Claudia de Breij is vooral een theaterdier i Amateurbeelden van bezetting te zien in het Historisch Museum Kunst van bewaren tijdens Museumweekend 129 61 "PIANO SIZE" T0ETSEN 189 T0PL0AD CD-SPELER 0 49 Museumweekend KEYBOARD MET 100 KLANKEN m.- ALLEEN ZONDAG 10 APRIL CEINTUURBAAN 111, ROTTERDAM Struisvogelsop de Coolsingel Beethoven in de Doelen Samenwerken CLASSIC GITAAR DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR GEOPEND Woensdag 6 april 2005 ROTTERDAM - Onlangs ontstond een heuse rel rond het tweede theaterprogram- ma van Claudia de Breij. In Putten stoorde men zich niet alleen aan het affiche van haar voorstelling (waarop De Breij naakt staat afgebeeld), maar ook beeindigde De Breij haar show halverwege omdat een oudere vrouw al- les zat te filmen. De komende tijd speelt zij haar theaterpro- gramma 'Claudia Zuigt' in vier theaters in de regio. mc „Het enige wat wij nu nog paradijs noemen is het tropische zwemparadijs in Centreparcs", verzucht Claudia de Breij in haar theaterprogramma. Ze treedt binnenkort op in theaters in de regio. po| stad ROTTERDAM - Zestig jaar na de Bevrijding liggen de jaren tussen 1940 en 1945 ver achter ons. De raeeste Rotterdammers hebben die periode niet eens meer mee- gemaakt. Historisch Muse um Het Schielandshuis brengt de dagelijkse realiteit van de oorlog echter weer tot leven. Met drie tentoon- stellingen wordt volop aan- dacht gegeven aan herinne ringen uit de oorlog. Twee van die tentoonstellingen gingen afgelopen zondag van start: 'Zwarte Confetti' en 'Nachtmerrie over Ne- derland' i De amateurfoto van drie vliegtuigen boven Terbregge, tijdens het uitwerpen van voedsel in de laatste oorlogsdagen, is ook te zien in Historisch Museum. Bij Correct Professional Audio vindt u alles op het gebied van P.A. systemen voor muzikanten, theater- en horeca- instellingen. Voor de DJ en horeca eigenaar vindt u o.a. de nieuwste modellen DJ mengtafels, CD-spelers en platen(vinyl) spelers en een enorm assortiment lichteffecten voor de discotheek en drive-in-show. CASIO CTK-496 KEYBOARD Een uitstekend klinkend starters keyboard met 61 toetsen.Voorzien vanTransponeren, 100 klanken, 100 ritmes en 100 Sing-Along liedjes. Duidelijk LCD scherm. Aansluitingen voor MIDI in/uit, hoofdtelefoon, pedaal en microfoon zijn aanwezig, evenals interne speakers. Incl. lessenaar, liedjesboek en nederlandstalige handleiding. Artnr. 288208 INCL BTW 153.51 YAMAHA PSR 273 KEYBOARD Heeft 61 "Piano Size"toetsen, 480 instrument geluiden, 32 noten Polyphonisch en Yamaha's Portable Grand technologie. Het ingebouwde Yamaha Education Suite leer- systeem bevat meer dan 100 songs. Daarnaast vele features zoals reverb en chorus FX, MIDI in/out, hoofdtelefoon aansluiting en een intern stereo speakersysteem. INCL. BTW 224.91 gemini GEMINI CDJ-01 T0PL0AD CD-PLAYER De CDJ-01 is een instant-start Topload cd speler uitgerust met variabele Pitch-control met Pitch-select 4%-8%-16%, Pitch-bend, Looping met Reloop en Single Auto-Cue/continuous play. Tevens is deze DJ speler voorzien van verlicht LCD Display, Digital output en speelt ook CD-R CD's. Ideale snelstart DJ speler. Gewicht 4,5 kg. Afm. 21.6x9.5x31.7 cm. -2HT. INCL BTW 177.31 MARTINEZ CLASSIC GUITAR Full-scale Classic guitar van Martinez uitgevoerd in naturel wood. Uitstekend klinkende acoustische gitaarvan degelijke signatuur. Voor thuis of mee op vakantie compleet met stevige gitaartas en stemfluit. [VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR -6§T- Art.nr. 293349 INCL. BTW 58.31 ALLE PRIJZEN ZIJN EXCL. BTWTENZIJ ANDERS VERMELD ZONDAG 10 APRIL GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 10 april geopend van 12.00-17.00 uur door Vincent Wernke Claudia de Breij staat op het affi che van haar voorstelling 'Claudia Zuigt' afgebeeld als Eva in het pa- radijs. Ze reikt met haar hand naar de appel. Want daar, op dat mo ment, is het volgens De Breij mis- gegaan. Doordat Eva die appel niet kon laten hangen is het leven ver- anderd in een grote hel. Datzelfde maakt ook ieder kind mee, ergens tussen het vierde en twaalfde le- vensjaar. Daarvoor leef je in het paradijs. Je mag op de stofzuiger zitten, waarmee je moeder je door de hele kamer rijdt, Sinterklaas be- staat en het sprookjesbos in De Ef- teling is de mooiste plek op aarde. Dan komt het moment dat je als kind uit het paradijs dondert. „Voor mij was dat toen mijn oom Harry zelfmoord pleegde", vertelt De Breij in haar programma. „Mijn vader probeerde het nog zo- lang mogelijk te rekken door te zeggen dat oom Harry zich gesne- den had met scheren, maar het was al te laat." Zij was haar onschuld verloren. De rest van je leven be- steed je vervolgens aan een zoek- tocht naar geluk. Claudia de Breij is al langer actief als cabaretier. Echt bekend werd ze echter met haar werk voor radio en televisie. Ze is te horen op Ra dio 3 en presenteert in toerbeurten met Dolf Jansen het populaire tele- visieprogramma 'Vara Live'. Zelf is ze de eerste om toe te geven dat de theaters tegenwoordig vol zitten dankzij haar televisiewerk. Boven- dien kreeg ze de afgelopen tijd flink wat extra publiciteit dankzij 'De Puttense Zaak'. Eerst weigerde men daar het affi che van 'Claudia Zuigt' op te han gen en toen De Breij uiteindelijk in het Puttense theater stond, beein digde ze haar show veertig minu- ten te vroeg, omdat een oudere vrouw de hele show zat te filmen. Een aantal waarschuwingen werd in de wind geslagen, waarna De Breij boos het podium verliet. Ze lijmde de boel door alle bezoekers een gratis cd te geven. Wie 'Claudia Zuigt' bezoekt zal zeker niet teleurgesteld zijn. Ze is, net als op radio en televisie, rap van de tong en combineert hilari- sche verhalen en puntige woord- grappen met prachtige liedjes. Het verdwijnen van het paradijs loopt als een rode draad door haar pro gramma. „Het enige wat wij nu nog paradijs noemen is het tropi sche zwemparadijs in Centre- pares", verzucht De Breij in haar programma. „Ik weet niet of u daar ooit geweest bent, maar dat is dus echt een hel!" Ze grapt over vrouwen met tribal tatoeages boven hun billen: „Vroe- ger hadden kleuterjuffen hoog grijs haar. Nu dragen ze een navel- truitje dat net onder de borsten op- houdt. Dan volgt een hele tijd niks, want die broeken zijn zo laag. Van achteren hebben ze een bouwvak- kerspleet, daarboven zie je de string en daar weer boven de tribal tatoeage. Zo'n aarsgewei." Hilarisch is ook de scene waarin ze een meisje speelt dat haar vrijge- zellenfeest viert in een beestenpak. Ze gaan erotisch dineren („Alles in de vorm van een lul") en dan in dierenpak door Amsterdam wan- delen: „Dat hebben ze daar nog nooit gezien!" De bruiloft eindigt als alle gasten gearmd rond het bruidspaar staan, terwijl de band 'You'll never walk alone' speelt. De Breij is zeer sterk in het neer- zetten van dit soort scenes. Alle- daagse en herkenbare gebeurtenis- sen waarin mensen op zoek zijn naar leuke dingen in het leven. Zo- als kinderen krijgen. Ze vertelt een fantastisch verhaal over de beval- ling van een vriendin van haar. „Helemaal uitgescheurd, weet u hoe dat voelt?'vraagt ze een man- nelijke bezoeker. Als ik een schaar in het gaatje van jouw geslacht zet en hem dan helemaal openknipt. Voel