maasstad Rotterdammer tart zwaartekracht tussen bergtoppen van Himalaya 14," Onbeperkt Steengrillen maasstad Voorjeze beginne Het wereldrecord paraglide is voor mij het ultieme doel Concert MASSIEF HOUTEN VLOEREN DEZE WEEK dhoy voor een scherpe prijs! maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM ROTTERDAM - Tot onge- kende hoogte stijgen met een paraglide. Voor Rotter dammer Leroy Westerkamp (42) is het niet zomaar een hobby, maar een manier van leven. Momenteel bereidt hij zich voor op een expedi te naar de K2, de een na hoogste berg ter wereld. Met behulp van thermiek wil hij een hoogterecord paraglide vestigen. „Acht kilometer de lucht in, dat is het ultieme doel." ROTTERDAM - Zwartrij- ders in het openbaar vervoer worden steeds meer in het nauw gedreven. Steeds meer controleurs in de tram en uit- gangscontroles bij metrosta- tions maken het reizen zon der kaartje moeilijk. Daar komt nu ook nog eens de OV-chipkaart bij. Een soort strippenkaart die je kan opla- den. extra voordelig! Nu voor slechts Grlllcafe Bar Bowling westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Kom naar de starters: 2 maart, 19.00 uur Cultureel Centrum Cas in Hendrik Ido Ambacht Aanmelden via www.kvk.nl/startersavond of (010) 402 7610 BOEKEN VOOF WWW.JONGEN lNFO@JONGEN Uit voorraad leverbaar, le kwaliteit, levering door heel Nederland en MAASHOUT Maashout Spijkenisse Edisonweg 14 Tel. 0181 - 627644 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 9.30 uur: ds. W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein, zo 9.30 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Chris telijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, leesdienst en 18.45 uur: ds. J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. S. van Kammen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Piantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, leesdienst. Pinks tergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorg i ng maasstad® Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.mln.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Woensdag 23 februari 2005 52 door Suzanne Eijgenraam Wanneer Westerkamp begint te vertellen over 'zijn' sport, gaan zijn ogen glimmen. „Ik kan met mijn paraglide, een soort para chute, negen meter per seconde stijgen. Je hebt dan echt het ge- voel dat je wegvalt van de aarde. Je ziet de bergtoppen op je afko- men. Zeker als je met vogels vliegt, dan heb ik echt tranen in mijn ogen." Hoewel de meeste recreatieve paragliders afdalen vanaf een berg, is het voor de pro- fessioneel beoefenaar juist de kick om te stijgen. Dat kan met behulp van thermiek: opwaartse luchtstromingen. „Mijn doel is. om met behulp van deze stromin- gen zo hoog mogelijk langs ber- gen op te stijgen. Ik wil verder gaan dan andere paragliders." In de woonkamer van Wester kamp liggen vijf schermen en de rest van de uitrusting die je voor paragliden nodig hebt: een zitje, zuurstoffles en -masker, oogpro- tectie, een tent, slaapzak, matrasje en kookgerei. Op een risicovolle vlucht als Westerkamp graag maakt, gaat dit allemaal mee de lucht in. Het ultieme doel is het vestigen van een nieuw wereldrecord. Om uit te vinden wat mogelijk is, ver- trok hij vorig jaar mei naar Pakis tan. Samen met een Britse expe dite leefde hij tweeenhalve Vliegen met de vogels is het mooiste wat er is", zegt Leroy Westerkamp. De Rotterdammer wil binnenkort met zijn paraglide een hoogterecord vestigen. f0to: Leroy westerkamp maand zonder stroom en had hij geen contact met zijn familie. In September wil de paraglider een grotere expedite ondernemen om zijn recordpoging te wagen. Wes terkamp: „In Europa is dit niet mogelijk. Omdat de bergen niet extreem hoog zijn, kom je nooit boven de vier kilo meter." Daarom zoekt Wester kamp de uitdaging in de Hima laya. „Want ik wil hoger, tot ze- ven, misschien wel acht kilome ter. Dan heb ik mijn record." De K2, de den na hoogste berg ter wereld, kan hem tot die ongeken- de hoogte brengen. Bergbeklim- mers hebben de top van deze berg vaak genoeg bereikt, maar voor deed op 6,5 kilometer eens ddn minuut mijn handschoen uit om mijn masker op te zetten. Nou, dat heb ik geweten! Ik heb zes weken lang met twee bevroren vingers gelo- pen. De uitein- den