uitaaans maasstad (agenda Braziliaanse'volksliedjes uit Molukken in De Doelen luister Avani maasstad Rock Goldmine op viif DVD's 0909 - 50 10 699 m 20» Gezondheidszorg en Cultuur I I L I I I Top 10 Avani - The Real Thing Chiara Civello Last Quarter Moon MUZIEK THEATER ROTTERDAM - Molukse volksliedjes in een Brazili- aans jasje, het klinkt als een vreemde combinatie. Maar niets blijkt minder waar. Op zondag 20 februari laat de band Sioh Maluku op het po dium in het Doelen cafe ho- ren hoed dat klinkt. Sioh Maluka is een bijzonder mu zikaal project onder leiding van gitarist Maurice Ruge- bregt. Op verfrissende wijze brengt de Molukker zijn mu- zikale zoektocht naar zijn roots samen met zijn liefde voor wereldmuziek en jazz. Na zijn afstuderen aan het Rotter dams Conservatorium koos Ruge- bregt ervoor om op zoek te gaan naar zijn muzikale roots. Samen met zijn tante ging hij op reis naar de Molukken. Tijdens deze reis hoorde de gitarist overal muziek. „Veel van de liedjes en melodieen kende ik al van de familiefeesten. Op die feesten werden er Molukse volksliedjes vol weemoed naar het vaderland gezongen." Zo doet u mee! Monm Woensdag 16februari 2005 CX63 Discotheek-Podium-Cafe-T erras Plan-C, Slepersvest 1, ROTTER DAM Hans Dulferft. DJ Kikke. 18 feb Topcover! 19 feb The Pitch Pine Project. 22 feb; 22.00 Grandcafe-Restaurant-ZaleiEngels, Stationsplein 45, ROTTERDAM, 8e etage Stijllooz! Geen dresscode kom stijl- looz! 19 feb Lommerrijk, Straatweg 99, ROT TERDAM Jazz op zondag: New Orleans Synco- pators. 20 feb; 15.00-18.00 Concert- en congresgebouw de Doe len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Doelencafe Jazz en wereldmuziek in het Doelenca fe. Sioh Maluku. Molukse jazz met Braziliaanse saudade. 20 feb; 14.30 Eduard Flipse Zaal Ladies in Jazz. Deborah J. Carter. De Amerikaanse zangeres was de afgelo- pen jaren regelmatig in Nederland te bewonderen. Ze zong in projecten rond de muziek van Duke Ellington en Louis Armstrong en had veel succes met haar cd 'Round Moonlight'. In haar nieuwe programma 'Girl Talking' zal ze pop- standards (Sting, Van Morrison, Len- non en McCartney), latin songs en ei- gen composities zingen. 19 feb; 20.30 Grote Zaal Symfonisch Avontuur Russische Meesters. 18 feb; 20.15 Grote Matinees. Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev. Tsjaikovski - Fantasie-ouverture Ro meo en Julia; Stravinsky - Symphony in Three Movements; Rachmaninov - Symfonie nr.2. 20 feb; 14.15 Zondagochtendconcert: (Blue) Dia monds Forever. 20 feb; 11.00 Lunchconcerten. Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Mark Wiggles- worth. Wagner - Ouverture en baccha- naal uit Tannhauser. 23 feb; 12.45 Jurriaanse Zaal Muziek en Theater voor Kinderen. 20 feb; 14.00 en 16.00 Strijkkwartetten. 22 feb; 20.15 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Grote Zaal Peter Grimes. 18 feb; 20.15 (I om 19.30) nieuwe Luxor Theater, Posthuma- laanl, ROTTERDAM Rob de Nijs. Een theaterseizoen zonder een theaterconcert van Rob de Nijs is niet compleet. Dit seizoen is compleet. Een concert van Rob de Nijs dus. Tweeenveertig jaar na zijn allereerste begin. Steeds meer succes. Of het nooit voorbij kan gaan. 21 feb; 20.00 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Martijn van Iterson Kwartet. Martijn van Iterson (winnaar Bird Award North Sea Jazz Festival in de categorie 'Artist Deserving Wider Recognition') geldt momenteel als een van de beste jazzgi- taristen van Nederland. 