maasstad 4/ MHHIihHH Macpic% Bowlen ■frm Dit is uw leven'met een zwart randje Workshops Wijkcentrum Zuid 'Kom uit de kast' met jenever DEZE WEEK OO maasstad maasstad m kerk weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Karel Korte- kaas is een soort Andre Ha zes die 'Keizer van het le- venslied' wordt genoemd. Hij zit dit jaar 35 jaar in het vak. Tijd voor een feessie. Vrienden verrassen hem met een 'dit is uw leven'-televi- sieshow. Een avond met spektakel, zang en dans. En onverwachte gasten die Ka rel in het zonnetje zetten of die juist oude rekeningen komen vereffenen. ROTTERDAM - Rotterdam heeft sinds vorige week twee nieuwe hotels binnen haar stadsgrenzen die baanbre- kend zijn in de hotelsector. Beide hotels, het ART Hotel Rotterdam en Woonhotel Rotterdam, maken onderdeel uit van het complex 'Queen of the South' bij de Maasha- ven. Afgelopen donderdag verrichtte burgemeester Op stelten de officiele opening. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 2 april verzorgd door Gospelkoor 'The New Life Singers' uit Schiedam. Aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is vrij. Benefietconcert Ninja Training donderdag en vrijdag Vanaf 21.00 uur Grillcafe Bar Bowling Disco CJMV Schiedam Kookcursus Kledingbeurs Capoeira westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO V A Woensdag 30 maart 2005 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur, ds. J. van Rossem. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur, ds. J. van Dijk. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur, ds. J. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur, ds. A.J. Lampfing. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietiand Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. C. Muller. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. G.H. Baudet. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want. Wo: geen dienst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- van derKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur XQ52 Apollo Toneel speelt tv show in zaal Beatrix door Frank Willemse De hoofdpersoon weet van niets en de show zit vol verrassingen. Ook het publiek wordt verrast met dit toneelstuk maar 6ok met een driegangen diner: eten en kij- ken. Een theaterdiner en voorstel- ling ineen. In feestzaal Beatrix staan langge- rekte tafels waarop het diner ge- serveerd wordt. Het hoofdgerecht is vis of vlees via een lopend buf fet en het toetje wordt door de ac- teurs zelf uitgeserveerd. Tussen de maaltijd door wordt het toneel stuk opgevoerd door de amateur- spelers van Apollo Toneel Schie dam. „Een nieuwe aanpak", vol- gens regisseuse en schrijfster van het stuk Margreet Ridder. Ze zit achter in de feestzaal waar in een woud van knoppen het licht, de camera's en het geluid worden geregeld. Het is een voorstelling die veel van de acteurs vraagt. Je staat er immers maar bloot bij zonder toneel of veilig gordijn. „Spelen zonder 'de vierde wand' zoals dat in theaterkringen heet. Met maar liefst zeventien spelers die niet op en af gaan", legt De Ridder uit. De voorstelling is een parodie op commerciele tv-shows met al hun valse glitter en tandpasta-smiles. Gasten met rode rozen lopen afen aan voor Karel, die zijn hele leven aan zich voorbij ziet trekken. Foto Roger van der Kraan Je krijgt een aardig kijkje achter de schermen zoals met die floor- manager die de zaal opwarmt en om een warm applaus vraagt. Je waant je echt bij een televisie- uitzending en niet bij een toneel stuk, maar in een studio van Aal- meer bij Endemol. De 'Dit is uw leven'-show is een parodie op de show van Mies Bouw- man die zij in de zeventiger jaren deed. Een intematio- nale format die nog steeds over de hele wereld succes heeft. Het is emotietelevisie met veel kip- penvel en gesnotter als bij de ster weer