nnm Herinrichting omgeving Peperklip afgerond Folder voor Schiedamse ondernemers Gemeente Schiedam Wijkplan Oost weer een stop verder Uitnodiging bijeenkomst "wijkgericht werken" Vervanging Kocmarktbrug Verzending kennisgevingen Afvalstoffenheffing 2005 Start Tramplusproject Schiedam-Vlaardingenlijn Het aanvragen van huursubsidie in de gemeente Schiedam De rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert mm Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl Colofon fj BOUWZAKEN Z PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 06, WOENSDAG 09 FEBRUARI 2005 Gemeenteberichten /A/A Stadskantoor: Tclcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatacnummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeiscnde veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Afgelopcn vrijdag is op feestelijke wijze het totaal opnieuw ingenchte schoolplein van o.b.s. 'dc Peperklip' in gebruik genomen in aanwezigheid van wcthoudcr Lepidis en wethouder Meijer. Afgelopen maanden is er hard gewerkt aan de herinrichting van het schoolplein van o.b.s. 'de Peperklip' aan de Fahrenheit- straat in Schiedam Oost en de omgeving van deze school. Spelen staat centraal in deze buurt, waarin naast de school ook kindercentrum 'de Triangel' en sportzaal Oost staan. Het plan om het schoolplein en de omgeving opnieuw in te richten is in nauw overleg tussen school en Gemeente Schiedam gemaakt. En het resultaat mag er ziin. Het schoolplein ziet er fris uit. Op het piein is een speelheuvel gemaakt en zijn er plekjes waar kinderen, maar ook de ouders, even kunnen uitblazen. Het grauwe stukje straat tussen Sporthal Oost en de school is omgetoverd naar een speelgebiedje. Het hele gebied is voor de kinderen uit Oost een stuk interessanter geworden. Wethouder Hans Meijer gaat in gesprek over "wijkgericht werken" Burgemeester en wethouders hebben onlangs de concept kadernota 'wijkgericht werken' vastgesteld voor overleg met onder andere bewonersorganisaties, deelnemers aan de wijkbeheeroverleggen en overige bewoners. Het college hecht grote waarde aan het wijkgericht werken en de bijdrage die actieve burgers leveren aan de leefbaarheid van hun omgeving. Daarnaast constateert het college dat door het wijkgericht werken de alstand wordt verkleind tussen gemeente en burgers. Burgemeester en wethouders willen het wijkgericht werken nieuwe impulsen geven door bewoners en grotere rol te geven bij het wijkoverleg. Ook wil het college de ondersteuning van het wijkgericht werken op een nieuwe manier vormgeven. Coordinerend wethouder leefbaarheid en veiligheid, Hans Meijer, wil graag horen wat bewoners vinden van deze voornemens. Inmiddels is er een bijeenkomst geweest met bewoners uit de wijken Zuid,West en Centrum. Bewonersorganisaties en wijkbewoners uit de overige wijken kunnen nog hun mening geven tijdens een van de volgende bijeenkomsten: De bijeenkomst voor de wijken Oost en Nieuwland op woensdag 9 februari 2005 in de Aleidazaal van het Stadskantoor Stadserf 1, aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst voor de wijken Groenoord, Woudhoek, Spaland, Kethel en Sveaparken op donderdag 10 februari in het wijkcentrum de Blauwe Brug Bachplein 590, aanvang 20.00 uur. Voorts is er op verzoek van het Stedelijk Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) nog een extra openbare bijeenkomst gepland, speciaal bedoeld voor bewonersorganisaties en bewonersvere- nigingen als ze daar prijs op stellen. Deze bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 17 februari 2005 in de Aleidazaal van het Stadskantoor Stadserf 1,aanvang 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal de wethouder in kort bestek de concept kadernota toelichten waarna het mogelijk is te reageren. Deze reaches zullen worden verzameld en worden betrokken bij de beleidsvoorbereiding. Het is de bedoeling dat de kadernota in maart