I Verbouwinkj e Inspraak Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020 van start! .tva. J ■I Gemeente Schiedam Informatiebi j eenkomst en ter visie legging plannen aanleg fietspaden en rotonde Nieuwe Haven www.RR2020.nl i ymnm Colofon WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VOORNEMEN TOT AANWIJZING GEMEENTELIJK MONUMENT Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl BOUWZAKEN Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam w m Aanmeldbon inspraakbijeenkomst PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 13, WOENSDAG 30 MAART 2 0 0 5 G emeenteberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Allcen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Be vc fu ca ar Bu m; vai be m; aai op du Be scl be re; we •Sc CO N; ze Br Op dinsdag 12 april 2005 presenteert de gemeente Schiedam nieuwe plannen om de verkeersveiligheid te verbeteren. Het gaat hierbij om de aanleg van fiets paden langs de Nieuwe Haven en de reconstructie van de kruising Burg. Knappertlaan/Nieuwe Haven naar rotonde. De plannen liggen ter visie in het Gemeentelijk Informatiepunt. In 1999 heeft de gemeenteraad een beleids- plan vastgesteld voor de verbetering van de verkeersveiligheid in de stad. De maatregelen hiervoor zijn gericht op zowel de woon- omgeving als verkeersgebieden. Voor de woongebieden is een groot gedeelte van het uitvoeringsprogramma van het beleidsplan in de vorm van de inrichting en de aanwijzing van 30km/u-gebieden al gerealiseerd. Aan de orde is nu de aanleg van vrijliggende fietspaden langs de Nieuwe Haven gedeelte Burg. Knapperdaan - Vlaardingerdijk en de reconstructie van de kruising Burg. Knappertlaan/Nieuwe Haven tot rotonde. De Nieuwe Haven is een drukke verkeers- weg, parkeerroute, stedelijke en regionale fietsroute. Voor een duurzaam veilige weg- inrichting en verkeersafwikkeling is het noodzakelijk fietsers te scheiden van het autoverkeer en de snelheid van het auto- verkeer bij kruising Nieuwe Haven/Burg. Knapperdaan met een rotonde omlaag te brengen. In verband met de aanleg van de fietspaden en voor een veilige afwikkeling van het auto verkeer zal de parkeersituatie worden gewij- zigd: haaks parkeren zal zoveel mogelijk veranderen in langs parkeren. Dit betekent dat het aantal parkeerplaatsen langs de Nieuwe Haven met circa 25 vermindert. Daarvoor zal in de directe omgeving de parkeercapaciteit worden vergroot. De gedachten gaan daarbij uit naar de Vlaardingerdijk, Westfrankelandse-straat en de St. Liduinastraat. De aanwezige bomen op de Nieuwe Haven blijven op 1 of 2 na gespaard. Bij de inspraak staat de keuze voor de aanleg van de fietspaden en de rotonde niet ter dis- cussie. Hierover heeft eerder besluitvorming plaatsgevonden. De inspraak gaat over de wijze waarop deze voorzieningen zullen worden aangelegd. Informatiebijeenkomst en ter visie legging De gemeente is benieuwd naar de mening van de direct betrokkenen over de plannen. Zij zijn met een nieuwsbrief uitgenodigd voor de inloopmiddag en -avond op dinsdag 12 april 2005 van 16.00 -18.00 en 19.00- 21.00 uur in het wijkcentrum De Erker in de Jan van Avennestraat 32 in Schiedam. Er zijn daar medewerkers van de gemeente aanwezig om aan de hand van tekeningen en afbeeldingen vragen te beantwoorden. Andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. De plannen zijn in de periode van 30 maart tot 27 april 2005 in te zien bij het Gemeentelijk Informatiepunt op het Stadserf. pr Belanghebbenden kunnen hun zienswijze over het ontwerp schriftelijk naar voren brengen. Van de ontvangen reacties zal een verslag worden gemaakt met commen- taar hierop. De commentaarnota wordt voorgelegd aan B&W en behandeld in de raadscommissie Ruimte en Verkeer. De gemeenteraad stelt hierna het plan definitief vast. De bewoners en bedrijven, die