schiedam Artoteek gered van dreigende sluiting SCHIEDAM Rotterdams Dagblad L Alfie nu op dvd Theater komt met grote namen en vernieuwing Pinksterweekend vol molenfestiviteiten Spannende filmnachten in het Filmhuis Winckelaer Kosten sluiting hoger open houden acffl IRADO schenkt 'verouderde' vuilniswagens aan Kroatie Wereldmoederwinkeldag tjc O^uJ GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT maasstadl maasst Nacht van Ida Scheeres sluit cafe Red Project voor allochtone ouderen Wijkbarbecue De Erker 4 weken Of be! gratis 0800 0842 van Rotterdam Oplage 38.000 Totale oplage 621. 3 mei 2005 12e Jaargang nr 18 Gratis afhalen SCHIEDAM - De Artoteek van Schiedam blijft voorlopig open. Sinds het aantreden van dit college in 2002 staat het voortbestaan van de Schiedamse kunstuitleen onder druk. Er zijn bezuinigingen aangekondigd voor een bedrag van 50.000 euro waardoor (feitelijk) de vestiging op de 's Gravelandse- weg moet sluiten. Het college stelt de raad nu voor 'in te stem- men met een overschrijding van 114.000 euro. Een besluit tot langdurige subsidie zal pas in de loop 2005 met de nieuwe cul- tuurnota genomen worden. Bij ons koopt u met volledige uitleg, service, garantie, bevestigingsmateriaal en koffle toe, een beter knikarmscherm met motor voor maar 499 j" actlepri|st/m7mel Mededeling aan onze lezera en adverteerders "4 brabantse KEMPEN Maasstad Reizen! DAIHATSU SIRJON 2 LAAT ANDEREN ACHTER ZICH 11:14 Sideways The edukators Tesis Kabinet 'La Palette1 OP=OP Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. mln.) Schiedam weekbladen waekbladsn BR| Bij deze adressen: Woon+ Vatertntilmint 3 Tabakshoo Boor GrosndaanS3 Stedssrfl Van Loenen Pecokay Dart 27-45 Plusmarkt Woudhoek Gcuzmptem 7 Tabakshon Bas de Haard LangeK*rt»traat26 Tabakshoo Maccie HofwwSpatondS Tabakshop Parkweg Parkweg404 Bewonersverenlqlnq Schiedam-Oost Bcsdiavetean 79 Drop-It UngeKertatraatM door Frank Willemse Het was de -al lang vergeten wet- houder- Theo Schoenmakers die in 2003 met plannen voor sluiting van de kunstuitleen kwam. Zijn ar- gumenten waren dat de kunstuit leen te weinig 'aan de weg' tim- merde en slechts kunst aan toch al rijkere abonnees verhuurde. Niet aan de gewone Schiedammer, zo- dat de winkel beter opgedoekt kon worden. Vooral zijn argument dat 'het alleen de 'betere' postcode- nummers zijn' waaraan kunst ver- huurd werd hakte erin. Volgens een van zijn opvolgers, de nieuwe wethouder Hans Meijer, geldt dit argument nu niet meer. H6t probleem is, laat een onder- zoek zien, dat sluiting van de twee winkelpanden zo een ton gaat kos ten. En met ontslag van het perso- neel (formeel ambtenaren) zal dat Eerlijke pri jsvergelijking mag toch? In de "aanbieding" bi) Karwei bouwmarkt knikarmscherm met "gratis" motor 599,- Broersveld 127 3111LG Schiedam Tel. 010-473 33 16 wmwaazmagi www.villeriuszonwering.nl Op Hemelvaartsdag (donderdag 5 mei) en tweede Pinksterdag (maandag 16 mei) zijn onze kantoren de gehele dag gesloten. Voor onze kranten die in de week na Pinksteren verschijnen geldt dat IM advertenties uiterlijk vrijdag 13 mei om 16.00 uur bij ons binnen moeten zijn. Daarnaast verzoeken wij u al uw advertentiemateriaal zo vroegtijdig mogelijk aan te leveren. wMtblad Directie Maasstad weekbladen a nB qeschilderde print Ballerina's in Geldig van 4 t/m 12 mei 2005 ABC parkeergarage op loopafstand Broersvest 135 Schiedam 010 - 426 84 92 bedrag zeker op tweeton uitkomen. Andere mogelijkheden als verhui- zen naar de Stadswinkel, naar de Bieb