je het?" Het is zoals Claudia de Breij er gens op haar cd 'Niet alleen' zingt: 'Ik ben een echt theaterdier'. Som- mige stukjes duren misschien net te lang, maar dat mag de pret niet drukken. Tegenover de vele hilari- sche verhalen en grappen, staan de prachtige liedjes die De Breij met haar driemansband speelt. Zeer de moeite waard om thuis nog eens te beluisteren. Aan het slot van haar voorstelling heeft ze wat dat be- treft goed en slecht nieuws voor haar publiek: „Het goede nieuws is dat we de voorstelling helemaal hebben uitgespeeld. Het slechte nieuws is dat jullie nu geen gratis cd krijgen." Gelukkig is 'Niet al leen' wel te koop in de foyer. 'Claudia Zuigt' is op 7april te zien in Schiedam, 9 april in het Biblio- theektheater in Rotterdam en 29 april in Capelle aan den IJssel. Deze voorstellingen zijn uitver- kocht. Er zijn nog wel kaartjes voor de voorstelling in Spijkenisse (8 april). Voor meer informatie: www.claudiadebreij.nl. ROTTERDAM - Woensdag 13 april organiseert theater Bonheur in aanloop naar de premiere Struis- vogels op de Coolsingel, de nieu- we voorstelling van Peter Sonne- veld over het bombardement op Rotterdam, een theatersalon. Op deze avond wordt er uitvoerig te- ruggeblikt op de bombardementen tijdens de Tweede Wereldoorlog die de stad en haar inwoners voor altijd veranderde. Dagenlang was de stad bevangen door angst, ter- reur en vernietiging. Het theater wil daarom tijdens de salon Rotter- dammers, die de bombardementen aan den lijve hebben ondervonden, hun verhaal laten doen. In een in- formele sfeer hoopt de theaterlei- ding herinneringen uit deze ramp- zalige periode op te halen. Ook het grotere historische perspectief komt aan bod met de aanwezigheid van K. Mallan, auteur van 'Als de dag van gisteren...'. Een boek over de ondergang van Nederlands eer ste havenstad. Hans Thissen en Ferdi Janssen zorgen met liedjes en sketches uit het onderduik caba ret voor de nodige afwisseling en ontspanning. Bezoekers krijgen al- vast een fragment uit de voorstel ling te zien. Theatersalon in theater Bonheur op de Eendrachtsstraat 81 is op woensdag 13 april om 20:00. Struisvogels op de Coolsingel speelt van 3 mei tot en met 5 juni 2005. Reserveren via www.bon- heur.nl of via 010-404 67 17. ROTTERDAM - Het Rotterdams Philarmonisch Orkest zet ook dit jaar weer haar Beethoventraditie voort. Aan het einde van het con- certseizoen, dit jaar van donderdag 21 tot en met zondag 24 april, speelt het orkest volksliedbewer- kingen van Beethoven voor so- praan en pianotrio in de Doelen. De traditie om aan het eind van het seizoen een serie Beethovencon- certen te geven, werd verzonnen in de jaren na de oorlog, maar verwa- terde in de jaren tachtig. Twee jaar geleden blies het Philharmonisch de traditie weer nieuw leven in. Dit jaar staat het programma in het te- ken van oorlog en vrede. Aan bod komen onder andere de Derde en de Vijfde symfonie en het Vijfde pianoconcert. Het Philharmonisch Orkest speelt van 21 tot en met 24 april Beetho ven in de Doelen. Voor meer infor matie kijkt u op www.rpho.nl of belt u met De Doelen (010) 21717 17. door Dlk Vuik 'Zwarte Confetti' is een unieke aaneenschakeling van foto's en ftlmbeelden uit oorlogstijd. De naam van de tentoonstelling is af- komstig uit een verhaal van au teur Herman Romer, die de neer- dalende as na het bombardement van mei 1940 omschreef als 'zwarte confetti'. Alle beelden zijn gemaakt door amateurs en le- veren daardoor een andere blik op de oorlog dan de professionele oorlogsfotografie of propaganda. Het zijn beelden van mensen die toevallig aan de rand