schriftelijk hebben gereageerd, ontvangen een exem- plaar van de commentaarnota. Het verkeersbesluit voor de aanwijzing van fietspaden zal bij het gereedkomen hiervan worden genomen. Informatie Verdere informatie kunt u inwinnen bij de heer Th. Breedeveld van de afdeling REO, tel (010) 246 56 32 (niet op vrijdag). De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 4 april 2005 vanaf 09.30 uur Calandstraat 99 Dr. Schaepmansingel Laan van Spaland 24 Nieuwe Damlaan 9 Nieuwe Haven 101 Bellfinance b.v. Woonplus Schiedam Ostade b.v. Kuwait Petroleum b.v. F. van Harmelen bedrijftpand verbouwen 4 eengezinswoningen bouwen berging vergroten tankstation met shop veranderen dakkapel plaatsen e.d. Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag- en donderdagochtend bij het secretariaat, tel. (010) 246 54 87. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de volgende panden aan te wijzen tot gemeentelijk monument: r Schiedamseweg 121 Prinses Beatrixpark 3 De hierop betrekking hebbende stukken liggen voor belanghebbenden vanaf 31 maart 2005 gedurende vier weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en v rijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65 Belanghebbenden kunnen tegen dit voornemen gedurende de inzagetermijn bij Burgemeester en Wethouders zijn zienswijzen met betrekking tot deze plannen bij voorkeur schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. Teamleider Ontwikkeling en Advies, Afdeling Bouwen en Milieu, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. o Ingekomen aanvragen van 18 maart 2005 t/m 23 maart 2005 bouwaan vragen: Fred Tessler Teken en Adviesbureau W. van Doom WE Maashoove F. Willemse Aann. Bedrijf SG Spieringshoek V.d. Velde Degerfor 54 Lange Haven 132 Maasboulevard 32 Pr. Bernhardlaan 80 V.d. Brugghenlaan 2 Veenlantstraat 4 woning vergroten woning vergroten balkonbeglazing aanbrengen dakkapel vergroten tijdelijk 6 klaslokalen plaatsen woning vergroten Verleende bouwvergunningen: verzonden 22 maart 2005 Bosrand 21 R Leur Degerfors 47 M. van Oorschot HllJtKI Gerrit Verboonstraat naast Koemarktbrug Middelharnissestraat 22 ONS Ingenieursbureau J. Clemens woning vergroten kozijnen plaatsen en woning vergroten voetgangersbrug plaatsen tot 18 juni 2005 woning vergroten Verleende sloopvergunning: verzonden22 maart 2005 Warts'ila Nederland B.V. bedrijfshal gedeeltelijk slopen Havenstraat 18 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bi he be W Wc 2.. Ve is ge ve m; i Bi he tal va PI; ve ge im Di °F Loopt de regio Rotterdam helemaal vast of blijven we rijden? Lopen onze kinderen straks alleen nog maar op asfalt of kunnen ze ook nog ravotten in de natuur? Kan ik nog wel uitbreiden met mijn onderneming? Is er wel voldoende te kiezen op de woningmarkt? Waar blijft al dat regen- water de komende jaren? Zomaar een greep uit de cruciale vragen over onze toekomst en die van de volgende generaties in de regio Rotterdam. De afgelopen periode hebben de provincie Zuid-Holland en de stadsregio Rotterdam samengewerkt aan het opstellen van een toekomstplan voor de regio Rijnmond voor de periode van 2005 tot 2020. Het resultaat van het project is een herzien Streekplan Rijnmond voor de provincie Zuid-Holland en een Regionaal Structuurplan voor de stadsregio Rotterdam gericht op de uitvoering. Beiden gecombineerd in e6n plan: het Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020 (RR2020) 'Meer kwaliteit, meer variatie en meer tempo'. Het Ontwerp RR2020 is inmiddels vastgesteld door Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van de stadsregio. Op woensdag 9 februari heeft de regioraad het Ontwerp RR2020 voorlopig vastgesteld en vrijgegeven voor consultatie en de formele zienswijze- en bedenkingen- procedure (verder aangeduid met de term inspraak). Samen