maasstad wink Anna Visser gaat met 'Rotterdamse' omroep voor idealistisch Nederland A* £0? am j Vriendschappelijke huisbezoeken van Humanitas Verlegen? Er is iets aan te doen Cursus mozai'ek maasstad Kledingbeurs in De Erker DEZE WEEK Steenqrillen ijs-natperecht 1 uur bowlen vid((!oyd rovc$ maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Bij de Riagg gaat donderdagavond 24 fe bruari de cursus 'Omgaan met Verlegenheid' van start voor jongeren tussen de 18 en 30 jaar. Er zijn nog een aantal plaatsenvrij. Zie je er tegenop om binnen te komen op een verjaardags- feest en iedereen een hand te geven? Durf je het niet te zeg gen als je iets niet begrijpt? Vind je het moeilijk een ge- sprekje te voeren, maak je je zorgen over wat anderen van je denken en voel je je onze- ker? Misschien kan deze cur sus je dan goede handvatten bieden. De cursus 'Omgaan met verle genheid' is er vooral op ge- richt meer plezier te krijgen in het contact met anderen. Het is geen gespreksgroep of therapie maar een cursus, die bestaat uit dertien lessen van twee uur in een groepje van maximaal tien mensen. Door het doen van opdrachten en het uitwisselen van ervarin gen leer je je verlegenheid be- ter aan te pakken. In een ken- nismakingsgesprek krijgt el ke belangstellende meer in formatie en wordt gekeken of de cursus bij je past. De kos- ten zijn eenmalig 70 euro, in- clusiefcursusmap. De cursus wordt gegeven door twee medewerkers van de af- deling Preventie van Riagg. Voor meer info: 4 453 497. ROTTERDAM - In Rotter dam wordt hard gewerkt aan de lancering van de jongste omroep van Nederland. Van af September mag De Nieuwe Omroep Nutopia, de naam verandert nog, een paar uur per week op de landelijke te levisie en radio uitzenden. De Rotterdamse Anna Visser is directeur en stuwende kracht van deze omroep die zich richt op praktisch idealistisch Nederland. SCHIEDAM - Spirituele Vereniging Harmonia organiseert donderdag 3 februari een paranormale avond waar P. Coppens waarnemingen zal doen aan de hand van voorwerpjes. Aan- vang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Toegang is vijf euro. Kinderbingo Country dansen Inloopconcert Carnaval Koopzondag Paranormale beurs FNV-belasting extra woordelig! MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO p/off Stjj 9ed0*M/narnemens... P Open wet. jjrte n Woensdag 2 februari 2005 XQ52 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur, ds. L. Groenenberg. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur, cand. J. Boesaard. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Chris telijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Zevenbergen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch. vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heiiige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. R.F. Philipp. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, kand. A.C. Baan. Wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/nrvr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., ^^^^^^e^etreffende^uteur^^_^^ Vrijwilligers helpen bij het verdrijven van eenzaamheid door Frank Willemsc SCHIEDAM - 'Soms kan een mens zich verschrikke- lijk eenzaam voelen. Net na een verhuizing of als vrien- den wegvallen. Of als ie- mand door ziekte of een handicap aan huis gebonden is. En als zo iemand er te- genop ziet om andere men- sen te ontmoeten dan heb je iemand nodig voor een praatje, een kop thee of een wandeling. Een 'Vriend- schappelijk Huisbezoek', waarin een vrijwilliger be- langstelling toont en een verhaal aanhoort. Donderdagavond zijn zo'n tien vrijwilligers samen gekomen in dienstencentrum De 4 Molens. Een paar mannen, maar meest vrouwen die zich hebben opgege- ven als vrijwilliger. Ze krijgen tips en uitleg. „Doe het met ple- zier'en „Je krijgt er levenserva- ring van" of „Je hebt er zelf ook wat aan". Vrijwilligers die vriendschappelijke huisbezoekjes gaan afleggen. Deze avond on- dertekenen zij een contract met Humanitas en de Stichting Ou- derwerk. Een contractje of inten- tieverklaring waarin zaken als recht op privacy en verzekering worden geregeld. De vrijwilligers krijgen ondersteuning door