van de oor- logsvoering verkeerden, maar ook dagjesmensen die Rotterdam bezochten of mensen die hun laatste foto- en frlmrollen hadden bewaard voor het einde van de bezetting. Joop de Jong begon verleden jaar een inzameling en inventarisatie van al die amateur beelden. Een selectie ervan siert nu de zalen van het Historisch Museum. De foto's en films geven behalve indrukken van de oorlogsvoering ook een beeld van het alledaagse leven in Rotterdam. Er werd ge- trouwd, mensen vierden hun ver- jaardagen en in noodwinkels wer- den boodschappen gedaan. 'Zwarte Confetti' laat toch nog veel beelden uit de meidagen zien, ondanks het feit dat al voor de oorlog door de Nederlandse overheid een fotografieverbod 4 was afgekondigd. Een Duits wa- tervliegtuig, gefotografeerd door mevrouw Baars vanuit haar wo- ning aan de Boompjes. Een ge- sneuvelde Duitse soldaat, een zeldzaam beeld gezien het feit dat zulk materiaal slecht viel bij de Duitse propaganda over het ver- loop van de oorlog. Bijzonder zijn een aantal voor de tentoon stelling ingeleverde fotoalbums, met prive-kiekjes van de gebla- kerde binnenstad. Ook Maasbode journalist Stijn Hustinx bezocht kort na de oorlog Rotterdam en maakte er unieke kleuropnamen. Andere foto's laten zien hoe dag jesmensen de uitgebrande Staten- dam van de Holland Amerika Lijn bezochten, of zich voor de puinhopen in het centrum lieten vereeuwigen. Ramptoerisme avant la lettre. Groot is echter ook het aantal beelden van de rest van de oor log. Van dagelijkse straatbeelden tot parades van nationaal-socialis- tische organisaties. Het laatste oorlogsjaar wordt steeds grimmi- ger. Beelden van weggevoerde mannen tijdens de razzia duiken op. Een bakker heeft 'Dolle Dins- dag' op het Lisplein vereeuwigd. Een man ligt tijdens de honger- winter met verstarde ogen op het trottoir, een stuk eten in zijn uit- gemergelde hand. Het is een sterk beeld, dat lang blijft hangen. Net zo sterk is de foto van drie vlieg tuigen boven Terbregge, tijdens het uitwerpen van voedsel in de laatste oorlogsdagen. Ook dit is een amateurfoto, maar wat voor 66n. De vliegtuigen over de hele foto verdeeld, de molen er tussen- in, het meisje dat net op dat mo ment juichend haar handen in de lucht steekt: het lijkt voor een fo- tograaf bijna te mooi om allemaal in een beeld te kunnen vangen. 'Zwarte Confetti' levert alles bij elkaar een indringende blik op van het toch niet zo gewone leven tijdens de oorlogsdagen. De ten toonstelling gaat nu nog gepaard met 'Nachtmerrie over Neder- land', een prachtig overzicht van het oorlogswerk van de beklende tekenaar Leo Jordaan, uit de col- Historisch Museum lectie van Atlas van Stolk. Op 1 mei opent de derde tentoonstel ling van de trilogie: 'Rotterdam Geraakt', met voorwerpen en dagboekffagmenten uit Rotter dam in de oorlog. 'Zwarte Confetti' is te bezoeken tot 28 augustus 2005; 'Nachtmer rie over Nederland' tot 4 Septem ber. Historisch Museum Het Schielandshuis, Korte Hoog- straat 31. Voor meer informatie: telefoon (010) 217 67 67 of web site www.historischmuseumrotter- dam.nl. In mei verschijnt bij Fo cus Publishing het fotoboek Foto- grafie en Amateurfilm Rotterdam, 1940-1945, met alle foto's en films op dvd. ROTTERDAM - De Rotterdam- se Museumnacht is nog maar net geweest of het volgende evene- ment dient zich alweer aan. Ko- mend weekend is het namelijk tijd voor het Nationale Museum- weekend, alweer voor de 24e achtereenvolgende keer. Het the- ma van dit jaar is 'Kunst van het bewaren'. Een aantal musea in deze regio organiseert ter gele- genheid van het Museumweek end op zaterdag 9 en zondag 10 