18 feb; 20.30 De Basklarinet Centraal. De basklari- net is ongetwijfelt een van de meest veelzijdige blaasinstrumenten, vanwe- ge haar enorme bereik, waarbij de war- me klank van de klarinet-familie overi- gens nooit verloren gaat. Met het trio Henri Blok (basklarinet), Rainer Klaas (piano) en Wolfgang Sellner (cello). Met werk van Brophy, Huber, Heucke, Vrolijk en Bok. I.s.m. Gaudeamus Am sterdam. 19 feb; 20.30 Dubbelconcert: Ensemble Integrates en Duo Koleva Van Otterloo. 23 feb; 20.30 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Jazz meets the world; Apa Ini. Kwartet van Tobias Delius (tenorsaxofoon en klarinet), Hilary Jeffrey (trombone), Wilbert de Joode (bas) en Serigne C.M. Gueye (djembe). 17 feb; 20.15 Ensemble Babakhanov. 19 feb; 19.15 Festival Marokko; Rozennacht (8+). 20 feb; 14.00 Breepleinkerk, Breeplein, ROTTER DAM Concert op twee orgels. De organisten Martin Mans en Aijan Breukhoven ge- ven een concert in de Breepleinkerk. Zij bespelen het hoofdorgel en een drie- klaviers, electronisch orgel. Het pro gramma bestaat deels uit verzoeken uit het publiek. Hiervoor kan voor aanvang een lijst worden ingevuld. Daarnaast brengen beide organisten improvisaties en werken voor twee orgels ter gehore. Spectaculair is het vierhandige orgel- spel dat ook op deze avond niet zal ont- breken. 18 feb; 20.00 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Cantatedienst. Johann Sebastian Bach - Wer nur den lieben Gott lasst walten BWV 93; Felix Mendelssohn Barthol- dy - Denn Er hat seinen Engeln befoh- len. Nienke Oostenrijk, sopraan; Wilke te Brummelstroete, alt; Robbert Over- pelt, tenor; Wiard Witholt, bas. Lauren- scantorij.Laurens-Bachorkesto.l.v.Ba- rend Schuurman. 20 feb; 19.00 Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25, ROTTERDAM Quink- 'Pour voz plaisirs'. Onder de titel 'Pour voz plaisirs' bezingt vocaal ensemble Quink de liefde. Het repertoi re van Quink omvat a capella werken van de vroege renaissance tot en met muziek van deze eeuw. Quink heeft zich de afgelopen decennia ontwikkeld tot een ensemble van internationale al lure! 20 feb; 20.15 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM Kampfar, Grimm en Walpurgisnacht. Metal Hardrock. 18 feb; 20.00 Varukers, Disgusted, Fart Farmers, Blok la, Niolism. Punk Hardcore. 20 feb; 15.00 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Willy Willy <6 The Voodoo Band. Bluesy Rock 'n' Roll trio waarbij het vette gitaargeluid en de 'Blues Croon' van Willy centraal staan. Een mix van eigen werk, interpretaties van klassie- kers en enkele obscure pareltjes. 19 feb Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Basement The Explosion Cooper A Step Apart. The Explosion heeft zijn naam reeds gevestigd in de punk- en hardcore scene. Onlangs verscheen hun eerste plaat via het majorlabel Virgin onder de titel Black Tape. Verder zijn er nog de Haagse punkrockers van Cooper en Rotterdams nieuwe hardcoresensatie A Step Apart. Deze laatste zal de avond voorzien van een krachtige aftrap. 18 feb; 21.00 Grote Zaal, Theater, Basement Keyifland. Dance met DJ's Ozkan, Gok-E en Superior. In het theater de li- veband Grup Esme-ay. 19 feb; 23.00 Theater Zoomer. Zoomer is Japanner. En Ro bot. Hij presenteert zijn eigen avond vol fresh funk en electronics in Night- town Theater. Zoomer is kort samenge- vat funk, electro, breakbeat, hiphop, wave en visuals. Deze eerste editie zijn er optredens van Ufonaut (live), de Rot terdamse bans Zyke (live) en het Funk- turm DJ-Collectief. 