47 miljoen euro voor Schiedam I mum mnm Gemeente Schiedam De gemeenteraad vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Informatie over de WOZ Afspraken lokaal maatwerk woonruimteverdeling Westvest90-kevk: Slotconcert met Athena Quartett Thuis naar de WOZ-film premiere Burgemeester Scheeres op TV Rijnmond Q]ijm ■D Colofon BOUWZAKEN MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK WOENSDAG MAART 2005 Stadskantoor: Tclcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schicdam.nl Informatienummcr Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Tclcfoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur dondcrdag 08.00 tot 20.00 uur Tclcfonisch blijft dc Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op dondcrdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schicdam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Vrijdag 11 maart hebben minister de Graaf, minister Dekker en staatssecretaris van Gennip tijdens een feestelijke bijeen- komst met 30 grote steden stadscontracten afgesloten. Hierin staan afspraken over concrete resultaten die de steden gaan boeken. Het kabinet stelt hiervoor de komende vijf jaar circa 3,5 miljard beschikbaar. Namens de gemeente Schiedam heeft wethouder Lepidis het stadscontract ondertekend. Samen met iedere grote stad is een specifiek contract opgesteld. Dit om de problemen aan te pakken die per stad weer anders zijn. Hoe de steden de resultaten gaan behalen is volledig vrij aan de stad zelf. Daarvoor hebben zij hun eigen plannen gemaakt bijvoorbeeld op het gebied van wijkvernieuwing, veelplegers, school- verlaten, modernisering van bedrijventerreinen en bodemsanering. De resultaten tellen dus. Daarbij gaat het er bijvoorbeeld om dat verou- derde wijken weer aantrekkelijk worden voor alle inkomens, dat intensieve nazorg voorkomt dat veelplegers opnieuw in de fout gaan, dat jongeren niet zonder diploma van school gaan en dat de economische kracht van de stad wordt vergroot. Voor Schiedam komt voor de periode 2005 - 2009 in totaal zo'n 47 miljoen euro beschikbaar. Deze middelen worden door Schiedam breed ingezet. In het Meeriarenontwikkelingspro- gramma heeft Schieaam opgenomen welke prestaties geleverd zullen worden voor het beschikbaar gestelde geld. Op maandag 21 maart 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst van onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Wat de bespreekstukken zijn, is op het moment van het opstellen van deze publicatie nog geheel duidelijk, omdat nog commissievergaderingen moeten plaatsvinden. met Verwacht kunnen worden o.a.: het vertrek van wethouder A.H. de Swart en de benoeming van een nieuwe wethouder de Jaarplannen 2005 ONS de nota Toerisme 2005-2009 de wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam het initiatiefvoorstel "Recht op buiten spelen" Iw De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoeaig mogelijk na 16 maart op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.scniedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het bestuurs- informatiesysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Iedereen mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeenteraadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefoontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissieverga dering aan te kaarten. U kunt zich ook in verbinding stellen met een of meer raadsleden. Hun adresgegevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website: www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgenomen. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. LJ mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrekken. Het kan ook nuttig zijn uw onderwerp te agenderen voor een commissieverga dering. Het gebeurt ook wel aat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw verhaal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; het gesprek bij de aanmelding probeert de kans daarop de verkleinen. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Bind februari heeft de gemeente Schiedam 35.000 WOZ-beschikkingen/ OZB-aanslagen verzonden. Om zoveel mogelijk van dienst te kunnen zijn bij het beantwoorden van uw vragen over deze beschikking en de aanslag, heeft de gemeente Schiedam uitgebreide informatie over de WOZ op haar website geplaatst, is een informatiefilm ontwikkela en kan 24 uur per dag zeven dagen per week naar een speciaal telefoonnummer worden gebeld. www.schiedam.nl Op de site van de gemeente Schiedam treft u veel informatie aan over de WOZ. Zo kunt u algemene informatie lezen, de meest gestelde vragen raadplegen, de waarde van uw woning bekijken, het taxatieverslag van uw woning