TOPBEZETTING TIJDENS 32-STE EDITIE ABN AMRO WORLD TENNIS TOURNAMENT H De nummer 1 van de wereld in Ahoy' KIDS DAY Ladies Day Data, tijden en prijzen Family Day Nederlands succes Nieuwsbrief St L Merchandise Tennis Plaza: shops more rw§ 32NflBN AMRO WORLD TENNIS TOURNAMENT De 32-ste editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament maakt ook dit jaar zijn status als toptoernooi volledig waar. Met vier top-10 spelers en in totaal 22 spelers uit de mondiale top-35, heeft het toernooi wederom een ijzersterk deel- nemersveld. Het ABN AMRO World Tennis Tournament is een 1.000.000 toer nooi. De winnaar van het enkelspel ontvangt 147.000. Bij het dubbelspel ont- vangt het winnende team 46.200. Van maandag 14 februari tot en met zondag 20 februari 2005 maakt een keur aan internationale toppers zijn opwachting in Ahoy' Rotterdam. Maak elke week kans op 2 toegangskaarten of op een officieel merchandise artikel! Met het hele gezin voordelig naar de halve finale! Roger Federer (23), 's werelds beste tennisser op dit moment, voert de plaatsingslijst van het toernooi aan. De Zwitser won in 2004 maar liefst drie van de vier Grand Slam toernooien, te weten: Australian Open, Wimbledon.en US Open. Tim'Henman (30) is inmiddels een gpede bekende, want hij speelde 7 keer eerder in Rotterdam en was finalist in 1999, 2000 en 2002. Guillermo Coria is een opvallende naam in het deelnemersveld. De Argentijnse nummer zeven van de wereldranglijst veroverde al zijn acht toernooizeges op gravel. In 2004 was Coria de sterkste in Buenos Aires en Monte Carlo. De Tim Henman Het ABN AMRO World Tennis Tournament heeft traditioneel een zeer sterk deelnemersveld. Toch gebeurt het niet ieder jaar dat de nummer 1 van de wereld van dat moment meespeelt in Ahoy'. Toernooidirecteur Richard Krajicek is er dan ook trots op dat de huidige nummer 1, Roger Federer opnieuw tot het deelnemersveld behoort. De 23-jarige Zwitser staat al sinds begin dit jaar op de eerste positie van de wereldranglijst en won in 2004 maar liefst drie van de vier Grand Slam toernooien, te weten: Australian Open, Wimbledon en US Open. Daarnaast was hij eveneens de beste in de Masters Series toernooien van Indian Wells, Hamburg en Toronto en de ATP toernooien van Bangkok, Halle, Dubai en Gstaad. In Ahoy' Rotterdam Mreikte Federer vorig jaar de kwartfinale, waarin hij zijn meerdere moest erkennen in de Brit Tim Henman. Bezoek nu de site www.abnamrowtt.nlkijk onder FUN voor de spelletjes Tennis Panic en Tennis Express. Alvast veel speelplezier. Op de site is ook de officiele screensaver van het toernooi (gratis) te downloaden en verschillende e-cards om gratis te versturen. Kids Day is wegens succes geprolongeerd! Vorig jaar hebben talloze kinderen genoten van de speciale activiteiten die tijdens Kids Day voor hen werden georganiseerd. De organisatie kan er dan ook niet meer onder- uit: ook in 2005 zal er weer een Kids Day worden gehouden. Op woensdag 16 februari a.s. krijgen jonge tennisfans (tot en met 12 jaar) de gelegenheid om die (mid-)dag samen met hun tenpisleraar of andere begeleider (minimaal een volwassene per tien kinderen) een of meerdere proftennis- wedstrijden te bezoeken. Bovendien zijn er ook bijzondere bijeenkomsten zoals "Street Tennis" in samenwerking met de Richard Krajicek Foundation, handtekeningenses- sies met toptennissers, een tennisclinic en zelfs een echte Kids Perscon- ferentie! Te mooi om te missen. En het leuke is dat er een flinke korting wordt verleend. Een ticket kost die dag namelijk 10,= in plaats van 15,= per persoon (bij een bestelling van minimaal vier kaarten). NB deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingsacties. Argentijn was dat jaar dicht bij zijn eerste Grand Slam-titel, maar hij verloor de finale op Roland Garros van zijn landgenoot Gaston Gaudio. De 22-jarige Coria bewaart overi- gens goede herinneringen aan Nederland. Vorig jaar bereikte hij immers