II I Het Ondernemersloket vakanties Het aanvragen van huursubsidie in de gemeente Schiedam Commissie Ruimte en Verkeer vergadert Commissie Beheer en Middelen vergadert Startende ondernemer? Geen commissie Binnenstad en Schieveste VAN LOENEN www.rijschoolspaland.nlI DECOKAy WET MILIEUBEHEER GEDOOGBESCHIKKING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 2 WRO KAPVERGUNNINGEN Bestlmmingsplan? Vergunning? emSrscursu e? erne Informatiepunt voor ondernemers in Schiedam Stadserf l, (oio) 2465304 info@schiedam.nl, www.schie_dam.nl VERLEENDE EVENEMENTEN- VERGUNNING I AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING VAN LOENEN Dam 37-45, Schiedam, tel 010-4266192 www.decokay-vanloenen.nl MOTOR RULES OF AUTO RULES De <JKaane[fjes Wij hebben nog plaats voor een paar elfjes in de leeftijd 0 tot 4 jaar. Ouders van elfjes in de leeftijd 4 tot 12 jaar mogen ook nog bellen; als wij vol zijn, kunnen wij u altijd op de wachtlijst plaatsen. U zoekt een: BEHANGER U zoekt een: WITTER U zoekt een: SCHILDER U zoekt een: STOEFEERDER U zoekt een: PARKETTEUR VAN LOENEN regelt het voor u! Bezoek onze winkel of maak een afspraak en wij komen bij u langs. Dam 37-45, Schiedam, tel 010-4266192 www.decokay-vanloenen.nl Aangepaste voor iedereen! Vanaf 2005 zijn de vakanties van het Reumafonds voor IEDEREEN die behoefte heeft aan een aangepaste vakantie tegen een betaalbare prijsl In Europa en in Nederland, zoals het bungalowpark Groot Stokkert op de Veluwe. Sterk in beweging Stu, {J Als huurder van cen woning van een woningbouwvereniging, gemeente of particuliere eigenaar kunt u in aanmerking komen voor huursubsidie. Of u huursubsidie kunt krijgen, hangt af van uw huur, uw inkomen, de samenstelling van uw huishouden en uw vermogen. Uitgebreide informatie over alle voorwaarden voor huursubsidie vindt u op het internet: www.vrom.nJ/huurtubtidie Maximale huurgrens In de huursubsiaiewet is geregeld dat er in beginsel geen huursubsidie wordt verstrekt als een huurder een woning bewoont waarvan de huur hoger is dan de maximale huurgrens. De maximale huurgrens is voor het tijdvak 1 juli 2004 tot 1 juli 2005 325,91 als de woning uitsluitend wordt bewoond door personen beneden de 23 jaar. In alle andere gevallen is de huurgrens 597,54. Behandeling van de aanvraag Indien de huur van de woning beneden de maximale huurgrens valt ontvangt u, zodra uw huursubsidieaanvraag bij VROM binnen is, een ontvangstbevestiging. Nadat uw aanvraag door VROM is verwerkt, ontvangt u een Huursubsidiebericht. Hierin staan gegevens over het inkomen en het vermogen van u en uw medebewoners vermeld die bij de Belastingdienst zijn opgevraagd. Ook leest u in dit bericht hoe hoog het bedrag is dat u aan huursubsidie zult ontvangen. De behandeling van uw aanvraag kan enige tijd in beslag nemen. Bijvoorbeeld als de huur van uw woning boven de aftoppingsgrens valt en de gemeente een passendheidsadvies moet geven. Als de behandeling te lang gaat duren, ontvangt u mogelijk een voorschot op de huursubsidie. Als later blijkt dat u geen recht heeft op huursub sidie of dat u een te hoog voorschot heeft ontvangen, zal VROM dat voorschot verrekenen of terugvorderen. Aftoppingsgrens Als u van plan bent te gaan verhuizen of u bent pas verhuisd (de ver- huizing heeft niet langer dan 6 maanden vo6r de huursubsidieaan vraag plaatsgevonden) en u wilt huursubsidie aanvragen, dan stelt de huursubsidiewet een aantal regels. Er wordt geen huursubsidie toegekend als de huurder van een woning op het tijdstip dat de huur ingaat, het gebruik had kunnen krijgen of behouden van een andere woning die beter past bij zijn economische en persoonlijke omstandig- heden. Een woning is passend als de rekenhuur niet meer bedraagt dan de aftoppingsgrens. Voor het tijdvak 1 juli 2004 tot 1 juli 2005 is de aftoppingsgrens: Voor 1 of 2 huisnoudens: 466,48 Voor 3 of meer persoonshuishoudens: 499,92 Indien u huursubsidie voor de eerste keer aanvraagt voor een woning boven deze aftoppingsgrenzen, dan dient de gemeente advies uit te brengen over de passendheid aan het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). De gemeente zal alleen een positief advies uitbrengen in de volgende gevallen: 1U bent 65 jaar of ouder en gaat verhuizen van een woning die niet meer voor u geschikt is (bijvoorbeeld een portiekwoning) naar een aanleunwoning. Een aanleunwoning is een ouderenwo- ningen binnen of in de directe omgeving van een zorgcentrum, waarbij de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzieningen van het zorgcentrum. 