of een andere locatie biedt wegens meerkosten ook geen sou- laas, volgens de wethouder. Slui ting gaat meer kosten dan de op- brengst van de bezuiniging van 50.000 euro. Ook trekt Meijer de argumenten van zijn voorganger in twijfel. De artotheek staat volgens zijn ambte- lijke notitie wel 'midden in de le- vendige binnenstad'. Door ten- toonstellingen, educatie projecten voor schoolkinderen en evenemen- ten, is de winkel (in tegenstelling tot de musea) een plek waar Schie- dammers makkebjk even binnen lopen. Een lage drempel en toe- gankelijk, volgens hem. De Artoteek heeft ruim 600 abon nees en 3500 mensen bezoeken de winkel. Naast deze cijfers worden er vele evenementen georgani- seerd zoals Wonen met Kunst, Open Ateliers en etalagekunst in leegstaande winkels. Allemaal ar gumenten van de wethouder om de Artoteek niet te willen sluiten. Maar hij draait er niet om heen als hij stelt dat de inefficientie van een sluiting de eigenlijke hoofdreden is van zijn besluit. SCHIEDAM - Stichting Eigen Werk organiseert woensdag 4 mei, aansluitend op de herdenking de 'Nacht van Ida' tot 5 mei, aan- komst vredesvlam, om 10.00 uur. De nacht wordt gehouden ter nage- dachtenis van het honderdste ge- boortejaar van dichteres Ida Ger- hardt (1905-1997) in het huis waar zij kwam wonen op 27 juni 1908 aan de Overschiesestraat 44 (voor- heen 42) in Schiedam. Wie deze avond, nacht of morgen ook een gedicht wil komen lezen is wel- kom. Aanmelden kan via nummer 426 35 69. SCHIEDAM - Koninginnedag 2005zit er weer op. Het oranje kan weer de kast in, de vlag in de schuur en de resterende vrijmarktspullen in de container. Het was afgeiopen zaterdag een drukte van belang in verschillende delen van Schiedam, in Schiedam West speelde Koninginnedag zich natuurlijk weer af op het plein bij De Erker, maar ook de wijkcentra in Oost eh Zuid hadden bun best gedaan. In de Groenelaan konden kinderen ook hun overbodige spuiietjes kwijt. In Kethel stond de paardensport centraal. Natuurlijk werd het traditionele ringsteken niet vergeten. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - IRADO heeft drie 'kraakpers'-wagens geschonken aan het gemeentebestuur van Darda in Kroatie. Het gaat om wagens die naar Ne- derlandse maatstaven verouderd zijn, maar in het door oorlog geteisterde Kroatie een tweede leven krijgen. De voertuigen worden door de gemeen- te Darda ingebracht in een nieuw te vormen regionaal samenwerkingsver- band van een negental gemeenten. Door gebruikmaking van het 'nieuwe' materieel wordt het voor Darda en de omliggende gemeenten mogelijk op professionele wijze, sneller en veiliger, huisvuil in te zamelen. SCHIEDAM - Het Gedistilleerd Museum heeft voor Nationale Mo- lendag, zaterdag 14 mei, van 12.00 tot 21.00 uur een feestelijk pro- gramma samengesteld met live- muziek en straattheater voor het hele gezin. Bekende distillateurs presenteren in het proeflokaal hun nieuwste drankjes. Onder het ge- not van een borrelhapje en drankje kan er geluisterd worden naar het muzikale duo Just For You. Molendag staat dit jaar in het teken van de Reuzen. Inhakend op dit thema worden in Het Gedistilleerd Museum 'Verhalen uit het Reus- achtig Sprookjesboek' op theatrale wijze gebracht. Muziek en theater vinden afwisselend plaats. In de branderij van Het Gedistil leerd Museum wordt uitleg gege- ven over het distilleerproces. De festiviteiten lopen door tot in de avonduren. Ter gelegenheid van de afsluiting van de tentoonstelling 'Innemende Schrijvers' is cabare- tier