maasstad Lentejazz vol met grote namen 4/ Magic# Bowlen oo I Nieuw seizoen Kindertuinen Actie 'Meer Groen Op Zuid' tjSfv," Dubbele belofte alsnog nagekomen Horeca-uitbaters richten Stichting Schiedamse Jazz op PvdA op wijkbezoek Er op uit met de duofiets Durf weer stralend te lachen met uw vastzittend kunstgebit DEZE WEEK Kunstslag in het Stedelijk - xqs2 maasstad j weekbtaden SCHIEDAM Een lang ge- koesterde wens van Herman Seij gaat dezer dagen in ver- vulling. De dochter van de overleden Schiedamse kun- stenaar, Joke Hol-Seij, heeft samen met haar broer ge- daan wat lang onmogelijk leek: een boek samenstellen over het werk van de schil der. Naar aanleiding van het verschijnen van het boek is in de Oud-Katholieke kerk op de Dam een overzicht te zien van het werk van Her man Seij. SCHIEDAM - Lentejazz be- gint dit jaar aan zijn derde seizoen. Twee jaar geleden werd het evenement opgezet in een samenwerking tussen de gemeente en de Schie damse horeca. Nu wordt het langzaamaan een traditie. Daarom hebben de Schie damse horeca-ondernemers voor het feest nu ook een stichting opgericht: de Stich ting Schiedamse Lentejazz ofwel SSJ. SCHIEDAM - Het inloopconcert van zaterdag 16 april vindt plaats in deOud-Katholieke Kerk aan de Dam 30 en dus niet in de Grote Kerk. Het concert wordt verzorgd door het Schie dams Dubbelkwartet onder leiding van Hendrik Jan Dijker- man. Begeleiding aan het orgel door Marianna Marras, dieook solo zal spelen. Ook in de Oud-Katholieke Kerk begint het concert om 15.00 uur en is detoegang gratis. Jeugdfilm Lezing Dental Spiik Hetadres voor een vastzittend kunstgebit. Zowel voor ziekenfonds als voor particutier. Kunstgebit reparatie klaar terwijl u wacht. Maak nu een afspraak Dental Spijk Lenteakker 5b 3206 TB Spijkenisse Tel. 0181 -687 324 Vanaf 21.00 uur p.p.p.u. Nu voor slechts Grillcafe Bar Bowling Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl Rommelmarkt De Wissel Schiedam zingt Paranormale beurs MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woensdag 13 april 2005 E j SCHIEDAM - Ongeveer driehonderd kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar gaan deze week van start met hun tuintje op de complexen 'Park Kethel' aan de Harreweg en 'Vijfs- luizen' aan de Vlaardinger- dijk. Op het eigen stukje grond van acht vierkante meter worden groenten en bloemen gezaaid, geplant en geoogst. Daarnaast werken de kinde ren tijdens het seizoen met een werkboekje. Hierin staan alierlei leuke opdrach- ten zoals: 'Wie kweekt de grootste zonnebloem' en 'Wie maakt het mooiste naambordje'. Bovendien wordt voor de kinderen hal- verwege het tuinseizoen een natuurspeurtocht en een spelmiddag georganiseerd. Dertig vrijwilligers zijn op- nieuw bereid gevonden de groepen kinderen op de complexen te begeleiden. Wie ook vrijwilliger wil worden, kan contact opne- men met Dick van Leeuwen, beheerder Educatieve Tui- nen, tel. 631 52 90. SCHIEDAM - De laatste maanden is er in Schiedam Zuid veel groen verdwenen. Het vervelende is dat er niets voor terug gekomen is. Veel bewoners hebben GroenLinks hierover ge- beld. En GroenLinks vindt het leuk en nodig, als kleine troost voor de bomen die verdwenen zijn, er bomen voor terug te geven. Woensdag 13 april om 15.30 uur zal GroenLinks met de actie 'Meer Groen Op Zuid' op het terrein aan de Hout- haven II een aantal bomen planten. Wellicht is het planten van een paar bomen een druppel op een gloeien- de plaat, maar met deze ges- te wil GroenLinks het pro- bleem van de verloedering, van de vergrauwing van de stad, nog maar eens onder de aandacht brengen. Bewoners zijn uitgenodigd om aanwezig te zijn bij het vergroenen van hun omge- ving. Mochten zij mee willen helpen bij het planten dan waardeert GroenLinks deze hulp enorm. Zij kunnen hiervoor bellen met Hennie Hagen, raadslid GroenLinks Schiedam, via nummer 473 20 91. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4004304 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: B. van Dongen Telefoon 010 4004391 F. van der Giessen Telefoon 06 10921009 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot woensdag 10.00 uur IM/VP advertenties totdinsdag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redacti8.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E.vanderHeide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Totdinsdag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrech - ten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Boek vervult wens van schilder Herman Seij door Ted Konings „Het was een nog nooit vervulde wens van mijn vader om een boek met zijn schilderijen samen te stellen", vertelde Joke Hol-Seij afgelopen zaterdag tijdens de opening van de expositie. „Bij zijn leven was het een te grote aanslag op de spaarpot van mijn ouders." Maar in die situatie is veel veranderd: de middelen van scannen, opmaken en afdrukken van tekst en afbeeldingen zijn toegenomen. Verder hielp de 'toevalligheid' dat in de familie Seij mensen met grafis'che gaven en contacten in de reclaroewereld zijn te vinden, een handje. Zo werd uitgave van een boek van- daag de dag wel mogelijk en het resultaat mag er zijn. Een uitgave met een kleine driehonderd af beeldingen van het werk van Her man Seij, een wellicht niet hele- maal, maar toch wel praktisch compleet overzicht. Zo is een dubbele belofte, waar- over de dochter met haar vader sprak in de laatste fase van zijn Verkocht! Joke Hol-Seij, kon tijdens de presentatie van het boek over het werk van haar vader, ook heel wat van zijn schilderijen kwijt. Foto Roger van derKraan leven, toch uitgekomen. „Be- loofd is beloofd, en wat je belooft moet je doen", aldus het devies van Hol-Seij. Dat gold blijkbaar niet voor het Stedelijk Museum in Schiedam. Na een mooie tentoon- stelling bij ge- legenheid van de kunstenaar, beloofde toen- malig directeur Paalman een vervolg tien jaar later. Het is er nooit van gekomen, omdat de di- rectie die het in 1995 voor het zeggen had, liever jonge, veelbe- lovende kunstenaars aan de Schiedammers presenteerde. Seij stapte naar het And Discriminatie Buro om daar de gang van zaken aan de kaak te stellen. Jong was Seij al lang niet meer, toen hij de meest opvallende, kleurrijke schilderijen maakte die in de kerk op de Dam zijn te zien. Hij was toen de tachtig al voorbij, maar stak midden in een vrucht- bare, creatieve en energieke pe- riode in zijn leven. Steeds keer- den in die tijd de bol en het vier- kant terug. „Daar heb je die rot- zak weer", zei hij er over. Wie er de naam van een kunststroming op wil plakken, moet spreken over abstract ex- pressionisme. Seij had er een handje van om zich tegen zaken en mensen af te zetten, zo weet zijn dochter. Het werd ook een beetje het verhaal van zijn leven: zich afzetten, en tegelijk driftig op zoek naar er- kenning. Aan de regeling BKR, die kunstenaars een geregelde af- zet garandeerde, wilde hij nooit meedoen. Maar de verontwaardi- ging over de opstelling van het Schiedamse museum was niet ge- speeld. Puur was ook zijn vreug- de toen hij in 1995 werd gevraagd om te exposeren in het program- ma van de grote Mondriaan-ten- toonstelling in het gebouw van het Internationaal Monetair Fonds in Washington. Via-via had iemand in Amerika een af- beelding van zijn werk in handen gekregen en vond dit precies pas- send bij Mondriaan. Zoals Seij in zijn leven toch een band had met veel grootheden uit de schilder- kunst. Het abstract expressionis- me past heel goed in de Cobra- tijd, waarin