2) U verhuist naar een woning die specifiek geschikt is voor een gehandicapte huurder of medebewoner en de huidige woning is in verband met de handicap niet geschikt. Er dient dan wel een medische indicatie te zijn afgegeven. 3) U heeft een groot gezin (minstens 8 personen) en verhuist naar een 5- of meer kamerwoning omdat ae huidige woning te klein is. In alle andere gevallen zal de gemeente een afwiizend advies geven aan het ministerie van VROM. De uiteindelijke beslissing over de toekenning van de huursubsidie wordt door het ministerie genomen. N.B.: Deze regels gelden dus niet voor zittende huurders die reeds huursubsidie ontvangen. Meer informatie Op de website van het ministerie van VROM (www.vrom.nl) kunt u berekenen of u in aanmerking komt voor huursubsidie. Hier vindt u ook verdere informatie over huursubsidie en de voorwaarden waaraan u moet voldoen om huursubsidie te kunnen krijgen. Daarnaast kunt u ook meer informatie verkrijgen bij het Gemeentelijk- Informatiepunt telefoonnummer: (010) 246 53 04. ^Wteudlenit R//n^^ Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 4 maart 2005 een verzoek ontvangen van Huisman Special Lifting Equipment B.V. voor het gedogen van spuitactiviteiten in de spuit- en straalloods aan de Admiraal Trompstraat 2 te Schiedam. Gelijktijdig hebben wij van het bedrijf een schriftelijk verzoek ontvan gen voor een aanpassing van de vergunningaanvraag van 7 april 2004 voor het uitvoeren van spuitactiviteiten in de spuit- en straalloods. In deze aanpassing heeft het bedrijf aanvullende geurbeperkende maat- regelen opgenomen. Deze maatregelen kunnen pas worden uitgevoerd als een milieuvergunning is verleend. Tot dat moment wil Huisman actief koolfiltratie blijven toepassen. De gedoogbeschikking wordt, onder het stellen van randvoorwaarden, verleend. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 14 april 2005 tot en met 26 mei 2005 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR telefoonnummer (010) 246 86 21. Bezwaar Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaar- schrift bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam, t.a.v. de Bezwarencommissie van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van bekendmaking van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; een ondertekening. De beschikking treedt in werking op de dag na de dag waarop deze aan u is toegezonden. Op grond van artikel 36 van de Wet op de Raad van State juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, kunt u een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Dit verzoek schorst de werking van de gedoogbeschikking niet. Wij wijzen u erop dat voor het indienen van een verzoek om een voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over het verzoek en de beschikking kunt u zich wen- den tot de heer F.A.A. van der Lans van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 85 26. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling)van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR telefoonnummer (010) 246 86 21. Projectnummer: 406656 Op donderdag 14 april 2005, aanvang 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer E.M.S. Zwennis. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Presentatie bouwplan Makkersstraat De commissie is in het bezit gesteld van een informatiebrochure. De commissieleden zijn in de gelegenheid te reageren. Presentatie stedenbouwkundige plannen Toernooiveld In de commissievergadering van 10 maart 2005 zijn opmerkingen gemaakt en vragen gesteld naar aanleiding van de presentatie. Plannen komen nu terug met een reactie op de opmerkingen en vragen. De commissieleden zijn in de gelegenheid te reageren. Planstudie NS station Schiedam Kethel/Spaland Ter vergadering wordt de commissie gei'nformeerd over de stand van zaken voor een NS station Schiedam Kethel/Spaland aan de hand van een powerpointpresentatie. Vaststelling bestemmingsplan "Nieuwland 2004" De commissie wordt om advies gevraagd over