Van Gemert Therapie kan laatste redmiddel zijn voor uitbehandelde patienten Zodra kinderen naar groep drie gaan, begint de ellende De ene hoofdpijn is de andere niet Een gedreven specialist uU maasstad |H Toco-Tholin al decennia lang de oplossing van veel kwalen 1 TOCO-THOLIN 0 TOCO-THOLIN* iSIHH Maandag 25 april Dinsdag 26 april van Gemert therapie' Het Goede Oude Huismiddel Nederlands product pi P Bezoek een van de informatie- avonden over onze succesvolle behandelmethoden! Reserveren niet nodig, vrij entree, aanvang 20.00 uur. Bibliotheek Noord, Bachplein 589, Schiedam Bibliotheek Holy, Koninginnelaan 773, Vlaardingen m* 4a NAALDWIJK - Toco-Tho lin is een beroemd product in Nederland en ver daar buiten. Velen zijn groot ge- worden met Het Goede Ou de Huismiddel'. De frisse druppels die helpen bij tal van klachten, zoals ver- koudheid en spierpijn. Wat minder mensen weten, is dat de Toco-Tholinproduc- ten door een Nederlands fa- miliebedrijf worden ge- maakt. Maasstad weekbla- den ging op bezoek in Naaldwijk, waar de familie Van Riet al jaren de unieke productlijn vervaardigt en verder ontwikkelt. V He V Het goede oude huismiddel, f Komt attijd van pas. Een druppel helpt reeds. Tevreden klanten Druppels Spierbalsems i Door Renee Koopman Hoogvliet - Een groot aan- tal mensen (naar geschat 3.000.000 alleen al in Ne- derland) bevindt zich voor wat bun gezondheid betreft in een schemergebied. Soms hebben hun klachten een aanwijsbare oorzaak (bijvoorbeeld bij een whip lash na een ongeluk, of het neurologische ziektebeeld bij MS of Meniere), maar vaak ook niet. En verder dan symptoombestrijding komt de reguliere gezond- heidszorg niet. Met als gevolg dat de kwaliteit van leven voor deze mensen beduidend minder is dan dat hij kan zijn. Een klacht als chronische hoofdpijn bijvoorbeeld (een miljoen mensen in ons land worstelt hiermee), kan een enorme handicap betekenen voor het maatschappelijk func- tioneren. "Veel van deze mensen zouden wel eens baat kunnen hebben bij de Van Gemert Therapie. Laat ze vooral langskomen en desnoods hun behandelend arts of hun therapeut mee- nemen", nodigt Thierry 't Hart (adjunct-directeur van de polikliniek te Hoog vliet) vol vertrouwen in de behandeling uit. De Van Gemert Therapie heft, na grondig onderzoek, de disbalans op, die bestaat tussen wat men ziet en op welke wijze de hersenen dit beeld registreren. Onze twee belangrijkste zintuigen, de ogen en oren, voorzien onze hersenen voortdurend van in- formatie. Is deze informatie niet in balans met de rest van ons bewegingsapparaat dan ontstaan er klachten. De ma- nier om de hersenen wel de juiste informatie te verschaf- fen, lijkt verbluffend eenvou- dig. Een speciaal aangepaste bril met naar de Van Gemert Therapie gespecificeerde geslepen glazen. De oorzaak van de foutieve informatie naar de hersenen toe kan aangeboren zijn, zoals in het geval van de genetisch bepaalde dyslexie. Of hij kan door een exteme factor worden veroorzaakt, zoals bij whiplash, een her- senschudding, het klem zit- ten tijdens de geboorte of op- gelopen hals- of nekklachten. Ook bepaalde neurologische aandoeningen hebben als bij- komende klacht een stoornis in de signaalverwerking van- uit de ogen en oren naar de hersenen. Denk aan Meniere, ME, aangezichtspijn en MS. Wondermiddel Het lijkt een wondermiddel, bijna te mooi om waar te zijn. Dit is waarschijnlijk ook de verklaring voor het wantrouwen dat er bij de gevestigde specialisten tegen de Van Gemert Therapie bestaat. Zou die indrukwek- kende lijst van klachten he- lemaal verdwijnen door het aanmeten van een bril met speciale lenzen? Onmogelijk, is de heersende mening. "In heel veel geval- len wel", stelt de heer Van Gemert. De heer Van Ge mert, zelf dyslectisch, ging niet over den nacht ijs. Aan de introductie van zijn the rapie gingen dertien jaar van onderzoek naar oogfuncties, neurologische processen, de spierbalans in samenwerking met het evenwichtsorgaan en de invloed van ons onwille- keurig zenuwstelsel vooraf. Hij legde, door zijn eigen ervaringen met het lezen en de later door hem gevolgde opleiding tot opticien, de link tussen de aansturing van de oogspieren