18 feb; 22.00 Tea Time Funk. De eerste, enige en echte funk en soulmiddag van Rotter dam. Zoals altijd neemt DJ Bootsy Paul je mee terug in de tijd met de beste hits van de jaren '70 en begin '80. Let's groove.... 20 feb; 14.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Soulpunkers on discospeed. Met dj's Jay leNoir, Lucien Foort, Benny Rodri- gues, Chezz Deepdiggin, Hitmeisster D, Real el Canario. Gepresenteerd door MC Mike Redman. 19 feb; 23.00-06.00 Hufters. Met dj's Nour Casablanca, Leroy Styles, Chuckie, ted Langen- bach, Jeremaine S en Joey Daniel. 24 feb Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM Loosefit. Klinkt als: Funk Soul dj- night. 18 feb; 22.00 Hayseed Dixie (US). Klinkt als: The Hackensaw Boys, Bluegrassband doet rocktributes. 19 feb; 21.30 Eleni Mandell (US). Klinkt als: Elia Fitzgerald meets Tom Waits. 23 feb; 21.30 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Party Night (18+). Twee waanzinnige coverbands op 1 avond! Met 'Buckshot" (5 pers.) en 'Shaky Ground and the Sound of Horns' (12 pers.). 19 feb;21.3(T-00.30 C5 Jazz, Schiehaven 11, ROTTER DAM Stable Roof Jazzband. 20 feb; 15.00 RESISTANCE. 18 feb; 23.00 Decennium Dance Night. 19 feb; 23.00-04.00 Club Las Palmas, Wilhehninakade 66, Rotterdam AMSTERDAMMEETSROTTER- DAMMEETSHOUSEMUSIC. Met DJ's Ian Carey, Eddie Amador, Den- niz, Jeroenski, MC Miss Bunty en VJ Ottograph. 19 feb; 23.00-05.00 Holland Casino Rotterdam, Weena 624, ROTTERDAM Caribean Night. Met live-muziek, dansoptredens en lekkere hapjes. 18 feb; 21.00 Podiumplein Jan Keizer. 17 feb; 21.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROTTERDAM The Priscillas (UK) The Sharpies (ovb). 17 feb; 21.00 T.H.O.D. Stockholm Syndrome Covox Dj Richard Ink. 18 feb; 21.00 De Buurtsuper! Retroactief, Gangma- kers en Verse Aanbiedingen. Met The Royal Plastic Entertainers Cafever- tier. 19 feb; 23.00 Hotel New York, Koninginnenhoofd 1, ROTTERDAM, Blauwe Zaal Schoorsteenveger ging op reis. t/m 20 feb (beh. ma di wo do vr za); 10.30 en 12.30 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Grote Zaal Een aantal. t/m 20 feb; za 20.15, zo 14.30 Bedrog. 23 feb; 20.15 Kleine Zaal MaanDag S+. 20 feb; 15.00 Kleine zaal t/m 18 feb; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Norway Today (15+). 17 feb; 20.15 Marokko Festival: Taxista. 18 feb; 20.15 nieuwe Luxor Theater, Posthuma- laanl, ROTTERDAM De Jantjes. t/m 20 feb; 20.00; zondag ook 14.00 oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM Nilgun Yerli - Held op Blote Voeten. 17 feb; 20.00 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM 'Fridaynight Spotlight': Wouter De- prez, Springeling en Boele. 18 feb; 20.30 Neveneffecten: Zinloos Geweld (try- out). 19 feb; 20.30 Theater 't Kapelletje, v.d. Sluijk- straat 176, ROTTERDAM Plukdedag. 17 feb; 20.30 Het Waterhuis: De stem van Tamar (11+). 23 feb; 14.30 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM De Varkensfabriek door Mohammed Azaay en Karim el Guennouni. 17 feb; 19.30 rotterdams centrum voor theater, Mathenesserdijk 293, ROTTER DAM Amoniak. t/m 20 feb (beh. ma di wo do); vr. 12.00 14.00; za. 20.00; zo. 14.30 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Grote Zaal Raymannn is laat. Stand-up comedy. 17 feb; Open 19.30, aanvang 20.15 Raymannn is laat. Stand-up comedy. 