maasstad W\>OA maasstad 3,so V winter SALE HiphopRap en Breakdance in Korenbeurs Woonplus: zorgen over minder groen in de stad DIRECT AF FABRIEK Vakantie Bowlen DE GOEDKOOPSTE VAN DE BENELUX! www.psdc.nl westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam 1 uur bowlen en 1k ffrisdrank T^huid/foyd maasstad kerk SCHIEDAM maasstad weekbladen :.e: SCHIEDAM - 'Schiedam meest actief in herstructure ring' en 'De Zuid-Hollandse gemeente Schiedam huisvest de meest ambitieuze corpora- tiesector van het land'. Zo luidden de koppen in de wo- ning- en bouwvakbladen. Trotse gezichten bij Woon plus en bij directeur Karin van Dreven. 'Wij zijn hier hartstikke blij mee en ape- trots op'. GRATIS MONTAGE t.W.V. 350,- Stoomdouchecabine v.a.€1095,- Luxe Whirlpools v.a. 495,- Infrarood Sauna v.a. 1495,- SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 19 februari verzorgd door desopranen Leenke de Lege, Esther Putter, Desiree Verlaan en de mezzo-sopraan- Mieke van Laren. Zij worden aan de vleugel begeleid door Sa bine van derHeyden. Onder het motto 'Opera, operette en aan opera verwante liederen' zingen zijliederen, aria's en ensem bles. Aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij.Het inloopcon cert van zaterdag 26 februari door Mannenkoor 'Excelsior' komt te vervallen Mantelzorgcafe Brandpreventie Wijkpost Zuid 19 t/m 27 febr. van 13.00 tot 18.00 u. Koken Rode Kruis 300procent MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO ivuurnemens. Mug stei^dsa Open Woensdag 16 februari 2005 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. C.M. Visser. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 iUur: ds. C. Gielen. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dojpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. £>e Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur: ds. A. van de Heuvel en 16.30 uur: ds. K. van As. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. H. Mudde. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Sifigil 106, za 18.00 uur, euch. vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. PB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk f-ange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uurjeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want en wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, IndonesLsch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Nelwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal oon 010 4004286 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur 'Wel kids maar weinig hiphoppers bij Masterclass' door Frank Willemse SCHIEDAM - De oude Ko- renbeurs, gebouwd eind 1700 door deftige graanhan- delaren en jeneverbaronnen werd zondagmiddag inge- nomen door hedendaagse jeugd. Capuchons, gympen en hele wijde broeken in plaats van driedelige pakken en klassieke muziek. Nee, nu harde beats, groovy bas- lijnen en scherpe, kritische teksten van rappers en een headspin op de oude mar- meren vloer. De tweede masterclass van het Cultu red Forum Schiedam; een open huis voor Rap, Hiphop en Breakdance. 'You can sell drugs and guns and that's not a good chance You want to make money? You want to spend money? But do it in the right way You can try but don't get high Maybe tommorrow you die And that's no lie' Deze tekst is van de 24-jarige Juan Rorijs die alleen naar de Ko- renbeurs is gekomen. Hij woont nu drie maanden in Schiedam en dit is een kans om promotie te maken voor zijn teksten. En om tips te krijgen. Elke rapper heeft een roep- of bijnaam; hij noemt zichzelf WBP of 'We Bless po wer'. Na zijn rap wordt hij ondersteund door de disjockeys Mike Redman en Eni-iess en krijgt hij een warm applaus