en de veelheid aan klachten die door die foutieve aansturing worden veroorzaakt. Het boeide hem dusdanig dat hij zijn grote optiekzaak Beurs Bril- lenmode (nu Modela optiek) in Rotterdam aan andere handen toevertrouwde en zich helemaal ging toeleggen op het ontwikkelen van zijn therapie. Kwaliteit van leven De reguliere gezondheids- zorg is vooralsnog sceptisch. Maar dat was zij bij het voorzichtig introduceren van de homeopathie ook. De resultaten echter spreken vol- gens de medewerkers van de mooi ingerichte polikliniek in Hoogvliet voor zich. Van de 100 potentiele patienten starten er na de intake (die overigens voor de helft gratis is) 80 met de behandeling. Van deze 80 patienten is 90% tevreden met het resultaat. Kwaliteit van leven! De mond tot mond reclame doet inmiddels zo goed zijn werk dat zich wekelijks 20 nieuwe patienten melden in de poli kliniek in Hoogvliet. "Daar zijn wij heel blij mee", aldus 't Hart. "Maar hoewel wij 80% geweldig vinden, willen wij het liefst die ove- rige 20% ook helpen." Kinderen moeten tegen- woordig presteren. Dat begint al in groep een van de basisschool en spitst zich toe in groep drie. Vaak krijgen hun ouders als een donderslag bij heldere he- mel het bericht dat er 'iets' is met hun kind. Het komt niet goed mee met de rest van de groep. Kortom, het 'presteert' niet. Voor het ge- mak krijgt dit 'iets' al snel de verzamelnaam leer- en leesstoornissen. We praten hier over kinderen met een normale intelligentie. Kinderen waarvan de ouders dus ook normale verwach- tingen hadden voordat dat 'iets' zich openbaarde. Inter- nationaal onderzoek leert dat een groot gedeelte van deze kinderen visuele afwijkingen heeft. Dit kan grote en helaas nare gevolgen hebben voor hun ontwikkeling op school. Niet 'mee kunnen komen' in groep drie betekent immers een achterstand oplopen die hun gehele schoolleven parten blijft spelen. Het be tekent een lage Citoscore, die onevenredig is aan hun intel ligentie. Soms betekent het zelfs dat het kind niet langer op een normale basisschool kan blijven, maar op de wachtlijst moet voor speciaal onderwijs. Dyslexie begint de laatste jaren een aardig ingeburgerd begrip te worden (een an- der woord voor dyslexie is woord- of leesblindheid). Bij na iedereen kent wel iemand die dyslectisch is. Zodra een kind problemen heeft met spelling en lezen, wordt er geroepen: oh, natuurlijk, dys lectisch. Dit is een beetje kort door de bocht. Het kind kan inderdaad dyslectisch zijn, maar bijvoorbeeld ADHD of een stoomis in het autistische spectrum kunnen hetzelfde lees- en spellingbeeld geven. Een overeenkomst tussen deze drie stoornissen is dat er inderdaad aan taal gerela- teerde problemen zijn (zoals spellingsproblemen, het om- draaien of verwisselen van letters en dergelijke), maar te- vens bijkomende problemen die helemaal niet gerelateerd zijn aan taal. Alledrie de stoornissen ge ven ook problemen met de fijne motoriek, het aanleren van nieuwe vaardigheden en het automatiseren van handelingen en begrippen. Bij dyslexie komen daar ori- entatieproblemen bij. Door gedegen onderzoek is de heer Van Gemert tot de conclusie gekomen dat de oorsprong van dyslexie een foutieve beeldverwerking door de hersenen is. Deze foutieve beeldverwerking is ontstaan door een trauma (bijvoorbeeld bij hoofdletsel, en dan kan al een 'lichte' hersenschudding zijn) of door een verstoord ontwikkelings- proces bij het van tweehandig zijn (zoals alle peuters) naar links- of rechtshandig zijn. Met een moeilijk woord heet dit ontwikkelingsproces lateralisatie. Dyslectische kinderen halen de begrippen 'links' en Techts' dan ook voortdurend door elkaar. Alle bestaande therapieen zo als sensomotorische training, neuro- en psychologische training en alle leestherapieen onder de zon zullen voor een dyslectisch kind onvoldoende vruchten afwerpen zonder een correctie van de ogen. Fijne bijkomstigheid is dat met een speciaal aangepaste bril ook de hoofdpijnen waar- over dyslectische kinderen vaak klagen zullen afnemen of zelfs verdwijnen. De leerproblemen die hij als kind op school had en de impact die dit op zijn jeugd heeft gehad, is hij nooit vergeten. Sterker