[1 TMF viert voor tiende keer awarduitreiking Idols-winnaar Jamai Loman nu een musicalster in 'Hello Dolly' Opera 'La Traviata' in het Luxor ZONDAG 3 APRIL 12.00 UUR OPENING THEMA TENTOONSTELLING ELEKTRONICA RUILBEURS gratis! entree! r~ !L* VAN AUTORADIO TOT ZAKCOMPUTER maasstad SOS Rotterdam Bustour door'hilarisch Rotterdam' HD CEINTUURBAAN 104,111 EN 125 ROTTERDAM Exposities in Rotterdam Korting LEZINGEN EN PRESENTATIES ELEKTRONICA DOOR DE TIJD HIGH DEFINITION TELEVISIE MULTIMEDIA NIEUWS HD CAMERA DEMONSTRATIE STICHTING ROTTERDAMS RADIO-TV-COMPUTER MUSEUM ROTTERDAM - Voor de tiende maal worden komende vrijdag de TMF Awards uit- gereikt. Begonnen als klein- schalig evenement in de kan- tine van de Nederlandse clip- zender, is de uitreiking van de TMF Awards uitgegroeid tot een evenement waar mu- ziekminnend Nederland elk jaar weer naar uitkijkt. Ahoy' vormt vrijdag voor de achtste maal het decor van de uitrei king. Het wordt een bijzon- der feest, zowel in als buiten het sportpaleis. 1 po| stad Leo Jordaan ROTTERDAM - Opera staat hoog op de Rotterdamse cul- turele agenda. Onder de noe- mer Rotterdam Operastad brengen onder meer het On- afhankelijk Toneel, het pro- ductiehuis van de Rotterdam se Schouwburg, RO Theater, De Doelen en het nieuwe Luxor Theater uiteenlopende operaproducties. Op 3 en 4 april is in het nieuwe Luxor Theater de wereldberoemde opera 'La Traviata' te zien. Zondag 3 april 12.00 uur opent het Rotterdams Radio Museum de nieuwe thema-tentoonstelling mobiele-portable elektronica. Een verzameling van mobiele en portable electronica van de afgeopen 100 jaar. Opgesteld in 3 musea op de Ceintuurbaan 104, 111 en 125. 11.00 uur Start Elektronica Ruilbeurs met Radio-TV-Video-Computers-Nautische elektronica 12.00 uur Opening nieuwe TV-Video Computer Museum aan de Ceintuurbaan 111 en 125 en start thematentoonstelling 13.00 uur Een elektronica reis door de tijd Harry de Jong sr., voorzitter R.R.M. laat de 100 jaar ontwikkeling zien en horen vanaf de draagbare kristalontvanger, radio, platenspelers, recorders, televisie, 10kg mobiele telefoons en portable video opname apparatuur. 14.00 uur Frits Kraeffi - hoofdredacteur Digital Movie, voorheen Video Uit en Thuis vertelt over de ontwikkeling de "HD Ready TV" High Definition televisie met 1080 beeldlijnen en ^eadyj een vijfmaal betere beeldscherpte. Tevens worden eigen opnames getoond van de nieuwe Sony HDTV videocamera met levensechte beeldkwaliteit. 15.00 uur Rene van der Gaag - Multi Media Product Manager Correct Electronics B.V. vertelt over en demonstreert de nieuwste portable multimedia producten. 16.00 uur Uitgebreide demonstraties in het nieuwe unieke TV-Video Museum van de nieuwste Sony HDTV 1080 lijnen videocamera. Het Rotterdams Radio Museum organiseert op zondag 3 april 2005 van 11.00-16.00 uur in Rotterdam bij Correct op de Ceintuurbaan 111 t/o het museum een grote Ruil- en Verkoopbeurs van oude radio en TV computer apparatuur en nautische elektronica. it** Woensdag 30 maart 2005 TX51 door Vincent Wernke Toen de TMF Awards in 1996 voor het eerst werden uitgereikt, was er nog geen award voor de beste nationale videoclip. Niet zo gek omdat videoclips toen nog niet zo gewoon waren voor nationale acts als vandaag de dag. Dankzij TMF konden ook bands, zangers en zangeressen van eigen bodem zich manifesteren voor het jonge publiek. Clips zijn onmisbaar om de jeugd, de TMF doelgroep, te be- - De presentatie van de awards is in handen van VJ Renate Verbaan. reiken. TMF gaf de artiesten een podium. Flet is geen toeval dat het aantal grote Nederlandse acts sinds explosief is toegenomen. Ook het aanzien van de TMF Awards is sindsdien enorm gestegen. Het is