de eindstrijd tijdens het grastoernooi in Rosmalen. David Nalbandian maakt voor de eerste keer zijn opwachting in Rotterdam, De 22-jarige Argentijn neemt op de wereldranglijst momenteel de negende plaats in. Hij bereikte de. eindstrijd in Rome, de halve finale tijdens Roland Gar ros en kwartfinales in Melbourne bij de Australian Open, Barcelona, Monte Carlo en Beijing. Juan Carlos Ferrero speelde in 2004 een fantastisch toernooi, maar hij was in de finale uiteindelijk niet opgewassen tegen Lleyton Hewitt. Het was misschien wel de beste finale uit de geschiedenis van het ABN AMRO World Tennis Tourna ment, die de Australier na een lange en spannende driesetter won. De. Spanjaard was eerder in het toer nooi verantwoordelijk voor de uit- schakeling van het Nederlandse trio Dennis van Scheppingen, John van Lottum en Raemon Sluiter, maar ook van titelverdediger Max Mirnyi. Door diverse blessures is Ferrero op de wereldranglijst naar de 31ste plaats teruggevallen. Inmiddels is hij vol-ledig hersteld en zeker voornemens zijn prestatie van vorig jaar te verbeteren. De Nederlanders worden dit keer vertegenwoordigd door de Limbur- ger Sjeng Schalken (28) en de Rotterdammer Raemon Sluiter (26). Beide Nederlanders ontvingen een wildcard. Toernooidirecteur Richard Krajicek beslist pas vlak AMRO Wo nnis naar 7. n beleef he JR 0.25 per 13 berirhto. Voor iedere dag De actie Joopt Kijk voorde voor het toernooi wie de derde en laatste wildcard krijgt. Schalken speelt inmiddels al tien jaar tennis op topniveau met een elfde plaats op de wereldranglijst als recordran- king. Sluiter was de afgelopen twee jaar de vaderlandse smaakmaker van het toernooi in zijn woonplaats Rotterdam. De nummer 82 van de ATP-ranking verloor in 2003 de finale van Max Mirnyi en afgelopen jaar moest Sluiter in de kwartfinale na een spannende driesetter buigen voor de latere finalist Juan Carlos Ferrero. Tijdens het kwalificatietoernooi op 12 en 13 februari 2005 strijden 16 deelnemers om de laatste 4 plaatsen voor het hoofdtoernooi. Hiervoor hebben Karan Rastogi (India) en Jesse Huta Galung (Nederland) zich inmiddels verzekerd van een wildcard. Ook voor dit toernooi heeft toernooidirecteur Richard Krajicek nog een derde en laatste wildcard tot zijn beschikking. Het complete spelersoverzicht is als volgt (nationaliteit tussen haakjes): Roger Federer (Zwi), Tim Henman (GBr), Guillermo Coria (Arg), Da vid Nalbandian (Arg) Joachim Johansson (Zwe), Tommy Robredo (Spa), Dominik Hrbaty (Slw), Sebastien Grosjean (Fra), Mikhail Youzhny (Rus), Andrei Pa vel (Roe), Nicolas Kiefer (Dui), Ivan Ljubicic (Kro), Feliciano Lo pez (Spa), Paradorn Srichaphan (Tha), Nikolay Davydenko (Rus), Mario Ancic (Kro), Thomas Johansson (Zwe), Juan Carlos Fer rero (Spa), Taylor Dent (USA), Ra- dek Stepanek (Tsj), Robin Soder- ling (Zwe), Florian Mayer (Dui), Fernando Verdasco (Spa), Michael Llodra (Fra), Rainer Schuettler (Dui), Sjeng Schalken (Ned, wild card), Raemon Sluiter (Ned, wild card). Hierbij komen nog vier spelers uit het kwalificatietoernooi en een spe- ler met een wildcard. Voor meer informatie: www.abnamrowtt.nl De Ladies Day van het ABN AMRO World Tennis Tournament is inmid dels uitgegroeid tot een traditie en staat als vanzelfsprekend in 2005 weer op de agenda. Ook dit jaar is er voor gekozen om op maandag even- als als op de (traditionele) dinsdag een Ladies Day te organiseren. Dus zowel op 14 als op 15 februari a.s. kunt u genieten van tennispartijen van het allerhoogste niveau maar ook van wervelende modeshows met de laatste trends op tennisgebied. Daar naast biedt het Tennis Plaza een grote verscheidenheid aan winkeltjes, stijl- volle eet- en drinkgelegenheden en entertainment, waarbij zelfs een ont- moeting met de spelers tot de moge- lijkheden behoort. Op maandag en dinsdag bezoekt u de Ladies Day voor 15,= per persoon. Kijk op de site www.abnamrowtt.nl. klik op FUN en vervolgens op nieuwsbrief om u aan