23 feb; Open 19.30, aanvang 20.15 De Scheg, Ambachtsplein 141, ROT TERDAM Captainsdinner. 18 feb; 20.00 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Waar halen ze het vandaan? 18 feb; 20.30 Wijkgebouw De Larenkamp, Slinge 303, ROTTERDAM Hartstocht en Schelmenstreken. 23 feb; 14.00 Wijkgebouw Lombardijen, Menan- derstraat 89, ROTTERDAM Het Waterhuis: De stem van Tamar (11+). 18 feb; 20.00 Wijkgebouw de Esch, Rijnwater- straat 7-23, ROTTERDAM Pendrecht. 17 feb; 20.00 Kindertheater Potdosie: Amerika, Amerika(4-10jr). 23 feb; 14.30 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM De Tunes.tJm 17 feb; 18.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Dineren en genieten met 'Nou en..?'. 17 feb; 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en..?'. 19 feb; 18.30 Metz on Sunday. 20 feb; 18.00 Ongewild Muzikaal. 24 feb; 18.30 SKVR Calandstraat, Calandstraat 7, ROTTERDAM Auditie: Spelen met Shakespeare. In- formatie of aanmelden: Suzanne Jansen 010-4361366 of www.skvr.nl. 17 feb; 20.00 De reis naar de Molukken is in ze- kere zin het beginpunt van het pro ject Sioh Maluku geweest. „Ik hoorde daar zoveel muziek! Dit in- spireerde me om deze liedjes op ei gen wijze te arrangeren. Omdat ik gitaar speel, begeleidde ik vaak mijn oma als ze zong op feestjes. Ik begon steeds vaker variaties van de melodie te gebruiken. Zo ging ik bijvoorbeeld de liedjes op een jazzy manier spelen." Sioh Maluku heeft ook een cd ge- maakt. Op 'Nostalgia for the mo- luccas' staan elf bijzondere liedjes. „Het is een hele persoonlijke plaat geworden. Het eerste nummer is ingezongen door mijn grootmoe- der, die inmiddels overleden is. Het is een familieliedje dat haar vader ooit schreef voor haar moe- der. We hebben het opgenomen in haar woonkamer", vertelt Maurice Rugebregt ontroerd. „Ik heb voor dit liedje gekozen omdat het per soonlijke maar ook historische waarde heeft." De andere nummers op de cd be- staan uit jazz- en wereldmuziek. „Er hebben bijzondere mensen meegewerkt aan dit project. Voor het nummer 'Cade Voce' heeft zangeres Lilian Vieira bekend als de zangeres van Zuco 103, een Moluks liedje in het Portugees ver- taald. Zij heeft de liefde voor het vaderland, dat in het originele lied je centraal staat, vervangen door het verlangen naar een verloren liefde. Ik heb veel met Lilian Viei ra samengewerkt en wilde graag dat zij zou meewerken aan dit pro ject." De familie van Maurice Rugebregt vertrok, met velen andere Moluk- kers, na de Tweede Wereldoorlog naar Nederland toe. De bedoeling van de Nederlandse overheid was Gitarist Maurice Rugebregt speelt zondag samen met zijn band in het Doelen cafe in Rotterdam. De toegang is gratis. dat de Molukkers snel zouden te rug keren naar hun vaderland. De families werden opgevangen in kamp Westerbork en aan integratie werd geen enkele aandacht be- steed. „Mijn vader heeft als een van de eerste Westerbork verlaten omdat hij werk had gevonden. Ik ben dan ook niet opgevoed in de Molukse wijken, zoals veel Mo lukkers van mij generatie. Door de hechte familiebanden binnen de Molukse gemeenschap heb ik wel veel van de cultuur meegekre- gen." Maurice beperkt zich niet tot Sioh Maluku, naast zijn werk op het conservatorium is hij aan het werk 88 met een riieuw"muz'ikaal project. „Op dit moment ben ik met 'Trio Cruzado' bezig. Het is een gitaren- trio met een tango gitarist, een fla- mencogitarist en ikzelf met Brazi- liaans gitaar. We spelen eigen composities en hebben stukken be- foto: Louis Haagman werkt waar de verschillende gitaar- stijlen in verwerkt zijn." Sioh Maluku speelt op zondag 20 febru ari om 14.30 in het Doelen cafe. De toegang is gratis. Voor meer informatie over Sioh Maluku: www. siohmaluku. nl. 