immers het publiek dat de win- naars bepaald. In 1996 stonden Marco Borsato en Guus Meeuwis op het podium van de TMF Awards. Zij wonnen alle- bei een award en zelfs Rene Froger won een prijs als beste live act. De grote winnaar van de eerste editie was danceformatie 2 Unlimited met vier awards. Wie echter een blik werpt op de nationale win- naars van de jaren daarna kan niet anders dan concluderen dat TMF zeer belangrijk is geweest bij het succes van deze nationale acts: To tal Touch, Anouk, Van Dik Hout, Volumia!, Ilse de Lange, Ven- gaboys, Krezip, Blpf, Kane, Sita, Tiesto, Di-rect en Brainpower. Hun succes was mede te danken aan de clipzender. Een aantal van de genoemde acts bestaat al lang niet meer of is toe- gevoegd aan het lange lijstje een- dagsvliegen. Wat dat betreft is Marco Borsato een van de weinige volhouders. Hij won niet alleen de award voor Beste Zanger Natio- naal tijdens alle edities die tot op heden werden georganiseerd, maar is ook dit jaar weer genomineerd in deze categorie. En dat hij vrijdag tevens de 'Artist of the Decade award' mee naar huis mag nemen, lijkt vrijwel zeker. Met zo'n ere- lijst zijn de andere genomineerden in deze categorie (Anouk, Kane, Tiesto) bijvoorbaat kansloos. In totaal worden er vrijdag in het uitverkochte sportpaleis Ahoy' tien awards uitgereikt, aan nationa le en internationale artiesten. De presentatie van de show is in han den van VJ Renate Verbaan, die vorig jaar tijdens de show uit drie kanshebbers werd gekozen als nieuwe VJ van TMF. Overigens zullen lang niet alle winnaars hun award persoonlijk komen afhalen. In de categorieen Beste Zanger In- ternationaal en Beste Zangeres Na- tionaal zullen de prijzen niet live worden uitgereikt. Van de genomi neerden, respectievelijk Eminem, Robbie Williams, Usher en Anast- acia, Beyonce, Britney Spears, is immers niemand aanwezig in Ahoy'. Een probleem waar TMF bij eerde- re edities ook al mee te maken had. Internationale acts zijn immers niet goedkoop en bovendien moet zo'n awardshow maar net in het schema van de sterren passen. VJ Renate ontvangt vrijdag wel de internatio nale topacts Kelis, Faithless, Jamie Cullum en Scooter. Uit Nederland komt zo ongeveer de complete top opdagen. Naast Marco Borsato en Tiesto, zullen ook Ali B, Di-rect, Krezip, Within Temptation, In- twine en Lange Frans en Baas B optreden. De awards worden uitge reikt door onder meer Idols-win- naar Boris, zwemster Inge de Bruin en schaatser Sven Kramer. De awardshow was zoals altijd binnen no time uitverkocht, maar ter gelegenheid van het tienjarig jubileum organiseert TMF vrijdag in samenwerking met de gemeente Rotterdam en T-Mobile tevens het buitenevent 'Live at the Bridge'. Speciaal voor gelukkigen die een van de achtduizend kaarten voor dit evenement hebben bemachtigd zijn bij Erasmusbrug onder meer de topacts Kane, Tiesto, Intwine en Krezip te zien. De internationaal zeer succesvolle DJ Tiesto ver- zorgt tijdens 'Live at the Bridge' een show van een uur. De presen tatie van 'Live at the Bridge' is in handen van voormalig TMF VJ Daphne Bunskoek. Vanzelfsprekend wordt tijdens de live-uitzending opTMF regelmatig geschakeld van Ahoy' naar de bui- tenlocatie bij de Erasmusbrug. 