een oude vriend of doodge- waande beroemdheid opduikt. Apollo Toneel zet de toeschou- wers in de Kerkstraat regelmatig op het verkeerde been. Het geeft tevens een idee hoe het er 'in wer- kelijkheid' bij zo'n opname aan toegaat. Met veel breaks en ge- stuntel. De gladde soap glijdt zo regelrecht af naar een complete veldslag met genadeloze ontboe- zemingen: Karel kan met zijn handen niet van andere vrouwen afblijven en kan niet eens echt zingen. Een stuk dat echt 'over de top' gaat. Maar dat toch waar kan zijn. Het leven van Andre Hazes met alle cliches vandien. Zijn vrouw met platina- blonde pruik, zijn zoon een zielepoot, de buurvrouw die ordinair is en de travestiet met opzichtige rode jurk. Het publiek beleeft in ieder geval een genoeglijke avond. Is het niet met het stuk dan wel met het diner of in gesprekken met de buren. Het is ook technisch een knappe voorstelling met al die lampen en schermen. Soms is het de vraag waarheen te kijken om- dat er zoveel gelijkertijd gebeurt. 'Dit is uw leven' is net een kleine 'Schat'-voorstelling maar dan binnen en op locatie gemaakt. Zaterdag 2 april is de toneelvoor- stelling uitverkocht. Maar op zondag 3 april zijn voor de aller- laatste opvoering nog enkele kaarten te koop. Bellen naar Marc Oudshojf van Apollo To neel op nummer 426 80 62. SCHIEDAM - In Wijkcen trum Zuid gaan maandag- ochtend 4 en woensdagoch- tend 6 april nieuwe work shops van start. Onder bege- leiding van een ervaren en deskundige docente worden de workshops Mozai'ek, Creatieve technieken en Portrettekenen/schilderen gegeven. Deze vinden plaats op maandag en woensdag- ochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten voor deze work shops bedragen twee euro per les (excl. materiaalkos- ten). De workshops bestaan uit series van drie lessen en kunnen daarna telkens wor den verlengd. Voor aanmeldingen en meer informatie kan er contact worden opgenomen met Wijkcentrum Zuid, Dwars- straat 42tel. 426 72 97. SCHIEDAM - Tijdens het Nationaal Museumweekend met het thema 'de kunst van het bewaren' organiseert de Vereniging Vrienden van Het Gedistilleerd Museum zondag 10 april een 'kijk en beoordeeldag' onder het motto: Kom uit de kast- ...met je jeneververleden. De vereniging roept iedereen op om met oude en/of bijzonde- re objecten uit het jenever verleden naar Het Gedistil leerd Museum te komen. Wie glaswerk, flessen, kur- ken, etiketten, reclame jaffi- ches, gebruiksmaterialen en boeken heeft die te maken hebben met het gedistilleerd verleden, kan op 10 april naar Het Gedistilleerd Mu seum komen. Een team van experts staat klaar om de 'geschiedenis' en de waarde van elk object in beeld te brengen.Zeer bij- zondere objecten worden te vens met goedkeuring van de eigenaar een maand ten- toongesteld in het museum. Bezoekers kunnen deze dag meedoen aan de prijsvraag 'Raad het apparaat' en daarmee kans maken op een leuke prijs. Tijdens het Nationaal Muse umweekend is de toegang tot Het Gedistilleerd Muse um gratis. Burgemeester Opstelten verrichtte afgelopen donderdag de officiele opening van de twee bijzondere hotels. door Arjan Schouten Het ART Hotel is een fraai vier- sterrenhotel met 104 unieke appar- tementen. Elke kamer is compleet anders ingericht met een mix van moderne en oude stijlen. Zoals de naam doet vermoeden, pronkt er in het hotel heel wat kunst aan de mu- ren. Moderne faciliteiten als een volledige kitchenette, internet, hifi set, tv met dvd-speler en een eigen badkamer ontbreken in geen enkel appartement. Het meest bijzonder is wel het Woonhotel, een concept dat nieuw is in Nederland. Het driesterrenho- tel met 106 appartementen is be- doeld voor de Rotterdamse markt. Vooral bewoners van de stad die op een of andere manier tijdelijk niet over eigen woonruimte be- schikken, kunnen er terecht voor een verblijf van maximaal