W 2eS» Deens keukenconcept nieuw op Nederlandse markt 21 22 EXTRA i.v.m. leveranciersspectakel ENECO vervangt gas- aansluitingen in Zuid- Holland en Utrecht shoppin VNG bepleit meer zeggenschap voor gemeenten over corporatievermogens SANITAIR TEGEN EnEM^miiiEN Extra borg Nationale Hypotheek Garantie bij betalingsproblemen LUXE KEUKENS EN BADKAMEM- Quattro DIRECT AF FABRIEK DE GOEDKOOPSTE VAN DE BENELUX! Kabinet wil werklozen weren uit probleemwijken Stadionweg 45a Rotterdam nabij Feyenoord stadion)* Tel.: 010-4822257 Rookmelders geven vals gevoel van veiligheid Rn°/ inRTiiur Cornei,le> APPel>Brood eva- weekbladen wonen@redactie.maasstad.nl trends tips ideeen design doe-het-zelf accessoires verlichting hypotheken huizen Itelefoon 010-4004491 41 5 JAAR BtTAAlBARt SCHEBO tapijten al 35 jaar! 20% GOEDKOPER dan onze collega's Vapijtek; LoRRalne Eiken visgraat met band en bies II."-iBf'uur AASKOBTIWiii www.psdc.nl BARENDRECHT - De Ba- rendrechtse Keukenboule- vard heeft een primeur. Sinds 18 maart is op de Pesetastraat de eerste Nederlandse vesti- ging van het Deense keuken- bedrijf Kvik gehuisvest. Het concept van Kvik is eenvou- dig en helder: Iedereen heeft recht op een gave keuken. Om dat te bereiken, biedt Kvik modieuze keukens aan voor verrassend lage prijzen. De oprichting van Kvik in 1983 was een reactie op de manier waarop de gevestigde keukenbranche met zijn klan- ten omging. Lange levertij- den, ondoorzichtige verkoop- processen en veel te hoge prijzen. Filosofie Korte levertijd W ruim 2000 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! NU EXTRA KORTINGEN OP ONZE TOCH AL LAAGSTE PRIJS MINIM A AI °P zeefdrukken en litho's van 311 /O IVUrf I llill Qp vvww.artxcel.com of bel 010 - 4586805 voor bezichtiging op afspraak. REGIO - Deze maand gaat hel project Flexas van Eneco Net- Beheer van start. Met dit project worden de komende jaren in de regio Zuid-Holland en Utrecht in totaal 75.000 gasaansluitin- gen. Het project dat begroot is op circa 50 ntiljoen euro is op 18 aprit van start gegaan. Eneco vervangt in 2005 totaal 15.000 aansluitingen. De vervangingen zijn nodig in verband met plaat- selijke grondverzakkingen in deze regio's. De aanleiding voor dit vervan- gingstraject is eon explosie in Bergschenhoek in augnstus 2005. Volgens het onderzoek dat daarna is ingesteld, werd deze gasexplosie veroorzaakt door het losraken an een kop- peling op het gasnet als gevolg van grondverzakkingen. Eneco NetBeheer heeft daarop beslo- ten om gedureitde vijf jaar pre- ventief jaarlijks 15.000 verge- lijkbare aansluitingen aan te passen of te vervangen. Deze nieuwe aansluiting is boven- dien beter tegen grondverzak kingen bestand. In de afgelopen maand heeft een inventarisatie van de staat van de installaties en mate van grondverzakkingen in alle be- trokken gehieden uitgewezen waar de werkzaamheden moe- ten starten. Deze werkzaamhe den varieren van het aanpassen van de aansluiting aan de voor- deur tot aan het volledig ver vangen van de aansluiting tot aan het hoofdnet. Per regio en per vvoning versehilt de aard van de werkzaamheden. Zo kan het voorkomen dat er in sornmi- ge gevallen gegraven moet worden in de voortuin van een woning. Bewoners en genteen- ten worden door Eneco NetBe heer hierover uitgebreid gein- formeerd. