maasstad lets n/euws uit schiedam 'Dit is nog steeds leuk om te doen' mx Ervaringsdeskundige helpt nu lotgenoten 'Hier is hier veilig en altijd gezellig druk' Ook voor bruids-kapsel naar het Spinhuispad Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Volop videoplezier bij Baly Aanval op overtollige haargroei Juwelier Noordgold Kapsalon 1-4 W - T_ P9®ifi tr, SCHIEDAM - Het is alweer drie jaar geleden dat video/porno- theek Baly naar de Hoogstraat 176-178 verhuisde. Na 25 jaar in een pand op de Dam te zijn gevestigd, verhuisde het bedrijf daarna naar hartje Schiedam. SCHIEDAM - Irene Jongenelen begon in 1999 als eerste in Nederland met een nieuwe ontharingstechniek, waarbij ge- werkt wordt met zogenaamd 'flitslicht'. Inmiddels heeft zij in Rotterdam een praktijk met tien medewerkers. In Schiedam aan de Groenelaan 109 in een medisch centrum weet zij zich verzekerd van de medewerking van vier collega's. Stadsregio wil nachtnet aanbesteden Zwemmen op Maat in Schiedam groot succes Twee lezingen in Veertigdagentijd Buitendecoratie Gedichten in de etalages worden woorden SCHIEDAM - Mehmet Kocak en zijn dochter Gokce hebben een prachtige juwelierszaak in winkelcentrum Nieuwe Passa ge. Ongeacht nationaliteit stapt iedereen graag even binnen op nummer 3. SCHIEDAM - Aan het Spinhuispad is sinds ruim een jaar Kapsalon Orhan gevestigd. Een gezellige moderne kappers- zaak met een aparte ingang voor de dames en de heren. Met professioneel personeel zorgen eigenaar Orhan en Aicha Sahin ervoor dat de klanten die binnenstappen zich er altijd meteen op hun gemak voelen. lUD 00 pierre cardin =Sl "itwrfitr jROQRDGOLD Woensdag 23 februari 2005 XQ01 Eigenaar Cor Bakker: „Toen Jan de Bouvrie daar in het naastgele- gen Arsenaal begon, moesten wij daar weg. We zaten daar prima, ie- dereen kende ons. Maar het mooi- ste is, dat die De Bouvrie inmid- dels vertrokken is en wij in ons nieuwe pand aan de Hoogstraat nog steeds bestaan. Wei jammer dat we hier geen cabines mogen hebben. In onze vorige winkel hadden we er zeven." Maar ook zonder die cabines heeft Bakker aan klandizie geen gebrek. „Dat komt ook omdat wij nog steeds video"s verhuren. We heb ben er vele duizenden staan. Ande- re zaken hebben ze weggedaan sinds de komst van de dvd en dat werkt nu in ons voordeel, want niet iedereen heeft een dvd-speler thuis staan." Trots vertelt Bakker dat hij op het gebied van porno-films bekend is in de regio en ver daar buiten. „We hebben klanten uit de hele re gio, maar ook uit Apeldoorn, Utrecht en zelfs Brussel. De mees- te klanten huren 1 tot drie dagen of een week video's of dvd's." Tot slot een kleine anekdote over de naam: „Vroeger heette het bedrijf Balie, maar toen de zoon van de ei genaar een lichtbak boven de zaak liet aanbrengen stond er Baly met een 'y\ Dat hebben ze toen maar zo gelaten." Baly is zeven dagen per week van tien tot tien uur open. Cor Bakker staat het grootste deel van die tijd zelf in de zaak. Hij wordt daarbij geassisteerd door zijn vrouw en een full- en parttimer. Cor is pas 60 jaar geworden, en zeker nog niet van plan om te stoppen. „Welnee, dit is gewoon nog steeds veel te leuk om te doen. Ik ben niet iemand die achter de geraniums gaat zitten. Je krijgt hier echt van alles binnen, van stratenmaker tot meneer de doctorandus toe. U moest eens weten wat hier binnen- loopt. Meestal is het vrij druk, maar als er 's avonds een voetbal- wedstrijd is, is het bij mij stil in de zaak." Zij was eerder te gast in diverse te- noten te helpen. levisie-programma's, zoals bij Ca therine Keyl, waar