Kunst nit huis - Collectie An en Joop Groen I Gemeente Schiedam Muziek in de bibliotheek Uitnodiging bijeenlcomst "wijkgericht werken" 'Paulus gaat vreemd' De gemeenteraad vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Prive-verzameling Nederlandse hedendaagse kunst en Afrikaanse kunst 22 januari -10 april 2005 r v. 23 januari t/m 6 maart 2005 Li aY/A '(la'rri Colofon V- Vx? -/ BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VERZOEK OM AANLEGVERGUNNING WESTVEST 50B Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 04, WOENSDAG 26 JANUARI 2 0 0 5 G emeen t eb erich t en Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veihgheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 "Het gaat ermce als met kaviaar en oesters: wanneer uw verhemelte er voor het eerst kennis mee maakt, trekt ge een vreemd gezicht; de tweede keer bevalt het u al beter, en het duurt niet lang of ge begint er al het fijne en heerlijke van te waarderen." Uit: J.Gram, 'De kunstverzameling Vincent van Gogh in Pulchri Studio'. Haagsche Stemmen. 30 maart 1889. Deze uitspraak is afkomstig van de oom van Van Gogh, eveneens Vincent genaamd, maar door kunstenaars oom Cent genoemd. Het Stedelijk Museum Schiedam start een nieuwe serie tentoonstellingen, Kunst uit huis, waarbij particulier verzamelen het uitgangspunt is. De eerste tentoonstelling in deze reeks is een keuze uit de collectie Nederlandse hedendaagse kunst en Afrikaanse kunst van de gepassioneerde verzamelaars An en Joop Groen. Voor het eerst is de collectie van de Vlaardingers buiten het huiselijke domein te zien. An en Joop verzamelen al zolang ze elkaar kennen, nu meer dan 35 jaar. In die perio- de is een indrukwekkende collectie bijeen gebracht van circa 400 werken. In de tentoonstelling wordt, net als bij An en Joop Groen thuis, werk van hedendaagse kunstenaars zoals Armando, Jan van Munster, Brant Bogart, Albert Verkade, Juul Kraijer, Willem Hussem, Klaas Gubbels, Ad Dekkers en vele anderen, gecombineerd met Afrikaanse beelden en maskers, veelal uit Nigeria en Burkina Faso. De tentoonstelling Kunst uit huis - Collectie An en Joop Groen laat de gretigheid en eigenheid zien waarmee deze verzamelaars hun bijzondere collectie hebben opgebouwd. Veel Nederlandse musea hebben hun ontstaan te danken aan een of meerdere omvangrijke schenkingen van particuliere verzamelaars. Het Stedelijk Museum Schiedam was er misscliien nooit gekomen als Majoor Visser niet in 1899 zijn collectie wapens, oudheidkundige en archeologische voorwerpen en curiosa aan de gemeente Schiedam had geschonken. Sommige musea zijn vernoemd naar de schenkers zoals Museum Boijmans-Van Beuningen, het Kroller Miiller Museum en het Stedelijk Van Abbemuseum. In meer of mindere mate speelden en spelen schenkers en erfgenamen decennia na de schenking een belangrijke rol in de ontwikkelingen van het betreffende museum. Het Stedelijk Museum Schiedam heeft in de afgelopen 10 jaar de collectie hedendaagse kunst zien toenemen met circa 30% door schenkingen en circa 5% door eigen aan- kopen. De collectie tekeningen van Cees van der Geer, een schenking van Els en Ton de Vos, de collectie van Goos en Truus Verweij, van Han en Wout Altena-Boswinkel en de regelmatige schenkingen in de loop der jaren van Ida en Piet Sanders hebben de collectie moderne en hedendaagse kunst van het museum verrijkt en versterkt. In de afgelopen jaren zijn regelmatig ten toonstellingen georganiseerd van particuliere collecties, zoals Verleiding in Veelvoud met het grafische oeuvre van Kees van Dongen uit de verzameling van Rudolf Engers. De collectie van Goos en Truus Verweij was voor een belangrijk deel opgenomen in de tentoonstelling CoBrA: de kleur van vrijheid die in 2003 in het Stedelijk Museum Schiedam te zien was. Door de nauwe band met particuliere verzamelaars is in het beleid een serie tentoonstellingen opgenomen die het particulier verzamelen als uitgangspunt heeft. Het gaat daarbij niet om schenkingen maar om het tonen van prive-collecties. Met ingang van 2005 zal elk jaar een particuliere collectie in