'Li ve at the Bridge' duurt van negen uur tot half twaalf. De uitreiking van de awards in Ahoy' begint om acht uur en is om middernacht af- gelopen. Wie geen kaarten heeft voor de awardshow of 'Live at the Bridge' kan alles volgen op televi- sie, uiteraard op TMF. En dan maar afwachten of Marco Borsato net als altijd de award voor Beste Zanger Nationaal mee naar huis mag nemen. En natuurlijk de 'Ar tist of the Decade Award'. Voor meer informatie: www.tmfa- wards.nl. De Engelse kunstenaar Paul Noble exposeert van 2 april tot 12 juni in museum Boijmans Van Beuningen aan-het Museumpark. Hoofdzake- lijk is de tentoonstelling aan zijn rpppumentale project Nobson Newtown gewijd. Dit is tegelijk de naam voor een fic- tieve stad, die in zeer grote pot- loodtekeningen uiterst gedetail- leerd is uitgewerkt. Newtown is geen futuristische stad, maar lijkt eerder uit gothische elementen te zijn opgebouwd. Een speciaal door Noble ontwik- keld lettertype keert in elke teke- ning terug. Taal is in Nobson New town letterlijk de bouwsteen van de beschaving en het fundament van de maatschappij. Paul Noble werk- te acht jaar aan het project. De ten toonstelling in Boijmans wordt aangevuld met een grote eivormige sculptuur en een zeer video-projec- tie. Openingstijden: dinsdag tot en met zondag. Van de politiek tekenaar Leo Jor daan zijn van 3 april tot en met 4 September tekeningen over de Tweede Wereldoorlog te zien in Atlas van Stolk aan de Korte Hoogstraat 31. In die tijd kon hij zijn werk niet publiceren. Zijn stijl was zo herkenbaar dat Jordaan on- middellijk zou zijn gearresteerd. Hij had zijn platen liever groter ge- maakt, maar het gevaar voor ont- dekking weerhield hem ervan. .Kleine formaten kon hij bij onaan- gekondigd bezoek gemakkelijker wegmoffelen. De expositie wordt aangevuld met schetsen voor het •herinneringsalbum, niet opgeno- men platen en een selectie uit de 2300 tekeningen die Jordaan 1885-1980) aan de Atlas van Stolk -schonk. De tentoonstelling 'Nacht- merrie over Nederland' is een van de drie exposities over 60 jaar be- vrijding en de daaraan voorafgaan- de Tweede Wereldoorlog die in het Schielandshuis te zien zijn. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag. door Vincent Wernke ROTTERDAM - V V En tertainment timmert stevig aan de weg in theaterland. Na het succes van de musi cal 'Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen, meneer? is van het productiebedrijf van Albert Verlinde (RTL Boulevard) en Rob Vente dit seizoen onder meer de musi cal 'Hello Dolly' te zien. Naast Jos Brink en Willeke Alberti zien we in deze pro- ductie Idols-winnaar Jamai Loman, die in het theater een nieuwe roeping heeft gevon- den. Nog een paar weken en dan zit de speelperiode van 'Hello Dolly" erop. Deze Nederlandse versie van de beroemde Broadwaymusi- cal is sinds november te zien in de theaters. Voor Jamai Loman is 'Hello Dolly' de eerste reizende musicalproductie waarin hij mee- doet. Eerder was de winnaar van de eerste Idols te zien in De Efte- ling musical "Doornroosje'. Het spelen in musicals bevalt Jamai heel erg goed: „Het is echt hele- maal leuk om te doen, dus op naar de... tweede Of beter gezegd: de derde." Jamai Loman werd in 2003 letter lijk in een klap een ster dankzij het televisieprogramma Idols. Hij won de eerste editie van deze ta- lentenjacht en scoorde een dikke hit met zijn debuutsingle 'Step Right Up'. Ook zijn eerste album werd een groot succes. In plaats van een vervolg te geven aan dit muzikale succes, besloot Jamai een andere weg in de slaan. Hij maakte zijn debuut als musical- Jamai speelt in de musical 'Hello Dolly' onder andere samen met Willeke Alberti. foto Roy Beusker ster in 'Doornroosje' in pretpark De Efteling. 