Jf 1^1^ Q maasstad 'Team America: World Police' is hilarisch Balletvoorstelling met louter hoogtepunten in nieuwe Luxor In het donker dwalen tijdens Museumnacht BESTE K00P 4.1 MILJ0EN PIXELS 195 10X OPTISCHE ZOOM DIGITALE F0T0CAMERA Ir 1 199 m.- WJS Ol BERGWEG 110, ROTTERDAM Kunstbeurs Art Rotterdam op Kop van Zuid Woensdag 23 februari 2005 TX51 ROTTERDAM - Als de ma kers van 'South Park' hun pijlen richten op de strijd te- gen terrorisme weten de ken- ners dat je iets compleet anar- chistisch kan verwachten. Trey Parker en Matt Stone voldoen met 'Team America: World Police' aan de ver- wachtingen. Deze poppen- animatiefilm holt van de ene hilarische scene naar de ande- re en bovendien wordt wer- kelijk alles en iedereen bela- chelijk gemaakt. De poppenanimatiefilm 'Team America: World Police'is het werk van de makers van 'South Park'. Net als in de populaire serie wordt controversie in de film niet uit de weg gegaan. maasstad Dodium ROTTERDAM - Ballet is moeilijk, saai en langdradig. Vooroordelen over ballet- voorstellingen zijn er vol- doende. Liefhebbers weten dat het tegendeel waar is. Ballet is mooi, indrukwek- kend, verrassend en alles be- halve saai. Het nieuwe Luxor Theater biedt de mo- gelijkheid om met eigen ogen te aanschouwen dat de vooroordelen over ballet niet waar zijn. Tijdens het Internationaal Balletgala op 28 februari kan de bezoeker kennismaken met de creme de la cr&me van het interna- tionale ballet. Het Internationaal Balletgala is op maandag 28 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater op de Kop van Zuid. Bij Correct op de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitale foto/video afdeling van de Randstad. Meer dan 100 digitale fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 te Rotterdam. Cation CANON IXUS 500 BESTE K00P CONSUMENTENGIDS 0KT 2004 De volledig in metaal uitgevoerde 5.0 Megapixel Digital IXUS 500 levert krachtige prestaties op het gebied van digitale fotografie met beeldmateriaal voor eersteklas fotoprints op A3-formaat. Voorzien van 3x optische zoom en 9-puntsautofocussysteem. Afm. 8.7x5.7x2.8 cm. -539^ Art .nr. 272495 CORRECTPRIJS SONY SONY DSC-P73 DIGITALE F0T0CAMERA Digitale camera met een resolutie van 4.1 megapixels. De 3 maal optische zoom (9.6x smartzoom). -35IS." Art.i USB aansluiting voor zowel Mac als PC. Met MPEG Movie kunt u non stop een filmpje opnemen. Inclusief 16 MB Memorystick, AC adapter, accu, kabels, software en USB kabel. Afm, 11.7x5,4x3,6 cm. CORRECTPRIJS FUJI S-5500 DIGITALE F0T0 CAMERA Een 10x zoom objectief en de hoge beeldkwaliteit van de 4.0 miljoen pixel CCD, Van volautomatische fotograferen tot en met diafragma- voorkeur, sluitertijdvoorkeur of volledige handinstelling, Ideale combinatie van bedieningsgemak, grote veelzijdigheid, zoombereik en hoge kwaliteit. Voorzien van USB 2.0 verbinding en video uitgang. Afm. 11.3x8.1x7.9 cm. -499C- CORRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. CANON DIGITAL IXUS 2 S DIGITALE F0T0CAMERA Met een krachtige 3,2 Megapixel sensor kunt u uw prints vergroten totmaximaalA4-formaat, Een 2x optische zoom brengt u dichterbij de actie en het 9-punts AiAF brengt alles scherp in beeld. Afm. 8.5x5.6x2.4 cm. ALLEEN ZAT. 26 FEBRUARI VAN 17.00-18.00 UUR CORRECTPRIJS i WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR door Vincent Wernke In 'Team America: World Police'- krijgt de Koreaanse dictator Kim Jong II bezoek van inspecteur Hans Blix van de Verenigde Naties. De dictator is nauwelijks een meter groot, draagt een bril die minstens