H fl iiSSSSS kid Vink Evag Hoe meer zielen Auto Beumer B.V. www.wilhelminagarage.nl Recordaantalexposanten en primeurs Auto Maasstad... Wie Anders? MOBILITY CENTRE WILHELMINA GARAGE De AutoRAI van dit jaar is meer dan ooit het middel- punt van de mondiale auto- branche. Tijdens de auto- tentoonstelling, die van 10 tot en met 20 februari plaatsvindt, is een re cordaantal exposan ten aanwezig. Bijna zestig automerken geven acte de pre sence in de hallen van het Amster- damse RAI-com- plex. Er zijn tallo- ze debutanten te bewonderen, waaronder een wereldprimeur bij Renault en een Europese primeur bij Ferrari. De AutoRAI 2005 is in februari even de hemel op aarde voor au- tofanaten. Renault introduceert de Lagnua Phase 2 en Daihatsu laat voor het eerst op Europese bodem de Sirion 2 zien. Op de Suzuki-stand kunnen de be- zoekers uitge- breid kennismaken met de veel- belovende nieuwe Swift. Mazda showt de 5, een MPV-achtig ruimtewonder dat een dyna- misch uiterlijk combineert met sportieve rijeigensehappen. Bij Mitsubishi schittert op de stand de driedeurs Colt, die de naam de CZ3 draagt, en een sportieve turbogeblazen variant daar- op met de initia- len CZT. Maar ook schier onbetaal- bare limousines als de Rolls- Royce Phantom en de Maybach zijn voor bezichtiging aanwe zig. Bijna elk merk presenteert wel iets nieuws en anders blijft het gewoon fantastisch om even achter het stuur te kunnen krui- pen van een van de vele (droom) auto's. Veel exoten Een sportief tintje kan de AutoRAI 2005 ze- ker met ontzegd wor- den, want het aantal aanwezige exoten is in- drukwekkend. Ferrari steelt de show met de in- troductie van de Super- america. Deze superspor- ter is gebaseerd op de 575M Maranello en heeft een bijzonder draaidak dat in tien seconden elektrisch te openen is. BMW laat zien dat de term exotisch ook van toepassing kan zijn op een se dan. De BMW M5 zit boorde- vol Formule 1-techniek. De Engelse sportautobouwers Noble en Invicta showen hun interpretaties van het begrip sportauto. Uiteraard ontbreekt het Nederlandse Spyker niet met zijn extravagante, sportieve cre- aties. Mercedes-Benz laat zien dat de inspanningen in het DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) prima toepasbaar zijn in een pro- ductiemodel. De CLK DTM AMG is rechtstreeks afge- leid van de DTM-racewagen en heeft een 582 pk sterke V8-mo- tor in het vooronder. Hiermee schiet de auto in slechts 3,8 se conden naar de 100 km/uur en kan een topsnelheid bereiken van 320 km/uur. De auto wordt in een oplage van slechts hon- derd exemplaren gebouwd. En dit is nog maar een kleine greep uit de snoeptrommel van de sportievelingen. Tijden en prijzen De toegangspoorten van het walhalla voor de autoliefhebber openen op donderdag 10 februa ri om 11.00 uur en sluiten op zondag 20 februari om 17.00 uur. Op doordeweekse dagen is de AutoRAI 2005 geopend tus- sen 11.00 uur en 22.00 uur, in het weekend tussen 10.00 uur en 17.00 uur. De lange rijen bij de entree kunnen vermeden wor- den door in de voorverkoop on line op www.autorai.nl de toe- gangskaarten te bestellen. Van maandag tot en met vrijdag kos- ten de kaarten 13 euro en op za- terdag en zondag 15 euro. Dat is 1,50 euro goedkoper dan kaar ten aan de deur' aan te schaffen. Kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 11 jaar mogen voor een gereduceerd tarief naar binnen, terwijl kinderen van 4 jaar of jonger gratis toegang krijgen. Meerderewegen naar... Er leiden meerder wegen naar de AutoRAI 2005. Zowel met de auto als met de trein is de AutoRAI 2005 goed te bereiken. Bij het naderen van Amsterdam met de auto via de autosnelweg A1 (Amersfoort-Amsterdam) A2 (Utrecht-Amsterdam) of A4 (Den Haag-Amsterdam) is op de ringweg A10 rond Am sterdam de AutoRAI 2005 aan- gegeven op de borden. Het RAI- complex ligt direct naast de ringweg en is te bereiken via af- slag S109. Daar wordt verwezen naar de parkeergarages en -ter- reinen. op de terreinen rond het RAI-complex geldt een tarief van 11 euro