'Hello Dolly' is de eerste grote, reizende musical waarin hij te zien is. „Ik houd van theater en van musi cal", verklaart Jamai zijn sprong van popmuziek naar musical. „Bovendien vind ik het interes- sant om met een groep mensen een verhaal te maken. Popmuziek vind ik erg leuk, maar ook spelen in een musical was een van mijn dromen. Of het zwaar is? Soms, als je helemaal naar Maastricht moet bijvoorbeeld. Maar dat is ook wel weer leuk, omdat het hartstikke gezellig is met z'n alien in de bus. Hapjes erbij en lekker zingen. Dat groepsgevoel spreekt mij erg aan." „Voor 'Hello Dolly' werd ik ge- vraagd om auditie te doen door producent Albert Verlinde. Dat heb ik gedaan en ik bleek de beste kandidaat. Ik deed onder meer au ditie omdat ik de kans kreeg om samen te werken met Jos Brink en Willeke Alberti. Bovendien is de rol die ik speel, die van Barnaby Tucker, een bijzonder leuke rol. Hij is een jong ventje, een klunzi- ge winkelbediende, die naar New York gaat om daar allerlei avon- turen te beleven. Hij gaat op zoek naar een meisje om mee te zoe- nen. De musical speelt zich af in de achttiende eeuw en in die tijd was dat heel wat hoor!" ,,'Hello Dolly' is een vrolijke mu sical, een ouderwetse Broadway- komedie", weet Jamai. De voor- stelling draait om koppelaarster Dolly (Willeke Alberti) die zich vooral in high society kringen be- geeft om mensen aan elkaar te koppelen. Als ze oog in oog komt te staan met miljonair Horace Vandergelder (Jos Brink) vergeet ze haar opdracht. Dat lot uit de lo- terij wil ze voor zichzelf houden. Jamai speelt een van de hulpjes van Horace, die bij diens afwezig- heid het plan opvatten om de bloementjes te gaan buitenzetten in New York. Vanzelfsprekend dreigen ze elkaar daar tegen het lijf te lopen, met alle komische verwikkelingen vandien. Jamai vindt het heerlijk om samen te werken met Jos Brink en Wille ke Alberti, twee 'ouwe rotten uit het vak'. „Maar ook van de ande re castleden leer ik veel. Het zijn allemaal mensen die al vier, vijf producties achter hun naam heb ben staan. Ik vind het niet moei- lijk om daar tussen te staan, ik kan juist veel van hun leren. Vooraf- gaand aan deze musical ben ik twee weken in New York ge weest. Daar heb ik lessen ge- volgd, met name danslessen. Daarnaast heb ik veel musicals bekeken en ook daar heb ik veel van geleerd. Ik vind het heerlijk om in een musical te spelen en wil daar absoluut mee verdergaan." Wat dat betreft valt Jamai Loman met zijn neus in de boter, want af- gelopen week werd bekend dat hij volgend seizoen een rol gaat spe len in de musical 'Jesus Christ Su perstar' van producent Joop van den Ende. „Een beroemde musi cal met prachtige muziek. En ik heb een heel mooie rol. 'Jesus Christ Superstar' van Andrew Lloyd Webber is een legende, dus het is fantastisch om daaraan mee te mogen werken. Ik heb daar erg veel zin in." Zijn musicalwerk wil overigens niet zeggen dat hij geen cd's meer gaat maken: „Over drie maanden ga ik mijn nieuwe cd opnemen. Mensen willen je heel graag in een bepaald hokje stoppen, zeker in Nederland. Maar ik ga dat ab soluut niet doen. Ik wil cds maken en in musicals spelen. Mijn twee de cd wordt overigens wel heel anders dan de eerste, veel meer richting kleinkunst. Of ik ooit een eigen theaterprogramma zou wil len maken? Nu niet, maar wellicht in de toekomst. Voorlopig richt ik me echter helemaal op musical." 'Hello Dolly'- is van 5 tot en met 10 april (behalve 8 april) te zien in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren kan via 010-484.33.33ofwww. luxorthea- ter.nl. Voor meer informatie: ww- w. hellodolly.nl. 'La Traviata' van Guiseppe Verdi is een van de meest geliefde ope ra's aller tijden en is nu te zien in een geheel nieuwe enscenering door de fameuze regisseur Emil Strugaru. Verdi baseerde zich voor zijn meesterwerk op het al even beroemde boek 'La dame aux Ca- melias' van Alexandre Dumas. De gerenommeerde Roemeense staatsopera brengt dit werk nu in een groots opgezette productie. De solisten worden ondersteund door het operaorkest en prachtige de cors en kostuums: een waar spek- takel voor oog en oor. 