zij de goede re- sultaten met deze nieuwe, volgens wetenschappelijk onderzoek onge- vaarlijke techniek, nader toelichtte. Heel veel mensen hebben proble- men met overtollige haargroei. En dan hebben we het niet alleen over gezichtshaar of de bikinilijn, maar ook over mensen die extreme haar groei over het gehele lichaam heb ben. Zelfs in 2005 is overtollige haargroep nog altijd een onder- werp waarover weinig wordt ge- sproken. Maar soms kan het zo erg zijn, dat mensen er psychisch on- der gebukt gaan. Wat dat betreft spreekt Irene uit ervaring. Zij weet wat voor inpact overtollige haar groei op je leven kan hebben. Na- dat zij zelf van haar probleem af- geholpen was, besloot Irene een ei- gen kliniek te beginnen om lotge- Bij Epilennium gaat men zeker niet over een nacht ijs. Er worden twee maal per week gratis intake- spreekuren gehouden, waarop be- langstellenden wordt verteld wat de behandeling met flitslicht pre- cies inhoudt. Afhankelijk van de mate van haargroei is voor het be- handelen van een been bijvoor- beeld 1300 zogenaamde shots' die overigens pijnloos zijn. Om voor behandeling in aanmer- king te komen is doorverwijzing van de huisarts niet noodzakelijk, maar wel aan te bevelen. De huis arts onderzoekt de client op even- tuele huidafwijkingen. Wanneer de huisarts aangeeft dat met de be handeling kan worden gestart, wordt eerst schriftelijk een offerte gedaan. Irene: „Omdat wij samen- werken met een huisarts en specia- le op HBO-niveau opgeleide huid therapeuten krijgen onze clienten soms wel 75 procent van de behan deling van hun zorgverzekeraar vergoed." De totale kosten varie- ren van 500 tot 900 euro. Meestal heeft men vijf tot zeven behande- lingen van ruim twee uur nodig. „We maken ook foto's van voor, tijdens en na de behandeling. Men- sen zijn vaak heel nerveus bij de eerste behandeling. Achteraf blijkt dan dat dat helemaal niet nodig is. We krijgen vaak verhalen te horen van mensen die zich vroeger schaamden voor hun overbeha- ring, want alles kan in Nederland, behalve overbeharing. Terwijl mensen er gewoon niets aan kun- nen doen. We behandelen overi gens ook mannen. Mannen zeggen vaak: 'Niet alles hoeft weg, maar wel graag wat minder." Aan clien ten heeft Epilennium dus geen ge brek. „De mooiste reclame is na- tuurlijk mond tot mond-reclame. Mensen die heel tevreden zijn na een behandeling bij ons." Het eerstvolgende gratis intake-spreek- uur is op zaterdag 5 maart. Voor meer informatie: 010-2467660 of 06-23144554. SCHIEDAM - De stadsregio onderzoekt de mogelijkheid om het nachtnet in de regio apart aan te besteden. Bij de behandeling van het herontwerp vorig jaar mei heeft de RET aangegeven het nachtnet onder de huidige condities niet te willen voortzetten. Het dagelijks bestuur wil het nachtnet daarom voortaan onderbrengen in een aparte concessie. Vervoerbedrijven kunnen kenbaar maken of zij interesse hebben in de exploitatie van het nachtnet. Bij voldoende interesse zal de stadsregio de concessie voor het nachtnet nog dit jaar aanbesteden. Het nachtnet bestaat uit twaalf buslijnen die in de vrijdag- en zaterdag- nacht in de gemeenten Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Capelle, Spij- kenisse, Ridderkerk en Maassluis rijden. Het gebruik van het nachtnet va- rieert. Gemiddeld gaat het om zo'n 1.500 reizigers per weekend, vooral uitgaanspubliek aan het einde van de nacht. De stadsregio vindt dat het nachtnet, gezien de gebleken behoefte, niet opgeheven moet worden en wil daarom het net in 2005 apart gaan aanbesteden. Door openbare