van het publiek. Mc P- mode is de Master of Ceremony en geeft goede raad. „Je durft wel, maar je moet wel goed arti- culeren, anders verstaan de toe- ledereen mag, vooral de kinderen vinden dit leuk, zijn naam of een kreet(Tags) op de kleding schrijven van de Star Force Urban Legends. Foto Roger van der Kraan hoorders je boodschap niet. Ema zal hij met jongens tussen de 9 en 13 jaar in het Nederlands wat rappen en tek sten maken. De amateur- rapper knikt bij de tips, doet nog een keer zijn rap voor en loopt hiema rechtstreeks weg; de deur uit van de Korenbeurs. Ema komen nog andere artiesten. Op het program- ma staat vandaag alles wat met Hiphop te maken heeft. Met rap als muziekstijl en Breakdance als dansvorm. Jammer dat er niet veel echte Hiphoppers gekomen zijn. Wel kinderen die met hun ouders zijn gekomen en die de muziek wel al heel prachtig vinden. Voor de masterclass zijn profes sionals uit Rotterdam uitgenodigd zoals DJ Mike Redman en Rapper MC P- mode die programma's maken voor VPRO's Villa Achterbuurt. De rasta rapper vraagt de kinde ren waar Rap vandaan komt. „Uit Amerika natuurlijk", zegt een oudere, kale man. „Helemaal fout. Rap stamt uit diep in Affika waar stammen via rap berichten uitwisselden." Begin tachtiger jaren werd Rap populair bij jeugd in de ghetto's van steden. Waarop de tonen van Marvin Gaye, Otis Redding en James Brown de eer- ste rapversjes werden gemaakt. Vanuit Amerika ging de Hiphop jeugdcultuur de hele wereld over. En inmiddels zijn duels, woord- gevechten tussen jongeren heel populair. Er zijn verschillende soorten Rap. Begonnen werd met party-rap. Maar ook gangsta-rap, waar over moord en doodslag wordt verteld. De weerslag van het harde ghettoleven. Een andere stijl 'boosting' voor opschepperi- ge types of message-rap die juist weer een serieuze boodschap heeft. Voor de geluidinstallatie staan vier breakdansers of B-boys in helwitte overalls. Niet voor lang, want 'live Body Bombin' staat op het programma. ledereen mag, vooral de kinderen vinden dit leuk, zijn naam of een kreet (Tags) op de kleding schrijven. Als graffiti op een viaduct. Hier- na geven de Star Force Urban Le gends een demonstratie break dance. Wild en atletisch met zelfs headspinns op de keiharde mar- meren vloer. Professioneel en ge- concentreerd voeren ze hun dans uit. En liggen ema uitgeput naar hun eigen tv-opnamen te kijken achter het toneel. Ema mogen de kinderen zelf rappen of breakdan- cen. Maar er zijn weinig tieners die zich daaraan wagen. Waarop de middag wegglijdt en alleen de plaatdraaiers verder draaien. s -> m r-iy wvt ttc a - 5 i- JID'tJ tcjov rcnwri^)' ^00 I'"1"' a gfl Schiedam op eerste plaats wat betreft herstructurering door Frank Willemse Schiedam eerste van de Neder- landse gemeenten met renovatie, bouwplannen en slopen. Dat blijkt uit het 'Verslag financieel toezicht woningcorporaties 2003' van het Centraal Fonds Volkshuisvesting (CFV), de financieel toezichthou- der van de branche. Volgens die prognoses worden in Schiedam de komende tien jaar 4522 woningen gerenoveerd of ge- sloopt. Op een totaal van 14.000 woningen is dat bijna 32 procent. Schiedam houdt daarmee steden als Heerlen en Utrecht -de num- mers twee en drie- van het lijf. „Eindelijk zijn Schiedam en Woonplus positief in het nationale nieuws", zo benadrukte directrice Karin van Dreven direct nadat zij de offtciele stukken met wethouder Habermehl over sloop en nieuw- bouw voor de komende jaren had ondertekend. Zuid. Zaterdag begon ook de verkoop van de omgeving Goeman Borge- sius. Waar de naam van de buurt verandert in 'Nieuwe Tuinen'. De oude jaren vijftig flats zijn afge- broken en comfortabele koop- en huurwoningen in