'La Traviata' (De Verdoolde) be- leefde z'n premiere in 1853 in Ve- netie. Het verfijnde Italiaanse bel- canto, hoogtepunt uit de roman- tiek, sluit aan bij het aangrijpende verhaal van een onmogelijke lief- de. Geen enkele andere Italiaanse componist beheerste zo lang het operapodium als Verdi deed. Na- dat hij op vijfentwintigjarige leef- tijd met 'Nabucco' (1842) be- roemd werd, domineerde hij vijftig jaar lang de Italiaanse opera. De beroemde opera gaat over een bekende Parijse courtisane en een jongeman uit de provincie, die tot de ontdekking komen dat er meer is dan het genoeglijke societyle- ven. In hun oprechte Iiefde gaan zij helemaal in elkaar op. Violetta en Alfredo betrekken een landhuis buiten Parijs. Daar worden zij ech ter ingehaald door de conventies. Alfredos vader eist van Violetta Alfredo op te geven, omwille van de familie. Met moeite voldoet Violetta aan dit verzoek en keert terug naar Parijs om haar vroegere bestaan op te pakken. Zij wordt ziek en pas op haar sterfbed vertelt ze Alfredo de waarheid. De voorstelling wordt gezongen in de Italiaanse taal en wordt Neder- lands boventiteld. Tevens wordt er een uur voor aanvang van de voor stelling een inleiding gegeven door operakenner Gerard Legeland. 'La Traviata' is op zondag 3 april om 15.00 uur en maandag 4 april om 20.00 uur te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. De inleiding begint een uur voor aan vang van de voorstelling. Voor meer informatie: www.luxorthea- ter.nl. 'La Traviata' is op zondag 3 april en maandag 4 april te zien in het nieuwe Luxor Theater. Lezers van Maasstad week- bladen kunnen de opera 'La Traviata". uitgevoerd door de Roemeense staatsopera. extra voordelig bezoeken. Voor de voorstelling op maandag 4 april krijgt u bij inlevering van dit artikel tien euro korting bij aankoop van twee kaarten. De prijzen zijn (zonder korting) 37.50 euro (parterre/stalles/ balkon I34.50 euro (balkon II) en 31.50 euro (loge). Kaar ten voor de inleiding door Ge rard Legeland kosten 3 euro. Kaarten voor de opera en/of de inleiding zijn te bestellen via www.luxortheater.nl of (telefonisch) te reserveren aan de kassa van het theater: 010- 484.33.33. Voor meer infor matie: www.operarotterdam- ,nl. Hoofdredacteur Sander de Kramer in de schoolbus waarmee de 'SOS Rotterdam Bustour' wordt gehouden. ROTTERDAM - De groetzone, de plasrobot, het anti-zweetzwembad. De SOS Rotterdam Bustour is allesbehalve een gewone rondrit door Rotter dam. Het is een tocht langs de vreemdste en gekste plekken van de stad. Oftewel een bustour door hilarisch Rotterdam. De tocht is volledig geba- seerd op het boek SOS Rotterdam, dat Sander de Kramer enkele maanden geleden uitbracht en in korte tijd een landelijke bestseller werd. Daarin be- schrijft de hoofdredacteur van de straatkrant de vreemdste plekken van Rotterdam en de gekste gebeurtenissen die zich er de afgelopen jaren heb ben voorgedaan. „A1 binnen een paar dagen werd ik door wildvreemde mensen gebeld die tranen met tuiten hadden gelachen om alle maffe plek ken in de stad, en het wel eens met eigen ogen wilden zien. Zo is het idee ontstaan om een bustour door 'hilarisch Rotterdam' te organiseren. De lu- dieke route wordt, geheel in stijl, met een knalgele oldtimer schoolbus ge- reden. De toegang is gratis; de bezoekers hoeven bij het instappen alleen een straatkrant te tonen. Reserveren is van belang: bij het City Informatie Centrum: telefoonnummer: 010-489 3993. De SOS Rotterdam Bustour rijdt op de zaterdagen 2, 16 en 23 april. MOBIELE PORTABLE ZONDAG LEVISIE VIDEO MUSEUM^E^^^Bjfl^^^^^^S 1 CEINTUURBAAN 111 RADIO MUSEUM 1 MMHKI^HmCEINTUUnBAAN 104 ->v' WjL V/ rCroo»wfl* I L

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 17