aanbesteding kan het bestuur de vervoerder selecteren die de beste prijs en kwaliteit biedt. De stadsregio heeft dat al eerder gedaan bij de concessie voor Voorne-Putten Rozenburg in 2003. Het bestuur gaat nu voorbereidingen treffen om een openbare aanbesteding voor het nacht net mogelijk te maken. Daarvoor zijn tellingen uitgevoerd die inzicht ge- ven in het aantal reizigers op verschillende lijnen en tijdstippen. Er wordt nu een zogenaamde marktconsultatie gehouden, waarbij vervoerbedrijven kenbaar kunnen maken of zij het interessant vinden om op de aanbeste ding in te schrijven. Daarbij komen ook alternatieve vormen van openbaar vervoer aan de orde en uitbreiding van de exploitatie buiten het weekend. Na afronding van de marktconsultatie zal de stadsregio een Programma van Eisen voor de te verlenen concessie opstellen. Daarna wordt dan een besluit genomen over het tijdstip van aanbesteding, gunning van de con cessie en de uiteindelijke concessieverlening. Tot die tijd blijft de RET het huidige nachtnet exploiteren. SCHIEDAM - Steeds meer Schiedamse kinderen halen hun zwemdiplo- ma dankzij de actie 'Zwemmen op Maat'. Had twee jaar geleden nog veertien procent (125 kinderen) van alle leerlingen van groep 8 geen di ploma. Nu is nog slechts zes procent (50 kinderen) niet gediplomeerd. Bij de 24 scholen voor gewoon basisonderwijs zijn inmiddels twaalf scholen waar 100 procent van de leerlingen gediplomeerd het basisonderwijs ver- laat. In zes gevallen is tussen de 95 en 100 procent gediplomeerd. Drie scholen scoren tussen de 90 en 95 procent en de resterende drie scholen zitten tussen de 80 en 90 procent. De gemeentelijke doelstelling is om alle Schiedamse basisschoolleerlingen aan het einde van de basisschool ten- minste diploma A en zo mogelijk diploma B te laten behalen. In de afgelopen jaren is veel aandacht besteed aan voorlichting. Zo wor den op de peuterspeelzalen voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd met medewerking van personeel van de zwembaden. De voorlichting is erop gericht dat ouders van jonge kinderen beseffen dat een goede zwem- vaardigheid voor hun kind belangrijk is. Dit besef moet leiden tot een aan- melding bij de particuliere zwemlessen. Het is belangrijk dat ouders niet wachten tot hun kind via het schoolzwemmen de diploma's gaat behalen. Achterstanden in zwemvaardigheid zijn in de afgelopen twee jaren ver- sneld ingelopen door behalve het schoolzwemmen ook extra zwemlessen na schooltijd en in de vakanties aan te bieden. Dit aanbod is voor leerlin gen uit de groepen die niet meer deelnemen aan het schoolzwemmen on der schooltijd.Vorig jaar is ook een geheel nieuwe opzet voor het zwem- onderwijs gerealiseerd. 'Het Schoolzwemmen op Maat' is maart 2004 door het college van B&W vastgesteld en in het schooljaar 2004/2005 (vanaf augustus 2004) van start gegaan. De gemeente biedt een goed schoolzwemprogramma onder schooltijd voor de kinderen die dit nodig hebben. Is dit voor kinderen onvoldoende, dan wordt voorlopig met hulp van extra gelden van het ministerie van onderwijs een extra zwemvangnet aangeboden. In de komende maanden zullen nieuwe initiatieven uit het 'Schoolzwem men op Maat' geboden gaan worden. Zo zal de voorlichting opnieuw de aandacht krijgen, komt de gemeente met een 'spartelaanbod' voorpeuters en hun ouders en starten binnenkort de lessen watergewenning voor de leerlingen uit groep 3 van een aantal Schiedamse basisscholen die vallen onder het gemeentelijk onderwijs achterstandenbeleid. SCHIEDAM - Wat voor de Moslims de Ramadam is, is