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Eneco Energie Infrastruetuur. adverteren? LM vestigingf" langs OP ALLE BEKENDE MERKTAPIITEN Ook voor gordijnen, zonwering en iaminaat Huisbezoek mogelijk AL 35 STREKSINGEL 165 - 189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - 's Maandags gesloten noine ;CE PAR 13 BOEN Eiken lamel wit geolied; 14 centimeter breed in 2 stroken Met vier millimeter toplaag Oa» Kant en klaar Ofcz Inclusief garantie en BTW Vol verlijmd op uw vloer CW 85 x 40 of 85 x 50 mm Ofc; Bij u thuis afgewerkt in olie/ la Inclusief garantie en BTW Openingstijden ma. 13.00 - 17.00 din. t/m vr. 9.00 - 17.00 za. 10.00 - 17.00 Rotterdam Goudsesingel 107/109 3031 EE Rotterdam Tel: 010 4125889 www.abeeparket.nl Stoomdouchecabine v.a. 1095,- III I iaal Luxe Whirlpools v.a.€495,- Infrarood Sauna v.a. 1495,- Stoomdouchecabines Infrarood Sauna Whirlpools Kiotoweg 152 Rotterdam-Spaanse polder Tel. 010-2450596/Fax 010-2450721 Gerard de Vriend is eigenaar van de eerste Nederlandse Kvik en is tevens druk doende met de oprich ting van meer zaken in ons land. „We streven ernaar om binnen een jaar of vijf toch zeker 25 vestigin- gen te hebben", aldus De Vriend. „Inmiddels zijn er in Scandinavie 65 winkels, waarvan er veertig in moederland Denemarken zijn ge- vestigd." De formule van Kvik onderscheidt zich van die van andere keukenbe- drijven door een prettige benade- ring van de potentiele klant. „Wij doen niet aan 'hard selling', maar stellen de wensen van de klant voorop", benadrukt De Vriend. „Alleen zo kun je een goede klant- leverancierverhouding creeren. Dat is dan ook een belangrijk as pect van onze filosofie." Verder hanteert het bedrijf duide- lijke, vaste prijzen pqr onderdeel. De klant stelt zelf de keuken van zijn keuze samen en kan door een eenvoudige optelsom de totaalprijs berekenen. „Wij zijn beslist niet duur. Een eenvoudige basiskeuken kas- ten met een aanrechtblad, zonder apparatuur- is al voor rond de 2.500 euro leverbaar. Maar je kunt het natuurlijk zo gek maken als je zelf wilt. De klant kan verder kie- zen of hij de keuken zelf wil mon- teren of dat onze mensen dat moe- ten doen. De meerprijs van het in- stalleren bedraagt tussen de 750 en ■MpBP"""" f De eerste Kvik-vestiging in Nederland is te vinden op de Keukenboulevard in Barendrecht. foto: Rob Kamminga de 1.000 euro." Daarbij levert Kvik de keuken ra- zendsnel. „Waar collega's in de branche vaak een levertijd van twee tot drie maanden hebben, kunnen wij over het algemeen bin nen twee weken leveren", vertelt De Vriend. „Dat verbaast veel mensen. Wij hebben inmiddels al klanten gehad die hun nieuwe keu ken in elk geval voor Kerstmis in huis wilden hebben. Die stonden raar te kijken toen wij vertelden dat het voor Pinksteren. ook wel zou lukken..." De keukens van Kvik kenmerken zich door een moderne vormge- ving, veelal van Deense ontwer- pers. „Wie een klassieke keuken zoekt, is bij ons niet aan het juiste adres. Kvik heeft duidelijk geko- zen voor moderne vormgeving. Niet alleen in keukens overigens, maar ook in badkamers en garde- robes. Wie een indruk wil krijgen, is Van harte welkSnf in dtvs filiaal in Barendrecht of neemt een kijkje op www.kvik.nl" U vindt Kvik op de Keukenboule vard Barendrecht, Pesetastraat 34 A, telefoon 010-A833260. De ope ningstijden zijn: ma.-wo. van 10.00 tot 17.30 uur, do.