zo groot is als hijzelf en straalt uit dat hij ten koste van alles uit is op macht. Blix komt het paleis van de dictator inspecteren op de aanwe- zigheid van massavernietigingwa- pens. Als de dictator hem vraagt wat er gebeurt als hij niet mee- werkt, zegt Blix dat de VN hem dan waarschijnlijk een boze brief zal schrijven. De dictator lacht al- leen maar om de VN-inspecteur, die even daarna wordt gevoerd aan de haaien. Deze scene is kenmerkend voor 'Team America: World Police', waarin Trey Parker en Matt Stone alles en iedereen in de zeik nemen. De bedenkers van het razend popu laire 'South Park' hebben in deze film niet gekozen voor getekende figuren, maar voor marionetten. Ze laten deze poppen op hun eigen houterige wijze over het scherm denderen en doen geen moeite om de touwtjes waaraan zij vastzitten weg te werken. De figuren in 'Team America: World Police' zijn allemaal letterlijk en figuurlijk marionetten, die de wereld in ge- vaar brengen. Dat geldt niet alleen voor de terro- risten die op alle mogelijke manie- ren en momenten aanslagen plegen in de Westerse wereld, maar ook voor de mannen en vrouwen van de Internationale politiemacht Team America, die moeten probe- ren deze aanslagen te voorkomen. Het team staat onder leiding van de geheimzinnige leider Spottswoode en diens supercomputer. Omdat ze weten dat er een grote aanslag zit aan te komen van moslimfanaten, wordt musicalacteur Gary Johns ton benaderd om namens Team America te infiltreren in een terro- ristennetwerk. A1 snel stuiten de mannen en vrouwen op dictator Kim Jong II die een allesvernieti- gende klap in gedachten heeft. Wie 'South Park' kent, weet onge- veerwat verwacht kan worden wanneer dezelfde makers zich bui- gen over het terroristenvraagstuk. Ze laten geen spaan heel van terro- risten, maar sparen ook de andere kant niet. Amerika als politieagent van de wereld. In de openingsscene redt Team America Parijs van een terroristische aanslag, maar wel op zo'n manier dat de hele stad in puin ligt. Inclusief de Eifeltoren en Arc de Triomphe. Als gevolg van die rucksichloze aanpak keert een deel van de Amerikaanse bevolking zich tegen Team America, zoals dat ook met de oorlog in Irak ge- beurde. 'Team America: World Police' zit vol geweldige knipogen. Zo is wer- kelijk alles van het politieteam, de kleding, hun voertuigen, ja zelfs hun parachutes, beschildert met de Amerikaanse vlag. Bovendien pra- ten de personages tegen elkaar in een soort soaptaal, waarvan je kromme tenen zou krijgen als het niet zo grappig zou zijn. Ook de aanwezigheid van een groot aantal bekende Amerikanen (waaronder Tim Robbins, Sean Penn, Susan Sarandon, Matt Damon en Michael Moore) die op alle mogelijke ma- nieren belachelijk worden gemaakt en op bloederige wijze om het le- ven worden gebracht, maakt de vreugde die je om deze film hebt alleen maar groter. De vondst van de film is echter om marionetten te gebruiken. Hun houterige manier van bewegen zorgt ervoor dat alle situaties er ab surd uitzien en op voorhand tot een glimlach leiden. Maar als je die ra re poppetjes dan ook nog ziet ren- nen, dansen, springen, kotsen en neuken, dan kom je helemaal niet meer bij. Ooit twee marionetpop- pen in alle mogelijke standjes seks met elkaar zien hebben? Geloof me: je komt niet meer bijOm maar te zwijgen van de hilarische kots- scfene. 