voor de Christe- nen de Veertigdagentijd, een tijd die bedoeld is om tot meer tot inkeer te komen. Een tijd om na te denken, je geloof te verdiepen. Daarom bieden twee Rooms-Katholieke parochies in Schiedam lezingen aan: de H. Hart- kerk in de Gorzen en de Sint Jan de Doper-Visitatiekerk in Nieuwland, 's Middags kan men naar Nieuwland, 's avonds is dezelfde lezing in de Gor zen. Op woensdag 23 februari komt de dominicaner pater Leon de Jong aan het woord. Hij spreekt over het thema: 'Begint God nu zelf ook al onkerkelijk te worden?!Hedendaagse religiositeit buiten de kerken om. Wat heeft het te betekenen? Wat kunnen kerkgangers ervan leren? Wat kunnen niet- kerkgangers ervan leren? Op 16 maart komt pastoraal werkster Lidwien Meijer aan het woord. Zij spreekt over het werk van de Benedictijner monnik Anselm Griin. In boekwinkels kan men bij de afdeling theologie of spiritualiteit verschillende werken van Grim aantreffen, met titels als Vijftig engelen', 'Beelden van Jezus', 'Spiritualiteit van Beneden' In Duitsland is hij de meest verkochte schrijver van spirituele boeken. In Ne derland zijn er ook al zo'n twintig werken uitgekomen. Lidwien Meijer zal zijn werk belichten en daarbij ook een gedeelte van een videoband la- ten zien, met een interview met Anselm Griin. Na elke lezing is er pauze. En daarna gaan de deelnemers in gesprek.Er zijn twee mogelijkheden om de lezingen bij te wonen! Ze worden op de zelfde dagen's middags en's avonds aangeboden. Op 23 februari is men van 14.30 tot 16.30 uur welkom in het parochiecentrum van de St. Jan de Doper-Visitatieparochie: mgr. Nolenslaan 99. Diezelfde dag kan men's avonds naar de H. Hartpastorie, Lekstraat 55. Daar is dezelfde lezing, van 19.30 tot 21.30 uur. Deze tijden en plaatsen gelden ook voor de lezing van 16 maart. Meer informatie: Lidwien Meijer, tel. 010 - 4266032 of 06 - 54946223. SCHIEDAM - Met Pasen op zijn paasbest! Dat geldt niet alleen voor huis en kleding, maar natuurlijk ook voor het buitengebeuren. Dit jaar hebben we een vroege pasen, dus nog niet zoveel groei en bloei in tuinen en bloembakken. Maar daar kun je snel iets aan doen. Kom een buitendeco ratie maken! Daar kun je lang plezier van hebben. Meld je snel aan, want het aantal plaatsen is beperkt. De workshop Buitendecoratie maken wordt gegeven in natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 in Schiedam-Noord op dinsdag 22 maart van 19.30 tot 22.00 uur. Deelnemers betalen 25 euro, in- clusief 12,50 materiaal. Aanmelden kan bij SHV Cursusbureau tel. 010 - 4264781 of mail naarSHV147@zonnet.nl. SCHIEDAM - Stichting Centrummanagement Schiedam, een belangenor- ganisatie in de binnenstad van Schiedam met als doel het economisch functioneren te stimuleren, organiseert jaarlijks diverse promotionele acti- viteiten. Een daarvan is de Poeziemaand. In mei 2004 is deze voor het eerst gehouden. In meer dan honderd etalages van winkeliers in het cen trum hingen, afgedrukt op banieren, gedichten. Ook in de meimaand 2005 presenteert Schiedam zich weer als een heuse poeziestad. Op initiatief van Stichting Centrummanagement Schiedam treft u dit keer in meer dan 100 etalages, 'Woorden' aan. Tot het einde van de meimaand zullen deze deel uitmaken van de sfeervol ingerichte etala ges. In een aantal etalages, verspreid in het Centrum, zal er wederom een combinatie met kunstwerken van hoofdzakelijk Schiedamse kunstenaars worden gepresenteerd. Ook het onderwijs zal worden benaderd om in te haken op deze festiviteit en de Gedichtenwedstrijd zal beslist weer veel unieke en hedendaagse