te rnelden voor de ABN AMRO WTT nieuwsbrief. U wordt dan met enige regelmaat op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen rondorn het toernooi. Sjeng Schalken Zaterdag 19 februari a.s. is het ABN AMRO WTT Family Day Want op die dag is het mogelijk om met het hele gezin tegen een speciaal tarief te genieten van de halve finales! Speciaal voor zaterdag 19 februari a.s. zijn er gezinstickets te koop. Dit houdt in dat 2 volwassenen en 2 kinderen t/m 12 jaar een middag- of een avondsessie kunnen bijwo- nen voor 90,= i.p.v. 124,=. Voor gezinnen met meer kinderen (tot en met 12 jaar) geldt een kor ting van 50% op de normale toe- gangsprijs voor ieder volgend kind. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortings acties. Natuurlijk vinden er deze dag ook diverse activiteiten 'voor het hele gezin' plaats, waaronder interviews en handtekeningen- sessies in Tennis Plaza. Ondanks de sterke internationale bezetting wist een drietal Nederlandse spelers toch het ABN AMRO World Tennis Tour nament op hun naam te schrijven. Het meest succesvol was uiteraard Richard Krajicek, de huidige toernooidirecteur. die het toernooi twee maal won, namelijk in 1995 en 1997. De eerste Nederlander die het toernooi won was Tom Okker die direct de eerste editie in 1974 op zijn naam schreef. De laatste Nederlandse winnaar was Jan Siemerink, die het toernooi in 1998 wist te winnen. In het Tennis Plaza promodorp en in 2 toernooishops op de eerste ring zijn de exclusieve toernooi artikelen verkrijgbaar. Bijvoorbeeld een bad- laken, dat tijdens het toernooi ook door de toptennissers gebruikt wordt of het traditionele ABN AMRO World Tennis Tournament T-shirt. Foto's: Fred Koster Tennis Plaza is wegens succes gepro longeerd. Het luxueuze en voor het publiek gratis toegankelijke promo dorp dat in 2004 werd geintrodu- ceerd komt dit jaar terug in nog gro- tere opzet. Ditmaal presenteren zich maar liefst 50 shops met een ruime keus uit sport- en vrijetijdskleding, heren- en damesmode, golfartikelen, sieraden, horloges, zonnebrillen en tal van andere luxe artikelen etc. Ra dio Rijnmond zal dagelijks live uit- zenden vanuit Tennis Plaza, waar di verse activiteiten met tennisspelers zullen plaatsvinden, zoals handteke- ningensessies, interviews, 'op de fo to met'-acties, meet greet-acties, etc. Verder zijn er in Tennis Plaza di verse andere vormen van entertain ment. Zo is er onder meer een foto- wand en kunnen bezoekers de snelheid van hun service testen. Degenen met de hardste service kwa- lificeren zich voor de wedstrijd 'Wie wordt het Servicekanon 2005' op het centre court. Uiteraard zijn er ook verschillende horecagelegenheden, waaronder een mooie grote bar en een gezellige koffiecomer met terras. Tickets zijn te vcrkrijgen op www.abnamrowtt.nl, telefonisch via 0900 235 24 69 0,45 per minuut) en aan de Kassa van Ahoy' Rotterdam. Data, tijden Maandag Maandag Dinsdag Dinsdag Woensdag Woensdag Donderdag Donderdag Vrijdag Vrijdag Zaterdag Zaterdag Zondag en prijzen 14-02 14-02 15-02 15-02 16-02 16-02 17-02 17-02 18-02 18-02 19-02 19-02 20-02 om 11: om 19: om 11 om 19: om 11: om 19: om 11: om 19 om 11 om 19: om 13 om 19 om 14 00 uur 30 uur 00 uur 30 uur 00 uur 30 uur 00 uur 30 uur :00uur :30 uur :00 uur 30 uur :00uur Arrangementen Passe-partouts Ladies Day Ladies Day Kids Day Family Day Family Day 14-02 15-02 16-02 19-02 19-02 om 11:00 uur om 11:00 uur om 11:00 uur om 13:00 uur om 19:30 uur €15,00 €18,00 €15.00 €18,00 €15,00 €18,00 €19,00 €22,00 €21,00 €27.00 €31,00 €31,00 €36,00 €235,00 15,00 €15,00 10,00 €90,00** €90,00** Minimale afname voor Kids Day is 4 tickets Family Day ticket bestaat uit 2 tickets voor volwassenen en 2 tickets voor kinderen t/m 12 jaar Rekeninghouders van ABN AMRO krijgen 2,= korting per ticket (max. 6 tickets per persoon). Deze korting geldt niet voor Kids Day en Family Day. www.abnamrowtt.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 20