'Immigranten moeten het liefst zo snel mogelijk inburgeren in de Ne derlandse samenleving en een identiteit naar westerse maatstaven aannemen ofschoon niemand lijkt te weten wat dit precies inhoudt.' Wie een aardige tegenhanger zoekt voor deze stellingname kan terecht bij Gezondheidszorg en Cultuur. Hoewel de teksten hier en daar nogal wat vaktermen bevatten, kan een gei'nteresseerde lezer door dit boek aan het denken worden gezet. Daarnaast is het een goede hand- reiking voor hulpverleners in de gezondheidszorg, die met migran- ten in contact komen, om een brug te slaan naar de allochtone patient. Sinds de Tweede Wereldoorlog is de sociale kaart in Nederland in- grijpend veranderd. De gevarieer- de bevolkingsopbouw vraagt een andere gezondheidszorg, waarbij de hulpverleners in aanraking ko men met patienten van verschillen de nationaliteiten. De samenstel- lers van dit boek gaan ervan uit dat het niet haalbaar is om bij de interculturele commu- nicatie tussen hulpver- lener en patient voile- dig rekening te kunnen houden met culturele achtergronden (de arts of verpleegkundige zou dan ook manager, maatschappelijk wer- ker en antropoloog moeten zijn). Het grootste deel van de allochtone patienten is vertrouwd met de Nederlandse cultuur, zij wonen hier al vele jaren en kennen de weg in de gezond heidszorg, maar heb ben te maken met spe- cifieke hindernissen op hun toegang tot zorg, die voor de autochtone patienten minder gel- den. Internationaal gaan we steeds meer toe naar een aanvaard sys- teem van interpretatie van ziekte en gezondheid. Hierdoor zullen zorgverleners in de reguliere zorg steeds minder acht slaan op cultu rele achtergronden en lokale ma- nieren en gebruiken. Ongewild zouden alternatieve genezers, die wel aansluiten bij de culturele in- terpretatiemodellen van patienten, zo meer ruimte kunnen krijgen. Tot slot, wie zich niet verdiept in de omstandigheden waarin de mi grant zich bevindt, zal niet goed kunnen begrijpen welke verschil lende aspecten het lichamelijk en geestelijk welzijn van deze groep patienten bepalen. En juist aan dat begrip en aan inzicht in de ver schillende factoren wil Gezond heidszorg en Cultuur een bijdrage leveren. Het boek is geschreven door Ivan Wolffers en Anke van der Kwaak. (ISBN0-5383-796-5) Maasstad publiceert op deze plaats tweewekelijks de populaire top-10 col- lectie van de Bibliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in de ze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de eigen collectie: de leestip. Bibliotheek Rotterdam ook op Internet: www.bibliotheek.rotter- dam.nl 1 .Mark Winecjardner - De terugkeer van de peetvader 2.David Baldacci - Het uur van de zonde 3.Maeve Haran - Weelderige vormen 4.Jenny Siler - Flashback 5.Anna Maxted - Rennen en vliegen 6.Danielle Stelle - Veilige haven 7.Moses Isegawa - Voorbedachte daden 8.Renate Dorrestein - Zo lang er leven is 9.Kerstin Ekman - Krasloten 10.Jilliane Hoffman - Vergelding TtU RSAITHIN© Soulvolle vocalen over een gort- droge hiphopbeat, dat is anno 2005 nauwelijks een origineel geluid meer te noemen. Toch zijn er in het enorme aanbod in het zogenaamde neo