wordt aangepast en in april wordt aangeboden aan de gemeenteraad ter vaststelling. De kadernota "Wijkgericht werken" is te vinden op www.schiedam.nl en ook gratis af te halen bij het Gemeentelijk InformatiePunt (GIP) in de Stadswinkel,Stadserf 1 Op zondag 13 februari 2005 om 01.30 uur start ONS in opdracht van de gemeente Schiedam met werkzaamheden ter vervanging van de Koemarktbrug zoals dat vorig jaar is aangekondigd. Om de verkeersoverlast tot een minimum te beperken is door het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam besloten dat er een tijdelijke (vaste) autobrug van zes meter breed komt waardoor er sprake zal zijn van aanzienlijk kortere periodes van afsluiting voor het snelverkeer. Deze week al is voor het langzame voetgangers-/fietsverkeer een aparte brug geplaatst over de Lange Haven. Fietsers en voetgangers zullen dus vrijwel geen hinder ondervinden van de werkzaamheden aan de Koemarkt brug. De tijdelijke autobrug wordt geplaatst op de huidige landhoofden en is breed genoeg voor tweerichtingsverkeer. Lage vloerbussen kunnen er overheen en er is geen sprake van gewichtsbeperking. De hoo_gte van de tijdelijke brug is een meter hoger dan de huidige brug en geeft evenals de voetgangers-/fietsersbrug geen problemen voor de doorvaart. Vanaf de start op zondag 13 februari tot zaterdag 19 februari wordt autoverkeer dat over de Koemarktbrug wil, omgeleid. Gewerkt wordt die week het inrichten van het werkterrein, aan de plaatsing van de tijdelijke autobrug en aan de wegaansluitingen. Vanaf zaterdag 19 februari om 05.00 uur zal de tijdelijke autobrug berijdbaar zijn. van een Begin april 2005 gaat de tijdelijke autobrug er een dag uit en zal er sprake zijn wegomleiding. Vanaf maandag 30 mei aanvang dienst RET) om 05.00 uur tot en met vrijdag 17 juni ■ema zijn 2005 om 18.00 uur zal het autoverkeer over de Koemarktbrug weer gestremi vanwege plaatsing van de nieuwe brug. Op zaterdag 18 juni 2005 zal de nieuwe Koemarktbrug voor alle verkeer worden opengesteld. Overigens zullen op de nieuwe brug de karakteristieke oude brugleuningen weer worden gebruikt. Belangrijkste omleidingroutes: voor stedelijk verkeer en voor verkeer vanuit Schiedam (ten westen van de brug) naar Rotterdam (vice versa): vanaf Plein 40/45 een omleiding over de Burgemeester van Haarenlaan - Burgemeester Knapperdaan; voor doorgaand verkeer (heen en terug) vanaf A20/industrieterreinen richting Schiedam (ten westen van de brug) vanaf Plein 40/45 omleiding over de Burgemeester van Haarenlaan - Burgemeester Knapperdaan. IX- overhandiging van do ccrste cncrgict'oldcr door milieuwcthouder I I.I. Habcrmchl aanj.( Bcrgers, manager operations bij Van Heck Group, tevvns bestuurslid van de ondcrnemcrsvcrenigingen 's-Graveland,iepolder en dc Spaan.sc Grave. De gemeente Schiedam heeft deze week de jaarlijkse kennisgevingen Afvalstoffen heffing verzonden. Via de kennisgeving wordt vooraf bekendgemaakt welk bedrag aan afvalstoffenheffing in rekening wordt gebracht. De afvalstoffenheffing is een belasting die betaald wordt voor het ophalen en verwerken van huisvuil. In 2005 bedraagt het jaartarief voor eenpersoonshuishoudens 205,80 en voor meerpersoonshuishoudens 242,64. Het op de kennisgeving vermelde bedrag wordt door middel van de voorschotnota's, die maandelijks aan het energiebedrijf ONS Customer Services B.V. moeten worden betaald, in rekening gebracht. Eventuele wijzigjngen kunnen naar aanleiding van de kennisgeving schriftelijk aan de gemeente doorgegeven worden. Deze wijzigingen leiden niet direct tot het aanpassen van de voorschotnota's, maar er vindt wel verrekening plaats via de jaarlijkse energierekening van de ONS. Met ingang van 2005 wordt geen kwijtschelding meer verleend van het bedrag aan afvalstoffenheffing. Ongetwijfeld heeft u het ook vernomen: de kosten van energie stijgen ook dit jaar weer sterk. Daardoor kan het zijn dat