I L II a Zaterdag 23 op Broersveld f. I Hulp nodig? Koninginnedag 2005 I Gemeente Schiedam Inspraak extra parkeerplaatsen Burg. Honnerlage Gretelaan Bent u een EVA van deze tijd? Tijdelijke Koemarktbrug afgesloten aanstaande donderdag en vrijdag De gemeenteraad vergadert AA Colofon Op het Broersveld wordt zaterdag 23 april een feestelijke Voorjaarsmarkt gehouden. Meer dan 30 kraamhouders presenteren een gevarieerd aanbod. Uiteraard ontbreken de bloemen en planten niet. Standwerkers zorgen voor aantrekkelijke aanbiedingen. Muziekkorpsen verzorgen die dag een aantal optredens. Aandacht is er ook voor oude ambachten. BOUWZAKEN Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 16, WOENSDAG APRIL 2005 k Stadslcantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeenteliik Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telcfonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: finj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Op dinsdag 26 april presenteert de gemeente een voorstel om het aantal parkeerplaatsen op de Burg. Honnerlage Gretelaan tussen de Jan van Zutphen- straat en de Parkweg uit te breiden. Vanwege de toenemende parkeerdruk in de omgeving van het deel van de Burg. Honnerlage Gretelaan tussen de Jan van Zutphenstraat en de Parkweg wordt over- wogen het aantal parkeerplaatsen hier uit te breiden. Door aan de noordzijde van de Burg. Honnerlage Gretelaan haakse parkeer plaatsen aan te leggen kan het aantal par keerplaatsen hier met 64 plaatsen worden uitgebreid. Deze zullen na aanleg deel uit- maken van het ter plaatse geldende gemeng- de parkeerregime (betaald parkeren en par- keren voor vergunninghouders). Reeds eerder is afgesproken dat het op dit deel van de Burg. Honnerlage Gretelaan noodzakelijke wegonderhoud gecombineerd zal worden met het aanbrengen van snel- heidsremmende voorzieningen ter plaatse, dit in het kader van de uitvoering van het door de raad vastgestelde (uitvoerings- programma van) het Beleidsplan verkeers- veiligheid. De uitbreiding van het aantal par keerplaatsen kan in principe gelijktijdig met deze werkzaamheden worden uitgevoerd. Door uitbreiding van het aantal parkeer plaatsen wordt echter afgeweken van de reeds eerder (in het kader van de metro en uitvoering van het beleidsplan verkeers- veiligheid) na inspraak vastgestelde inrichting van dit deel van de Burg. Honnerlage Gretelaan. Inspraak De gemeente is benieuwd naar de mening van de direct betrokkenen over het voorstel. Zij zijn met een nieuwsbrief uitgenodigd voor de inloopmiddag -avond op dinsdag 26 april a.s. van 17.30 uur tot 19.30 uur in het wijkcentrum aan het Dr. W. Dreesplein nr. 2. Daarbij zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om het voorstel nader toe te lichten en vragen te beantwoorden. Andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Indien gewenst kan ook schriftelijk op het voorstel worden gereageerd. In dat geval dient u uw reactie uiterlijk 29 april 2005 toe te sturen aan de gemeente Schiedam, istbus 1501, 3100 EA ter attentie van het ureau Verkeer en Vervoer. po: bui Verdere procedure Na de inspraak zal het (eventueel naar aan- leiding van de reacties aangepaste) voorstel worden voorgelegd aan B&W en worden behandeld in de raadscommissie Ruimte en Verkeer. De gemeenteraad stelt het plan daarna definitief vast. Het is de bedoeling het plan vervolgens nog dit jaar uit te laten Verdere informatie Verdere informatie is te verkrijgen bij de heer de Dobbelaar van het bureau Verkeer en Vervoer van de afdeling REO van de ;emeente via telefoonnummer 010) 246 54 06 (niet op woensdag). Schiedamse vrouwen met heel verschillende achtergronden, met ieder een eigen verhaal, een eigen cultuur, komen sinds oktober 2004 geregeld bij elkaar om te spreken over emancipatie. In het bijzonder de emancipatie van allochtone vrouwen. Diverse onderwerpen komen aan de orde: van taal tot kinderopvang, van werk tot ontwikkeling van eigen talenten, van opvoeding tot opleiduig. Bent u een allochtone of autochtone vrouw, heeft u hart voor emancipatie en/of kunt u wel een steuntje in de rug gebruiken bij uw ontwikkeling, voelt u zich nog niet ingeburgerd of wilt u een bijdrage leveren aan de inburgering van allochtone