-vr. van 10.00 tot 21.00 uur en za. van 9.00 tot 17.00 uur. Het kabinet wil gemeenten in staat stellen werklozen te weren uit probleemwijken. Daartoe stuurt het ministerie van VROM binnenkort een wets- voorstel naar de Tweede Ka- mer. Mensen die geen 'regulier inkomen uit werk" hebben, krij gen in 'erkende" probleemwij ken geen huisvestingsvergun- ning. ook niet als de woning door een particulier wordt ver- huurd. Hetzelfde wetsvoorstel wil gemeenten in staat stellen om huishoudens met een "be- paalde santenstelling'. leeftijd of opleidingsniveau bij voor- rang in een probleembuurt te huisvesten. De bevoegdheid gaat iilleen gelden voor buurten die door minister Dekker (VROM) als probleembuurt zijn erkend. Voor studenten met studiefi- nanciering en ouderen met AOW of prepensioen wordt een uitzondering gemaakt. En ook moet een gemeente die de rege- ling wil toepassen kansarmen elders in de stad of regio pas- sende huisvesting kunnen bie- den. Zodra de santenstelling van een buurt weer 'in orde' is, mag geen onderscheid nteer worden gemaakt naar inkomen of opleiding. Het kabinet heeft ook nog be- sloten om overbewoning van panden actiever te gaan bestrij- den. Gemeenten kunnen derge- lijke panden straks ook sluiten en onteigenen met een beroep op de leefbaarheid van de buurt of met een verwi jzing naar mo gelijk gevaar voor de veiligheid of de volksgezondheid. Mo- menteel kunnen huisjesmelkers alleen worden aangepakt als er sprake is van drugspunden of il- legale bewoning. De Veneniging van Nederland se Gemeenten (VNG) wil ge- meentebesturen zeggenschap geven over de miljoenenbud- getten van woningcorporaties als die te veel geld oppotten. Volgens de VNG betekent dat een impuls voor de achterblij- vende nieuwbouw in steden en kan de leegloop van het platte- land worden tegengegaan. Aan leiding voor dit pleidooi was de presentatie van het in opdracht van de Tweede Kamer door het Rigo uitgevoerd onderzoek naar het functioneren van wo ningcorporaties. Het onderzoek heeft tot doel gehad om de wer- king hiervan in de praktijk te analyseren en duidelijk te ma ken welke randvoorwaarden gesteld moeten worden aan een toekomstig Besluit Beheer So- ciale Huursector (het spoor- boekje van de corporatiesector) en de vormen van toezicht daar op. Dit alles moet Kamerleden handvatten geven om voorstel- len van de regering op dit ge- bied te kunnen beoordelen. Een aantal corporaties reageer- de direct. Volgens hen is er geen sprake van onverantwoor- de groei van vermogens. Bo- vendien is het ongewenst als al leen wethouders bepalen in welke bouw- en sloopprojecten geld wordt gestoken, zo be- toogden zij tijdens een hoorzit- ting van het parlement (De Gel- derlander, 15 april). De Woon- bond vindt dat er wel degelijk is van een onverantwoorde groei van vermogens, maar wil niet dat gemeenten een greep kun nen doen in de kas van corpora- ties. "Gemeenten, de huurders- organisatie en de corporatie moeten gezamenlijk plannen maken. En als de corporatie on- voldoende prestaties levert, moet de minister een aanwij- zing geven.", aldus woord- voerder Rene van Genugten. 9.30-17.30 I9.30-2X.00 KOOPAVOND 10.00-X7.00 Per 1 juli 2005 vindt een ingrijpen- de uitbreiding plaats van de Natio nale Hypotheek Garantie (NHG), gericht op het voorkomen van ge dwongen verkopen. De woonlas- tenfaciliteit, zoals de uitbreiding heet, is een extra borgstelling voor een aanvullende lening. Daarmee kan gedurende een periode van maximaal twee jaar een deel van de woonlasten worden betaald. Het geeft huishoudens met betalings problemen meer tijd om te voorko men dat de woning moet worden verkocht. De extra borg is bedoeld om inkomensdaling op te vangen als gevolg van