van de ze- nuwen waren helemaal afge- storven..." paragliders is het een nieuwe er- varing. Westerkamp heeft inmid- dels ondervonden dat extreem hoog vliegen tot een aantal moei- lijkheden leidt. „VooraI de kou vormt een groot probleem. Ik Hoewel de po- litieke situatie in Pakistan niet be- paald stabiel is, had Westerkamp geen problemen. „Kijk, het is vlakbij Afghanistan en die bergen daar zitten vol met A1 Qaida-strij- ders. Maar de Pakistaanse bevol- king is erg aardig." Vooral de kinderen kan hij zich nog goed herinneren. „Elke keer als wij na een vlucht de grond aanraakten, kwamen ze aanrennen. De jon- gens wilden perse onze zware tas met materialen tillen. Ze noem- den me Maltaran, wat oranje be- tekent. Ik had namelijk altijd een oranje jack aan." De kinderen uit het dorp gingen hem zelfs na- doen. „Ze bouwden gewoon zelf een paraglide. Het schijnt dat ze op deze manier een kat veilig de lucht in hebben gekregen." Meer informatie over de expeditie van Leroy Westerkamp is te vin- denop www.flyk2. OV-chipkaartproef gaat in april in Rotterdam van start door Anne-RoseHermer Reizigers die een voorraad oude strippenkaarten hebben, hoeven echter niet in paniek te raken. Die kunnen voorlopig gewoon ge- bruikt worden. Maar op den duur gaat er mogelijk veel veranderen wat betreft het betalingsverkeer in het openbaar vervoer. Minister Peijs van Verkeer en Waterstaat wil graag dat er een chipbetalings- wijze wordt ingevoerd. Toen de minister een proefgebied zocht, meldde de Stadsregio zich spontaan aan. Het systeem wordt nu al getest door medewerkers van de RET om te zorgen dat de ergste dinsdag t/m donderdag P-P- (Wel even reserveren) Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl Vanaf april zullen de eerste tourniquetten gebruik worden door reizigers met een OV-chipkaart. Door de invoering de chipkaart zal hetzonegrenssysteem uiteindelijk verdwijnen. foto: Dicksiuijter kinderziekten 'verwijderd' kunnen worden voordat de eerste testreizi- gers gaan OV-chippen. Wat houdt het nu precies in, en wat zijn de voor- en nadelen? Want er is zeker sprake van een voordeel, met name voor reizigers die altijd n£t tot een of twee haltes na de zo- negrens reizen. De chipknip gaat namelijk uit van een kilometersys- teem. Legt een reiziger bijvoor- beeld 2,5 kilometer af, dan wordt er ook exact voor deze afstand be- taald. Het zonesysteem gaat dus verdwijnen. Reizigers moeten wel waakzaam zijn. Nu hoef je alleen te stempelen als je een openbaar vervoermiddel betreedt. Straks moet je inchecken en uitchecken. Er zijn drie soorten OV-chipkaar- ten. De eerste is een persoonlijke kaart. Het maximum bedrag dat hier op 'geladen' kan worden, is 150 euro. Mocht iemand zo onbe- schoft zijn om de eigenaar van zo'n persoonlijke kaart te beroven, dan kan de kaart geblokkeerd wor den op dezelfde wijze als bij een bankpasje. Het tweede soort kaart staat niet op naam en kan bijvoor- beeld door verschillende gezinsle- den benut worden. Het opladen van de eerste'twee typen kaarten kan bij verkoop- en informatiepun- ten van de RET. De derde kaart is een wegwerpkaart, een niet-op- laadbare kaart voor een ritje. Dankzij die laatste mogelijkheid blijft het voor incidentele gebrui- kers mogelijk om zonder romp- slomp toch gebruik te maken van het openbaar vervoer. Reizigers komen straks het ver voermiddel binnen met de chip kaart, die in een daarvoor bestemd apparaat gestoken moet worden. Bij het verlaten van datzelfde ver voermiddel moet de kaart weer langs het apparaat. Zo wordt zich- baar van waar naar waar is gereisd, en wordt berekend hoeveel dat kost. Dit bedrag wordt dan van het chiptegoed afgetrokken. Overi- gens is het voor controleurs moge lijk om met een speciaal apparaat de chipkaart te lezen. Zo controle- ren ze of de reizigers hebben inge- checkt. Vorig jaar protesteerde de Tweede Kamer tegen de hoge aan- schafkosten van de kaart. Zeven euro vijftig voor een kaart is pittig. Maar dankzij een subsidie van 2,2 miljoen van minister Peijs is het bedrag gezakt tot een euro vijftig. Helaas is dit koopje alleen geldig tijdens de proefperiode. De kaart wordt later alsnog duurder. Reizigersbelangenorganisatie RO VER betreurt dat er betaald moet worden voor de kaart, maar vol- gens vervoersbedrijven