de energierekening van uw bedrijf dit jaar hoger wordt. Dat hoeff overigens niet. Met eenvoudige maatregelen kan namelijk het energieverbruik van veel bedrijven sterk worden verminderd. Een halvering van het energieverbruik binnen een jaar is beslist geen uitzondering. De gemeente Schiedam heeft een folder ontwikkeld die u helpt om dit soort besparingen ook binnen uw bedrijf te realiseren. Naast praktische maatregelen bevat de folder ook adressen waar u branchespecifieke informatie over dit onderwerp kunt vinden. Bij elke maatregel staan de in de praktijk reahseerbare besparingen aangegeven. Deze zijn opgenomen om u inzicht te geven in de voordelen van energiezuiniger werken. Het kan u ook helpen bij het stellen van prioriteiten. Daarbij kunnen ook de praktijkervaringen van vier bekende Schiedamse ondernemers, Avezaat Cranes, Distilleerderij Nolet, Van Heck Group en Dominial van pas komen. Naast de genoemde kostenvoordelen, signaleren zij nog vele andere voordelen van het investeren in energiesparende maatregelen. Hun concurrentiepositie is er aanzienlijk door verbeterd. Is uw interesse gewekt? Neem contact op met: Afdeling Bouwen en Milieu, Rob van Huis, tel: (010) 246 56 91, r.v.huis@schiedam.nl Het Ondernemersloket van de Stadswinkel, tel: (010) 246 5304, www.schiedam.nl/ondernemen/milieu Energiezuinig ondernemen is namelijk echt veel voordeliger. En ook veel beter voor het milieu. Afsluiting rijstrook Burgemeester van Haarenlaan In de gemeente Schiedam is het Tram plusproject Schiedam-Vlaardingenlijn van start gegaan op de Burgemeester van Haarenlaan. De gemeente Schiedam werkt samen met de RET aan het op Tramplusniveau brengen van de trambaan en tramhaltes op het traject. Om dit op een veilige manier te kunnen doen, zal de aannemer van de Schiedam- Vlaardingen lijn vanaf 7 februari 2005 een rijstrook afsluiten. Het betreff de rijstrook die grenst aan de trambaan. Het verkeer vanaf de rijksweg A20 en vanuit het centrum van Schiedam richting de Nieuwe Damlaan moet vanaf de Johan Braakensiekstraat rekening houden met een wegversmalling. De kruising van de Burgemeester van Haarenlaan met de Parkweg wordt afgesloten. Automobilisten worden met gele omleidingborden naar de plek van bestemming geleid. De werk zaamheden duren tot eind maart 2005. Nieuwe Damlaan De werkzaamheden bestaan uit het verwijde- ren van de abri's, de sloop van de muurtjes langs de waterkant en vervanging van het spoor. Vanaf 14 februari 2005 start de aannemer op de Nieuwe Damlaan met de vervanging van de tramhaltes en het spoor. Ook voor deze werkzaamheden zal de aannemer tussen 07:00 uur en 16:00 uur een rijstrook afsluiten. Gernteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 31 januari 2005 t/m 4 februari 2005: bouwaanvragen: Burg. Van Haarenlaan/ Troelstralaan Burg. Van Haarenlaan 1157-1283 Dr. Schaepmansingel Dr. Wibautstraat Fokkerstraat 475 Goeman Borgesiuslaan Jan van Avennessestraat 32 Ko Suurhofflaan 4 Prinses Beatrixlaan 10 Woonplus Woonplus Woonplus Woonplus Technotrading Schiedam Woonplus Wijkcentrum St. De Erk S. van der Brugghen Verleende bouwvergunningen: Verzonden 2 februari 2005 Koemarktbrug ONS Ingenieursbureau Stationsweg afrol vanaf Horvathweg Combinatie Oostzijde Stationsplein CV Verzonden 3 februari 2005 Burg. Honn. Gretelaan 365 Woonplus Verzonden 4 februari 2005 H.M.H. Coenradistraat 7 G. Tetteroo Fokkerstraat 550 Lange Haven 59 Schiedamseweg 14 ONS/Irado Drs. C. van de Woude M. van der Most N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Als huurder van een woning van een woningbouwvereniging, gemeente of particuliere eigenaar kunt u in aanmerking komen voor huursubsidie. Of u huursubsidie kunt krijgen, hangt af van uw huur, uw inkomen, de samenstelling van uw huishouden en uw vermogen. Uitgebreide informatie over alle voorwaarden voor huursubsidie vindt u op het internet: wmv.vrom.nl/huursubsidie. Maximale