echtscheiding, werkloosheid, arbeidsongeschikt- heid en overlijden van de partner. Met de woonlastenfaciliteit bestaat in dat geval de mogelijkheid van het opbouwen van een aanvullende lening ter grootte van maximaal 1,5 maal de actuele hypotheekren- te maal de geborgde lening. Het aanvullende leningdeel valt ook onder de borgstelling van NHG. Indien de geldnemer onverhoopt na twee jaar de financiele situatie nog niet op orde heeft, wordt hij geconfronteerd met een extra rest- schuld. De uitbreiding is van toe- passing op alle ongeveer 500.000 huishoudens die een hypotheek hebben met Nationale Hypotheek Garantie. Er zijn geen kosten ver- bonden aan de extra borgstelling. Wel moet de aanvullende lening worden terugbetaald. De directe aanleiding van de uit breiding van de NHG is het stij- gende aantal gedwongen huizen- verkopen met verlies. In het eerste kwartaal van 2005 zijn 133 wonin- gen die zijn gefinancierd met Na tionale Hypotheek Garantie met verlies verkocht. In het eerste kwartaal van 2004 waren dat er 55. Vereniging Eigen Huis onder- steunt de introductie van de woon lastenfaciliteit ten voile, omdat de geldnemer op deze wijze niet op zeer korte termijn met een ge dwongen verkoop van de woning te maken zal krijgen bij het (tijde- lijk) wegvallen van een (gedeelte- lijk) inkomen. Alternatieven voor deze faciliteit liggen in het afslui- ten van diverse verzekeringen, maar die brengen de nodige lasten- verzwaring voor de geldnemer met zich mee. Het grote voordeel van deze faciliteit ten opzichte van het afsluiten van een verzekering is dat de geldnemer alleen de lasten van deze faciliteit ervaart, indien men van de faciliteit gebruik maakt. Bovendien zijn bepaalde oorza- ken, waardoor een deel van het in komen weg kan vallen, in de markt niet te verzekeren. Dit is bijvoor- beeld het geval bij een echtschei ding. Analyses wijzen verder uit dat in een aanzienlijk deel van de geval len, waarbij sprake is van beta lingsproblemen, gedwongen ver koop van de woning zal kunnen worden voorkomen. Dit is niet al leen financieel voordelig voor een betrokken huishouden, ook de emotionele schade die met een ge dwongen verkoop gepaard gaat en de overige maatschappelijke' kos ten, worden hiermee beperkt. Sinds 1 januari 2003 moeten nieuwbouwwoningen voorzien zijn van op het lichtnet aange- sloten rookmelders. Deze rook melders mogen zijn voorzien van een secundaire energie- bron, oftewel een batterij, maar dat hoeft niet. Aansluiting op het lichtnet is volgens de nieu we bouwregelgeving voldoen- de. Het Nederlands instituut voor brandeweer en rampenbe- strijding (Nibra) bracht via RTL- nieuws (16 april) naar buiten dat de bewoners van nieuwbouwwoningen daardoor een vals gevoel van veiligheid hebben. De Nederlandse Woonbond deelt die mening en sprak bij monde van woord- voerder Hans Roseboom van een gemiste kans. Volgens de Woonbond gaat het er vooral om de mensen voor te lichten over het belang van goe de rookmelders. Roseboom: „Ze zouden in geen enkele wo ning mogen ontbreken. Als in het bouwbesluit wordt geregeld dat een rookmelder een batterij als reserve stroomvoorziening moet hebben, geldt die ver- plichting alleen maar voor nieuwbouwwoningen. De ove rige 6,5 miljoen huishoudens in Nederland schieten er niets mee op." Het ministerie van VROM heeft inmiddels laten weten dat de se cundaire energiebron per 1 juli 2005 verplicht wordt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13