het voorstel de ingediende zienswijzen tegen het ontwerp bestemmingsplan "Nieuwland 2004" ontvankelijk en (on)gegrond te verklaren en het bestemmingsplan "Nieuwland 2004" gewijzigd vast te stellen. Voorbereidingsbesluit Buitenhavenweg 50-54, Nolet De commissie wordt om advies gevraagd over het voorstel een voorbe reidingsbesluit vast te stellen ten behoeve van het bouwplan voor het oprichten van een Logistiek Centrum van Nolet aan de Buitenhavenweg 50-54. Reactie Ontwerp RR2020 De commissie wordt om advies gevraagd op de conceptreactie van het College van Burgemeester en Wethouders aan het dagelijks bestuur van de Stadsregio op het Ontwerp Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020. Overlast in woonwijken van geparkeerde bestelbusjes Wethouder Meijer heeft in de vergadering van de gemeenteraad van 21 maart 2005 toegezegd dit onderwerp naar aanleiding van een door de Partij van de Arbeid ingediende en verworpen motie te bespreken in de Commissie Ruimte en Verkeer. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schie- dam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij H.C. Jansson, tel.: (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl, secretaris van de commissie Ruimte en Verkeer. Op maandag 18 april 2005, aanvang 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter deze avond is het raadslid M.Houtkamp (plaatsvervangend commissievoorzitter). Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Financiele positie gemeente Schiedam Het college heeft op 31 maart 2005 een persbericht uitgebracht waarin o.a. staat dat het college zich zorgen maakt over de financiele positie van Schiedam: bezuinigingen worden mogelijk niet gerealiseerd, cfe ontwik- keling van de reserves gaat de verkeerde kant op. Verschillende commissieleden willen opening van zaken. Er is gevraagd om een notitie, de commissie wil daarover praten met de wethouder van Financien. Erfpachtbeleid Er zijn twee aanleidingen om dit onderwerp te agenderen: op 14 april verschijnt het rapport van de erfpachtcommissie van het CDA (commis sie Rosman) en in eerdergenoemd persbericht geeft het college aan te komen met gewijzigde voorstellen voor het grondbeleid; o.a. om de omzetting van erfpacht in eigendom te bevorderen. De commissie wil hierover van gedachten wisselen. Vernieuwde Stad Naar aanleiding van perspublicaties over dit onderwerp waarin collegeleden worden aangehaald, hebben de PvdA-commissieleden gevraagd dit onderwerp te agenderen. Andere agendapunten Andere agendapunten die verband houden met de gemeentelijke financi en, maar dan voor een deel in technische zin, zijn: het controleprotocol, de instelling van een auditcommissie, de reactie van het college op de managemendetter (interim-controle van de jaarrekening) en de eerste algemene begrotingswijziging 2005. Ook aan de orde komt de discussie over de doorontwikkeling van de ambtelijke organisatie. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informadepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schie- dam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij J. Gordijn, tel.: (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl, secretaris van de commissie Beheer en Middelen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat zij het voornemen hebben om voor: Het gebruik van gronden en het uitvoeren van werken voor een kantoor binnen het plangebied Schieveste Met toepassing van artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen. Informatie omtrent de bouwplannen liggen gedurende 4 weken, met ingang van 14 april 2005 tot en met 11 mei 2005, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden van de stadswin kel: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen schriftelijk zienswijze indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Ruimtelijke, Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Week 15 MAASPOST SCHIEDAM - XQ04 - 00 Y" Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 lijsterbes, staande Strijensestraat tegenover 62 in verband met een slechte conditie. 2 lijsterbessen, staande Nieuwe Maasstraat t.h.v. nrs. 80B en 90B, in verband met een slechte conditie, gevaar en risico. 3 knotwilgen, staande golfbaan hoek st. Janshofje, in verband met een zeer slechte conditie en gevaar en risico. 