maasst; De Kramer neemt lezers Straatmagazine mee op dol dwaze tour door de stad I Say 4.113/ 499,- kvik Health Grill Minute de luxe van Tefal 0909 - 50 10 699 tegen een gave keuken voor een eerlijke prijs hi maasstad vr*7?L r 299,- Aanbieding uneke lezersaanbieding Cultuur komt nu wel heel dichtbij! 16 -- I I I 1 I ROTTERDAM - Een 'invali- dekarretjeskilometerstand- controleur', een fluitverbod op Centraal Station en een verplichte groetzone. Rotter dam zit vol met gekke plek- ken en dwaze ideeen. Straat- magazine-hoofdredacteur Sander de Kramer laat ze ziep in zijn SOS Rotterdam- tour, waarin hij deelnemers in een knalgele schoolbus meeneemt langs de meest bi zarre plekken van de stad. Een beperkte selectie dan, want als De Kramer alles wil laten zien, zou de groep 'over twee weken nog door de stad rollen', zoals hij het om- schrijft. •r IEDEREEN HEEFT RECHT OP EEN GAVE KEUKEN www.kvik.nl y weekblade rrSBtp W Mygp Mooie en functionele grill voor gezonde en magere gerechten. Dankzij de grillplaten met anti-aanbaklaag is boter niet meer nodig. Uitgevoerd met drie grillstanden. Een voor het roosteren van vlees en het bakken van tosti's, een ovenstand voor het bereiden van tere gerechten als vis en een barbecuestand voor het bakken op een grote plaat. De grillplaten zijn uitneembaar en vaatwasmachinebestendig. Uitgevoerd in zilvergrijs met zwart. Zo doet u mee! Woensdag 20 april 2005 door Suzanne Eijgenraam Wie een Straatmagazine mee neemt, mag gratis mee. De bus is voornamelijk gevuld met inwoners en oud-inwoners van Rotterdam. „Het is leuk om je stad eens op een andere manier te bekijken", geven veel passagiers aan. Veel oud-Rot- terdammers gebruiken de bustour voor het ophalen van herinnerin- gen. „Hier woonde ik vroeger!", roept een vrouw onderweg. Ze woont nu in Gorinchem, maar heeft 46 jaar in Rotterdam ge- wpond. „Ik herken de straten alle- maal nog wel, maar er is veel ver- anderd", zegt ze. Het idee voor de bustour is afkom- stig van Arjan Erkel. Die vond dat Rotterdam in de twee jaar dat hij in Dagestan gegijzeld werd gehou- den, zo veranderd was. „Toen ik hem meenam de stad in, zei hij dat ik daar wat mee moest doen", ver- telt De Kramer, die de hilarische gebeurtenissen en dwaze plekken verzamelde in zijn bestseller SOS Rotterdam. Vanuit het City InformatieCen- trum aan de Coolsingel, dat de bus tour organised! in het kader van de themamaand 'Zicht op Rotter- Rotterdamse. „Ik was zeventien toen de oorlog uitbrak. We hebben het die vijf oorlogsjaren in Rotter dam heel naar gehad." De tour gaat verder met verhalen over een 'lok-oma' tegen tasjesdie- ven en een draaiorgel tegen hang- jongeren. Of folders tegen inbraak, die aan de buitenkant van de deu- ren werd gehangen in een week dat het net meivakantie was. Een twee- de gast in de bus is Dennis. Hij was in 2003 even een bekende Neder- lander, toen hij onder leiding van 'coach' De Kramer deelnam aan het WK voetbal voor daklozen in Oostenrijk. „Ik had opeens een sterrenstatus en stond de hele dag handtekeningen uit te delen", ver- telt hij. Het avontuur heeft hem geen windeieren gelegd. Inmiddels heeft Dennis een dak boven zijn hoofd en een baan in een eetcafe. De tour eindigt met het opsommen van een aantal wereldprimeurs, die de Maasstad in handen heeft: een plasrobot tegen wildplassers, een penthouse voor duiven en een anti- zweetzwembad. Aan het einde van de Nieuwe Binnenweg laat De Kramer zijn passagiers uitstappen om bij de Lage Erfbrug het gevaarlijkste kruispunt van de stad te aanschouwen. dam', rijdt de bus langs alle inte- ressante, gekke en hilarische plek ken van de stad. Ondertussen ver- telt De Kramer over de bizarre ideeen waar de gemeente soms mee komt. Een invalidekarretjeski- lometerstandcontroleur bijvoor- beeld, die controleert of ouderen wel genoeg met hun invalidekarre- tjes rijden. „Alleen het woord le- vert al 122 punten op bij Scrab ble", volgens De Kramer. De bus rijdt langs het woonhuis van de Reus van Rotterdam en de ver plichte groetzone in de Ko- rendwarsstraat. Aan het einde van de Nieuwe Binnenweg laat De Kramer zijn passagiers uitstappen om bij de Lage Erfbrug het gevaar lijkste kruispunt van de stad te aan schouwen. Volgens hem gebeuren er hier door de onoverzichtelijke situatie twintig tot dertig ongeluk- ken per dag. Een simpele oplos- sing: het plaatsen van stoplichten. „Ik steek een keer over, daarna mogen jullie het allemaal zelf pro- beren", roept hij, terwijl hij zich in het