nog, ze hebben hem ertoe aangezet een zoektocht te beginnen naar de oorzaak van dyslexie. In eerste instantie was dit een persoonlijke zoektocht. Maar al snel nadat hij de opleiding tot opticien op de Christiaan Huygensschool had afge- rond, gingen zijn aandacht en het onderzoek verder dan de vraag, wat zijn eigen leerpro blemen veroorzaakte. In eerste instantie verdiepte hij zich in zijn optiekzaak in lees- en leerproblemen. Toen hij door praktijkvoorbeelden onder zijn klandizie over- tuigd was van de link tussen oogheelkundige problemen en een ontregeling van het visueel vestibulair systeem, richtte hij zich steeds meer op onderzoek. Zijn Oogmedisch Diagnos- tisch Centrum was een feit in 1994. Hij werkte hierin nauw samen met huisartsen, oogartsen en opticiens en onderzocht met name hoofd- pijnklachten in samenwer king met wijlen dr. Jonkers (oogarts). Omdat het leiden van een grote optiekzaak en het doen van onderzoek niet met elkaar te combineren waren, liet hij de leiding van de optiekzaak over aan ande- ren. Hij begon in mei 1999 clienten vanuit zijn eigen huis in Oostvoorne te behan- delen. De naam Oogmedisch Diagnostisch Centrum werd veranderd in Praktijk voor Visueel Vestibulair Spierba lans Onderzoek. Omdat er door mond tot mond reclame een enorme toeloop kwam en hij gedwongen werd clienten op de wachtlijst te zetten, betrok de praktijk in maart 2000 een grotere ruimte in Rhoon. Ook deze bleek al snel te klein. Sinds oktober 2001 is de praktijk gevestigd in een modem pand aan de Koddeweg in Hoogvliet. Me dio 2005 zal een volgende mijlpaal worden gehaald met een tweede vestiging in Amersfoort! Een miljoen hoofdpijnpa- tienten in Nederland. Dat is een op de zestien mensen. Inclusief kinderen, een groep die men als men aan hoofdpijn denkt nogal eens vergeet. Er bestaan vele vormen van hoofdpijn. Hier wordt niet de bekendc hoofdpijn na een nachtje doorzakken bedoeld! Veel mensen lijden aan een bepaalde vorm van chroni sche hoofdpijn. Chronisch, dus regelmatig terugkerend, jaren durend, je hele leven beinvloedend. De vormen van hoofdpijn die de medische wereld onderscheidt zijn: migraine, clusterhoofdpijn, spannings- hoofdpijn en chronische da- gelijkse hoofdpijn. De op het eerste gezicht erg op hoofd pijn lijkende aangezichtspijn is een neurologische aan- doening. Aangezichtspijn beslaat het gehele hoofd, concentreert zich dus niet op 66n plek in de hersenen. Het lijden aan aangezichtspijn werkt verlammend op ie- mands leven. Hoewel migraine en aan gezichtspijn hun oorsprong hebben'in totaal verschillende delen van het hoofd (migraine ontstaat in het autonome ze nuwstelsel, aangezichtspijn ontstaat in het oor), is de me- dicatie die men ervoor krijgt voorgeschreven gelijk. Het antwoord van de re guliere gezondheidszorg op chronische hoofdpijn is symptoom-bestrijding. U krijgt medicijnen, met alle bijwerkingen er gratis en voor niets bij. Het antwoord van de Van Gemert Therapie is een gratis intakegesprek van een uur. Gcen gouden bergen, gecn loze beloften. Gewoon ko men praten, u laten onderzoe- ken en zien of er aan uw vorm van chronische hoofdpijn iets te doen valt. O OU vindt de polikliniek voor Van Gemert Therapie voor Visueel Vestibulair Spierbalans Onderzoek U. aan de Koddeweg 47 te Hoogvliet. De polikliniek Zis uitstekend te bereiken met het openbaar ver- voer, de metro stopt praktisch voor de deur. Afspraken kunt u telefontscb maken op nummer (010) 501 40 07. Kosten voor een Intakegesprek van een uur worden niet gerekend. Meer informatie via www.vangemerttherapie.nl Naast veel referentles vindt u hier ook artikelen over de van Gemert therapie" uit bladen als; Gezondheidsnieuws, Sant£, J/M en Evita. „Het is aan het begin van de vorige eeuw begonnen", vertelt pater fa- milias' Hans van Riet. „Toen ves- tigde Carl Friederizi, mijn schoon- vader, zich als 'Heilpraktiker' in het Duitse Warstein. Hij had een uitgebreide studie van de natuur- geneeswijzen gemaakt en genoot rond 1912-1913 al een zekere faam. In deze tijd ontwikkelde hij de beroemde druppels, op basis van zeven etherische olien en men thol. Vanwege de oorlogsdreiging vertrok hij naar Belgie, om