1 wilg, staande Zijlstraat op het taluud in verband met een slech te conditie, gevaar en risico. 1 esdoorn (aubbele stam), staande Vellevest hoek Vlaardinger- straat, in verband met slechte conditie, gevaar en risico. 1 esdoorn en 1 abies, staande in de achtertuin van het pand Willem de Zwijgerlaan 48 in verband met een herinrichting van de tuin en overlast. 1 populier, staande Rotterdamsedijk ter hoogte van nr. 281, in verband met een zeer slechte conditie, groot gevaar en groot risico. 1 berk, staande in de achtertuin van het pand Lange Nieuwstraat 139 in verband met een slechte standplaats en overlast. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergun- ninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld sptied vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningen rechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84 SPORT SN BS Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor een vergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam ten behoeve van de vestiging van het horecabedrijf 'Grand Cafe Majestic' in het pand Boterstraat 6, 3111 NC te Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: zondag tot en met donderdag van 14.00 uur tot 01.00 uur en vrijdag en zaterdag van 14.00 uur tot 02.00 uur. Er zal geen terras worden geexploiteerd. Vanaf 13 april 2005 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, PostDus 1501, 3100 EA Schiedam. FLEXA VERF, HISTOR VERF cn SIKKENS YACHTPAINTS una WOONKWALITIIT voor meer info 06 2383 7161 06 5107 6568 40 Het gemeentebestuur van Schiedam heeft een vergunning/ontheffing verleend aan de ondernemer van cafe de Unie, Gerrit Verboonstraat 23, voor het organiseren van een aantal activitei- ten in het kader van de viering van Koninginnedag, 30 april 2005 en Bevrijdingsdag, 5 mei 2005. De activiteiten bestaan uit het inrichten van het plein voor het horecabedrijf met onder meer een podium en tappunten en het ten gehore brengen van live-muziek. Van 13 april t/m 24 mei 2005 ligt een afschrift van de verleende vergunning/ontheffing ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van deze vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaar schrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een ver zoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Bij de Maanelfjes bieden wij uw kostbaarste schat een tweede thuis. Dit beschouwen wij als een grote verantwoordelijkheid. Het is noodzakelijk dat het klikt^anA/an is de basis van wederzijds begrip en vertrouwep gelegd. Wij elfjes doen alleen maar leuke'tjjngen, zoals naardekinderboerderij debieb gezellig naar de speeltuin naardedierentuin gezellig knutselen aan tafel of lekker spelen. Wilt u meer info bel elfje Maria 010-497 80 04 (thuis) of 06- 139 19331. UIUO- 103 I ij «J«J I1 L Wij zijn betaalbaar voor iederccn. WOONKWAUTEIT De vergadering van de proiectcommissie Binnenstad en Schieveste op 19 april komt te vervallen. In plaats daarvan is er op deze datum een informele, niet-openbare bijeenkomst voor commissieleden en belangstellende raadsleden. Zij zullen met elkaar van gedachten wisselen over Schieveste, de Binnenstad en de relatie daartussen. Ambtelijke en externe deskundigen zijn eveneens voor de bijeenkomst uitgenodigd. Op zaterdag 16 april maakt de projectcommissie Binnenstad en Schieveste een binnenstadswandeling. Tijcfens deze wandeling wordt op allerlei plaatsen letterlijk stil gestaan bij de plannen en ontwikkelingen. Ook bij deze gelegenheid zijn ambtelijke en externe deskundigen uitgenodigd om mee te wandelen. Start: om 9.30 uur achter het station Schiedam Centrum. Informatie bij dhr. B.T. de Winter, telefoon (010) 246 58 53, e-mail bt.d.winter@schiedam.nl TTTOTTV 'Helpt u mee met onze jMflijkse collect®? Dit Jeer van 6 tot en met 11 junl. Den gaan we weeralles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te helen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u hel- pen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net els ik. Alvast bedanktl' Bel: 030 - 63 440 63 Laat ze niet vallen - Nationaal Epilepsie Fonds PARKET EN LAMINA AT Hoogstraat 113-115 3131 BM Vlaardlngen Tel.: 010-4343992 www.stardrift.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3