zes maanden. Doordat de logiesprijzen gebaseerd zijn op het inkomen van de bewoner, zijn de faciliteiten ook voor mensen met een wat kleinere beurs beschikbaar. Naast de Rot terdamse markt is ook de zakenwe- reld welkom, mits het om een tij delijk verblijf gaat. Harm Brail van het Woonhotel schets de diversheid van de toe- komstige bewoners. „Iedereen is welkom, als ze maar aan de criteria voldoen. Zo moeten de bewoners onder meer een baan hebben. We richten ons op iedereen die tijdelij- ke huisvestiging nodig heeft, bij- voorbeeld omdat mensen net ge- scheiden zijn of door een huis- brand op straat staan." Volgens Brail zijn ook mensen welkom die enige tijd in Rotterdam komen werken. „Wij denken aan zaken- lieden of sporters die hier voor een periode moeten zijn." Met de komst van de twee hotels is het complex 'Queen of the South' eindelijk klaar voor gebraik. Het is een typisch voorbeeld van multi- functioneel bouwen. De acht hoogste etages van het gebouw, dat 23 verdiepingen telt, bestaan uit 72 koop- en huurappartemen- ten. Op de tweede etage worden eveneens woningen verhuurd. Ook zijn er onder meer winkels, hore- cavoorzieningen en een politie- post. Verder is 2230 vierkante me ter in het pand bestemd als kan- toorraimte. Met het vernieuwende concept loopt Rotterdam opnieuw voorop in Nederland. Een reden voor bur gemeester Opstelten om erg trots te zijn op het project. „Het is abso- luut weer een sterk staaltje Rotter damse vernieuwing." De burge meester herkent in het hotel veel van zijn stad terag. „Het hotel is Rotterdam in het klein. Door de twee hotels, kantoren en woningen ontstaat hier een kleurrijke en dy- namische mix van mensen en na- tionaliteiten. Rotterdam durft en deze hotels zijn daar uitstekende voorbeelden van." Directeur Roel Rol, die na geslaag- de avonturen met pension Maas- zicht en restaurant Milles met het Woon en ART Hotel een nieuw avontuur aangaat, verwacht veel van de hotels. „Iedereen zal zich hier thuis voelen. Je wordt hier op- gevangen als een gast. Zo zal er gewoon 'meneer' en 'u' gezegd worden tegen de gasten." Nu het baanbrekende project van een woonhotel in Rotterdam gereali- seerd is, verwacht Rol snel navol- ging. „Geen enkel persoon kan nu nog zeggen dat er in dit land geen geld is voor soortgelijke projecten. Dat bewijzen wij nu wel." SCHIEDAM - Orkest en koor van St. Radboud geven samen met de Vlaardingen Band van het Vlaar- dingse Leger des Heils vrijdag 22 en zaterdag 23 april een gezamen- lijk uniek conceit. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Da niel den Hoed kliniek, waar veel goed werk verricht wordt in de strijd tegen kanker. Nadat Wim Klepke, die muzikant was van de Vlaardingen Band en van St. Rad boud, in augustus 2004 op 40-jari- ge leeftijd overleed ten gevolge van kanker werd het idee geboren om een benefietconcert te organi- seren. Op de avonden zelf zal eni ge informatie gegeven worden over de besteding van het ingeza- melde geld. Publiek is welkom in het gebouw van het Leger des Heils aan de Magnoliastraat 41 (nabij de van Hogendorplaan) in Vlaardingen. Toegangskaarten kosten tien eurofkinderen tot 12 jaar gratis) en zijn verkrijgbaar bij muzikanten van de Vlaardingen Band of St.Radboud. Voor meer info: marije.blum@sintradboud.nl SCHIEDAM - De Ninja Training is bedoeld voor kinderen vanaf 7 jaar. In de cursus leren zij zich weerbaar te maken. Hoofdthema's zijn: Respect, Lef en Chaos. Er is Nu voor slechts p.p.p.u. Minimaal 4 personen (Reserveren gewenst) Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl veel aandacht voor het zelfverde- digen met veiligheid als uitgangs- punt. De cursus duurt tien weken en kost 17,50. Er wordt gestart op dinsdag 12 april van 15.30 tot 17.00 uur in wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 2 april een disco