'Team America: World Po lice' is een bizarre en knotsgekke film, die ook nog eens ergens over gaat. ROTTERDAM - Werken van Da- mien Hirst, een topstuk van het Londense veilinghuis Christie's, een lezing van de kunstenaar Joep van Lieshout en een robothond die reageert op het publiek. Een natuurlijk veel galeries die hun beste werken tonen op het gebied van hedendaagse beeldende kunst. Van 24 tot en met 28 februari is dit alles te vinden op de kunstbeurs Art Rotterdam. De selectiecomite van de beurs heeft 72 deelnemers uit heel Euro- pa en de Verenigde Staten uitgeno- digd hun werk naar de Kop van Zuid te brengen. De deelnemers zijn geselecteerd om hun gedurfde programmering, mentaliteit en drang naar vernieu- wing. De nadruk ligt dan ook op actuele 'cutting edge' kunst. Art Rotterdam wordt voor de zesde keer gehouden. Showroom MAMA zal een robot- achtige werk 'Dog' laten zien. De robotwaakhond reageert door middel van computergestuurde pneumatiek en camerasensoren op het publiek. Zo wordt het beeld waakzamer als bezoekers dichterbij komen. Hij staat op en gaat waakzaam blaf- fen. Het kan ook zijn dat de hond juist toenadering zoekt. Art Rotterdam vindt plaats in de Cruise Terminal van 24 tot en met 28 februari. De beurs is geopend van 11.00 uur tot en met 19.00 uur. De entree bedraagt 12,50 euro. Na 17.00 uur 8,50 euro vijftig. Kijk voor meer informatie op ww- w.artrotterdam.com. Ballet is nog steeds een kunstdis- cipline voor liefhebbers. Wie er niet van houdt kan hoogstens be- wondering opbrengen voor de manier waarop de dansers zich bewegen. Verder gaat die waar- dering vaak niet. Veel theaterlief- hebbers zien liever een lekker stukje cabaret of een musical. Ballet is immers te moeilijk, be- doeld voor echte kunstliefheb- bers. De drempel voor niet-lief- hebbers is vaak te hoog om ge- woon eens een balletvoorstelling te proberen. Wie echter verder kijkt zal merken dat ook op bal- letgebied genoeg moois te zien is in de theaters. En als je dan in edn voorstelling dansers te zien krijgt van de meest prestigieuze gezelschappen die louter hoogtepunten laten zien uit de balletgeschiedenis, dan is dit eigenlijk het moment om alle scepsis overboord te zetten en ge- woon eens een keer te gaan kij- ken. Het Internationaal Balletga la, de komende weken te zien in elf theaters in Nederland en Bel- gie, was een plan van Mikhail Za- vialov. Het idee was om een keur aan internationale balletdansers bijeen te brengen. De titel van de voorstelling had net zo goed kun- nen zijn 'Het beste van de beste balletten', want de dansers heb ben gekozen voor fragmenten uit een groot aantal internationaal vermaarde voorstellingen. Het publiek krijgt een overzicht te zien van het beste dat tussen 1836 en 2004 voor pas-de-deux is geschreven. De nadruk hierbij ligt op zogenoemde 'romanti- sche' balletten omdat die de glo- rietijd vormden voor de 'grote' pas-de-deux die balletliefhebbers eeuwen later nog altijd in verruk- king brengen. Tijdens het Inter nationaal Balletgala krijgt het pu bliek een palet te zien van ontroe- rende, romantische, aangrijpende en dramatische duetten uit onder meer 'Het Zwanenmeer', 'De Notenkraker', 'Sleeping Beauty', 'Romeo Julia', 'La Esmeral da', 'Adagietto' en 'Carmen'. Een keur aan dansers van gere- nommeerde gezelschappen uit de hele wereld, zoals Het Nationale Ballet (NL), Hamburg Ballet (D), Stuttgard Ballet (D), Peter Schau- fuss Ballet (DK) en Ballet San Jo se (VS), staan op het podium. Om twee namen van dansers te noe- men: Mikhail Zavialov en Irina Savialova. Zij dansten begin ja- ren negentig allebei bij het be- roemde Kirov Ballet. Tegen- woordig danst Irina Savialova bij het Peter Shaufuss Ballet in De- nemarken en gastheer Mikhail Zavialov danst