zou er dan te nonchalant met de kaart worden omgesprongen. „Toch blijft het een slechte zaak om als reiziger voor die kaart te betalen", vindt voorlichter Riekus Spithorst van ROVER. De organisatie ziet voor- en nadelen van de kaart. „Elk ritje wordt apart berekend. Dat is jam mer. De prijs zou zich moeten aan- passen aan het reisgedrag van de kaarthouder. Reist iemand veel, dan moet er een abonnementsprijs berekend worden. Maar niet als vaste prik. Het nadeel van een abonnement is dat je, als je bij- voorbeeld je been breekt, betaald hebt voor een abonnement dat je helemaal niet kunt gebruiken. Minder reizen moet dus inhouden dat je een andere ritprijs moet beta len." ROVER vindt dat deze mo gelijkheid onderzocht moet wor den. In andere landen, waar al met een dergelijk systeem gewerkt wordt, kan het namelijk wel. Bij- voorbeeld in Keulen. In april gaan de eerste proeven in de Rotterdamse metro van start. Als de proef slaagt, wordt de chip kaart volgend jaar overal in Noord- en Zuid-Holland ingevoerd. Maar alles hangt af van de beslissing van de minister. Hetzelfde geldt yoor de afscheiddata van de treinkaart- jes en strippenkaarten. Het moge- lijke einde van de strippenkaart staat voorlopig gepland voor 1 ja- nuari 2008. DE VINDPLAATS VOOR VBRZAMELAARS: R^tterdany/ rofterdoro w veRZAMEl-BEUHS.aiia SCHIEDAM - Vocalist St. Jan geeft op zaterdag 5 maart een concert in de Grote Kerk van Schiedam. Op het pro- gramma staat diverse werken, zoals 'Olivet to Calvary' van de Engelse componist Maun der. Medewerking aan het concert wordt verleend door de tenor Aart Mateboer, de bas Marcel Moester en de or- ganiste Jet Dubbeldam. Het concert in de verwarmde kerk begint om 19.30 uur en ein- digt random 21.00 uur. Kaar ten kosten 5 euro en zijn via de koorleden vanaf 19.00 uur bij de ingang van de kerk ver- krijgbaar. ^Hsudismt Kijnn,0nrf De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 14 tot 21 februari zijn binnengekomen. Klagen heeft zin! De DCMR hoort nog wel eens dat het geen zin heeft om te klagen over bijvoorbeeld stankoverlast. Het tegendeel is waar, want hoe meer de DCMR weet over een bepaald voorval, hoe beter de uitrukdienst van de meldkamer erachter kan komen wat de oorzaak van de overlast is. Wanneer u de meldkamer belt, vraagt de medewerker om uw klacht zo precies mogelijk te omschrijven. Wat ruikt u, wat ziet u of wat hoort u. Om de plaats van de overlast precies te bepalen, vraagt hij naar uw postcode en huisnummer. De plaats van de klacht(en) wordt bij de meldkamer op een kaart van het Rijnmondgebied aangegeven. Aan de hand van windrichting en windsnelheid wordt bepaald welke bronnen de klachten mogelijk veroor- zaken. Met de verzamelde gegevens gaat de uitrukdienst op onderzoek uit,I Als de oorzaak van de klachten is gevonden, worden samen met betrokken bedrijven maatregelen getroffen om meer klachten te voorkomen. Als de oorzaak niet gevonden is, krijgen de bedrijven in het gebied waar de bron van overlast ligt, een fax met het verzoek een nader onderzoek op hun bedrijfsterreinen in te stellen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terug te koppelen. Gegevens van klagers worden nooit doorgegeven aan bedrijven. Wel worden het aantal en de ernst van de klachten aan de betrokken bedrijven doorgegeven. Stankoverlast in Hoogvliet en Vondelingenplaat Vrijdag 19 februari ontving de meldkamer zes klachten over stankoverlast uit Hoogvliet en 66n van de Vondelingeplaat. De uitrukdienst van de meldkamer constateerde dat bij AVR Industrial Sen/ices aan de Oude Maasweg in Rotterdam-Botlek opslagtanks van een chemicalientanker waren gereinigd van pygas, een sterk ruikende aromatische koolwaterstof. De kapitein van het schip had na deze reiniging, zonder AVR te informeren, alle twaalf ruimen van het schip voor ventilatie opengezet. De uitrukdienst heeft samen met het Gemeentelijk Havenbedrijf de luiken laten sluiten en de ruimen opnieuw laten aansluiten op de reinigingsinstallatie van AVR. Hierna kwamen geen klachten meer binnen. De kapitein van het schip is proces- verbaal aangezegd. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. EERST EVEN LANGS J, Kwaliteitsgarantie www.maashout.nl I -V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8