met u wiilen provincie en stads regio het RR2020 in de komende periode definitief vormgeven. Daarom zijn wij benieuwd naar uw mening over het plan. Meer kwaliteit, meer variatie en meer tempo Dat is de drievoudige boodschap van het RR2020 waarvan het ontwerp nu gereed is. Op vele fronten zal de gehele regio zich de komende periode ontwikkelen. In het plan zijn ze samengevat in de "tien punten voor de regio Rotterdam'. Dit zijn de hoofdlijnen van het plan die later in meer gede- tailleerde plannen worden uitgewerkt. De tien punten bevatten de kern van de opgave: het versterken van de ruimtelijke-economische structuur en een belangrijke kwali- teitsverbetering van het woon en leefmilieu. Vijf punten zijn gericht op een gebied: de Noordas, de Zuidflank, Rotterdam Centrum, de B-driehoek en de Rivieroevers. Een integrate benadering van de vraagstuk- ken maar stuk voor stuk ook gebaseerd op plaatselijke versterking van de ruimtelijke en economische structuur. De overige vijf punten zijn thematisch: een trendbreuk in de herstructurering van de oude wijken, een zogenaamde 'pro-actieve aanpak' (vooraf) van de milieuvraagstukken, krachtige aandacht voor het belang van groen en water, investeringen in de infrastructuur en knooppunten en tot slot het versterken van de Zuidvleugel. De provincie en de stadsregio wiilen ervoor zorgen dat al die ontwikkelingen goed op elkaar zijn afgestemd. Het RR2020 is daarmee de toetssteen voor de bestemmings- plannen van gemeenten en geeft daarmee ook richting aan hun ruimtelijke ontwikkeling. Een gezamenlijke opgave De ontwikkeling van de regio is een gezamenlijke opgave voor zowel publieke als private partijen. De verantwoorde- lijkheid voor de projecten die uit RR2020 voortvloeien ligt zowel bij provincie en stadsregio als de gemeenten. Voor de uitvoering is in veel gevallen samenwerking nodig tussen maatschappelijke organisaties. Met diverse organisaties die een rol hebben in de ontwikkeling van de regio, zoals gemeenten, waterschappen en woningbouwcorporaties is overleg geweest tijdens de voorbereiding van het Ontwerp RR2020. De uitgangspunten en ambities van het plan zijn mede daarop gebaseerd en kunnen, naar de overtuiging van de stadsregio en de provincie, rekenen op een breed draagvlak. Meepraten? Dat kan! Vanaf maandag 4 april tot maandag 2 mei 2005 is er gelegenheid tot inspraak voor alle inwoners en belang hebbenden binnen de 18 regiogemeenten (door het indienen van zienswijzen en bedenkingen). Het Ontwerp RR2020 ligt gedurende deze periode ter inzage op de volgende loca- ties: het gemeentehuis in uw woonplaats, de Rotterdamse deelgemeentekantoren, de Centrale Bibliotheek Rotterdam, de bibliotheek in het Provinciehuis, in het stadhuis Rotter dam, het kantoor van de Stadsregio (Meent 106) en het City Informatie Centrum in Rotterdam. Daarnaast kunt u het ontwerp bekijken en downloaden op de website www. RR2020.nl of telefonisch bestellen. Op verzoek kunnen na telefonische afspraak de stukken bij zowel de gemeenten als de provincie en stadsregio buiten kantooruren worden ingezien. Schriftelijk en digitaal reageren Volgens artikel 4a, lid 5 en artikel 8, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) kan een ieder gedurende de termijn van terinzagelegging van 4 april tot 2 mei 2005 schriftelijk reageren. Dit kan met behulp van een inspraak- formulier, dat u kunt vinden op de locaties waar het RR2020 ter inzage ligt. Stuur het ingevulde formulier in de retour- envelop naar het projectbureau RR2020, antwoordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Op de website www.RR2020.nl kunt u digitaal een inspraakformulier invullen en verzenden. Uw reactie moet uiterlijk woensdag 4 mei binnen zijn. Het projectbureau RR2020 bundelt alle inspraakreacties, en stuurt deze, na afloop van de inspraaktermijn, naar u toe (indien u een inspraakformulier heeft ingevuld). Mondeling reageren Mondeling reageren kan natuuriijk ook. Er worden zes offi ciate inspraakbijeenkomsten georganiseerd verspreid over de achttien regiogemeenten. Hierbij is in principe steeds 6en van de verantwoordelijke bestuurders aanwezig. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u uw reactie kenbaar maken. Subregio Noordoost - Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel Woensdag 13 april van 19.30 tot 22.00 uur Raadzaal gemeente Capelle aan den Ilssel, Rivierweg 111 te Capelle aan den IJssel Subregio Zuid - Ridderkerk, Barendrecht en Albrandswaard Donderdag 14 april van 19.30 tot 22.00 uur Raadzaal gemeente Ridderkerk, Raadhuisplein 70 te Ridderkerk Subregio Noord - Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk Dinsdag 19 april van 19.30 tot 22.00 uur Zaal gemeente Berkel en Rodenrijs, Raadhuislaan 1 te Berkel en Rodenrijs Gemeente Rotterdam Woensdag 20 april van 19.30 tot 22.00 uur City Informatie Centrum, Coolsingel 197 te Rotterdam Subregio Noordwest - Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de deelgemeente Hoek van Holland Donderdag 21 april van 19.30 tot 22.00 uur Burgerzaal gemeente Vlaardingen, Westnieuwland 6 te Vlaardingen Subregio Zuidwest - Spijkenisse, Rozenburg, Westvoorne, Brielle, Bernisse en Hellevoetsluis Maandag 25 april van 19.30 tot 22.00 uur Raadzaal gemeente Hellevoetsluis, Oostzanddijk 26 te Hellevoetsluis Inspraakbijeenkomsten Wij nodigen u uit deel te nemen aan de inspraakbijeenkomst in de subregio waar uw gemeente deel van uitmaakt. Als u niet bij deze inspraakbijeenkomst aanwezig kunt zijn, of u heeft belang- stelling voor een van de andere bijeenkomsten, dan bent u ook hier welkom. U kunt zich schriftelijk aanmelden via de aanmeld- kaart zoals die te vinden is op de locaties waar het RR2020 ter inzage ligt of via de onderstaande aanmeldbon. Daarnaast kunt u zich aanmelden via de website www.RR2020.nl, per e-mail o.v.v. aanmelding inspraakbijeenkomst via RR2020@sr.rotterdam.nl of telefonisch bij het projectbureau RR2020 op nummer 010 - 417 2625. U bent van harte welkom! Gedachtewisseling (Provinciale Staten) Provinciate Staten stellen belanghebbenden en degenen die voor 2 mei hun bedenkingen hebben ingebracht in de gelegenheid tot een gedachtewisseling over het onderwerp. De organisatie hiervan is in handen van de griffie van de provincie. De provincie zorgt voor uitnodigingen en plaatsing van de advertenties. Naar verwachting vindt de gedachtewisseling plaats op 9 September. Hoorzitting (regioraad van de stadsregio) De regioraad stelt degenen die een zienswijze hebben inge diend in de gelegenheid hun inbreng mondeling toe te lichten. De hoorzitting zal in juni 2005 plaatsvinden. Diegenen die ziens wijzen hebben ingebracht zullen hiervoor worden uitgenodigd door de stadsregio. Vragen? Heeft u nog vragen over het RR2020 of over de inspraakbijeen komsten? Of wilt u het Ontwerp RR2020 bestellen? Neem dan contact op met het projectbureau RR2020 op telefoonnummer 010 - 417 2625. Of per e-mail RR2020@sr.rotterdam.nl STADSREGH ROTTERDAM RUIMTELUK PLAN REGIO ROTTERDAM Ik meld(aantal) personen aan voor de inspraakbijeenkomst op april 2005 in subregio Oi ee ee OS he ge Vc O ku ge m di Vc ki en E Bi d; 2 V< te 0 ui W; 01 T. m w< af st hi g' ee m 0 01 tc te T It ca 3 w lij ee al ni P< H 2 k. Ir S< m d. VI Naam: Organisatie: Ad res: Postcode: Woonplaats: Telefoon E-mail: Stuur de ingevulde aanmeldbon in een envelop naar het projectbureau RR2020, antwoordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Een postzegel is niet nodig. Of stuur een e-mail naar RR2020@sr.rotterdam.nl o.v.v. aanmelding inspraakbijeenkomst. i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2