soul genre nog zangeressen te vinden die er meteen tussen uit springen. Avani kreeg al de goedkeuring van prominente collega's als Mica Pa ris en Rahsaan Patterson en vond onderdak bij het Engelse kwaliteit- slabel Dome (Beverley Knight, Tasha's World). Ze schreef zelf de twaalf composi ties voor haar debuutalbum The Real Thing; alleen Watching You (een duet met Patterson) is een be- werking van de gelijknamige hit van de Britse soulgroep Loose Ends. De ingetogen muziek is steevast opgebouwd uit minimale beats en ingekleurd met strings, synth- en Rhodesklanken. De fraaie stem van Avani staat pro minent in de mix, waardoor de mu ziek ondanks de afgemeten pro- ductie een zekere intimiteit be- houdt. Inderdaad: The Real Thing! Het succes van Norah Jones heeft de deur open gezet voor andere ar- tiesten die zich bewegen in het nie- mandsland tussen smooth jazz en pop. Een interessante nieuwkomer is de jonge zangeres Chiara Civel lo. Zij onderging een gedegen op- leiding in de jazz en heeft daar naast een voorliefde voor Latijns- Amerikaanse en Braziliaanse rit- mes. Civello werd opgemerkt door producer Russ Titelmann, die ook haar talent als songschrijver her- kende. Hij bracht haar ook in con tact met de legendarische song schrijver Burt Bacharach, met wie zij de compositie Trouble schreef. Als gastzangeres was ze reeds te horen op het album October Road van James Taylor uit 2003. Het door Titelman geproduceerde de buutalbum Last Quarter Moon is een prima showcase voor de vele talenten van Civello en krijgt een meerwaarde door het subtiele spel van beroemde sessiemuzikanten als drummer Steve Gadd en achter- grondzanger Daniel Jobim (klein- zoon van Antonio Carlos). Het re- sultaat is vederlichte maar o zo verleidelijke easy listening van een hoogwaardige kwaliteit. parlements- leden van slaghout gedorste nalmen schitteren oude lap wijnkoeler wegnemen Russische loflied T 5 krachtbron 10 grand 4 vreemde munt zangdrama Europese taal emeritus Europese rivipr ravotpartij kade tik 3 jekwamen ophouden teukengerei 2 11 vooruit! sliert rijstveld maalstroom deel van eenschip 1 onstuimig bouwsel van was 7 prijs lucht- infanterist rivier in Rusland haarsnit T toevluchts-1 oord 8 godin drug 13 komaan! T een zekere 1 reeds aan boord zijrivier van de Donau turen 1 land in Europa 6 12 zojoed 9 Rock 'n Roll Goldmine, een verzameling van vijf DVD's met hoogtepunten uit de muziekgeschiedenis van de tweede helft van de twintigste eeuw. Met 'Elvis B The Echo will never Die', 'The San Francisco Sound' met Santana, The Steve Miller band en vele anderen. 'The British Invasion' met The Kinks, The Troggs, Joe Cocker en nog veel meer. 'The Sixties' met Jimi Hendrix, The Who, The Beatles en Janis Joplin en 'The Soul Years' met Stevie Wonder, James Brown, Sam Dave en heel veel anderen. Alles bij elkaar meer dan vijf uur kijk- 6n luisterplq Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 16 februari t/m dlnsdag 22 februari 2005 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. I ii! hier de gevonden letters in en beI het gevonden woord door via 0909-50 10 699. mm OEM) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden Prijswinnaars ontvangen automatisch schrittelijk bericht. De oplossing uit nummer 52: kerstgedachte Alle prijswinnaars van de kerstpuzzel hebben inmiddels schrittelijk bericht ontvangen. Van harte gefeliciteerd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13