be- roepskrachten en komen regel- matig bij elkaar om de ervaringen uitte wisselen. De vrijwilliger gaat niet elke week bij iemand anders op be- zoek. Nee, de client krijgt een vaste vrijwilliger waarmee een vertrouwensband kan worden op- gebouwd. „Matchen of koppe- len", vertelt Sonja Brand, oude- renadviseur. Een vervelend woord dat koppelen, iets waar vaak flauwe grapjes over worden gemaakt." Wei vertelt ze dat het - Eenzaamheid. Veel ouderen hebben er last van. Om het isolement te doorbreken stuurt Humanitas vrijwilligers op pad om bijvoorbeeld even een kopje koffie of thee te komen drinken. Foto archief Roger van der Kraan erg belangrijk is dat mensen bij elkaar passen of bijvoorbeeld een zelfde interesse hebben. Dus niet een wandelaar bij iemand die meer van theedrinken en kletsen houdt. De vrijwilligers krijgen profes- sionele begeleiding en laten re- gelmatig weten hoe de contac- ten verlo- pen. Meest- al gaat de vrijwilliger zo'n een keer per week op bezoek. Niet meer of minder want het contact moet functioneel blijven. „Het is beslist niet de bedoeling dat de vrijwilliger boodschappen of klusjes gaat doen. En het tele- foonnummer van de vrijwilliger blijft taboe." De clienten hebben ook rechten zoals het recht op privacy. Een deelneemster die al langer dit werk doet, vertelt over haar erva ringen. Voor de privacy vraagt zij of de namen en voorvallen niet in de krant komen. Ze vertelt in het algemeen over bijvoorbeeld een client die het leven niet meer ziet zitten en daarover niet met kinde- ren kan praten. Daarvoor is de vrijwilliger wel een goede ver- trouwenspersoon. „Een keer per week langsgaan, is goed te doen", vertellen andere ervaringsdeskundigen. Zo wordt het geen sleur en kan echt hulp geboden worden. „Iedereen kan zich opgeven als helper voor het Vriendschappelijk huisbezoek", vertelt coordi nator Gerard Broekmans van Humani tas, de vereni- ging die al zes- tigjaarbestaat. Hij praat niet graag over mensen die eenzaam zijn maar over mensen die in een sociaal isolement terecht zijn ge komen. „Voorlopig zijn het alleen oude ren die in aanmerking komen voor huisbezoek", vertelt direc- teur Marianne van Twist van de Stichting Ouderenwerk in Vlaar- dingen en Schiedam. „Maar in de nabije toekomst kunnen dat ook mensen zijn die jonger zijn die hiervoor in aanmerking komen." Vanavond krijgen de nieuwe hel pers koffie (en gebak) en veel lo- vende woorden. Ook van hoge ambtenaren van de Sociale Dienst van Schiedam en Vlaardingen die dit werk met subsidies ondersteu- nen. „Zonder jullie kunnen wij niet werken", zeggen ze en: ..Jul lie zijn echt onbetaalbaar." Tot slot is er de nieuwe folder van Humanitas die bij huisartsen, in- stellingen en bij de Stadswinkel sinds deze week te krijgen is. Meer informatie is te krijgen bij Sonja Brand (Ouderenwerk): 248 68 88. SCHIEDAM - In de cursus 'mozai'ek' leer je hoe je zelf mooie werkstukken kunt maken, bijvoorbeeld door spiegeis, plantenpotten en fruitschalen te voorzien van een mozai'ekrand. De lessen (3) starten vanaf woensdag 16 februari (iedere veertien dagen) van 19.30 tot 22.00 uur. Kosten: 50 euro, exclu- sief materiaal. Opgeven bij SHV Cursusbureau, tel. 426 47 81. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam door Jeroen Paak Met haar dertig jaar is Anna Visser meteen de jongste omroepdirec- teur die Nederland ooit heeft ge- kend. Maar aan ervaring ontbreekt het niet, want het televisie- en film- maken is haar met de paplepel in- gegoten. „Mijn vader is filmmaker en ik speelde wel eens rolletjes in zijn films. Vanaf mijn vijfde wist ik heel zeker dat ik actrice wilde worden. Via Jeugdtheater Hof- plein kwam ik op de Toneelschool in Utrecht, maar tijdens die oplei- ding kwam ik erachter dat ik toch meer had met regie dan met acte- ren en meer met televisie dan met theater. Ik heb de school voortijdig verlaten en ging voor mijn vader werken." Via een kleine omweg kwam Vis ser in aanraking met het maken van intemetprogramma's. „Het waren gouden tijden voor internet, alles kon en al snel had ik samen met een jongen een eigen bedrijfje. De lol was bij mij echter van korte duur. Het werd heel zakelijk, we verhuisden