april speciale activiteiten. Het Museumweekend, georgani- seerd door de Museumvereniging, is het grootste culturele evenement in Nederland. Het thema haakt in op wat gezien kan worden als de kern van een museum: het bewa ren. Er komt heel wat meer bij kij- ken dan het in een ruimte ophan- gen van een aantal schilderijen, beelden of voorwerpen. Bewaren is een kunst en deze staat dus cen- traal op 9 en 10 april. Ter gelegen- heid van het Museumweekend krijgen bezoekers werkzaamheden te zien die normaal gesproken voor het publiek verborgen blijven. Een van de deelnemende musea in deze regio is Boijmans Van Beu- ningen in het Museumpark in Rot terdam. Tussen 11.00 en 18.00 uur is de vaste collectie van dit muse- um gratis toegankelijk. Dit geldt overigens niet voor de succesvolle expositie 'Alles Dali'Wel zijn er van 12.00 tot 13.00 en 14.00 tot 15.00 uur rondleidingen, zowel voor volwassene als kinderen. Wat heeft een kunstwerk meegemaakt voordat het in een museum terecht- komt? En welke gevaren liggen op de loer? Ook De Dubbelde Palmboom aan de Voorhaven in Delfshaven heeft activiteiten ter gelegenheid van het Museumweekend. Kinderen vanaf acht jaar kunnen het hele weekend een tijdreis maken. Er zijn vragen en de antwoorden leiden naar een code, waarmee een kluis geopend kan worden. Piet Hein, de verove- raar van de zilvervloot, is geboren en opgegroeid in Delfshaven, waar Museum De Dubbelde Palmboom staat. Aan de hand van een speur- spel voor binnen en buiten wordt antwoord gegeven op de vraag wie hij was, waar hij woonde en wat hij voor werk deed. Het Natuurmuseum Rotterdam heeft op 9 en 10 april gratis rond leidingen door de collectiedepots. Het museum bewaart er de weten- schappelijke collectie die bestaat uit honderden opgezette vogels en zoogdieren, een groot herbarium, schedels en skeletten, schelpen en geprepareerde insecten. De rond leidingen worden om het half uur gegeven door conservatoren die de collecties door en door kennen en er gedreven over kunnen vertellen. Voor kinderen zijn er speciale rondleidingen, die starten om 13.00 uur. Op beide dagen is het Natuurmuseum aan de Westzee- dijk 345 gratis toegankelijk. En op zondag 10 april organiseert het Stedelijk Museum Schiedam tussen 13.00 en 17.00 uur gratis een workshop restaureren. Het programma begint met een korte rondleiding langs de beroemde kunstwerken uit de Schiedamse CoBrA-collectie die grondig zijn schoongemaakt, opnieuw zijn in- gelijst en/of gerestaureerd. Kunst- docent Saskia van Herwijnen ver telt alles over de zogenaamde 'me- tamorfose' van de kunstwerken. Na de rondleiding kunt u ervaren wat het is om met de materialen die restauratoren gebruiken om te gaan. Onder begeleiding gaat u met pa pier, verf en doek het experiment aan en waant u zich een echte res- taurator. Kijk voor alle deelnemende musea en hun activiteiten op www.muse- umweekend.nl. ROTTERDAM - Wethouder Hulman van Cultuur heeft maandag het startsein gege ven voor de Vereniging Mu sea Rotterdam, een unieke sa- menwerking tussen meer dan dertig Rotterdamse musea op het gebied van marketing. Het voornaamste doel van de Ver eniging is om museumbezoek in Rotterdam te bevorderen. Sinds november 2001 komen vertegenwoordigers van di verse musea al bijeen. In die tijd is de Vereniging uitge- groeid tot een hecht collectief. Er bestaan onder meer al een website www.musearotter- dam.nl, een collectieve pre- sentatie tijdens de Rotterdam se Uitmarkt en een 'museum- plattegrond'. i* Xt J***; - n Art.nr.291482 Art.nr. 278585 ALLEEN ZONDAG EXCL.BTW

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19