verschillende woningtypen en prijzen worden daar gebouwd. Doel: een gevari- eerde woonwijk maken in plaats van allemaal dezelfde woningty pen. De woningen van de Nieuwe Tuinen worden gerealiseerd in vier deelprojecten die de volgende na- men hebben: het Prieel, het Bor- des, het Gazon en het Terras. Pro- jecten ontworpen door verschillen de architecten, maar wel verwant met elkaar wat betreft kleur- en materiaalgebruik en vormgeving. Naast eengezinswoningen omvat het gebied de Nieuwe Tuinen ook appartementen en Fokuswoningen voor gehandicapten. Sloop; Woonplus is er goed in en gooit er in ieder geval hoge ogen mee in Nederland. Foto Roger van der Kraan .-vamXZ. ZIEONZE WEBSITE Stoomdouchecabines Infrarood Sauna Whirlpools Kiotoweg 152 Rotterdam-Spaanse polder Tel. 010-2450596 Fax 010-2450721 Trotse gezichten bij Woonplus, maar toch had de corporatie ook een kritische noot te kraken met de gemeente. Minder te spreken is di recteur Van Dreven over de aange- kondigde bezuinigen op het onder- houd van straten en pleinen. Met minder geld kan de ONS minder werk verrichten aan het onderhoud van het groen zoals bomen, veldjes en bossages maar ook losliggende stoeptegels. Zo gaat Schiedam er in de winter nog beter uitzien dan in de zomer", sprak Karin van Dreven sarcastisch over deze be- zuiniging. En dat juist nu het vol gens haar met Schiedam de goede kant op gaat met vele nieuwbouw- plannen. „Immers", zo betoogde zij „Het woonmilieu en de omge ving maakt samen 'de belevings- waarde' van een straat of gebied uit die juist zo belangrijk voor woongenot is geworden." Een drukke dag voor Woonplus, eerst met de start van woning- bouwproject De Contrabas in Groenoord-Zuid. Aan de Laan van Bol'Es komt een woontoren met 52 huurappartementen en garage. Emaast negen grote stadswonin- gen, winkels en een winkelcen- trum waar supermarkt Bas van der Heijden komt. Hierna voerde een busrit belangstellenden langs al die renovatie en nieuwbouwplannen van Woonplus met gemeente- raadsleden. Aandacht kregen plan- nen als het Land van Belofte, het cascohergebmik van de oude flats van de Willem Andriessenlaan, het Bospad met ouderen en groepswo- nen en het bijna gereed zijnde Westerstaete aan de Westerkade in SCHIEDAM - Mantelzorgcafe Schiedam opent dinsdag 22 febru ari weer de deuren voor alle Schie- damse mantelzorgers die zin heb ben in een kopje koffie of thee en een praatje. Mensen die langdurig zorgen voor een ziek(e) of gehan- dicapt(e) familielid, vriend of be- kende, zijn tussen 10.00 en 12.30 uur welkom aan het Broersveld 123. Paula Persijn, verpleegkundi- ge en als gastvrouw goede beken- de van het mantelzorgcafe, zal ge- interesseerde mantelzorgers til- technieken demonstreren en tips geven. Voor meer info: 06-516 94 096 of e-mail: mantelzorg.schie- dam@zonnet.nl. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein vindt maandag 14 maart eenbrandpreventie voorlich- tingsbijeenkomst plaats. Aanvang is 13.00 uur en de toegang is gratis. Vooraf opgeven bij het wijkcen trum, tel. 473 86 71. SCHIEDAM - Stichting Ouderen- werk organiseert diverse activitei- ten voor 55-plussers in Schiedam. In Wijkpost Zuid aan de Oude Maasstraat 22 is er iedere vrijdag- avond van 19.30 tot 22.30 uur kla- Nu voor slechts pp Minlmaal 4 personen (Wel even reserveren) Grillcafe Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl vetjassen. De kosten zijn 1,15 per keer. Iedere vierde donderdag van de maand wordt er bingo gespeeld van 13.30 tot 16.00 uur, kosten 3,20 voor zes rondes. SCHIEDAM - De landen rond de Middellandse Zee hebben allemaal een fantastische keuken. Niet al leen heel smaakvol door allerlei in- vloeden van buitenaf, waardoor een