het tentoonstellings- programma worden opgenomen. An en Joop Groen bijten het spits af. In deze tentoonstellingenreeks met de titel, Kunst uit huis, wordt de eigenheid van de collectie en de specifieke passies en keuzes van de verzamelaar(s) voor het voetlicht gebracht. Voor de tentoonstelling Kunst uit huis - Collectie An en Joop Groen. maakt kunstenaar Jan van Munster in De Korenbeurs een lichtsculptuur. Tevens is in de Vriendengalerie werk te koop van Jan van Munster. Bezoekadres: Stedelijk Museum Schiedam Tijdelijk in De Korenbeurs Lange Haven 145, Schiedam Openingstijden/ toegang: Dinsdag t/m zaterdag: 11.00 - 17.00 uur 5,- voor volwassenen Zon- en feestdagen: 12.30 - 17.00 uur 2,50 korting voor Pas 65+, Rotterdampas, CJP en kinderen van 4 t/m 12 jaar Gesloten maandag, lste Kerstdag en Nieuwjaarsdag Toegang gratis: Museumkaart woensdagen kinderen tot 4 jaar vertoon van ICOM-, Rembrandt- of Vriendenpas. Op zaterdag 29 januari 2005 speelt en zingt chansonnier Frederic Dorfmann in Bibliotheek Noord liederen van Jacques Brel. v JXA opcnb*t« bibliotheek Aanvang: 20.30 uur Toegangskaarten a 6,- p.p. (in ae voorverkoop) verkrijgbaar bij: Bibliotheek Noord, Bachplein 589 Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 Kijk voor meer informatie op: www.bibliotheek.nl/schiedam Wethouder Hans Meijer gaat in gesprek over "wijkgericht werken" Burgemeester en wethouders hebben onlangs de concept kadernota 'wijkge richt werken' vastgesteld voor overleg met onder andere bewonersorganisaties, deelnemers aan de wijkbeheeroverleggen en overige bewoners. Het college hecht grote waarde aan het wijkgericht werken en de bijdrage die actieve burgers leveren aan de leefbaarheid van hun omgeving. Daarnaast constateert het college dat door het wijkgericht werken de afstand wordt verkleind tussen gemeente en burgers. Burgemeester en wethouders willen het wijkgericht werken nieuwe impulsen geven door bewoners en grotere rol te geven bij het wijkoverleg. Ook wil het college de ondersteuning van het wijkgericht werken op een nieuwe manier vormgeven. Coordinerend wethouder leefbaarheid en veiligheid, Hans Meijer, wil graag horen wat bewoners vinden van deze voornemens. Bewonersverenigingen en actieve wijkbewo- ners kunnen hun mening geven tijdens een van de volgende bijeenkomsten: De bijeenkomst voor de wijken Zuid, West en Centrum vindt plaats op donderdag 3 februari 2005 in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1, aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst voor de wijken Oost en Nieuwland op woensdag 9 februari 2005 in de Aleidazaal van het Stadskantoor Stadserf 1, aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst voor de wijken Groenoord, Woudhoek, Spaland, Kethel en Sveaparken op donderdag 10 februari in het wijkcentrum de Blauwe Brug Bachplein 590, aanvang 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal de wethouder in kort bestek de concept kadernota toelichten waarna het mogelijk is te reageren. Deze reacties zullen worden verzameld en worden betrokken bij de beleidsvoor- bereiding. Het is de bedoeling dat de kadernota in maart wordt aangepast en in april wordt aangeboden aan de gemeenteraad ter vaststelling. Pand Paulus, de thuisbasis van de leden van de Stichting Kunstwerkt aan de Korte Haven 125, kan in 2005 haar deuren geopend houden dankzij ingrijpen van de gemeente raad. Dat is reden voor de Schiedamse kunstenaarsvereniging om het nieuwe jaar feestelijk in te luiden met een inspirerende expositie onder de titel 'Paulus gaat vreemd'. Het is een tentoonstelling met werk van drie kunstenaars van de Dordrechtse kunstenaarsvereniging Pictura - Jeroen Fransen, Michael Maarten Markwick en Albert Zwaan - en van twee kunstenaars van stichting Kunstwerkt: Eric Ruygers en Tineke Weber. De expositie is gratis toegankelijk! Pand Paulus is geopend van vrijdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. Meer informatie: www.stichtingkunstwerkt.nl Op maandag 31 januari 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst met onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discus- sie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. De B(espreek)stukken zijn o.a.: de Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie Schiedam; het Bestemmingsplan Abtswoude 2004; het Beleidsplan Woonwagenzaken de tweede verordening tot wijziging van de Verordening onroerende-zaakbelastingen (in verband met de Zalmsnip); een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening (met betrekking tot speelautomatenhal). De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoedig mogelijk na 26 januari op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het bestuurs- informatiesysteem de agenda en vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl o Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 17 januari 2005 t/m 21 januari 2005: bouwaanvragen: Groeneweg 4 W. v.d. Ende schuur vernieuwen Woudweg 1 G. Kalfsbeek sloopaanvragen/sloopmeldingen: Groeneweg 4 W. v.d. Ende Karel Doormanweg 47 Verhagen Kraanverhuur BV Havenstraat 24 Wartsila Ned. BV Verleende bouwvergunningen: Verzonden 19 januari 2005 Fokkerstraat 475 Technotrading Schiedam b.v. Pruimengaarde 34 S. de Ridder Pruimengaarde 35 J. Aarsen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verzonden 18 januari 2005 Bachplein 578 MSHW Support BV Verzonden 20 januari 2005 Pr. Bernhardlaan 94&96 C. Nolet Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen: Geweigerd 20 januari 2005 Middelharnissestraat 22 J. Clemens hooischuur/opslag agrarisch materiaal plaatsen (herziene aanvraag) schuur vernieuwen pompgebouw slopen bedrijfshal gedeeltelijk slopen opslagruimte vergroten raam in voorgevel aanbrengen raam in voorgevel aanbrengen asbesthoudende scheidings- wanden in douch- en toiletgroepen verwijderen 2 woonhuizen slopen woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarsclirift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 31 januari 2005 vanaf 09.30 uur E. van Beinumlaan 61 St. Islamitisch College Dam 24/26 HaPe Holding b.v. Schiedamseweg 14 M. v.v. Most Schiedamseweg 54 F. Tessler Teken- Adviesbureau schoolgcbouw vergroten bedrijfsgebouw verbouwen woning vergroten schuur vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te iaten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag- en donderdagochtend bij het secretariaat, tel. (010) 246 54 87. o Burgemeester en wethouders maken bekend dat er een verzoek om aanlegvergunning is gevraagd voor het perceel Westvest 50B te Schiedam, voor het afgraven van grond, t.b.v. het realiseren van een bouwplan. Op grond van het bepaalde van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zal het verzoek getoetst worden aan het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003"en indien noodzakelijk zal er extern advies ingewonnen worden. Alvorens er een beslissing op het verzoek wordt genomen, krijgen belanghebbenden de gelegenheid de stukken in te zien en zo nodig (schriftelijk) te reageren. Het verzoek om aanlegvergunning ligt hiertoe van 27 januari 2005 t/m 2 februari 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag 08.00 - 16.00 uur en donderdag 08.00 - 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verzoek om aanlegvergunning kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Iedereen mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeenteraadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefoontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissievergadering aan te kaarten. U kunt zich ook in verbinding stellen met een of meer raadsleden. Hun adres- gegevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgenomen. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. U mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrekken. Het kan ook nuttig zijn uw onderwerp te agenderen voor een commissievergadering. Het gebeurt ook wel dat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw verhaal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; het gesprek bij de aanmelding probeert de kans daarop de verkleinen. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2