD MP-3 SPELER MET FM-RADIO ROTTERDAM - Het 34e International Film Festival Rotter dam barst vandaag los. Tot en met 6 februari kunnen filmlief- hebbers weer terecht in de Maasstad voor honderden films. Kort of lang, toegankelijk of experimented, poetisch of ro- mantisch, komisch of keihard. Films uit alle windstreken en uithoeken van de wereld. Op basis van beperkte informatie en nauwelijks twee regels tekst in de programmakrant stellen ci- nefielen hun programma samen. Films kijken is niet alleen leuk, maar ook een avontuur. ROTTERDAM - De jaren tachtig zijn helemaal terug. Een meidenband uit deze pe- riode mag in deze revival- trend natuurlijk niet ontbre- ken: de Dolly Dots. De mu ziek van deze Nederlandse girlpowergroep avant la lettre staat centraal in 'Love me just a little bit more'. „Een heerlijke en vrolijke voorstel ling", weet hoofdrolspeelster Linda Wagenmakers. 'Love me just a little bit more' is van 1 tot en met 5 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater. Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling een grote collectie hobby elektronica zoals scanners, mengpanelen, disco lichtorgels, kabels, pluggen, e.d. Van MP3 spelers en wereldontvangers tot discmans, van CD radiocassetterecorders tot klokradio. Alles is direct uit voorraad leverbaar en kunt u rekenen op vakkennis en service. MS mm SONY A j i J -239C- jm.- Art.nr. 282907 Woensdag 26 januari 2005 door Vincent Wernke Ook onder leiding van de nieuwe directeur Sandra den Hamer belooft het festival weer een enorm succes te worden. Veel films zijn nu al vol gere- serveerd. Zoveel mensen probeerden kaarten te bemachtigen dat het com- putersysteem helemaal vasthep. Een groep filmliefhebbers sprak voor het startschot al zijn verontrusting uit en de boel liep inderdaad vast, al is dit volgens het festival zelf de schuld van hackers. Mocht dit zo zijn, dan past dit in elk geval bij het festival dat zich al jaren presenteert als multimedia- festival, waar niet alleen film maar ook allerlei andere kunstvormen aan bod komen. Onder leiding van Den Hamer is de festivalcatalogus alvast dikker dan ooit. Maar liefst 520 pagina's zijn er nodig om alle films te rangschikken die zij samen met haar staf heeft uitgezocht. Voor het eerst vormen de filmtitels geen lange onophoudelijke brij, maar zijn ze onderverdeeld in verschillende rubrieken. Haar conclusie bij de presentatie van het pro gramma: „Het festival geeft vanuit verschillende invalshoeken een grote- re, alternatieve blik op de wereld." Het blijft echter een sport om een programma samen te stellen. Juist omdat het veelal onbekende, nog niet eerder in Nederland vertoonde films be- treft, moet je afgaan op de spaarzame regeltjes in de programmakrant, een iets uitgebreidere uitleg op de website of in de catalogus of op berichten die de film vooruit zijn gesneld. Voor wat het waard is nam ondergeteken- de de programmakrant op schoot en zocht tien films uit die mij op de een of andere manier aanspraken. Waarom ik ze op het lijstje zet is bij de een duidelijker dan bij de andere en of ik ze allemaal kan zien is, ook gezien de drukte, de vraag. Desondanks hierbij de keuze van Maasstad Weekbladen: - Het Duitse 'Allein' van Thomas Durchschlag is een van de genomineer- den voor de Tiger Awards. Gezien de tekst in de programmakrant een bi zarre film: „Het zal je vriendin maar wezen. De nette Maria, met haar bi- bliotheekbaantje, is in werkelijkheid een ongeremd monster, dat zich overgeeft aan drugs, alcohol en seks. Pijnlijke seks. En vindt dan nog maar eens warmte." - De befaamde Hong Kong-actrice Maggie Cheung staat centraal in 'Clean', de nieuwe film van de Franse filmmaker Olivier Assayas. Cheung speelt de verslaafde weduwe van een rockster en moeder. Ze pro- beert de voogdij over haar kind terug te krijgen, maar moet dan eerst van haar verslaving zien af te komen. „Een ontroerende en overtuigende film'zegt de catalogus. „Omdat de sfeer klopt. En daarmee het gevoel. 