gedichten opleveren. Mede- en samenwerking aan deze actie is verleend door een aantal culturele instellingen waaronder de Artoteek en SAGE, die voor de kunstwerken van de kunstenaars zal zor- gen. Meer informatie vindt u binnenkort op www.schiedamcentrum.nl. Voorheen had Kocak een zaak aan de Zwart Jansstraat in Rotterdam- noord. Van zijn verhuizing naar Schiedam heeft hij nog geen dag spijt. „Het is hier veel veiliger dan in de stad. Hier staat de deur altijd open. Aan de Zwart Jansstraat was het soms nodig om de deur op slot te houden. Het publiek kon dan bin nen komen nadat aangebeld was. Het is hier altijd gezellig druk in het winkelcentrum. Je hebt hier ca mera's en beveiligingsmensen die regelmatig langs lopen." Uiteraard heeft ook een juweliers zaak te maken met de economie en het uitgaven-patroon wat daar het gevolg van is. Daarover zegt Ko cak: „Het is de laatste maanden wel wat rustiger, maar dat geldt voor de hele branche. De mensen houden toch wat meer de hand op de portemonnee. De belangstelling van de klanten gaat volgens hem vooral uit naar horloges, maar ook trouw- en vriendschapsringen lopen nog steeds goed. Trends en hypes be- palen ook het assortment van de juwelierszaken. En uiteraard zijn er de merken, die voor de nodige aantrekkingskracht bij een zeer ge- varieerd publiek zorgen. Zoals Mexx, Esprit, Casual en een 'oud' merk als Prisma. Heel populair bij jongeren zijn momenteel de Zirco- nia-steentjes. Verwerkt in allerlei sieraden zoals kettingen, ringen en dergelijke, die voor een aantrekke- lijke prijs over de toonbank gaan. Bij Noordgold kunt u ook terecht voor reparaties, bijvoorbeeld aan horloges en ook het verwisselen vanbatterijen is voor Mehmet Ko- caks iets waar hij dagelijks zijn hand niet voor omdraait. Net als voor het 'oor-schieten', zoals hij het laten prikken van gaatjes in de oren noemt. Het is overigens wel handig om van te voren even een afspraak te maken. Maar ook gewoon even binnen wippen voor een knipbeurt kan altijd. Orhan was in Turkije een van de betere kappers. Hij woont inmid dels al weer twintig jaar in ons land en weet precies wat er op zijn vak- gebied aan trends zijn. Verteld wordt door Aicha dat de meeste klanten toch wel met een kleurtje de deur uitgaan. Vooral het blon- deren in meerdere tinten, soms wel vier, is het momenteel helemaal. Door die tintjes krijgt het kapsel een speels en vol effect. Gevraagd naar het gebruik van gel, blijkt dit bij de dames niet meer zo populair. De heren, en uiteraard de jongens, mogen de gelpot of tube van Orhan nog helemaal leeg ma ken op hun modieus geknipte hoofd. En wat kost zo'n bezoekje aan de ze kapsalon dan? Dat blijkt hele maal niet duur te zijn. Zeker niet als u gebruik maakt van de actie die momenteel loopt, waarbij u voor 15 euro geknipt en met droog haar de deur uit gaat. De heren moeten op 12,50 euro rekenen en kinderen zijn voor 8.50 euro weer keurig netjes geknipt. Orhan werkt daarbij met producten van Kohne en Wella. Trouwens, ook al heel veel bruid- jes hebben inmiddels ervaren, dat zij dankzij Orhan op de grote dag een echt stralend middelpunt kon- den zijn. Want ook voor leuke ideeen voor een bruidskapsel kunt u gerust eens binnenstappen. En wilt u een goed make up-advies, u raadt het al, ook daarvoor kunt u bij deze kapsalon terecht. Tenslotte nog een leuke aanbie- ding. Tot half maart kost perma- nenten, inclusief knippen, slechts 35 euro. Allemaal redenen dus, om eens een keer binnen te wandelen in deze kapsalon.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 17