later door te reizen naar Nederland. Daar, om precies te zijn in Den Haag, begint de geschiedenis van Toco-Tholin." „Carl Friederizi begon in 1926 in de Haagse De Ruiterstraat zijn zaak en liet in datzelfde jaar de merknaam Toco-Tholin registre ren. Vanwege de Oosterse her- C>»- - balsems van Toco-Tholin geen methylsallicilaat, een stof die de porien openzet, waardoor het li- chaam geen warmte meer vast- houdt. Maar de balsems van Toco-Tholin hebben juist een dieptewerking. De etherische olien werken direct in op de spieren waardoor de bloedsomloop wordt versneld. Dit betekent dat afvalstoffen sneller worden afgevoerd en spierpijn minder kans krijgt of korter duurt. Toco-Tholin is te koop in Neder land, Belgie, Curasao en Zuid- Afrika. Daarnaast zijn er nog klan ten in Canada en Indonesie. Ook de fysiotherapeuten van sportclubs als ADO en RBC zweren bij Toco- Tholin. Niet voor niets zijn er veel tevreden klanten. „Zo waren wij laatst op een therapeutenbeurs. waar we weer veel positieve reac- ties kregen", aldus Hans van Riet. „Meerdere fysiotherapeuten ble- ken onze druppels standaard bij zich te hebben. Een van hen raakte niet uitgesproken om duidelijk te maken dat hij het toch zulk fijr spul' vond. Dat zijn geweldige re adies die ons enorm stimulerer om nog meer mooie producten te ontwikkelen." Toco-Tholinproducten zijn te koop bij drogist en apotheek. Voor meei informatie kijkt u op www.toco- tholin.com "wt de kracfrt van ethgurW-h* o{ten Het Goede Oude Huismiddel is al decennia een begrip in Nederland en ver daarbuiten. Helga en Hans van Riet voor hun bedrijfspand. komst van de olien koos hij voor deze naam. Hij had zijn merk ei- genlijk Toco Thole willen noemen, als hommage aan een goede vriend van hem, maar dit mocht niet van het merkenbureau. De iets aange paste naam is nu al meer dan tach- tig jaar een begrip." „Carl specialiseerde zich geduren- de zijn leven verder door zich te verdiepen in tal van alternatieve geneesmethoden, zoals homeopa thie, allopathie, aromatherapie en fytotherapie. De samenstelling van de druppels bleef echter ongewij- zigd; wat al goed is, behoeft im mers geen verandering." „Toen Carl in 1969 overleed, be- sloten mijn vrouw Helga en ik om zijn levenswerk voort te zetten. Omdat hij alles alleen deed, was het, veel zoek- en speurwerk om sommige recepturen te achterha- len. Via via kregen we te horen dat er ook een balsem was geweest. Deze hebben we uiteindelijk op basis van de druppels weten te re- construeren. Ook voor de balsem geldt, net als voor de druppels, dat de samenstelling zo is gekozen, dat de ingredienten elkaars werking ondersteunen en versterken." Het Goede Oude Huismiddel biedt uitkomst bij tal van kwalen en on- gemakken. Het wordt veel ge- bruikt om weer lucht te krijgen bij een verkoudheid. Een paar drup pels op een zakdoek of in een stoombadje kunnen wonderen doen. Een druppel op een suiker- klontje levert een prettige hoest- bonbon op. Maar het Goede Oude Huismiddel is ook te gebruiken als ontspannend middel. Gewoon een paar druppels toevoegen aan uw lig- of voetbad en daarna heerlijk relaxen! Wie geen bad heeft, kan wat tegen de muur van de douche sprenkelen. Het resultaat is ver bluffend: het is net alsof u een ei gen sauna heeft! Ook voor een fris se adem kunt u de druppels gebrui ken. Tevens werken ze als afweer- middel tegen muggen, die niet van de geur houden. Steken ze toch, dan helpt Toco-Tholin tegen de jeuk. Ook bij een koortslip hebben ze baat. U kunt ze zelfs gebruiken om het interieur van bijvoorbeeld uw auto weer fris te laten ruiken Het recept van de Balsem Speciaal komt van de Chinese arts dr. Tan. De balsem is gebaseerd op een mengsel van eucalyptusolie, ka- neelolie, kruidnagelolie met extra menthol en kamfer. In de sport wordt deze balsem veel gebruikt bij de warming-up of om blessurepijn te verzachten. Wie zelden spierwrijfmiddelen ge bruikt, kan ook de gewone balsem gebruiken. Deze is milder en ook zeer geschikt voor kinderen. In tegenstelling tot veel andere spierwrijfmiddelen bevatten de Zo rollen de potjes balsem in Naaldwijk van de lopende band.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10