'Paradise Girls' is een kanshebber voor de Tiger Awards. - De Nederlandse kanshebber voor de Tiger Awards is van een heel ande re orde. 'Paradise Girls' van de Nederlands-Chinese regisseur Fow Pyng Hu lijkt uit drie aparte korte films te bestaan. Maar de drie verhalen van jonge Aziatische vrouwen vallen uiteindelijk allemaal samen. Ben vooral nieuwsgierig om te zien of 'Paradise Girls' net zo bijzonder is als 'Jacky' van dezelfde maker. -'Absolut' van Romed Wyder is een Zwitserse lowbudget film gedraaid op digitale video. Twee mannen willen in deze thriller een computervirus verspreiden om zo een geplande topontmoeting van wereldleiders te voor- komen. „Een politieke thnller die speelt met het publiek, hen geen simpe- le antwoorden biedt en hen laat nadenken over bovennatuurlijke gebeurte- nissen", aldus de festivalsite. - Commercie en kunst gaan samen in 'The Killing' van Makrand Deshpaande uit India. De regisseur was zelf een acrobatische filmacteur en zijn ervaring is goed aan de film af te zien, die levendige en humoristi- sche momenten en dansscenes bevat. En als je dan ook nog leest dat de film volzk met geesten, goden, maagden, dieven en trommelspelers word ik alvast heel nieuwsgierig. - De Rotterdamse filmmaakster Eveline Ketterings vecht in haar docu- mentaire 'De Vergeten mens' tegen heel andere geesten, namelijk die van de gemeentelijke bureaucratie. Ze moet na zeventien jaar haar huis verla- ten, raakt in gevecht met de plaatselijk autoriteiten en leeft zich uit in deze ruim een half uur durende film waarin plaatselijke bestuurders met de grond worden gelijkgemaakt. - Als we het toch over plaatselijke politiek hebben: Theo van Goghs laat- ste film '06/05' beleeft zijn bioscooppremiere in Rotterdam. Een complot- thriller over de moord op de spraakmakende politicus Pim Fortuyn. Sterk, maar niet zo spraakmakend als de korte film 'Submission', die uiteindelijk leidde tot de moord op de filmmaker. Deze korte film zou worden ver- toond in Rotterdam, maar dit gaat wegens veiligheidsrisico niet door. - 'Underexposure' van Oday Rasheed is de eerste speelfilm die op locatie in Bagdad werd opgenomen na de val van Saddam Hoessein. Er was nau welijks geld, er werd gedraaid op verouderd filmmateriaal en met hulp van vrienden en vrijwilligers. Met een been in het verleden en de dood als constante metgezel voor de toekomst, worden vrienden, geliefden en vreemden door de nieuwe realiteit bijeengebracht. Gemaakt met steun van het Hubert Bals Fonds. Maria, hoofdpersoon uit de film 'Allein', heeft een dubbelleven. Een bizardubbelleven. ROTTERDAM - Twintig festi valfilms van eerdere edities zijn vanaf donderdag 27 januari te downloaden vanaf de website www.tigeronline.nl. Deze site is tot stand gekomen in samen- werking tussen het filmfestival, Tiscali, Filmfreak, A-Film, het Filmmuseum en de Filmbank. De films op de site kunnen voor 2,99 euro per titel worden ge- download. Binnenkort volgen nog meer titels, waaronder films die tot stand zijn gekomen met steun van het Hubert Bals Fonds. „Op deze manier blijven deze films ter beschikking van belangstellenden", aldus festi- valdirecteur Sander den Hamer. Via Tiscali was eerder al de film '06/05' van Theo van Gogh te downloaden. Maggie Cheung speelt de hoofdrol in 'Clean'. - Van de Chinese filmmaker Wong Kar-Wai is in Rotterdam zijn meest re- cente film '2046' te zien. Zijn vorige films als 'Chungking Express' en 'In the moord for love' doen velen al uitkijken naar '2046', dat gaat over een schrijver die een boek schrijft over een mysterieuze trein die naar 2046 rijdt. Hij lijkt steeds meer te belanden in een autobiografisch avontuur. - En dan is er '9 Songs' van Michael Winterbottom. „Om het simpel te zeggen: '9 Songs' is een neuk- en muziekfilm', zegt de festivalsite. De film toont seksscenes onverbloemd en van de concerten die de hoofdper- sonen bezoeken steeds een volledig gespeeld