en puntdichter Jan J. Pieterse uitgenodigd. Pieterse staat bekend om zijn presentatie van Cabares- taffette en spitsvondige teksten en zijn optreden begint om 19.00 uur. Muziek, theater en verschillende verrassingen nodigen uit om eens een kijkje te nemen bij deze puur Schiedamse locaties tussen 12.00 en 17.00 uur. Het slotfeest van 'In nemende Schrijvers' is van 18.00 tot 21.00 uur. De entree is gratis. SCHIEDAM - Cafe Red aan de Rotterdamsedijk 240 is sinds 28 april gesloten. Bur- gemeester Scheeres heeft de exploitatievergunning voor het horecabedrijf ingetrok- ken en het cafe gesloten ver- klaard. Aanleiding voor het besluit was de gewijzigde situatie met betrekking tot de ex- ploitatie van het cafe en de overlast die het caf6 veroor- zaakte. Uit controles door politie en gemeenteljjke toe- zichthouders bleek dat de vergunninghouder/exploi- tant het cafe niet meer ex- ploiteerde, maar iemand aan wie in een eerder stadi um een exploitatievergun ning geweigerd was. Om een einde te maken aan deze ille- gale exploitatie en aan de re- gelmatig terugkerende (ge- luidsjoverlast is overgegaan tot directe en definitieve sluiting van het cafe. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk gaat vanaf deze maand proberen al lochtone ouderen op een ple- zierige en informatieve ma- nier bij de samenleving te betrekken met een speciaal computerprogramma 'Ein- deloos'. Dit programma is speciaal voor ouderen ge- maakt die weinig met de computer hebben gewerkt en bestaat uit allerlei onder- delen zoals filmpjes, foto's en vragenlijsten. Iedereen kan zelf op de computer aan de slag gaan. Er zijn meer- dere thema's die vertrouwd overkomen zoals wijk en stad, tijd, gezondheidszorg, media en opvoeding. Met het computerprgramma wordt informatie gegeven De gesproken taal is Neder- lands, er is wel ondertiteling in het Turks, Standaard Modern Arabisch en Portu- gees. Naast het computer programma zijn er ook con- versatielessen. SCHIEDAM - Zondag 8 mei is het moederdag en zaterdag 14 mei is het Wereldwinkeldag. De Wereld- winkel Schiedam maakt een com- binatie van beide en roept zaterdag 7 mei uit tot Wereldmoederwinkel dag. Op deze dag zijn er een aantal activiteiten in en rond de Wereld- winkel Schiedam. Het thema van de Wereldwinkeldag is kinderar- beid. Wereldwijd zijn er veel (jon- ge) kinderen die onder slechte om- standigheden en voor weinig geld hele dagen hard moeten werken. Producten die in Wereldwinkel Schiedam worden verkocht zijn honderd procent kindvriendelijk geproduceerd en de ouders krijgen hier een eerlijke prijs voor zodat hun kinderen naar school kunnen en gewoon lekker kunnen spelen. Zaterdag 7 mei staat er een kraam vol kindvriendelijke vervaardigde spuiietjes en leuk geprijsde ca- deautjes. Ook heeft de Wereldwin- kel in Bangladesh vervaardigde tefracottapotten die beschilderd, versierd of beplakt kunnen worden om zo een origineel moederdagca- deau te maken. De prijs van de pot- ten loopt van 1,95 tot 3 euro en voor de materialen en wat te drin- ken voor de kinderen wordt ge- zorgd. Zo maak je een origineel moederdagcadeau en zorg je dat een kind in de derde wereld een beetje beter bestaan krijgt. Voor ie dereen die voor tenminste vijf euro besteedt op zaterdag 7 mei is er een leuke attentie. Wereldwinkel Schiedam is te vinden aan de Lan- ge Achterweg 14. Kijk snel op pagina 6 bij cmtoiNca OPB.CORSA PHJQEOT206 NB8ANMICRA wtsubishiccu ALS BESTE GETEST ALFTOWEEK NR. 11 WWW.DAIHATSU.nl OF BEL 0347-750 500 vj,€ 10.999,- SCHIEDAM - Bij wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenesstraat wordt donderdag 5 mei van 16.00 tot 20.00 uur een gezellige wijk- barbecue gehouden. De bandjes Kaal Co (Nederlandstaligemu- ziek) en Chique (de broertjes Har- dinxveld en Andrea) zorgen voor de gezelligheid. De barbecue kost acht euro. Maandag 9 mei is er in het wijk centrum een workshop sieraden maken van glaskralen. De kosten zijn tien euro per persoon, inclusief een pakketje met basismateriaal. Inschrijven kan via telefoonnum- mer 435 87 43 of info@bijouxpoisson.nl. SCHIEDAM - In de nachten van vrijdag 20 mei en zaterdag 21 mei organiseert het Filmhuis een twee- tal Filmnachten. Na alweer een aantal jaren zeer gezellige en goed bezochte filmnachten, kon de vier- de serie filmnachten natuurlijk niet uitblijven. Vanaf 21.00 uur zijn een viertal films te zien (in wille- keurige volgorde): Sideways, The edukators, Tesis en 1114. De prijs voor een filmnacht is 17,50. Bij de prijs zijn de kosten voor het ontbijt en de hapjes tus- sendoor inbegrepen. Drank en an dere spijs zijn niet bij de prijs inbe grepen. De kaarten voor de filmnacht zijn alleen in de voorver- koop te koop aan de kassa van het Filmhuis. De voorverkoop, tijdens de normale openingsuren van Filmhuis Schiedam, is al van start gegaan. Voor de filmnacht kan he- laas niet gereserveerd worden. Het Filmhuis is geopend op donderdag tot en met zaterdag van 20.00 tot 23.30 uur. In totaal zijn er per avond 42 kaartjes te koop. De eerste film begint omstreeks 21.00 uur. De kassa van het film huis is vanaf 20.00 uur geopend. Tussen de films is er een pauze van ongeveer twintig minuten om de ledematen te strekken en even wat te eten en te drinken. Rond 08.30 uur wordt het ontbijt geserveerd. Een slaperig stadje, Middleton, er- gens in de Verenigde Staten, wordt ruw wakker geschud door een se rie bizarre gebeurtenissen die alle maal 's avonds rond 11:14 uur ge- beuren. Stuk voor stuk passeren ze de revue. De sinds twee jaar gescheiden Mi les Raymond (Paul Giamatti) is le- raar Engelse literatuur. Een week voordat zijn oude vriend Jack (Thomas Haden Church) in het hu- welijksbootje stapt, neemt Miles hem mee op een wijntour door Ca- lifornie. Wat een ontspannen weekje proeven moet worden, mondt echter uit in een beproe- ving. Jack is namelijk van plan zijn laatste dagen als vrij man te benut- ten om een scharrel aan de haak te slaan. Jan (Daniel Briihl) en Peter maken naam als mysterieuze daders van geweldloze acties waarmee duide- lijk wordt dat de vette jaren achter ons liggen. Jule, Peters vriendinne- tje krijgt van Jan te horen wat ze's avonds stiekem doen. Voor het schrijven van haar scrip- tie over geweld in films krijgt An gela hulp van haar mentor Fi- gueroa die in de archieven van de universiteit een aantal geschikte video's heeft gevonden. De vol- gende dag vindt Angela haar men tor vermoord in de filmzaal. Hemelvaartsdag Iri French white. 224 x 1 10 x 60 cm Van 999,- NU wonen in eigen stijl ontvangen? 078-6743000 Chr. Huygensstraat Strijen (ZH. eii.) 078 - 674 30 00 'SmartengeM voor vuUe lucht' zz.-i Rotterdam C Ik wll een proefabonnement op Rotterdams Dagblad van 4 weken en betaal slechts 9,951 Naam:MA Adres: Huisnr.: Postcode: Woonplaats: E-mail: Geboortedatum: Telefoon: (I.v.m. controte bezorging) Stuur deze bon In een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams t.a.v. LezersServlce, Antwoordnummer 92100, 3009 XB Rotterdam j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1