Seij zijn stijl ontwik- kelde. Hendrik Chabot was zijn grootste inspirator. En in Schie damse termen: Seij was samen met Jaap de Raat oprichter van kunstenaarsclub 'Schiedam 1945'. Het boek 'Ars longa, vita brevis: zijn leven is eindig, hij leeft voort in zijn schilderijenis voor 20 eu ro te koop bij boekhandel Van Leeuwen. Werk van Seij is op woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddagen van 14.00 tot 17.00 te bezichtigen en te koop in de Oud-Katholieke kerk op de Dam. Een van Seijs werken heet 'bouwputperikelen' en zou pas- sen in het directiekantoor van het nieuwe Vlietland Ziekenhuis, zo opperde zijn dochter). Tot28mei. Lentejazz komt voor de derde keer naar Schiedam. De laatste zaterdag van mei wordt het centrum gevuld met allerhande jazzklanken. door Frank Willemse De programmering is bijna rond. Ik moet alleen nog even naar cafe Moehh op de Koemarkt en naar Thalia om een jazzformatie voor te stellen", zegt de Schiedamse pro- grammeur en drummer Kees van Krugten. Nog ruim een maand is er te gaan voor de Schiedamse Jazz- night, op de laatste zaterdag in mei. Vandaag vergadert het nieuwe be- stuur in podiumcaf'6 De Graauwe Hengst van horecamoeder Hilly de Jonghe. Hier speelt dit jaar saxofo- nist en jazzgigant Boris van der Lek, die jaren geleden bij Hans Dulfer furore maakte. Dit jaar is er in achttien etablisse- menten live jazzmuziek te horen en te zien. Verschillende stijlen jazzmuziek in ook heel verschil lende gelegenheden. Van kroeg tot grand-cafd en ook van klassieke jazz tot hippe varianten (nowjazz) met deejays. De Plegtigheid -de nieuwe zaak op de hoek Kerkstraat en Grote Markt- pakt groots uit en wil niemand minder dan Rita Reys, 'The first lady of jazz', contracte- ren. Dat belooft wat. Lentejazz wordt vooral een gezellige avond en nacht met overal bandjes die tot 01.00 uur 's nachts mogen spelen. De meeste muziek wordt binnen gespeeld, alleen past de Big Band niet in Het Weeshuis zodat daar een tent op het pleintje komt. Nieuw dit jaar is dat twee musea meedoen aan het feest. Het Glas- museum aan de Boterstraat waar al 's middags glasblazer en initiator Cees van Olst achter de drum zit met een jazzkwartet. En in de het Gedistilleerd Museum op de Lange Haven speelt saxofonist Barend Petersen standaards tot snelle bob- jazz aan toe. Voor publiek dat van Miles Davis houdt, is State of Monc een goede keuze in cafe Thalia onderaan de Rotterdamse- dijk. Het bestuur van de Stichting Schiedamse Jazz wordt gevormd door voorzitter (zelf muzikant) Rik Rietveld van Van Diggelen, Frans van Harmelen (De Unie) als secre- taris en Hilly de Jonge als penning- meester. Kees van Krugten is pro grammer en lid. Ook de gemeente neemt deel in het bestuur, met con- tactpersoon Amin Daci. De ge meente kijkt op afstand toe met subsidies en adviezen. Vanaf volgend jaar moet de stich ting zelf 'de broek ophouden' en zal ze zelf sponsors moeten vin den. Een hele toer want het overleg tussen de horecazaken is nieuw en (dus)nog breekbaar. Niettemin hebben de bestuursleden allemaal ruime ervaring met live-bands en hebben ze de wetenschap dat het Schiedamse publiek, en ver daar buiten, maar al te graag naar dit festival komt. Slenteren door het centrum en in horecazaken komen waar je normaal gesproken niet komt; de Schiedammer vindt het heerlijk. Het voorlopige programma op 28 mei is: De Graauwe Hengst met Boris van der Lek, De Unie met Pieter de Bruin toetsenist en zan- geres, Domagoy (Kroatische teno- rist) in Van Diggelen, Rita Reys in De Plegtigheid, Het Glasmuseum Cees van Olst kwartet, Barend Pe tersen (nestor jazz in de regio) in het Gedistilleerd Museum, In Tha lia de cross-over jazz van State of Monc, cafe Sjiek; saxofonist en d.j. De band voor 