georganiseerd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar van 18.30 tot 20.00 uur. Thema is jungle en de toegang is een euro. Jongeren tussen de 13 en 17 jaar kunnen van 20.30 tot 23.00 uur terecht voor 1,50. SCHIEDAM - In de Grote Kerk van Schiedam zijn foto's en andere herinneringen te zien uit de jaren '50 en '60 van de Schiedamse CJMV. Oud-leden worden opge- roepen elkaar zaterdag, 2 april tus sen 13.00 en 15.00 uur in de Grote Kerk te ontmoeten. In wijkcentrum Oost wordt vanaf 12 april elke dinsdag een kookcur sus gegeven voor kinderen uit de groepen 6,7, en 8. Elke week ko- ken we iets lekkers en je mag het zelf opeten of mee naar huis ne- men. De kosten zijn 25 euro. In- schrijven bij Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenesstraat wordt vrijdag 1 april een kleding beurs gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. De entree is gratis. SCHIEDAM - In wijkcentrum Zuid wordt maandag 4 april van 15.30. tot 16.30 (4-8 jr) en van 16.30 tot 17.30(8-12 jr) een de- monstratie gegeven over en voor Capoeira-sporters en gespeciali- seerde gevechtstechniek zonder contact metveel acrobatiek. Een complete sport voor concentratie, ontspanning enspierontwikkeling voor kinderen. ^V.eudienst Rj/n De DCMR Milieudienst Rijnmond behandeit klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 27 tot 28 maart zijn binnengekomen. Ongunstig weertype voor verspreiding stankoverlast De 355 klachten die de afgelopen week bij de meldkamer van de DCMR binnenkwamen, waren precies het gemiddelde van het wekelijkse aantal klachten van het eerste kwartaal van 2005. Over vliegverkeer kwamen de meeste klachten binnen. Daarnaast ontving de meldkamer op verschillen- de dagen van de week klachten over mestlucht, olleachtige en chemische lucht. De uitrukdienst ging naar aanleiding van de klachten op onderzoek uit, maar kon geen aanwijsbare bron van overlast vinden. Wel was duidelijk dat de stabiele weersomstandigheden, vochtig en windstil, een ongunstige invloed hadden op de verspreiding van meststank en rookgassen van verkeer en industrie. Hierdoor bleef de stank hangen. Anders dan in de rest van Nederland, zijn er bij de DCMR over de paas- vuren in Duitsland 'slechts' acht klachten over brandlucht binnengekomen. Dit in tegenstelling tot 2003; toen kwamen er bij de DCMR bijna tweehon- derd klachten binnen over de paasvuren In het oosten van Nederland en in Duitsland. Onderzoek naar geluidsoverlast in Schiedam West en Pernis Vanaf eind januari 2005 ontvangt de meldkamer regelmatig geluidsklach- ten uit Schiedam West en Pernis. De klachten betreffen voornamelijk over- last van het geluid als van een motor, ventilator of pomp. In eerste instan ce werd gedacht dat het schip Grande Nigeria, dat voor reparatie in een dok bij Damen Shiprepair in Schiedam lag, de veroorzaker van de klachten was. Maar na het vertrek van het schip bleven de klachten, zij het in mindere mate, aanhouden. De DCMR onderzoekt nu welke andere bronnen de klachten kunnen veroorzaken. In dit onderzoek is het belangrijk dat de klachten direct op het moment dat de overlast wordt ondervonden bij de meldkamer worden gemeld, zodat onder andere de meteorologische gegevens van dat moment aan de klacht kunnen worden gekoppeld. Zodoende kan gerichter worden gezocht naar de mogelijke oorzaak van de overlast. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. Dphif jifig J Body S mind mbsirlkm Ditii/m 'Jioomhad ■j/nimn J Dipiomazwrniman" tpmph (prdlslijli Dprnja/dbafcj) Op i/ertaon van deze advertentie ontvangt u bij inschrijving een exclusief David Llogd WELKOMSTPAKKET David Llogd Sports Health Clubs Rotterdam R'dam Blijdorp Energieweg 9 Tel. 010 245 16 70 R'dam Centrum Benthemstraat 10 Tel. 010 243 47 00 www. da vidllogdnl Snorts Health Clubs

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 9