geweldige menging ontstaan is in kleur, geur en smaak, maar vooral ook omdat gebleken is dat eten op Zuideuropese wijze heel goed is voor onze gezondheid. De SHV organiseert een cursus medi- terraans koken die wordt afgeslo- ten met een buffet. Er wordt ge- kookt op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Accentcollege aan de Mgr. Nolenslaan 99b. Kos ten zijn 85 euro, exclusief ingredi- entengeld. Aanvang 1 maart, opge ven tot en met 16 februari via num- mer 426 47 81 SCHIEDAM - De afdeling Nieu we Waterweg Noord van het Ne- derlandse Rode Kruis kan ook in 2005 gasten plaatsen in twee hotels in Wezep en Rhenen. En natuurlijk vaart de J. Henri Dunant ook dit jaar weer voor de gasten van het Nederlandse Rode Kruis. Alle gas ten krijgen een vakantie, die voile- dig op hun mogelijkheden is toege- spitst en voor iedere gast is er de hulp die nodig is om onbekom- merd te kunnen genieten van vijf heerlijke dagen. Voor meer infor- matie of voor wie wil weten aan welke criteria voldaan moeten worden kan er gebeld worden met nummer 234 20 49. SCHIEDAM - Met de expositie 'Kwets!', die loopt tot en met 19 maart, opent galerie 300procent haar nieuwe expositiejaar. Afbeel- dingen van de menselijke figuur kunnen verschillende aspecten van de mens blootleggen. De geselec- teerde werken geven in dit geval niet de identiteit, maar de kwets- baarheid weer. Het toont de mens zonder bescherming, weerloos, en daardoor vatbaar voor aanvallen van buitenaf. Dinsdagavond 1 maart zal Anne Wenzel een toe- lichting geven op haar werk. Deze presentatie wordt ingeleid door Edwin Spek, curator van 300pro- cent. Vanaf 20.00 uur zijn de deu ren van 300procent geopend. ^laudianst De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 7 tot 14 februari zijn binnengekomen. Klachtengolf uit Oostvoorne, Brielle, Tinte en Hellevoetsluis Op vrijdagmorgen 11 februari kwamen in twee uur tijd 24 stankklachten bij de meldkamer van de DCMR binnen. Bewoners van Oostvoorne, Brielle, Tinte en Hellevoetsluis omschreven de stank als van olie, kattepis en ben- zinegeur. De uitrukdienst van de meldkamer stelde vast dat Nerefco Raffinaderij in de Europoort de veroorzaker van de klachtengolf was. In een van de tanks was ruwe olie opgeslagen, Bij het legen van de tank - waarbij het drijvende dak van de tank omlaag zakt - bleef aan de tankwand een laag gestolde ruwe olie achter. Hierin zat ook mercaptaan, dat al bij zeer kleine hoeveelheden enorm stinkt. Nerefco onderzoekt het voorval en rap- porteert onder andere welke maatregelen het bedrijf neemt om een dergelljk incident te voorkomen. Stankoverlast in Rozenburg van het beladen van tanker Op dezelfde dag werd Rozenburg 's avonds tussen kwart over zes en acht uur geplaagd door stankoverlast. Aan de kade van op- en Vopak Terminal Europoort was in de Neckarhaven het schip geladen met nafta. Het laatste uur van de naftabelading gebeurde zonder dampverwerkingsinstallatie (DVI), omdat de installatie nodig was bij het laden van benzine in een ander schip. Benzine moet verplicht via de DVI geladen worden en nafta niet. Negen inwoners van Rozenburg en een uit Maassluis belden de DCMR over de stank van olie. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. Fitness t Cardio-fitness Aerobics Spinning Body mind Zonnebanken Sauna Stoombad Zwemmen Diplomazwemmen" Fysiotherapie (praktijk Spanjersberg) Gratis Parkeren' Squash" Creche Infarmeer naar de speciale februari aanbiediny! David Lloyd Sports Health Clubs Rotterdam R'dam Blijdorp Energieweg 9 Tel. 010 245 16 70 R'dam Centrum Benthemstraat 10 Tel. 010 243 47 00 Sports Health Clubs www.davilloyd.nl y

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3