drukke verkeer waagt. De slangenvanger van de stad, Pe ter van Baarlen, neemt plaats in de bus om over zijn werk te vertellen. Een paar keer per week rukt hij uit om een exotisch beest te vangen. Een ontsnapte alligator en een stuk buis dat werd aangezien voor een slang zijn enkele hilarische voor- vallen die hij de tourdeelnemers voorhoudt. Op het Noordereiland mogen de gasten voor de tweede maal de bus uit. Bovenop de plaats waar in de Tweede Wereldoorlog een spoorbrug liep, vertelt de Kra mer de anekdote dat de Duitsers per ongeluk op Zuid werden ge- dropt, in plaats van boven het cen trum. Door Nederlandse mariniers werden ze 'als konijnen' bescho- ten. De Kramer heeft hier ook nog een echt oorlogshapje voor de gas- ten: suikerbieten gedompeld in naaimachine-olie. „Zo ging het echt in die tijd", vertelt een oude hello Bodum GRAN0S Espressomachine Adviesprijs 599,- Aanbieding i; 1 w D" prijs voor de getoonde Asti keuken is incl. kasten, sokkel, handgrepen en bUti erl exct. spoetbak, mengkraan, keukenapparatuur en verlichting. Kom uw nieuwe Deense design-keuken begroeten in onze prachtige nieuwe winkel op de keukenboulevard in Barendrecht. Wij hebben een heleboel gave keukens, allemaal van hoge kwaliteit, met een uniek design en tegen een betaalbare prijs. Bij Kvik kunt u ook de badkamer van uw dromen werkelijkheid laten worden. Luxe, eenvoud en zuivere lijnen. Dat is kenmerkend voor de combinatie van de witte, greeploze Mano-lades en het zwarte granieten wastafelblad met witte porseleinen onderbouwwasbak. De prijs voor de getoonde badkamer is incl. kast, wasbak en blad en excl. mengkraan, spiegelen verlichting. Adviesprijs 561,- DANISH DESIGN Keukenboulevard. Pesetastraat 34 A. 2991 XT Barendrecht. T010-4833260 Open: maan-woens 10:00-17:30 don-vrij 10:00-21:00 zat 9:00-17:00 1 Naar het Scapino Ballet of Rotterdams Philharmonisch Orkest in uw buurt? Cultuurbuur maakt het allemaal mogelijk! Speciaal voor Cultuurbuur spelen deze en vele andere beroemde Rotterdamse gezelschappen op wijkpodia bij u in de buurt. U kunt dan genieten van weergaloze voorstellingen waarvoor u anders naar De Doelen of de Schouwburg moet. Maasstad weekbladen biedt u nu de kans om wel he6l voordelig te gaan genieten van deze prachtige voorstellingen. U kunt namelijk met maar liefst 50% korting op de entreeprijs van 6,- naar de onderstaande voorstellingen. U betaalt dan maar 3,- entree! zondag 24 april 20.00 uur, Wijktheater't Kapelletje Opening Cultuurbuur heeft Koorts! met RPhO-Trombonekwartet met musicalprogramma (met tussendoor toelichting van de musici) zondag 24 april 14.00 uur, Larenkamp Scapino met Nocturne (vooraf inleiding over dans) zondag 1 mei 14.00 uur, Hoekstee Conny Janssen Danst met I'm Here (vooraf interview en openbare repetitie) dinsdag 3 mei 19.30 uur, Castagnet Scapino met Extracts of Paramount (vooraf interview met choreograaf Ed Wubbe) zondag 15 mei 19.00 uur, de Scheg Strijkkwintet RPhO met Licht Klassiek (met tussendoor toelichting van de musici) Om van deze aanbieding gebruik te kunnen maken kunt u kaartjes reserveren via info@cultuurbuur.nl of 010 - 417.35.82 (tijdens kantooruren) o.v.v. Lezersaanbieding Maasstad Weekbladen. Meer informatie over deze en andere voorstellingen vindt u op de website www.cultuurbuur.nl. Meer informatie over de kunst- en cultuurmanifestatie KOORTS vindt u op www.rotterdamheeftkoorts.nl Straatmagazine-hoofdredacteur Sander de Kramer vertelt over hilarisch 'Rotterdam. foto: CitylnformatieCentrum roddel 4 grit T Europese hoofdstad inhouds- maat auto- brandstof gebied T artikel afgeladen verhouding schaaldier 6 boomvrucht wapen 9 arbeidstijd- verkorting betaalplaats 2 selenium huilebalk eetgerei ketjap T muggenlarv« projectiel ooit luizenei 3 krachteloos laten opstijgen nihil voor vemissen afgrond verdieping T 7 watering 8 god van de oorlog zuig- installatie biereoort deel van een fiets Chinees gerecht familieiid noot United States trekdier correct 1 moed koffiesoort 5 Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 20 t/m dinsdag 26 april 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vui hier de gevonden letters in en hel liet gevonden woord door via 0909-50 10 699. Je denkt ook aan alias Kijk voor meer informatie op www.tefal.nl 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De oplossing uit nummer 8 is: fotoalbum. Alle winnaars van het PC-pakket 'Al uw Foto's op CD&DVD' hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 20