naar Diemen-Zuid, echt verschrikkelijk!, en ik kon er mijn idealen niet in kwijt. Mijn hart lag er niet meer bij en ik heb ontslag genomen. Toen kwam De Nieuwe Omroep in beeld. Ze wil- den het internet op en daar heb ik ze mee geholpen. Ik vond het me teen fantastisch dat je je idealen kan koppelen aan je werk." Langzaam maar zeker groeide Vis ser in haar werk voor De Nieuwe Omroep en werd ze hoofdredac- teur beeld. „In die tijd was de om roep nog in Amsterdam gevestigd, maar zodra de kans zich voordeed zijn we naar Rotterdam gegaan. Eerst met zijn tweeen, maar gelei- delijk werden het meer mensen." Nu zit de omroep, inmiddels gefu- seerd met Nutopia en met Visser als directeur, alweer enige tijd op de derde verdieping van de Schie- centrale, het Rotterdamse centrum voor de audiovisuele, film- en Anna Visser treedt in September met De Nieuwe Omroep Nutopia toe tot het publieke bestel: „De doelgroep isgroot, want iedere Nederlanderis toch voor een betere wereld?" foto: Dick sluijter ICT-sector. „En we blijven hier", verzekerd Visser. „Ik moet er niet aan denken om bij alle andere pu blieke omroepen op het mediapark in Hilversum te zitten. Rotterdam is mijn stad, daar wil ik blijven werken." Het leven van Visser, ook nog eens moeder van drie kinderen, veran- derde drastisch toen staatssecreta- ris Medy van der Laan haar in no- vember persoonlijk op de hoogte bracht van de toelating tot het om- roepbestel. „Mijn werk is sinds- dien enorm toegenomen, maar ik heb het ontzettend getroffen met mijn man. Hij werkt voor zichzelf en is heel flexibel. Hij gaat de ko- mende tijd het grootste deel van de zorg voor de kinderen op zich ne- men. Ik ben dan ook heel blij met hem. Nu kan ik me meer concern treren op mijn werk. Ik heb achter elkaar afspraken, ik moet een orga- nisatie opzetten en er moet invul- ling gegeven worden aan de zend- tijd op televisie, radio en internet." „Er wordt wel eens gesuggereerd dat we een linkse omroep zouden zijn, maar zo zie ik het niet. Ik ben zelf ook niet links of rechts, dat vind ik ouderwets. Kijk naar Jort Kelder of Arnold Schwarzenegger. Ze hebben aan de ene kant rechtse opvattingen, maar ze komen ook op voor dieren. Ik beschouw me- zelf als praktisch idealist. Onze doelgroep is ook praktisch idealist. Een praktisch idealist is iemand die meewerkt aan een betere wereld, maar dan wel op zijn of haar eigen manier. Je moet niet de last van de hele wereld op je schouders willen nemen, want dan bezwijk je. Je kan je focussen op een onderwerp. Je kunt iets voor kinderen doen, bijvoorbeeld door spullen te kopen waarbij geen kinderarbeid aan te pas is gekomen. Je kan ook iets ex tra's doen voor het milieu of voor dieren door biologische producten SCHIEDAM - De kledingbeurs vindt weer vrijdag 4 februari plaats. De toegang is gratis. Er zijn nog tafeltjes te huur. Voor maar 1,50 is er een plekje voor alle tweedehands kleding. Voor meer informatie: Wijkcentrum De Er ker, tel. 426 77 67. te kopen. Volgens mij wil iedere Nederlander wel een betere we reld, dus wat dat betreft hebben we een hele grote doelgroep. Nu nog kijken welke programma's we daarvoor kunnen maken." www.denieuweomroep.nl SCHIEDAM - Wijkcentrum de Er ker organiseert op de tweede woensdag van de maand eenkin- derbingo. Op 9 februari is er dus een kinderbingo die om 15.15 uur begint. Daarnaast is er een gratis loterij waar krijtjes of kleurboek- jesgewonnen kunnen worden. Voor 1,20 heb je een spannende- middag. Kinderen onder de 8 jaar moeten begeleid worden. Deregu- liere bingo vindt ook plaats op 9 februari van 19.30-22.OOuur. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt 12 februari een country dansavond georgani- seerd met tombola. De avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur en de toe gang is 2,50. Kaartverkoop aan de zaal. SCHIEDAM - De serie inloopcon- certen in de Grote Kerk gaat zater- dag 5 februari van start met eenop- treden van het Toonkunstkoor on der leiding van AnnekeHuitink. Medewerking wordt verleend door de bariton Michiel de Jonge en de- jongenssopraan Paul Marcelis. De orgelbegeleiding wordt verzorgd doorCorinne Schot. Op het pro- gramma staat het Requiem van Faure. Aanvang is 15.00 uur, de toegang is vrij. SCHIEDAM - Op de kinderdisco voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar, zaterdag 12 februari, wordt carnaval gevierd. De avond is gra tis. Voor de verklede kinderen is er een presentje en er zijn leuke prij- zen te winnen voor het origineelst verklede kind. Het carnaval begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 SCHIEDAM - Ook in De Nieuwe Passage wordt zondag 6 februari koopzondag gehouden. Van 12.00 tot 17.00 uur zijn de deuren ge opend. Het muzikale trio Fanatas- trio zorgt ervoor dat er op een ge- zellige manier gewinkeld kan wor den. Parkeren van de auto is deze dag gratis. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam organiseert zondag 13 februari van 11.00 tot 17.00 uur een paranormale beurs in wijkcen trum De Blauwe Brug. Er is onder andere psychometrie, magnetise- ren, wastekenen, handlezen en kaartlezen. Per consult zijn er ver- schillende prijzen, de entree voor de beurs is een euro. Elke 25e be- zoeker ontvangt een geneeskrach- tige steen. SCHIEDAM - De FNV Belasting Service Schiedam is er voor FNV- leden die graag geholpen willen worden bij het invullen van het aan hen toegezonden aangiftebiljet in- komstenbelasting of het T-biljet. Leden die hier gebruik van willen maken kunnen zich voor een af- spraak aanmelden bij het Rubens- plein 12b. Zaterdag 19 februari en 26 februari is hiervoor een inloop- spreekuur van 10.00 tot 12.00 uur. Wie niet op dit spreekuur kan ko men kan telefonisch een afspraak maken: 273 03 80. dinsdag t/m donderdag Nu samen voor slechts (Wel even reserveren) Grillcafe Bar Bowling Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 24 tot 31 januari zijn binnengekomen. Stankoverlast van cresol in Geervliet Dinsdagavond 25 januari ontving de meldkamer van de DCMR drie klachten over een chemische cresolachtige lucht uit Geervliet en Rotterdam-Botlek. De uitrukdienst van de meldkamer constateerde dat de stank afkomstig was van het fabrieksterrein van Nufarm aan de Welplaatweg in de Botlek. Nufarm produceert gewasbeschermings- middelen. De uitrukdienst kon op het moment van onderzoek geen duidelijke bran op het terrein vinden. Woensdagmorgen vroeg kwamen opnieuw vier klachten uit Geervliet en Vierpolders over chemische stank binnen. Nufarm had inmiddels gemeld dat de stank waarschijnlijk werd veroorzaakt door een verstopping in een condensor van de fabriek. Tijdens het stomen om bevriezing van het proceswater in de condensor te voorkomen, is cresoldamp vrijgekomen. De chemische stof cresol stinkt al bij zeer kleine hoeveelheden. Naar aanleiding van de klachten en om niet meer stankoverlast te veroorzaken, is Nufarm met het stomen gestopt. Industrie Maasvlakte veroorzaakt geluidsoverlast in Oostvoorne Tegelijk met de stankoverlast in Geervliet meldden zes inwoners van Oostvoorne geluidsoverlast van bulderend en dreunend industriegeluid van de Maasvlakte. Omdat de uitrukdienst al bezig was met boven- staand incident heeft de DCMR een fax gestuurd naar de bedrijven in het gebied om de oorzaak van de overlast te achterhalen. Hieruit zijn geen bijzonderheden gekomen. Stank van chemische lading in Vlaardingen en omgeving Ook in Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam West was er woensdag morgen stankoverlast. Zes inwoners belden de meldkamer over chemische stank. Overslagbedrijf Odfjell Terminal Rotterdam was de veroorzaker. Er waren problemen met de afzuiginstallatie, waardoor acrylaten (stinkende chemische stof) zonder afzuigsysteem werden overgeladen. Nadat Odfjell de stankoverlast constateerde, werd het laden snel gestopt om meer stankoverlast te voorkomen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. (Cardio)-fitness Aerobics Spinning Body mind Zonnebanken Sauna Stoombad Zwemmen Diplomazwemmen' Fysiotherapie (praktijk Spanjersberg) Gratis Parkeren* Squash Creche Infarmeer naar de speciale februari aanbieding! David Lloyd Sports Health Clubs Rotterdam R'dam Blijdorp Energieweg 9 Tel. 010 245 16 70 R'dam Centrum Benthemstraat 10 Tel. 010 243 47 00 Sports Health Clubs www.davidlloyd.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10