nummer. Allebei ongebrui- kelijk voor een speelfilm. Met muziek van The Von Bondies, Elbow, Pri mal Scream, The Dandy Warhols, Super Furry Animals, Franz Ferdinand en Michael Nyman. Natuurlijk zijn er duizend-en-een variaties op de bovenstaande top tien mogelijk. Zoek zelf uw eigen films uit en laat u daarbij vooral leiden door de vage, maar tegelijkertijd concrete beschrijvingen in de programma krant. Mocht een film onverhoopt tegenvallen, stapt u gewoon ergens an- ders naar binnen. Als er tenminste geen enorme rij voor de kassa staat... Het 34e International Film Festival Rotterdam vindtplaats van 26 januari tot en met 6 februari 2005. Kaartverkoop via de centrale kassa in De Doe- len of telefonisch via 010-890.90.90. Voor alle programma informatie en het laatste festivalnieuws: www.filmfestivalrotterdam.nl. Ook bij verschil lende instellingen, zoals Museum Boijmans Van Beuningen, Nederlands Fotomuseum, Witte de With en Tent vinden festivalgerelateerde evene- menten plaats. Check voor meer informatie hierover de festivalsite of de websites van de betreffende instellingen. ROTTERDAM - Tien korte films gemaakt in het kader van het schoolfilmproject Zien Kij ken Filmen beleven op donder dag 27 januari hun premiere tij- dens het filmfestival in Rotter dam. Scholieren konden mee- doen aan de wedstrijd Just a Minute Junior, waarvoor ze een voorstel maakten voor een film van een minuut. Ruim 153 leer- lingen stuurden een filmvoor- stel in. Vanuit de deskundig- heid van het IFFR en Kunstge- bouw zijn tien winnaars geko- zen. Deze winnende voorstellen zijn met behulp van professio- nele filmmakers uitgevoerd en worden nu getoond tijdens het IFFR 2005. Aan het project ne- men onder meer deel IJssel Col lege (Capelle aan den IJssel), Thorbecke Lyceum (Rotter dam), Schravenlant (Schiedam) Accent College en VOS (Vlaardingen). Zien Kijken Fil men is een tweejarig samenwer- kingsproject van het Internatio nal Film Festival Rotterdam, de filmtheaters in Zuid-Holland en Kunstgebouw. Het project be- staat uit distributie van films in de provincie, opdrachten aan filmmakers en filmeducatie aan jongeren van het voortgezet on- derwijs. 'Underexposure' is opgenomen in het Irak van na Saddam Hoessein. door Vincent Wernke Getoupeerd haar, hoge kuiven, leggings, schoudervullingen en al lemaal felle kleuren. De vormge- ving van de musical 'Love me just a little bit more' is vrolijk en uit- bundig, helemaal jaren tachtig. Het ziet er fris en fruitig uit, maar werkt toch vooral op de lachspie- ren. „Mensen liggen echt in een scheur, vooral omdat ze het alle maal herkennen uit hun eigen jeugd", lacht Linda Wagenma kers, een van de hoofdrolspelers van de oorspronkelijk Nederlandse musical 'Love me just a little bit more'. Centraal in deze musical staat de muziek van de Dolly Dots, de be- kende Nederlandse meidengroep die in de jaren tachtig enorm popu- lair was. Lang voordat de Spice Girls in de markt werden gezet of ook maar iemand van Raffish had gehoord, maakten zes Nederlandse meiden furore met hits als '(Tell it all about) Boys', 'She's a liar' en 'Love me just a little bit more'. Twintig van deze liedjes zijn te ho- ren in Love me just a little bit mo re' „Maar'benadrukt Wagenma kers. „De musical vertelt niet het verhaal van de Dolly Dots." „In het begin dachten mensen dat nog wel eens, maar dat hebben we in interviews zo vaak tegengespro- ken dat ze nu wel weten dat dit niet zo is. Mensen komen natuurlijk wel af op de liedjes van de Dolly Dots, maar deze voorstelling gaat niet over de meidenband. Hun liedjes omlijsten de situaties en zijn zo ingepast dat ze een scene verhelderen of aanvullen. Zo is 'Give a girl a break' eigenlijk een heartbroken lovesong, maar in de voorstelling wordt het gebruikt bij een conflict tussen moeder en dochter." „ln de musical 'Love me just a little bit more' herleven de jaren tachtig", zegt Linda Wagenmakers (links). 