vrouwen, wilt u meepraten over deze onderwerpen? Kortom: bent u een EVA van deze tijd? Dan bent u welkom bij de EVA'S! Het netwerk van vrouwen dat spreekt over de Emancipatie van Vrouwen van Allochtone herkomst in Schiedam noemen we vanaf nu namelijk EVA'S. Het startsein voor EVA'S wordt gegeven door wethouder Lepidis op donderdag 28 april, om 19.00 uur op het Stadskantoor, Stadserf 1. Christine Lepidis: "Niet alleen als wethouder maar ook persoonlijk draag ik dit netwerk een warm hart toe. Als lid van EVA'S nodig ik alle Schiedamse vrouwen dan ook van harte uit om aan te sluiten!" Wilt u een uitnodiging ontvangen? Neem dan contact op met mevrouw MarineUi, tel. 010-246 56 28, cm.marinelli@schiedam.nl De tijdelijke Koemarktbrug (voor auto's) zal worden verplaatst en de toevoerwegen zullen worden aangepast. Hierdoor zal de brug voor het verkeer afgesloten zijn van af donderdag 21 april om 06.00 uur t/m vrijdag 22 april 2005 om 16.00 uur. Belangrijkste omleidingroutes: 1. Voor stedelijk verkeer en verkeer vanuit Schiedam West naar Rotterdam omleiding Nieuwe Haven - Schoolstraat - Willem de Zwijgerlaan - Havendijk - Koninginnebrug - Nieuw Mathenesserstraat/Van Deventerstraat - Rotterdamsedijk - vice versa; 2. Voor doorgaand verkeer vanuit Vlaardingen naar Rotterdam vanaf het kruispunt Vlaardingerdijk/West Frankelandsedijk: omleiding over Burg. Van Haarenlaan - Horvathweg; 3. Voor verkeer vanuit Schiedam-Noord richting Centrum vanaf het Nieuwlandplein: omleiding Burg. Van Haarenlaan -'s Gravelandseweg - Broersvest; 4. Voor doorgaand verkeer vanaf A20/Industrie richting /Schiedam- West/De Gorzen vanaf Plein 1940/1945: omleiding over Burg. Van Haarenlaan - Burg. Knapperdaan. Op maandag 25 april 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst van onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Wat de bespreekstukken zijn, is op het moment van het opstellen van deze publicatie nog niet geheel duidelijk, omdat nog commissievergaderingen moeten plaatsvinden. Verwacht kunnen worden o.a.: het Ontwerp Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020 (hoe ziet het Rijnmondgebied er over 15 jaar uit?) de financiele situatie van Schiedam De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoedig mogelijk na 20 april op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur 8c Organisatie, kunt u in het bestuursinformatiesysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 31 maart 2005 t/m 14 april 2005: o bouwaanvragen: Atalantahof 88 Boerhaavelaan 99A De Vlinderhoven 70 Glazenierstraat 9 Land van Belofte J. van der Marel P. Bijkerk M. van Wieringen M.J.G. Heuchemer BAM Vastgoed B.V. Nieuwe Haven 101 F. van Harmelen Noordeinde 3 S. Ossewaarde Rotterdamsedijk 262-272 VvE R'damsedijk 262 aanlegvergunningsaanvraag: Dam 28 Restauro B.V. sloopaanvragen/sloopmeldingen: De Nijverheidstraat 26-28 D. Dobbelaar Woudweg 2 D.J. Bosboom Verleende bouwvergunningen: verzonden 11 april 2005: Kerkweg 4 D.Ph. Schmidt verzonden 13 april 2005: Bachplein 434 RET Pruimengaarde 33 M.D. Vermeer Sint Liduinastraat 10 St. Liduinastichting Schiedam verzonden 14 april 2005: Eduard van Beinumlaan 61 St. Islamitische College woning vergroten/verbouwen ramen in voorgevel plaatsen woning vergroten dakkapel plaatsen wijzigen diverse indelingen waardoor aantal woningen verminderd van 85 naar 80, aan tal parkeerplaatsen verminderd van 152 naar 134, vermindering hoogte commerciele ruimtes aan de Broersvest en aanpassingen uiterlijk van het bouwwerk pand verbouwen (herziene aanvraag) privacyscherm op dakterras plaatsen 272 stookruimte verplaatsen (herziene aanvraag) bestaande kelder verdiepen asbesthoudende dakplaten verwijderen dakbedekking verwijderen womng vergroten tijdelijk oprichten/plaatsen van een gelijkrichterstation voor de duur van 2,5 maand voorpui/gevel veranderen 5 pergola-elementen plaatsen met +/- 13 m2 vergroten van schoolgebouw t.b.v. logopedie- ruimte 2 dakkapellen plaatsen schuur vergroten (2e fase) verzonden 15 april 2005: Munterstraat 7 B.C. Eshuis Schiedamseweg 54 Fred Tessler Teken en Adviesbureau N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge- meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Het gemeentebestuur van Schiedam maakt het volgende bekend. Vrijmarkt in Kethel tijdens Koninginnedag Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koningin nedag op vrijdag 30 april 2004 in de omgeving van de dorpskern van Kethel vrijmarktactiviteiten ondernomen wor den. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Verordening, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door het gemeentebestuur voor deze gelegen heid met plezier door de vingers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voorschriften in acht genomen moeten worden: 1. vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan: op het Bachplein; in het gebied waarbinnen de Oranjever- eniging Wilhelmina te Schiedam Oran- je-activiteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de volgende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dokter Sauer- straat, de Meeuwensingel, de Kerklaan, de Abel Tasmanstraat, de Olivier van Noortstraat, de Cornelis Houtman- straat, de Kerkweg en het Rien Poort- vlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is verleend; in het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkelcentrum zal zelfs worden afgesloten tussen 29 april 2004 22.00 uur en 30 april 2005 07.30 uur. 2. vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende wegen: Laan van Spaland (op de trottoirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, De Biepad, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oostzijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; 3. toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrijven etc. dienen vrij gehouden te worden. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije door- rijdbreedte van minimaal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverleningsdiensten; 4. niet vergunde commerciele activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dran- ken etc.), niet zijnde verenigingsacti- viteiten, zullen niet worden gedoogd; 5. de vrijmarktactiviteiten mogen uitslui- tend plaatsvinden op 30 april 2005 doch dienen die dag om 17.00 uur beeindigd te zijn; 6. de aanwijzingen van politie-, brand- weer,- en gemeenteambtenaren dienen onverwijld te worden opgevolgd. Verder zal het gemeentebestuur met betrek- king tot de vrijmarktactiviteiten tijdelijke verkeersmaatregelen treffen, waaronder par- keerverboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerter reintjes bij de winkels aan de Schiedamseweg 41 a t/m 41h. Bezoekers wordt aangeraden gebruik te maken van het openbaar vervoer (tramlijn 1 of bus 51). Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veiligheid in het geding is, kan handhavend worden opge- treden, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandighe- den en/of (inter-)nationale gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter beoorde- ling van de burgemeester, de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beein- 0) ■3 Vrijmarkt Koninginnedag 2002 (schematise he weergave) Buiten de grijze gedeelten geen vrijmarktactiviteiten toegestaan. Parkeerterrein Hof van Spaland digd. Daar wordt echter niet van uitgegaan en daarom wenst het gemeentebestuur de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkt een feestelijke koninginnedag. Andere activiteiten tijdens Koningi Ter gelegenheid van de viering van Konin ginnedag worden vaak ook andere acti viteiten ontplooid, varierend van kinderac- tiviteiten als springkussens en straattekenen tot de verkoop van eten- en drinkwaren op de openbare weg. Indien u voornemens bent dergehjke activiteiten te organiseren, dient u dit aan het gemeentebestuur te melden, zodat kan worden beoordeeld of hiervoor een evenementenvergunning is vereist. De benodigde formulieren hiervoor zijn af te halen en telefonisch op te vragen bij het Gemeentelijk Infor matiepunt (GIP), Stadserf 1 te Schiedam (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam). Het GIP is bereikbaar via het telefoon nummer (010) 246 53 04. De ingevulde formulieren dienen uiterlijk maandag 18 april 2005 bij het GIP te worden ingeleverd. Alleen kleinschalige activiteiten komen op dit moment nog voor vergunning- verlening in aanmerking. Schiedam, 12 april 2005 Het gemeentebestuur van Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2