bij verschillende gezelschappen. Van het Neder- landse Nationaal Ballet zal onder meer een stuk te zien zijn van Kurt Weill. Tijdens de voorstelling zijn er choreografieen te zien van onder meer Rudi van Dantzig, Hans van Manen, Maurice Bejart, Marius Petipa en Krzysztof Pastor. De muziek wordt gespeeld door het Krakau Filharmonisch Orkest on der leiding van Viktor Ploskina. Het Internationaal Balletgala biedt kortom het beste van het beste van de balletwereld. Als er ooit een uitgelezen mogelijkheid is geweest om kennis te maken met ballet dan is het deze voor stelling wel. Het Internationaal Balletgala is eenmalig te zien in Rotterdam op 28 februari in het nieuwe Luxor Theater. Kaarten voor het Internationaal Balletgala op 28 februari 2005 zijn verkrijgbaar aan de kassa van het nieuwe Luxor Theater of te bestellen via www.luxorthea- ter.nl of telefonisch via 010- 484.33.33. Aanvang 20.00 uur. Prijzen: 34, 31 en 28 euro. Vanaf 19.00 uur is er een inleiding bij de voorstelling. Het bijwonen hiervan kost 3 euro. ROTTERDAM - Veel suppoosten zullen aankomende dagen wat voorslapen. Deze zaterdag zullen namelijk veel culturele instellingen in de stad afwijken van de gebrui- kelijke openingstijden tijdens de vierde Rotterdamse Museumnacht. Naast de vaste collectie vermaken veel galeries en musea de bezoeker met dj's, theater, films en dans. Ook dit jaar zal het epicentrum van de kunstnacht liggen in de Witte de Withstraat. Daarnaast zijn ook het Westelijk Handelsterrein en de zwaargewichten random het Mu- seumpark de grote publiekstrek- kers. In totaal zullen 36 instellin gen de deuren in de nacht van 26 februari open. De Museumnacht wordt met veel muziek en vuurwerk geopend bij het Maritiem Museum. Tijdens de opening wordt een permanent vi- deoscherm aan de gevel van de Blaak-zijde onthuld. De passe-partouts voor de Muse umnacht zijn al in de voorverkoop gegaan en zullen tijdens de nacht zelf in beperkte oplage verkrijg baar zijn bij de deelnemende mu sea. Kaarten worden verkocht bij het bespreekbureau van het Rotter- dams Dagblad (Westblaak 180) en Use-It (Schaatsbaan 41-45). In de voorverkoop zijn de passe-partouts 11 euro, op de avond zelf 15 euro. Voor meer informatie kijk op ww- w .rotterdamsemuseumnacht.nl 01Maritiem Museum 02: Havenmuseum 03: Museum het Schielandhuis 04: Atelier Leo de Jong (niet op kaart) 05: Rotterdams Radio Museum (niet op kaart) 06: Nationaal Onderwijsmuseum 07: Mariniersmuseum 08: RAM//ramfoundation 09: VIVID vormgeving It): Galerie BruttoGusto 11 NieuweOntwerpers.nl 12: MAMA, showroom for media and moving art 13: MKgalerie.nl 14: Galerie Mirta Demare 15: Gil Moti Homegallery 16: Kunsthandel Esthetica 17: TENT 18: Witte de With, centrum beeldende kunst 19: Galerie de Aanschouw 20: Nederlands fotomuseum 21 V2- Instituut voorde instabiele media 22: Museum Boijmans Van Beuningen 23: Galerie BLIK 24: Villa Zebra 25: Chabot Museum 26: Nederlands Architectuurinstituut 27: Contempo galerie 28:Follow the White Rabbit 29: Pablo Rueda Lara Museum voor kerantiek (niet op kaart) 30: African Art (niet op kaart) 31: Goethe-Institut Rotterdam 32: Westelijk Handelsterrein 33: Belasting Douane Museum 34: Wereldmuseum 35: Kunsthal 36: Natuurmuseum Cantraai Statior tits voor nrs. 28 -29 a« 30 (De if shaven west) en 04 en OS (word) de yelgende pagioa. Stadhuis Schouw- bufsplem Oostplein Station 1(3 Bleak Wiiiemabfug A C D trasfmjsbfuo CORRECT DIGITAAL nr. 278407 Art.nr. 285784 Art.nr. 272500 wmsrr, VfWSfFT VA/ .-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19