afdrukken en verder gaan naar sites van de VNG en de Waarderings-kamer voor meer informatie. Ook kunt u een informatiefilm over de WOZ bekijken. Vanachter uw pc kunt u op uw gemak meer te weten komen over de WOZ en de waarde van uw woning. (010) 246 56 66 Geen internetverbinding of liever iemand spreken? Voor vragen kunt u 24 uur per dag en zeven per week bellen naar het telefoon nummer (010) 246 56 66. LookTV Vanaf 18 maart zendt LookTV rond het hele uur een WOZ-film uit. Iedere dag om 18.00 uur is de WOZ-film te zien. De laatste uitzending is om 1.00 uur. In de film ziet u onder meer informatie over de totstand- koming van de WOZ-waarde en het combineren van de WOZ-beschikking en de OZB-aanslag. Vanaf 25 maart tot en met 7 april is de film twee maal per dag te zien (om 19.00 uur en 23.00 uur). U kunt de film ook via de website van de gemeente Schiedam (www.schiedam.nl) bekijken, onder het thema Digitaal Loket - OZB/ WOZ. De film duurt ongeveer vier minuten. Met ingang 1 januari 2005 zijn de regels voor de woonruimteverdeling veranderd. Voor een groot deel van de leegkomende woningen worden geen inkomenseisen meer gesteld en wordt er geen bezettingsnorm meer gehanteerd. Ook krijgen starters en doorstomers gelijke kansen doordat bij toewijzing van alle huurwonin- gen in de regiogemeenten de inschrijfduur bepalend is. A1 deze afspraken zijn vastgelegd in de Overeenkomst Woonruimteverdeling Stadsregio Rotterdam 2005. In deze overeenkomst hebben de stadsregio Rotterdam, de Maaskoepel, de 18 gemeenten in de rcgio en de in de gemeenten werkzame woningcorporaties afspraken gemaakt over de verdeling van de huurwoningen in de regiogemeente. De voornaamste wijzigingen en kenmerken op een rij Volgordebepaling op basis van inschrijfduur. Voor zowei de starters als de doorstromers wordt de volgorde bij woningtoewijzing bepaald door de inschrijfduur. Het begrip woonduur, dat bij doorstromers werd eha gehanteerd, is komen te vervallen. Wel is er een overgangsregeling voor doorstromers die zich voor 1 januari 2005 hebben laten inschrijven als woningzoekenden. Bij hen wordt een deel van de woonduur omgezet in inschrijfduur; Alle woningen van de corporaties worden aangeboden in de krant. Dus ook de vrije sector woningen; Bij minimaal 40% van de woningen worden geen eisen gesteld aan inkomen en de grootte van het huishouden; 25% van de woningen kan buiten de krant aangeboden worden aan urgenten, herhuisvestingskandidaten en bijzondere groepen woningzoekenden; 15% van het leegkomende woningaanbod kan worden aangeboden via lokaal maatwerk; 20% kan worden aangeboden aan grote huishoudens, 55-plus woningen en mindervali- den met specifiek op deze doelgroep gerichte criteria; Per kwartaal wordt aan de hand van kwartaalrapportages bekeken of biisturing noodza- kelijk is als blijkt dat bepaalde doelgroepen een onevenredig slaagkans hebben. Lokaal maatwerk Woonplus en de gemeente hebben prestatieafcpraken gemaakt voor 2005 om de hierbo- ven genoemde percentages nader in te vullen. Voor dit jaar is met Woonplus afyesproken de 15% lokaal maatwerk als volgt te verdelen: of leefbaarheidsproblemen zijn Schaarse eengezinswoningen Complexen of buurten waar volkshuisvestelijke Monumenten Eventuele nieuwbouwprojecten. Bij deze woningen kunnen wel inkomenseisen en bezettingsnormen worden gesteld. Ook kan voorrang worden gegeven aan wijkbewoners. Als u vragen hebt over dit onderwerp kunt u bellen met de afdeling Wonen van de gemeente Schiedam, telefbonnummer (010) 246 56 37. Vrijdag 18 maart 2005 20.15 uur Aanstaande vrijdag 18 maart om 20.15 uur wordt door het Athena Quartett de concertserie 2004 -2005 van de stichting Westvest90 afgesloten. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. De vier vrouwelijke leden van het Athena Quartett studeerden alien in Berlijn en vormen een internationaal gezelschap. Twee leden komen uit Duitsland, een uit Oostenrijk en tot slot de Nederlandse Saskia Viersen. Het kwartet sleepte al vele prijzen in de wacht op internationale concoursen en richtte haar eigen festival op in Berlijn; het inmiddels vermaarde Kammermusikfestival Pankow. Het viertal brengt drie strijkkwartetten ten gehore. Van de jonge Mozart het tweede van de zogenaamde Milanese kwartetten en Beethovens Strijkkwartet in C opus 59/3, ook wel genoemd het "Heldenkwartet", met een bijzondere rol voor de cello. Afgesloten wordt met een kwartet van Schumann. Vier vrouwen uit de 21e eeuw verbinden zich vanavond met de allergrootste componisten uit de Europese geschiedenis; een prachtige combinatie op Olympisch niveau. Toegang 13,-; 11,- (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar 3,50 Prijzen inclusief reserveringskosten, pauz- econsumptie en programmatoelichting. Kaartverkoop Reserveringen, informatie en voor het volledige programma: www.westvest90.nl VW Schiedam tel.: (010) 473 30 00 VW Vlaardingen tel.: (010) 434 66 66 Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Look TV zendt vrijdag 18 maart om 18.00 uur de nieuwste versie van "de WOZ-film" uit. In deze film veel informatie over de waarde van uw pand. Tot en met donderdag 24 maart wordt de film vanaf 18.00 ieder uur uitgezonden. De laatste uitzending is om 1.00 uur. Vanaf vrijdag 25 maart tot en met donderdag 7 april is de film te zien om 19.00 uur en 23.00 uur. Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 7 maart 2005 t/m 11 maart 2005: bouwaanvragen: Rosario B.V. opslagruimte oprichten (herziene aanvraag) Ostade B.V. berging vergroten Kuwait Petroleum B.V. tankstation met shop veranderen Fred Tessler schuur vergroten (2e fase) *1 St. Liduinastichting Schiedam 5 pergola elementen plaatsen Buitenhavenweg 58 Laan van Spaland 24 Nieuwe Damlaan 9 Schiedamseweg 54 Sint Liduinastraat 10 sloopaanvragen/sloopmeldingen: n Havenstraat 18-24 Wartsila Nederland B.V. romneyloods slopen Nieuwe Damlaan 9 Kuwait Petroleum B.V. shopgebouw slopen Verleende bouwvergunningen: verzonden 9 maart 2005 Jan van Avennesstraat 32 St. Rijwielstalling Jan van Avennesstraat e.o. Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verzonden 9 maart 2005: Plesmanstraat 54 H.P. Monsees Verzonden 14 maart 2005: Poldervaartpad Burg. Van Haarenlaan Gemeente Schiedam, afd. REO rijwielstalling vergroten stookruimte saneren voetgangersbrug slopen ■■■mj iiA Beleidsregels ten behoeve van aanschrijven bij funderingsherstel en cascoherstel op grond van artikel 14, lid 1 Woningwet Burgemeester en wethouders makend op grond van afdeling 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht (openbare voorbereidingsprocedure) bekend dat met ingang van 24 maart 2005 de beleidsregels ten behoeve van het aanschrijven bij funderingsherstel en cascoher stel op grond van artikel 14, lid 1 Woningwet ter inzage liggen. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn schriftelijk of mondeling hun zienswijze1 tegen deze beleidsregels naar voren brengen. Een schriftelijke reactie kan ingediend wob- den bij Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1500, 3100 EA Schiedam. Voor een mondelinge reactie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Milieu. Na afloop van deze termijn zullen eventuele zienswijzen verwerkt worden en zullen de beleidsregels door Burgemeester en wethouders vastgesteld worden. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend en verzonden op 8 maart 2005voor het monument Nieuwstraat 34 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om 1 voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. jum. I i I jk V e \t\-Y± 0 in verban Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 krulwilg en 3 leylandcypressen, staande in de tuin Ch. De Bourbonstraat 2 in verband met een slechte standplaats en overlast. 2 witte abelen, staande op het opstelterrein en de parkeerplaats Calandstraat 97 in verband met een slechte conditie, scheefstand en overlast. 1 esdoorn, staande op het binnenterrein bij de parkeerplaats Tuin laan 80 in verband met een zeer slechte conditie en potentieel risico. 2 wilgen, 1 paardenkastanje, 1 suikeresdoorn, 1 witte abeel, 3 levlandcypressen, staande op het schoolplein SG Spieringshoek, van der Burgghenlaan 2-6 in met de bouw van tijdelijke noodlokalen. 1 berk, staande in de achtertuin Rembrandt laan 21b in verband met overlast. 2 berken, staande naast het pand Bachplein 578 in verband met een verkeerde standplaats en de noodzakelijke werkzaamheden aan de gevel. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besli een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. 1 Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84 t -"T April wordt de inspraakmaand voor het nieuwe regionaal structuurplan, c.q. streekplan RR2020. Ter begeleiding van dit inspraakproces wijdt TV Rijnmond zes uitzendingen aan thema's uit RR2020. Dit onder de titel De Glazen Bol. Leden van het dagelijks bestuur van de stadsregio geven per thema een inhoudelijke toelichting op de onderwerpen die aan de orde komen. Op donderdag 17 maart is burgemeester Scheeres, in zijn functie als bestuurder van de stadsregio, aan het woord over het thema Werk8cInkomen. De uitzending start rond 17.30 uur en wordt elk uur herhaald tot de volgende ochtend. De uitzendingen zullen binnenkort ook via de website stadsregio.info zijn te zien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2