't Paard is nog niet bekend en jenevercaf6 't Spul heeft Angel Eyes geboekt. Het Wees huis komt met een Big Band, Cafe Moehh (nog onbekend) en Het Vierkantje met Delfos (Houdini's) op sax en Sandra van Kloos op pia no, In restaurant Pecheur/Kleine Visser speelt Arie Kuyt sax met zangeres Noortje Kruik. In Mexi- caans restaurant Perito speelt Hans Slinger zijn Latin-jazz. SCHIEDAM - Fractie en be stuur van de PvdA zetten de reeks van wijkbezoeken voort en bezoeken zaterdag 16 april diverse organisaties in Nieuwland en Bijdorp. Tussen 10.00 en 11.30 uur gaan met name PvdA- raadsleden in gesprck met bewonersvereniging Wonen en Leven, bewonersvereni ging Delflandsew eg en wijk- vereniging Bijdorp. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het project Mesken, een ontmoetingsruimte voor al- lochtone ouderen, de Burge- meester van Haarengroep van Scouting Schiedam, de bonk- en soflbalvereniging Schiedam en gezinsvervan- gcnd tcbuis de Blijhof. Van 12.00 tot 15.00 uur is er een ontmoctiiigsplck inge- riclit bij de Lidl aan de Mgr- .Nolenslaan, waar de PvdA graag met bewoners uit Nieuwland in gesprek wil komen over onderwerpen die hen hezighouden. SCHIEDAM - Nu de lente haar gezicht steeds vaker laat zien, kri jgen meer men- sen zin om er op uit te trek- ken. Bijvoorbeeld om een wandcling (e maken of een stukje te fietsen. Voor som- niigen is dat geen prohlecm; anderen zi jn misschicn door omstandiglieden meer aan huis gchonden. Deze mensen kunnen echter hij Stichting Ouderenwerk terecht om de duo-fiets te huren. Met de duo-fiets kunnen mensen die niet alleen kunnen of durven fietsen er op uit gaan. Op de duo-fiets zitten (wee perso- ncn naast elkaar. Bij een van de zitplaatsen is het stuur te hedienen. Beide personen kunnen trappcn. Als een van de personen wat minder mohiel is. is dat geen prohleem. Niet iedereen heeft echter een fietsmaatje. Daarom zoekt de Stichting Ouderenwerk mensen die het leuk vinden om met ie mand die wat minder 1110- biel is, op de duo-fiets tocht- jes te maken.Ook zullen de fietsvrijwilligers ingescha- keld worden voor het ver- richlen van klcin onderhoud aan de fiets. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via nummer 248 68 88, vragen naar Mar tha Le Kluse. SCHIEDAM - In Het Filmhuis draait zaterdag 16 en zondag 17 april de film Plop en Kwispel voor de jeugd. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: 4,50 voor kinderen tot 12 jaar, volwassenen betalen 5,50 7,00. Het actuele filmprogramma is ook te vinden op www.jeugdlad- der.nl. Kaarten reserveren via nummer 434 05 00. SCHIEDAM - Dichter Jean Pierre Rawie is samen met Annie M.G. Schmidt de meestgelezen dichter van Nederland. Zijn interessante persoonlijkheid heeft ervoor ge- zorgd dat de pers hem titels gaf als 'vrouwenversierder', romanticus en poseur. Ook staat hij bekend als volksdichter die wel van een 'drankje' houdt. Op zondag 17 april komt hij, in Het Gedistilleerd Museum, zijn woordkunsten to- nen. In wat alweer de laatste zon- donderdag en vrijdag Minimaal 4 personen (Reserveren gewenst) dagmiddagmatinee voor dit sei zoen is, brengt hij op eigenwijze manier zijn gedichten ten gehoor. Toegang 2,20, inclusief museum- bezoek en koffie of thee. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zondag 17 april weer een rommelmarkt georganiseerd. Er zijn nog enkele tafels te huur voor zes euro, inlichtingen via nummer 245 18 18. De toegang is gratis. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De Wissel aan het broersveld 123 is een project van de kerken, die zijn aangesloten zijn bij de Raad van Kerken in Schie dam. De Wissel wil een plek zijn, waar iedereen kan binnenlopen voor ontmoeting, een gesprek, be- zinning, informatie. De Wissel is geopend op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Om de openingstijden te kunnen uitbreiden worden vrij willigers gevraagd. Voor info: A.Krijger, tel. 473 10 59 of B. Kapteyn, tel. 426 34 21 SCHIEDAM - In de Grote Kerk wordt zondag 24 april een avond- zangdienst gehouden met muzika- le mede- werking van het Chr. Re- sidentie Mannenkoor. Het koor heeft een repertoire, gebaseerd op kerkmuziek alsmede een breed as- sortiment van klassieke en popu late werken. Aanvang: 19.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zondag 24 april een pa ranormale beurs georganiseerd. Er is onder andere Tarot legging en er worden sieraden en schilderijen verkocht. De beurs is van 11.00 tot en met 16.00 uur, de entree is gra tis. SCHIEDAM - Kunstslag is de titel van een bijzonder muzi- kaal programma in de Schie damse Korenbeurs, het tijde- lijke onderkomen van het Ste delijk Museum. Zondagmid- dag 17 april van 13.30 tot 17.00 uur staat percussie uit de hele wereld centraal. Slag- werk uit Afrika (djembe- groep Bambata), de Orient (derbouka groep onder leiding van Ruben van Rompaey), Latijns Amerika (batucada Coringa), Europa (composi- ties voor drums van Friso van Wijck) en India en Iran (tabla en tumbak speler Kave Mad- adi). Alle optredens duren een kwartier en iedere soort per cussie komt tweemaal aan- bod. Het programma is door- lopend en zonder pauze. Be- zoekers kunnen gaan en staan waar ze willen; kijken naar kunst en luisteren naar mu ziek, gratis en voor niets. Kunstslag is een programma in de serie 'de Schiedamse Mix'. ^\\\«udl«n»t *ijnm0nd De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 4 tot 11 april zijn binnengekomen. Hevige stank gecoate vloer winkelcentrum Spijkenisse Dinsdagmiddag 5 april kwamen in ddn uur tijd zeven klaGhten bij de meld- kamer van de DCMR binnen uit winkelcentrum't Plateau in Spijkenisse. Ook de politie had melding gemaakt van stankoverlast in het winkelcen trum. Een aantal winkeliers en klanten had enorme last van een bijtende, scherpe en prikkelende stank van oplosmiddelen. De uitrukdienst van de meldkamer van de DCMR constateerde dat de viper van Slagerij Vers en Vleespaleis was gecoat. Voor- en achterdeur van de slagerij stonden in verband met de verbouwingswerkzaamheden open, waardoor de stank zich vrijelijk kon verspreiden. De werkzaamheden waran niet aangekon™ digd, waardoor de andere winkeliers niet op tijd maatregelen konden nemen. Op verzoek van de DCMR werden de deuren van het pand geslo- ten, waarna geen klachten meer zijn binnen gekomen, Productiestoring oorzaak zwavellucht in Rotterdam Door nog onbekende oorzaken viel dinsdagavond een productiefornuis en de ontzwavelingsinstallatie uit bij Shell Nederland Flaffinaderij fn Pernis. Hierdoor kwam ongereinigd gas in de lucht. De meldkamer ontving tussen acht en kwart over negen 21 klachten van bewoners van Rotterdam over de stank van mercaptaan, chemische of zwavelachtige iucht. In overleg met de DCMR onderzoekt Shell de oorzaak van de storingen. Bekeken wordt onder andere of de installatie moet worden aangepast. House-party in Ahoy Rotterdam zorgt voor lawaaioverlast De meldkamer ontving in de nacht van zaterdag op zondag 10 en 11 april vijftien klachten over lawaai en dreunende bassen afkomstig uit het Ahoy- complex. In de evenementenhal was de house-party van Carl Cox Friends bezig, die tot zondagochtend zeven uur zou duren. Op grond van de Wet milieubeheer mag Ahoy vier keer per jaar een dergelijk groot dans- festijn houden. De politie heeft naar aanleiding van de klachten onderzoek gedaan. De uitkomsten worden nog met de DCMR doorgesproken. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. 4 4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10