huurgrens In de huursubsichewet is geregeld dat er in beginsel geen huursubsidie wordt verstrekt als een huurder een woning bewoont waarvan de huur hoger is dan de maximale huurgrens. De maximale huurgrens is voor het tijdvak 1 juli 2004 tot 1 juli 2005 325,91 als de woning uitsluitend wordt bewoond door personen beneden de 23 jaar. In alle andere gevallen is de huurgrens 597,54. Aftoppingsgrens De huursubsidiewet stelt dat geen subsidie wordt toegekend als de huurder van een woning op het tiidstip dat de huur ingaat, het gebruik had kunnen krijgen of benouden van een andere woning die beter past bij zijn economische en persoonlijke omstandighe- den. Een woning is passend als de rekenhuur niet meer bedraagt dan de aftoppingsgrens. Voor het tijdvak 1 juli 2004 tot 1 juli 2005 is de aftoppingsgrens: Voor 1 of 2 huishoudens: 466,48 Voor 3 of meer persoonshuishoudens: 499,92 euro Indien u huursubsidie aanvraagt voor een woning boven deze affoppingsgrenzen, dan dient de gemeente advies uit te brengen over de passendheid aan het ministerie van 75 appartementen, 1 ADL-unit en 4 eengezinswoningen bouwen n 33 eengezinswoningen 2 poortwoningen bouwen 4 eengezinswoningen bouwen 23 eengezinswoningen bouwen opslagruimte vergroten 62 eengezinswoningen bouwen rijwielstalling vergroten dakterras aanbrengen sauna Beautycentre vergroten stalen brug vernieuwen en de landhoofden renoveren bouwwerk met kantoren, 49 woningen en een 2 laagse parkeergarage bouwen woongebouw met commerciele ruimten bouwen/woongebouw met een dienstencentrum en commerciele ruimte bouwen dakkapel aan de voorzijde en achterzijde plaatsen kantoorunit plaatsen woonhuis gedeeltelijk veranderen woning vergroten Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Miheu (VROM). De gemeente zal alleen een positief advies uitbrengen in de volgende gevallen: 1. U bent 65 jaar of ouder en gaat verhuizen van een woning die niet meer voor u geschikt is (bijvoorbeeld een portiek- woning) naar een aanleunwoning. Een aanleunwoning is een ouderenwonin- gen binnen of in de directe omgeving van een zorgcentrum, waarbij de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzienin- gen van het zorgcentrum. 2. U verhuist naar een woning die specifiek geschikt is voor een gehandicapte huurder of medebewoner en de huidige woning is in verband met de handicap niet geschikt. Er dient dan wel een medische indicatie te zijn afgegeven. 3. U heeft een groot gezin (minstens 8 per sonen) en verhuist naar een 5- of meer kamerwoning omdat de huidige woning te klein is. In alle andere gevallen zal de gemeente een afwijzend advies geven aan het ministerie van VROM. De uiteindelijke beslissing over de toekenning van de huursubsidie wordt door het ministerie genomen. Meer informatie Op de website van het ministerie van VROM (www.vrom.nl) kunt u berekenen of u in aanmerking komt voor huursubsidie. Hier vindt u ook verdere informatie over huursubsidie en de voorwaarden waaraan u moet voldoen om huursubsidie te kunnen krijgen. Daarnaast kunt u ook meer informatie ver krijgen via het Huursubsidie Informatiepunt van de Stadswinkel, telefoonnummer: (010) 246 58 05 of bij het Gemeentelijk Informatiepunt, telefoonnummer (010) 246 53 04. Op donderdag 10 februari 2005, aanvang 20.00 uur. In de BenW-kamer van het Stadhuis van de gemeente Vlaardingen. Voorzitter is de heer P. Buisman. De vergaderingen van de Rekenkamercommissie zijn in beginsel openbaar; de deuren worden gesloten wanneer een lid daarom verzoekt of de voorzitter het nodig oordeelt. Op de agenda staat onder meer: het concept jaarverslag 2005 van de Rekenkamercommissie en de voortgang van de orienterende onderzoeken Informatie te verkrijgen bij de secretaris van de rekenkamercommissie, Jaap Pegtel, tel (010) 246 53 36, e-mail: j.pegtel@schiedam.nl 1. 2. 1. 2. JtM De

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2