per keer. De parkeergarages slui ten twee uur na de of- ficiele sluitings- tijd van de AutoRAI 2005. Er wordt op de toe- gangswegen aangegeven of de parkeergarages vol zijn. Als dat het geval is, wordt er verwe zen naar de dichtstbijzijnde par- keergelegenheid die nog ruimte biedt. Vanaf deze locaties wor- den er pendelbussen ingezet die de bezoekers naar de toegangs poorten van de AutoRAI 2005 brengen. Met de trein is de AutoRAI 2005 ook prima te berei- want hetNS-stati- on AmsterdamRAI ligt op driehonderd meter afstand van het RAI-complex. Autoservicebedrijf TOYOTA M. Polderman Schiedam B.V. Laan van Bol'Es 2 3122 AE Schiedam Telefoon (010) 4703800 Fax (010) 4710569 www.polderman-schiedam.nl Lliiii 11 I BIBS FIVAN AUTO Fivan Auto Blijdorp Abr. van Stolkweg 50 3041 JA Rotterdam Telefoon 010 - 245 36 36 Automobiel- en Garagebedryf DAI hats u officieel dealer voor Schiedam en omstreken Piieuwe Haven 233,3117 AB Schiedam Telefoon 010 - 426 14 83 010-426 45 46 Rax 010 - 427 04 61 HOOFT ROTTERDAM Metaalstraat 5 3009 AP Rotterdam Showroom 010 - 456 33 33 Nettenboetsterstraat 7 Vlaardingen 010-4601946 Met zijn vieren tegelijk in een Smart zitten. Het was jarenlang onmogelijk. Maar de Forfour biedt wel plaats aan een kwartet in- zittenden. Gooit Smart zijn imago hiermee te grabbei? Of is het gewoon een slim- me toevoeging om een bre- der publiek te bereiken? Wij gingen in de snelste Forfour (1.5, 109 pk) op zoek naar het antwoord. Natuurlijk kijk je eerst scep- tisch naar een auto als de For four. Smart staat bekend om zijn kleine tweezitter, en nu komt het met een vierper- soonsauto. Toch is de auto niet onaardig om te zien, inte- gendeel. Het is onmiskenbaar een Smart, met de hoge ach- terlichten met daarin drie kleine rondjes en de tweek- leurige carrosserie. De auto heeft absoluut het speelse ka- rakter van het merk behou- den. Toch is deze Forfour ge- distingeerder dan de twee- zits-Fortwo. En, het grote nieuws: je kunt met vier personen flaneren'. De achterbank is verschuif- baar; je kunt er dus voor kie- zen de achterpassagiers wat extra beenruimte te geven, ten koste van de bagageruim- te. Met de bank in de com- fortstand' kan de Forfour 268 liter bagage aan, met de bank in de voorste positie loopt dit op tot 330 liter. Dat laatste is zonder meer een keurige waarde voor een auto van net 3,75 meter lang. Veel auto's in deze klasse moeten het met minder doen. Verrassing De grootste verrassing van de Smart krijg je pas tijdens het rijden. Want wat kun je lek- ker sturen met deze Forfour 1.5. We hadden het kunnen weten, 109 pk is immers niet niks in een compacte auto. Bovendien hebben Smarts al- tijd stevige onderstellen die zich goed lenen voor het be- tere bochtenwerk. Daar komt nog bij dat de testauto op op- tionele lichtmetalen 16-inch- wielen staat met bijbehorend breed rubber. Dit is een auto waarmee je lekker kunt door- rijden en dat is met de twee- zits-Smarts wel anders. Het cijferwerk spreekt wat dat be- treft boekdelen: binnen tien tellen tik je vanuit stilstand de 100 km/uur aan. Wie dat wil en er de ruimte voor vindt, ziet het landschap met 190 km/uur aan zich voorbijtrek- ken. Onze conclusie is duidelijk. De Smart Forfour is een wel- kome nieuweling. n Smart is nu een goede optie voor een groter publiek. Als je eens een televisie koopt, kun je die ook zelf meenemen. Lifters? Die kunnen ook mee. Met 18.990 euro prijst de Forfour 1.5 zich niet uit de markt. Amsterdam: mondialeaut illWIiiIIIIIImI IH Jan Evertsenweg 6, Industrieterrein Vijfsluizen, 3115 JA Schiedam, op de grens van Vlaardingen en Schiedam bij de Beneluxtunnel. Donderdag koopavond. Telefoon (010) 426 46 90 www.ford-vinkevaa.nl MITSUBISHI MOTORS www.fivan-auto.nl Van Deventerstraat 15, ROTTERDAM Tel. 010-476 66 44 FaxOlO-47641 88 Hoogstad 401VLAARDINGEN Tel. 0T 0-445 44 55 Fax 010-435 35 63 MMMMMMi De Smart Forfour biedt plaats aan vier personen en heeft een acceptabel prijskaartje.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13