'Love me just a little bit more'is van 1 tot en met 5 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. foto: govert de Roos In de voorstelling speelt Linda Wagenmakers Lisa, een meisje dat haar weg moet zien te vinden op een nieuwe school. Ze wordt weg- wijs gemaakt door haar nieuwe buuijongen Kick (Paul Boe- reboom), die op slag verliefd is op haar. En dan is er Tim (Charly Luske), die is gedumpt door de op- pervlakkige Melanie (Froukje de Both). Hij wil alles doen om haar terug te krijgen en stelt Lisa daar- om voor net te doen alsof zij zijn vriendin is. Op die manier hoopt hij Melanie jaloers te maken. Lisa stemt in met deze zakelijke over- eenkomst, die vanzelfsprekend verstrekkende gevolgen krijgt. „Het is een leuke, frisse show", zegt Wagenmakers over 'Love me just a little bit more'. „Je ligt conti nue in een deuk. Het lijkt wel alsof mensen dat in deze tijd weer nodig hebben, want we staan voor uitver- kochte zalen met zeer enthousiast publiek. Mensen hoeven er niet bij na te denken, geen drama, maar gewoon gezellig. Even helemaal uit de sleur. Ik vind het ook raar als recensenten vinden dat het niet goed is omdat het alleen maar leuk is. Ik vind het juist knap als een voorstelling je even heel ergens anders naartoe kan voeren, met on- gekunstelde humor die heel spon- taan overkomt." En dan is er natuurlijk de muziek. Twintig aanstekelijke liedjes van de Dolly Dots die vrijwel iedereen wel zal herkennen. „Toen ik wist dat ik in deze voorstelling mee zou doen, kreeg ik een cd met liedjes en het viel me op dat ik de meeste daarvan wel kende. Ze hebben ook zo veel hits gehad. Zelf was ik nog te klein in die periode, al speelden we wel vaak de Dolly Dots. Bij- voorbeeld met tikkertje gebruikten we allemaal een naam van de Dol ly Dots en ik was dan natuurlijk Esther. Het is heel onbezorgde mu ziek, al gaan sommige liedjes wel wat dieper. De jaren tachtig klan- ken zijn heel herkenbaar. Dat geldt overigens ook voor de aankleding van de voorstelling. Voor mensen die de jaren tachtig hebben meege- maakt is Love me just a little bit more' daardoor helemaal een feest van herkenning." Love me just a little bit more' is van 1 tot en met 5 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Op donderdag 3 febru ari is er na afloop een gratis swin- gende 80's discoparty waarbij ook de cast aanwezig zal zijn. Reserve- ren kan via 010-484.33.33 of ww- w.luxortheater.nl. Voor meer in formatie: www.lovemejustalittlebitmore.nl. CORRECT DE MP3 SPECIALIST APPLE IP0D MINI 4 GBMP3 SPELER 'Werelds kleinstedraagbare muziekspeler met een capaciteit van 1000 nummers van cd-kwaliteit. Heeft een lichte, compacte behuizing van geanodiseerd aluminium. Wm m i I Pfaylim Browse Lxtras BacMftht Art.nr. 280424 C0RRECTPRIJS SITECOMMP310MP3 SPELER MET 128 MB SD CARD Deze lichtgewicht speler stelt je in staat waar je maar wilt naar je favoriete muziek te luisteren. Kan via de meegeleverde USB-2 kabel op een PC of Mac aangesloten worden. Geschikt voor losse SD en MMC geheugen kaarten. Incl. USB-2 kabel, hoofdtelefoon, 128 MB SD card, een Software CD-rom voor PC en Mac, batterij en nekkoord. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 6x6x1 cm. Art.nr. 287984 C0RRECTPRIJS SONY V 0 V* gLf s SONY NWE-99 MP-3 SPELER Super compacte MP3 speler met een intern flash geheugen van 1 GB. Ondersteunt ATRAC, MP3, WMA en WAV files. Voorzien van LCD display met backlite. Incl. oortelefoon, USB kabel en tasje. In chroom uitgevoerd. Afm. 5.5x3.7x1.5 cm. Art.nr. 286615 CORRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u /jWyteCTaaanH*aoox van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PHILIPS HDD-070 2GB MP-3 SPELER MET RADIO Met meer dan 1000 nummers en FM-radio hebt u uw muziek en gegevens altijd bijde hand. Kleiner dan een creditcard. ALLEEN ZAT. 29 JANUARI VAN 17.00-18.00 UUR mm CORRECTPRIJS PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. mm WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 21